Bitstamp הפכה לאחת מחילופי המטבעות הגדולים ביותר המבוססים על בריטניה, סוחרי מטבעות רבים משתמשים ב- Bitstamp בגלל תאימות הרגולציה וקלות השימוש. עם זאת, בכל הנוגע לביצוע מיסי Bitstamp ובניית טפסי המס הדרושים שלך על סמך היסטוריית העסקאות של Bitstamp, מתעוררים מספר אתגרים.. 

מאמר זה דן באתגרים אלה ומסביר את הדרך הקלה ביותר לבנות את חותמת ה- Bit הנדרשת שלך ו- טפסי מס קריפטו.

כיצד פועלים מיסי מטבעות קריפטוגרפיים?

ברוב המדינות מתייחסים למטבעות קריפטוגרפיים כאל נכס לצרכי מס, ולא כמטבע. בדיוק כמו צורות רכוש אחרות – מניות, אגרות חוב, נדל”ן – אתה מחייב חובת דיווח מס כאשר אתה מוכר, סוחר או משליך אחרת את מטבע הקריפטוגרף שלך תמורת פחות או יותר ממה שרכשת אותו תמורת. 

במובן זה, המסחר בקריפטוגרפים נראה דומה למסחר במניות לצורכי מס.

לדוגמא, אם רכשת 0.2 ביטקוין תמורת 2,000 דולר במאי 2018 ואז מכרת אותו חודשיים לאחר מכן תמורת 3,000 דולר, יש לך רווח הון של 1,000 דולר. אתה מדווח על רווח זה בהחזר המס שלך, ובהתאם לאיזו מדרגת מס אתה נופל, אתה משלם אחוז מס מס על הרווח. שיעורים משתנים בהתאם למדרגת המס שלך וכן תלוי אם מדובר בטווח הקצר לעומת הרווח לטווח הארוך. זה חל על כל המטבעות הקריפטוגרפיים.

כמובן שהכללים משתנים מעט על סמך סמכות השיפוט, לכן וודא שאתה מבין את הפרטים החלים במדינתך. אנו דנים ביסודות מיסי הצפנה בפוסט בבלוג שלנו, המדריך השלם למיסי מטבעות מטבעות.

מיסי חותמת ביט – הבנת הבעיה

Bitstamp למעשה אין את היכולת לספק למשתמשים שלה דוחות מס נחוצים המקובלים בדרך כלל בעולם המסחר במניות ממספר סיבות..

הנושא הראשון הוא שעסקאות רבות ב- Bitstamp מצוטטות במטבעות קריפטוגרפיים אחרים. מכיוון שעליך לחשב את שווי השוק ההוגן במטבע FIAT המקומי שלך בזמן העסקאות שלך, דיווח זה הופך להיות בעייתי מאוד, ו- Bitstamp אינו עוקב אחר בסיס עלות מקורי או נתוני שווי שוק הוגנים בכל עסקאות..

הבעיה השנייה – והגדולה בהרבה – נובעת מטבע הליבה של המטבע הקריפטוגרפי. מכיוון שאתה מסוגל לשלוח מטבעות קריפטוגרפיים כמו bitcoin לרשת Bitstamp ומחוצה לה, למשל לשלוח bitcoin מארנק חיצוני לארנק Bitstamp שלך, ל- Bitstamp אין שום דרך לדעת באיזה מחיר (עלות) רכשת את הקריפטו הזה. בסיס עלות הוא נתונים חיוניים שאתה זקוק להם בחישוב מיסי הצפנה שלך.

דנו בבעיה מהותית זו לעומק רב יותר בפוסט בבלוג שלנו, בעיית המס הקריפטוגרפי

אז Bitstamp לא יכול לספק לי את דוחות המס הדרושים שלי?

גם אם Bitstamp רצתה לספק לך דוחות מס מדויקים כדי לפרט את רווחי ההון וההפסדים שלך, למעשה אין להם יכולת פיזית בגלל בעיית המס בקריפטו. זה נכון לגבי כל הבורסות הגדולות כמו Binance, Coinbase, Kraken ואחרים. 

התמונה למטה נלקחת ישירות מה- תנאי השימוש של חותמת סיביות ומסביר כי באחריות המשתמש לדווח במדויק על מיסים על עסקאות קריפטו המתרחשות ב- Bitstamp.

מיסי חותמת ביט

אז אם חותמת ביט לא יכולה לתת לי את טפסי המס שלי, איך אוכל להשיג אותם?

על מנת לבנות כראוי את טפסי המס הקריפטו הדרושים שלך, עליך לאסוף את כל נתוני הקריפטו שלך המרכיבים את קניותיך, מוכרות, סוחרות, מטילות אוויר, מזלגות, מטבעות ממוקשות, בורסות ומחליפות על כל הבורסות אתה משתמש.

אתה יכול לעשות זאת ביד על ידי ייצוא כל קבצי היסטוריית המסחר שלך מהבורסות שלך וביצוע עסקת רווחי הון והפסדים עבור כל עסק.. מאמר עזרה זה מפרק כיצד לאחזר את קובץ היסטוריית הסחר של Bitstamp. ברגע שיש לך את היסטוריית המסחר שלך, כל אירוע מס צריך להירשם בטופס 8949, ולהעביר את הרווח הנקי שלך ללוח הזמנים של 1040 D. אנו עוברים על תהליך הדיווח הידני במאמר שלנו: כיצד לדווח על קריפטוגרפיה על מיסים.

מיסים עבור חותמת סיביות

תוכנת מס קריפטו – גישה חלופית

לחלופין, אתה יכול להשתמש בתוכנת מס קריפטו כמו מס. CryptoTrader לאוטומציה של כל תהליך דיווח המס. 

בעת שימוש בתוכנת מס קריפטו, אתה פשוט מייבא את כל היסטוריית העסקאות שלך מכל המרכזיות שלך לפלטפורמה. אתה יכול לעשות זאת על ידי הזנת קובץ היסטוריית המסחר שלך מהבורסה או על ידי חיבור חשבונך למפתח API. התוכנה תמיין ונקה נתונים באופן אוטומטי ותפיק את טפסי המס הנדרשים שלך בלחיצת כפתור. 

חותמת ביט

אתה יכול למסור דוחות מס שנוצרו לאיש המקצוע שלך, להגיש אותם בעצמך, או להעלות אותם לתוכנת הגשת המס האהובה עליך כמו TurboTax עבור מטבע קריפטוגרפי אוֹ TaxAct באמצעות שותפויות CryptoTrader.Tax.

תוכל ללמוד עוד על האופן שבו CryptoTrader.Tax מבצע אוטומציה של תהליך דיווח המס על הצפנה ממש כאן!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me