ניתוח טכני של מט”ח – איך להיות סוחר מט”ח מצליח

האם אתה רוצה להיות סוחר מט”ח מצליח? אם התשובה חיובית ואתה אכן רוצה להיות סוחר מט”ח מצליח, עליך לחנך את עצמך לניתוח טכני. ניתוח טכני במסחר במט”ח הוא אחד ההיבטים הבסיסיים ביותר בענף. זה משהו שמתחילים חייבים להתמודד איתו אם הם רוצים להצליח. אבל איך אפשר לעשות את זה? ישנם כמה היבטים עיקריים שעליך לתפוס כדי להיות אנליסט טכני טוב. בגדול, הכל על קריאת מידע, קנייה ומכירה ברגע הנכון. איך עושים את זה? נתחיל לחקור ולגלות!

יסודות הניתוח הטכני במסחר יומי

המילים ניתוח טכני במט”ח עשויות להיראות ספציפיות להפליא בתחום המסחר במטבע. עם זאת, הם משתמשים בעקרונות יסוד רבים שאתה כבר מכיר. בקריאה אנו משתמשים בזיהוי תבניות. אותיות יוצרות מילים, מילים יוצרות משפטים, משפטים יוצרים פסקאות עד שיהיה לנו טקסט מוגמר.

זה אותו דבר עם ניתוח טכני של מט”ח. המטבעות יוצרים מגמות, המחירים משתנים ומוטים, ובסופו של דבר יש לנו את שוק המט”ח. בדיוק כמו שיש הרבה שפות ודרכי דיבור, לניתוח טכני יש שיטות, גישות ודרכים שונות לשימוש באסטרטגיה להיות מצליח.

איש לא נולד יודע שפה וזה כולל את שפת המט”ח או איך לסחור במטבע. תזדקק לזמן והכנה כדי להיות שוטף. הצעדים הראשונים שלך יכולים להיות כואבים ומעדים, אבל זו לא סיבה להפסיק או להתייאש. וללמוד איך לדבר קשה יותר מאשר להיכנס למט”ח. אתה רק צריך לחזור על מה שכבר עשית.

כיצד לעבד נתונים – הכרת טבלת הפמוטים

מפת הפמוטים הומצאה ביפן לפני שנות ה 1860. למרות היותה בת מאות שנים, שיטת תרשימים זו אומצה בשוק המניות בארה”ב בשנות התשעים, לאחר שהוצגה על ידי הספר “טכניקות מיפוי פמוטים יפניות” מאת סטיב ניסון. ברור שיש בטכניקה הזו משהו שמתאים לשווקים רבים – משוק האורז היפני לפני התעשייה ועד וול סטריט. זהו כלי חיוני לניתוח טכני של מט”ח.

חלק מההמצאות גוברות על התועלת שלהן, אחרות ממשיכות לשרת מטרה. אנשים לא הפסיקו להשתמש בסכינים או במזלגות מאז שהפכו נפוצים. תרשים הפמוטים נותר רלוונטי כל עוד זה מאותה סיבה – הוא מציע מידע נגיש וחזותי שיעזור לכם להקים אסטרטגיה טובה למסחר.

היופי בתרשים הפמוטים הוא בבהירות המידע. המחירים עולים, יורדים ומצדדים. עליות מיוצגות בצבע אחד (בדרך כלל ירוק או כחול) ואילו ירידות מאוירות לרוב באדום. זה דומה לרמזור, אבל כזה שאתה צריך לפרש נכון. ירוק לא תמיד אומר ללכת ואדום לא תמיד אומר להפסיק. אל תהיה ריאקציוני. ניתוח טכני במט”ח אינו קשור לכך. קח כמה להיטים אם זה אומר שתנצח בקרב.

אולי תרצה: מהן אסטרטגיות המסחר הפופולריות ביותר ביום?

למעלה, למטה או לרוחב

מטבעות נעים כל הזמן, לרוב בדרכים כאוטיות לכאורה. תפקידו של אנליסט הוא להיות הגיוני מתוך הכאוס הזה ולקבל את ההחלטה לקנות או למכור. דפוסי שוק יוצרים מגמות אלה. כסוחר במט”ח, עליך לשים עין על השוק ולזהות אילו תנועות חוזרות ויוצרות מגמה. זה אולי נשמע קל, והתהליך אכן פשוט בתיאוריה, אך ישנם מכשולים רבים שתוכלו להתמודד איתם.

הדרך הטובה ביותר לדמיין שינויים אלה בשוק היא להשתמש בתרשימים. אתה בטח מכיר את תרשימי הקו, אבל במציאות, זה לא כל כך הרבה באיזו צורה הם לובשים, אלא עד כמה המידע מדויק והאם אתה יכול לפרש אותו בצורה נכונה.

למעלה, למטה ולצדדים הם הכיוונים בהם מגמה נעה. מעלה ומטה מסבירים את עצמם. Sideways מתאר מגמה שנמשכת בלי לעלות או לרדת. מעקב אחר תנועות אלה ולראות היכן הם חוזרים על עצמם הוא על ניתוח טכני מט”ח בקצרה.

זיהוי מגמות במט”ח

בבסיסו, ניתוח טכני אומר לך לקנות ומתי למכור, שהוא הבסיס הבסיסי של כל מסחר במט”ח. חלק הניתוח נכנס כשאתה מסתכל על המגמות האחרונות, בוחר דפוס ומקבל את הזמן הטוב ביותר לקנות או למכור על מנת להרוויח את הכסף הגדול ביותר שאתה יכול. זה אולי נשמע מסוכן, אבל אתה כבר עושה הימורים שבכל פעם שאתה מסתכל על תחזית מזג האוויר.

תאגידים, צבאות ומדינות פועלים באמצעות ניתוח טכני. בטח, לפעמים הם נכשלים, אבל אם אתה יכול להיות יציב כמו צבא ארה”ב, זה מרווח הצלחה טוב. המסחר אינו עוסק בוודאות מוחלטת, אלא בנוגע לסיכונים ותגמולים בטוחים. כמו בשוק, ההכנסה האישית שלך עשויה לעלות, לרדת ולצדה. החל את החשיבה הזו בניהול ההשקעה שלך.

ההבדל בין סוחר טוב לרע אינו כל כך בנכסים שבבעלותם, אלא במה שהם עושים איתם. ולעקוב אחר השוק וזיהוי מגמות זו הדרך הטובה ביותר להפיק את המרב מההחלטות שלך.

ראה גם: החשיבות בניהול ציפיות המסחר במט”ח

גבולות הניתוח הטכני

גבולות ניתוח טכני במט

לא תמיד קל לחזות את שוק המט”ח. מכיוון שכל המסקנות שאליהן ניתן להגיע באמצעות ניתוח טכני מבוססות על מגמות העבר, התהליך נותר ספקולטיבי. המלעיזים יאמרו כי אופי ספקולטיבי זה ואי הוודאות המדודה גורמים לכך שהתהליך אינו בטוח, ולכן שוק המט”ח הוא כאוטי לחלוטין..

אמנם הנקודות העיקריות נכונות, אך הביקורת מפספסת גם את הנקודה. שום מומחה אמיתי לא מבטיח שתחזיותיהם תמיד יהיו נכונות ב 100%. מי שעושה את זה פשוט טועה. אתה לא יכול לחזות הכל לחלוטין, אבל אתה יכול להוכיח את זה בטווח שגיאה בטוח.

יש גם סיבה נוספת שניתוח טכני של מט”ח יעבוד. השווקים אמנם כאוטיים, קרים וחסרי נשמה, אך האנשים שמנהלים אותם לא. הטבע האנושי יכול להיות צפוי למדי. כאשר הדברים מתחממים, אנו נסוגים. כולנו אוהבים כסף מהיר ונוטים לקבל החלטות נמהרות. הרבה סוחרי יום מאמצים את המציאות הזו. איש אינו חסין מפני הרגשות הללו, וזה כולל אותך. ניתוח טכני טוב של מט”ח תלוי בידיעה זו.

תהליך החשיבה של סוחר מט”ח אמיתי

גם אם השיטה האנליטית הייתה מושלמת, היא עדיין תופעל על ידי בני אדם לא מושלמים שעושים טעויות, יש להם אגו ופשוט לא מצליחים לקחת בחשבון נתונים. סוחר מט”ח טוב לא רק חוקר את שיטות הניתוח הטכני, אלא גם לומד על נקודות החוזק, החולשה ותהליכי החשיבה שלו. כך נוכל לשלוט בעצמנו ולקבל את ההחלטה הטובה ביותר האפשרית לעתידנו הכלכלי.

דאג לבסס את הניתוח שלך על מגמות ותנועות ולא על רגשותיך האישיים, הרצון לתמורה טובה או מזל. לאחל שביצעת השקעה טובה לא משנה שום דבר מחוץ לראשך, וגם אז, השינוי הזה לעתים נדירות טוב לך או להשקעות שאתה עומד לבצע בכסף שלך..

כסף חשוב, אבל זה רק אמצעי למטרה. אל תיצור קשר רגשי לנכסי המט”ח שלך. ויתרה מכך, התחל להקרין תקלות שיפוט על השקעותיך. תמיד צריך להחזיק בהחלטה שהתקבלה, גם טובה וגם לא טובה. מכיוון שלמעטים יש בעיה עם קבלת דברים טובים, התמקד ביכולת שלך להתמודד עם הרעים.

אנשים קראו גם: 8 דברים שסוחרי מט”ח מצליחים לא יגידו

מלכודות פסיכולוגיות שאתה יכול ליפול בהן

הטיה לאישור היא אויב בכל תחומי החיים האנושיים, אך היא גרועה במיוחד כאשר היא קיימת בניתוח טכני. מגמות עשויות להתחיל לצוץ לדעתך לא בגלל שהם קיימים, אלא מכיוון שתרחיש פוטנציאלי זה יהיה מושלם עבור ההשקעה שלך. עליכם להזכיר לעצמכם שתוצאה טובה שנתפסה שכיחה לעתים קרובות יותר מתוצאה חיובית ממשית.

כניסה ישר לתגמול בסיכון גבוה היא דרך טובה להפסיד את הכסף שלך. נכון שלעתים קרובות אנו שומעים על אנשים שמכה אותה בגדול, אך חריגים אלה יכולים להתבלט רק בתחום של כישלון. עליכם להתחיל לאט, לקחת סיכונים מדודים ולשמור על עסקאות בסיכון גבוה ובתגמול גבוה לזמנים שבהם אתם יכולים להרשות לעצמכם להפסיד.

להיות כבש מדי עם ההשקעות שלך יכול גם להיות גרוע באותה מידה למימון שלך, מכיוון שתמיד יש חלון מוגבל לקנות או למכור. השוק משתנה ומשתנה ללא הרף ועליך לעקוב אחר הזרם במקום להעמיד פנים שהוא לא קיים או אפילו להילחם בו. תאבד בשני הכיוונים. במקום זאת, התמקדו בזכייה.

ניתוח טכני של העבר, ההווה, אל העתיד

לפעמים ההצלחה יכולה להיות מסנוורת. אתה מקבל עסקה טובה וממשיך הלאה. למרות שאתה צריך לקצור את הפירות של עבודה שנעשתה היטב, אתה צריך לחזור ולבדוק מה הלך נכון ולמה זה עבד. למידה מכישלון היא חשובה, מכיוון שלעתים קרובות הידע הוא הדבר היחיד שנשאר בתוך ההריסות. ללמוד מההצלחה שלך הוא קריטי לא פחות, וקשה הרבה יותר.

חזור לעסקאות שהסתדרו. תסתכל על הנקודות שאפשרו את הכל וראה אילו טעויות היית יכול לעשות. בדוק היכן יכולת למכור מוקדם מדי, או מאוחר מדי. בדוק אם ניתן היה למקסם את הרווחים שלך. התאם את עתידך בהתאם. השתמש בו כבסיס להצלחה שלך בעתיד במסחר במט”ח.

יחד עם זאת, לפקוח עין על העתיד. כמו שאמר פעם הנשיא ג’ון פ. קנדי: “שינוי הוא חוק כל החיים. אלה שמסתכלים רק לעבר או להווה בטוח יתגעגעו לעתיד. ” הגישה האידיאלית היא לכסות את כל הטריפקטה, כשכל היבטי העבר, ההווה והעתיד הם בעלי מעמד חשוב לא פחות..

אל תחמיץ: איך להרוויח את השווי הנקי שלך 8 מיליארד דולר

מתכנן אסטרטגיה לניתוח טכני

מתכנן אסטרטגיה לניתוח טכני של מט

אחרי ערכי המטבע עצמם הוא חובה, אך ישנם היבטים אחרים ההופכים סוחר טוב בפורקס. אולי קלטת את העקרונות כיצד לבצע ניתוח, אך אתה עדיין זקוק לכלים הנכונים ולנתונים טובים בכדי לגרום לכל זה לעבוד. טוב לפקוח תמיד על אירועים עולמיים המשפיעים על שוקי המט”ח. הדרך הטובה ביותר להתעדכן היא לעקוב אחר לוח שנה כלכלי.

תצטרך גם להתעדכן בחדשות. שוק המט”ח משקף אירועים עולמיים. סוחר טוב הוא סוחר מושכל. פקחו את העיניים להתפתחויות על הבמה העולמית. כל הכלים בהם משתמשים סוחרים הם פרטים על תמונה גדולה יותר. המשקיע הנבון דומה לאמן הבונה דימוי של משהו שעדיין לא קיים.

בסופו של דבר, אחרי שלמדת את כל הקורסים החיוניים לחינוך במט”ח, יש לך את כל הכלים ותפסת את תהליך הניתוח הטכני, יהיה עליך לצאת לעולם ולהתחיל לסחור. אל תפסיק ללמוד גם לאחר שהגעת ליעדים הראשונים שלך. המשך הלאה ובקרוב יהיה לך מקור הכנסה נוסף, אולי אפילו אפשרות קריירה נוספת. זה תלוי בך.

מצא את הדרך שלך

חינוך רק מספק שלד שכדאי לבנות סביבו. זה אולי נשמע כמו דבר רע, אבל זה ממש לא. היכולת להתפתח וללכת לכיוון חדש זה כוח. שום דבר לא נשאר נייח. הם לא קוראים לזה נזילות שוק ללא סיבה. ככל חופש, היכולת לסחור באה באחריותה שלה.

זה היבט נוסף שעליך לאמץ אם אתה רוצה להצליח. לכל מה שיש לו ערך יש גם משקל, ואתה חייב להיות מספיק חזק כדי להרים אותו. הלחץ יגדל עליכם ככל שתגדלו יותר, אבל אי אפשר להתחזק בלי זה. כל היכולות האנושיות, גם נפשיות, הן כמו שרירים הזקוקים להתניה.

בדיוק כמו שלא תוכלו להתחזק מבלי להרים כמה משקולות ולעשות תרגילים, לא תוכלו להפוך לסוחר טוב יותר מבלי לצאת לשטח ולעמוד בלחץ. קח את האתגרים כמשהו לחתור אליו ולא לנסות להימנע ממנו. בבעלותך עד להצלחתך ועל כישלונך. בסופו של דבר, זה מה שהוא חופש.

וזו כל הסיבה לסחור מלכתחילה – לקחת את העניינים לידיים שלך, לקחת על עצמך את האחריות ולקצור את היתרונות בסופו של דבר. זה פשוט ומורכב בו זמנית. זכור:

  • למד כיצד לקרוא את התרשימים.
  • שמור על דברים רציונליים.
  • אל תשכח את הערך של חינוך למסחר.

קבל את הקשר ההוא של פשטות ומורכבות והחל אותו על קריירת המסחר שלך. אם תצליח לעשות זאת, תצליח במט”ח.

אם נהנית לקרוא מאמר זה מ- Trading Education, אנא תן לו לייק ושתף אותו עם כל אחד אחר שאתה חושב שזה עשוי לעניין גם.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me