בראש ובראשונה כשאתה מקבל את ההחלטה ללמוד לסחור במט”ח, עליך לעשות זאת מתוך תפיסה שאתה יוצא לעסק, לא סתם השקעה או הזדמנות ספקולטיבית כלשהי. מנקודת מבט זו, אתה שואף להפוך את זה לרווחי על ידי הקפדה על תכנית עסקית שלא רק יוצרת הזדמנויות להרוויח כסף, אלא גם אסטרטגיה מובנית שתשמור מפני הפסדים מזיקים. אסטרטגיה זו מתוארת בצורה הטובה ביותר במסחר במט”ח כניהול סיכונים.

כמו בכל עסק, עליכם להבין את הזירה בה העסק פועל כדי לדעת מדוע קיימים סיכונים אלו ואין נקודת מוצא טובה יותר להשגה זו מאשר קורס המסחר החינמי שלנו, זמין פה. ההחלטה שלך ללמוד ביסודי מסחר במט”ח, ולא רק לצלול לתוכו, תמנע טעויות יקרות רבות ותושקע זמן רב.

הקורס החינמי שלנו מעניק לכם תובנה טובה לגבי האומים והברגים של המסחר במט”ח. עם זאת, מאמר זה מדגיש את אותם גורמים בשיטות המסחר האישיות שלך הדורשים עירנות רבה ביותר מצידך אם אתה מתעלה מעל 90% מהסוחרים החדשים שלא מצליחים להרוויח כסף כדי להפוך לאחד מ -10% שכן מצליחים וממשיכים להתפרנס מזה טוב באופן עקבי. ניהול סיכונים למט”ח הוא המרכיב היחיד במסחר במט”ח שאי אפשר להתעלם ממנו.

להלן מה שלדעתנו הוא האסטרטגיה הטובה ביותר לניהול סיכונים עבור כל מי שמתחיל ללמוד לסחור במט”ח. למרות שזה רלוונטי במיוחד עבור אנשים חדשים בתחום המסחר במט”ח, זה כולל תחומים החשובים באותה מידה לסוחרים מנוסים ויהפכו לטבע שני עבורך ככל שאתה נהיה אחד מהם..

כיצד ליצור אסטרטגיית ניהול סיכונים בתוך התוכנית העסקית שלך

למרות שבנקים המציעים הלוואות עסקיות בדרך כלל אינם רואים במסחר במט”ח הזדמנות עסקית רצינית, עליכם לראות זאת כך. ההון שהשקעת בכדי להתחיל את מיזם המסחר שלך והגידול הבא שלו הוא הדבר היחיד ששומר אותך שם, כך שצריך לנהל נכון את הכסף מלכתחילה. ישנם גורמים רבים שיקבעו את מידת ההצלחה שלך בעסק זה, אך אף אחד מהם אינו חשוב יותר מניהול כספים טוב.

לכן, אסטרטגיות ניהול הסיכונים שבעקבותיהן מתרכזות סביב נושא מידת ניהול הכסף שלך כסוחר במט”ח.

אסטרטגיה 1 – ודא שגודל ההשקעה שלך משקף מציאותי את הציפיות שלך

כמה להשקיע

אחת הטעויות הגדולות ביותר שעושים סוחרי מט”ח היא לצפות להפוך הפקדה של 500 פאונד, יורו או דולר לתשואה של 2000 על עסקאותיהם הראשונות. בנסיבות מסוימות זה יכול להתרחש, אבל זה מאוד לא סביר ויהיה תוצר של מזל טוב זמני יותר מכל מה שצפוי להתקיים. זה לא מרוץ סוסים, וגם לא משחק פוקר. זוהי תוכנית פעולה כספית הנמשכת ונשענת על תצפית מתמדת וקבלת החלטות אסטרטגיות.

מתחילים עם כמות הון קטנה היא דרך נהדרת לבדוק כיצד פועל העסק הזה בכסף אמיתי, בניגוד למסחר פשוט בנייר, אך יש לראות זאת כחלק מההשכלה המסחרית שלך, ולא כמשהו שיביא לך הצלחה כלכלית בין לילה. אנא עיין במאמרים שלנו ‘כיצד לסחור במט”ח עם 100 דולר’ ו’האם 500 פאונד מספיקים להתחיל במסחר במט”ח? ‘ לקבלת תובנות נוספות בנושא זה.

המטרה הראשונה כשאתה מתחיל לסחור במט”ח היא לפתח תוכנית מסחר שמגן על גוף ההון העיקרי שלך תוך שימוש בחלק מעשייה ממנו כדי לבצע עסקאות שיש בהן פוטנציאל להגדיל את ההון הזה. בין אם אתה משתמש ב- $ 100 או ב- $ 100,000, הציפיות שלך צריכות להתמקד בהגדלת סכום זה בין 20% ל -60% לאורך פרק זמן קבוע מראש – נניח שנים עשר חודשים. זה אולי נשמע שמרני למדי, בהשוואה למה שההייפ סביב המסחר במט”ח מציע שאתה יכול לעשות, אבל הרבה יותר קל להיכנס עם ציפיות ריאליות בעת ההתחלה מאשר עם תקוות פרועות שאפשר בקלות להתמוטט אחרי העסקאות הראשונות שלך..

אין שום דבר שיעצור אותך להוסיף פיקדון צנוע ברגע שתכנית המסחר שלך תניב פרי, אבל זה לא חכם לזרוק כסף טוב אחרי רע אם ההשקעה הראשונית שלך תדלדל עד לנקודה שבה אתה כבר לא יכול לבצע עסקאות. בשלב זה, עדיף לקחת הפסקה מהמסחר כדי להבין טוב יותר את עסקי המסחר במט”ח ואת האופן שבו אתה משתתף בו. שוב אתה מופנה לקורס המסחר החופשי שלנו בחינם כאמצעי להוסיף לחינוך המט”ח שלך.

אסטרטגיה 2 – למד לנהל את הרגשות שלך

לנהל את הרגשות שלך בעת מסחר במט

הבנה ומדידה של התנועות בשווקי המטבע הרבים הקיימים בזירת המט”ח מהווה חלק ניכר מהלמידה העומדת בבסיס החלטות המסחר של סוחרי המט”ח. למרבה המזל, ישנם כיום עזרים רבים לגישה למידע זה, אך כמות המידע הזמינה ועומק הפרטים בחלקם עשויים להיות מכריעים – במיוחד אם אתה חדש בתחום המסחר במט”ח או בתחילת דרכך ללמוד כיצד לסחור. זכור את מה שייעץ לנו בהתחלה: למד לסחור לפני שאתה צולל למסחר במט”ח.

לא מפתיע, הצפה זו יכולה להוביל לקבלת החלטות גרועה ולעסקאות פזיזות שאמורות להיות מחוץ לתחום אם אתה עוקב אחר תוכנית מסחר קפדנית. זה, בתורו, יכול להוביל לצורך רגשי לחזור למקום שאתה חושב שאתה צריך להיות כלכלית על ידי ניסיון למצוא דרך מהירה להחזיר את ההפסדים שלך באותה צורה כמו מישהו, שתפס לרדוף אחרי הפסדיהם קזינו או על מסלול המירוצים. אם זה קורה לך, אתה צריך להוציא את עצמך מהשוק ו קח זמן מהמסחר עד שתהיה מוכן להתחיל מחדש.

אם יש לך מנטליות של מהמר ותגיב רגשית להפסדים הקטנים שאתה צריך לצפות במסגרת פעילויות המסחר שלך, או לטעויות שיפוט מדי פעם שאתה עלול לעשות בדרך, יתכן שזה לא העסק הנכון עבורך להיות מעורב. קל מאוד להיתפס רגשית ופסיכולוגית בפיתולי הפעילות בשוק ולנסות לנחש שני מה יקרה אחר כך, אבל זו אסטרטגיה מפסידה שאין לה מקום בראש של מי שרוצה לעסוק במט”ח. סחר כעסק.

כבר בשנת 1980, לפני שעבר המט”ח לפלטפורמות המסחר כדי להשיג את הפופולריות הציבורית שיש לו כיום, כתב סוחר מניות וסחורות בשם ג’ייקוב ברנשטיין ספר בשם ‘המשקיע’, שהתמקד בפסיכולוגיה של השקעה מוצלחת בסחורות ו מניות. בכך הוא זיהה את אותם סוגי אישיות הסבירים ביותר שיצליחו כסוחרים בשווקים נעים במהירות ואלו הרגישים לחבל בסיכויים שלהם להצלחה פיננסית. אינך צריך לקרוא את הספר, אם כי מצוין, כדי לגלות היכן אתה עומד בעניין זה, אתה רק צריך להתבונן כיצד אתה מגיב למשחק כוחות השוק שאתה סוחר בהם. הערכה כנה של מידת ההתאמה שלך לפעילות מסוג זה תעמוד לרשותך באתגרים העומדים לפניך.

אסטרטגיה 3 – הפוך משמעת עצמית לחבר שלך

אסטרטגיית ניהול סיכונים, משמעת עצמית

כאשר אתה סוחר במט”ח, יהיה להפסיק נקודות הפסד בתוכנית המסחר שלך שמגנות ממך לחוות הפסדים גדול מאלה שאתה מוכן להסתכן. שמירה על אלה במקום כאשר הפיתוי להעלותם או להורידם בתקווה שהשוק יסתובב לטובתכם הוא תחום שעליכם להקפיד עליו. יש לקבל הפסדים כתוצאה מקובלת של כל עסק לפני שתנקוט עמדה כלשהי בשוק כלשהו. זה בסיסי לאסטרטגיית ניהול הסיכונים שלך.

תחום קשור הוא לדבוק בנקודת לקיחת הרווח שלך ברגע שזה הושג. קל מדי להיסחף עם אופטימיות כששוק נע בדרכך מתוך אמונה שהוא ימשיך להתקדם כך. זה אולי כן, אבל אתה לא יודע את זה וגם לא באיזה שלב זה יסתובב. אם אתה מבצע עסקאות שנועדו להרוויח לך 200 דולר אם זה יסתדר ותפסיד לך 50 דולר אם לא, שמור על החלטה זו וקח את הרווח או ההפסד שלך בהתאם..

תחום חשוב נוסף הוא תמיד נסחר באזור הנוחות שלך. יש כלל אצבע כללי שמציע כי לא יותר מ -1% מההון שלך צריך להיות בסיכון בכל עסק אחד. בדרך זו אתה יכול לרכוב על הפסד גרוע של הפסדים מבלי שזה יפגע בתוכנית המסחר שלך כולה. אם אתה מתלהב יתר על המידה ומתגייס לסחר שבו כמות גדולה בהרבה מההון שלך עלול להיעלם, הדבר ייקח את המיקוד שלך מכל עסק אחר שאתה עשוי להסתכל עליו ובעל סיכון נוסף להכניס טלטלה רגשית בקבלת ההחלטות שלך..

דיסציפלינה נוספת שיש להזכיר היא שמור על ניהול עסקאות שלך. מסחר יתר יכול לבלבל את החשיבה שלך אם יש יותר מדי פיקוח בכל זמן נתון. החזקת תפקידים רבים מדי יכולה גם להשאיר אתכם פתוחים לבעיות בשיחות שוליים אם רבים מדי נמצאים במצב מאבד בו זמנית, או שתנודתיות בשוק אחת מגדילה את כמות ההון הנדרשת להישאר בשוק זה. בתרחיש הגרוע ביותר, אתה עלול להיאלץ לצאת מעסקאות שעדיין לא הגיעו לנקודת הרווח שלך כדי לכסות התחייבויות באחרות שעובדות פחות טוב. הדרך הטובה ביותר להימנע מכך היא לבחור במספר מצומצם של מטבעות להתמקד בהם ולהכיר את התחושה בהם לאורך זמן. אז תהיה לך תחושה טובה יותר של הסיכונים ולא תהיה כפוף לשכשוך לשטח לא ידוע שבו כוחות שוק לא מוכרים עשויים להפתיע אותך..

אסטרטגיה 4 – הישמר מפני השפעת הבלתי צפוי

ניהול סיכונים כדי לשמור מפני השפעת הבלתי צפוי

שווקי מט”ח, אולי יותר מכל שווקי מסחר אחרים, יכול להיות תנודתי ביותר ונע במהירות. לא משנה כמה מדויק המחקר שלך או הוכיח את תוכנית המסחר שלך, יכולים לקרות דברים שעומדים בבסיס פעולת השוק שאתה סוחר, שיכולים להפוך מטבע ברגע אחד.

נכון לעכשיו המשך אי הוודאות בתוכניות הברקזיט בבריטניה גורם לתמורות גדולות בשווקים הקשורים לסטרלינג בכל מקום. עם ברקזיט רק כמה ימים מסיומו, שמועה הכי טובה על משהו שעשוי לנצח או לא יכול לגרום לתנודות אדירות בשווקים אלה. אם אתה סוחר באחד מאלה, פעילות השוק לבדה תדרוש מרווח גדול בהרבה ממה שהיית צריך בעבר.

מרווחים משתנים אינם נדירים אם השוק הנוגע מאוד פעיל. כמובן, לא רק השוליים שאתה צריך לשים לב אליהם, אלא עמדת המסחר שלך בפועל בשוק תוסס. אם יש לך משרה ביום שישי אחר הצהריים בשוק תנודתי, ייתכן שתרצה לצאת ממצב זה לפני סוף השבוע מכיוון שאתה יכול להיות במצב מאוד שונה עד יום שני..

ראה גם: מהם פערי המחירים במסחר במט”ח

אסטרטגיה 5 – היו מוכנים לטעות

להיות מוכן לטעות, סיכוני סחר

אפילו הסוחרים והמשקיעים הגדולים ביותר מסכימים כי אין וודאות כי ניתן לסמוך באופן קבוע על שוק כלשהו שיפעל בהתאם להיסטוריה שלו. רק השוק יודע מה הוא הולך לעשות הלאה וזה רק כמה רגעים לפני שזה קורה. אתה לא יכול לעשות טרייד כל כך מהר.

כסוחרים אנו מנתחים את ההשפעה שיש לאירועים מכל סוג על תנועות השוק ומתבוננים במגמות שיש להן נטייה להופיע מחדש בתנאים מסוימים. בעזרת הכלים ומערכות ההנחיה העומדים לרשותנו ובכל הון שהצלחנו לצבור, אנו שואפים לחזות לאיזה דרך השוק יעבור כמיטב יכולותינו ויתמוך בשיקול הדעת שלנו במזומן קשה..

אם אנו בעלי רצון חזק, ממושמע וממיס אנו יכולים להרוויח מכך וזה, כמובן, הוא המטרה של כל סוחר מט”ח. אך אנו מוזהרים לזכור שאם עסק זה היה רק ​​מדע עם מערכת מאפיינים וכללים עקביים ללמוד, כל אחד יכול לשלוט על אותם בזמן ולהצליח בכך. אבל זה לא המקרה. מסחר, בין אם במט”ח או בכל שוק אחר, הוא אמנות שתלויה באותה מידה באופן שבו אנו מתקשרים איתה, כמו בידע שאנו צוברים בנושא.

סוחרים מצליחים לא מפסיקים ללמוד דרכים לשיפור הביצועים שלהם בשווקים וקביעת אסטרטגיית ניהול סיכונים נכונה היא חלק חיוני מכך..

לא משנה באיזה שלב אתה נמצא, תמיד כדאי להוסיף לגוף הידע שלך. כדי לעזור לך בכך, אנו מציעים קורס חינם למסחר במט”ח שנגיש ממש כאן. למד לסחור איתנו היום.

אם ברצונך ללמוד עוד על מסחר במט”ח, הקפד לבקר בארכיון המאמר בנושא מסחר במט”ח באתר האינטרנט שלנו כאן ולעיין בתכנים שימושיים, מעוררי השראה וחינוכיים..

האם אתה מוצא מאמר זה מועיל? דאגו לעשות לייק ולשתף אותו, תוכלו גם להשאיר תגובה ולשתף את דעתכם בנושא.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me