פרוטוקול Aave עם האסימון המקורי שלהם $ LEND היא חברה מובילה בתחום הכספים המבוזרים (DeFi). החברה מאפשרת למשתמשים בה לגשת לפרוטוקול הקוד הפתוח והלא משמור על מנת ליצור שווקי כסף, ולהצטרף לרשימה הולכת וגדלה של פרויקטים כמו Compound כדי להביא אפשרויות מבוזרות להמונים. אנו בוחנים מיהו Aave ($ LEND), השימושים בו וכיצד הוא שונה מפרויקטים אחרים כגון Compound Finance.

מה זה Aave?

על שם המילה הפינית “רוח רפאים”, חברת Aave הלונדונית הוקמה בספטמבר 2018 לאחר הצעת מטבע ראשונית מוצלחת (ICO) בשנה הקודמת עבור אסימון ה- ETHLend שלה שגייס 16.2 מיליון דולר. צוות ההנהלה תחת ETHLend נדד לאווה עם הקמתה עם הפיכת ETHLend לחברה בת של Aave. בינואר 2020 הודיעה ETHLend על כך כבר לא בפעולה ואתר האינטרנט שלה יישאר פעיל רק למשתמשים הנוכחיים לסגור את ההלוואות הקיימות.

המטרה של Aave היא למלא את החסר שהותירו ענקיות תעשיית הפינטק המרכזיות כמו PayPal, Skrill ו- Coinbase. המוצר העיקרי שלהם הוא פרוטוקול Aave, פרוטוקול קוד פתוח ולא משמורני ליצירת שווקי כסף בבלוקצ’יין את’ריום.

מיהו הצוות שעומד מאחורי Aave?

ל- Aave שפע של כישרון וניסיון בתוך הצוות שלה. סטאני קולצ’וב (מנכ”ל) וג’ורדן לזרו גוסטב (COO) שמרו והעבירו את תפקידיהם מ- ETHLend, והביאו את עושר הידע שלהם לאווה. צוות 18 הגברים המגוון שלהם מפגיש ניסיון עשיר בסצנת הסטארטאפים.

מהו פרוטוקול Aave?

ההיבט הגדול והאינטגרלי ביותר של Aave הוא Aave Protocol שהושק בינואר 2020. המעבר שלו מ- ETHLend סימן שינוי משמעותי באסטרטגיה עבור החברה. מעבר מהלוואות מבוזרות P2P לאסטרטגיה מבוססת בריכה, פרוטוקול Aave הוא קוד פתוח פרוטוקול שאינו משמורן המאפשר למשתמשים ליצור שוקי כסף מבוזרים משלהם בבלוקצ’יין את’ריום..

פרוטוקול Aaveפרוטוקול Aave

המפקידים מספקים נזילות על ידי הפקדת מטבעות קריפטוגרפיים בבריכות הלוואות אשר יאפשרו להם להרוויח ריבית. בינתיים, לווים יכולים לקבל הלוואות על ידי שימוש בבריכות ההלוואות הללו בצורה מבוטחת או מבוטחת. אין צורך להתאים את ההלוואות באופן אינדיבידואלי כלומר מלווה אחד ללווה אחד. במקום זאת, הפקדות לבריכה והסכומים שהושאלו / בטחונות משמשים להלוואות מיידיות על בסיס מצב הבריכה. כרגע ישנם 2 שווקי כסף שמשתמשים יכולים להיכנס אליהם, אלה הם Aave ו- Uniswap.

שווקי Aaveשווקי Aave

הלוואות פלאש

ל- Aave יש תכונה אחת שמבדילה אותה מהשאר. הלוואות פלאש מאפשרות ללקוחות או לקחת הלוואות ללא כל בטחונות. הלוואות הבזק אלו מאפשרות חוזה חכם מותאם אישית ללוות נכסים ממאגרי העתודה של Aave בתוך עסקה אחת. ההלוואה נעשית בתנאי שהנזילות תוחזר לבריכה לפני סיום העסקה. עם זאת, אם היא לא תוחזר עד למועד זה, העסקה תתהפך – מה שלמעשה יבטל את הפעולות שבוצעו עד לנקודה זו ויבטיח את ביטחון הכספים בבריכת העתודה..

התכונה Fast Loan מיועדת למפתחים לייצר כלים שדורשים הון למטרות ארביטראז ‘, מימון מחדש או פירוק. Aave הסביר הלוואות פלאש אומרות שהיא “מיועדת למפתחים / אנשים עם ידע טכני מסוים”, עם היתרון של הלוואות ללא סיכון. Aave גובה עמלה של 0.09% על הלוואות בזק.

החלפת תעריפים

החלפת תעריפים היא נקודת מכירה ייחודית נוספת עבור Aave, שהגיעה במהלך חודש מאי שדרוג משיעור ההלוואות / הריבית שלהם. החלפת ריביות מאפשרת ללווים לעבור בין ריביות קבועות לצף, דבר שימושי בשוק מבוזר הפכפך. בשיעורי ריבית גבוהים, המשתמשים בדרך כלל יבחרו בריבית קבועה, אך כאשר הוא תנודתי יותר וצפוי להיות נמוך יותר, אפשר לבחור באפשרות הצפה להפחתת עלויות ההלוואות. הריבית הקבועה יכולה להשתנות, אך רק כאשר שיעור השתכרות הפיקדון עולה מעל לשיעור הלוואה הקבוע, מכיוון שהמערכת עלולה להיות יציבה על ידי תשלום יותר ממה ששולם. אם כן, התעריף הקבוע מאוזן מחדש לשיעור היציב החדש. מצד שני, כאשר השיעור המשתנה נמוך בשיעור בשיעור של 20% מהריבית הקבועה, ההלוואה תקטן באופן אוטומטי כדי להתחשב בהפרש.

אילו אסימונים מטבעות קריפטוגרפיים מקושרים?

ישנם 19 אסימונים זמינים ב- Aave. אלה כוללים DAI, מטבע USD (USDC), TrueUSD (TUSD), מטבע USDT (USDT), sUSD, Binance USD (BUSD), Ethereum (ETH), אסימון תשומת לב בסיסי (BAT), רשת קיבר (KNC), ChainLink (LINK) ), Decentraland (MANA), Maker (MKR), Augur (REP), SNK, Enjin Coin (ENJ), REN, WBTC Coin (WBTC), Yearn.finance (YFI) and Ox Coin (ZRX).

שימו לב: לכל נכס דרישת ביטחונות שונה. הסיבה לכך היא ההבדלים בתנודתיות המחירים. מטבעות מטבעות מטבע הדברים נותנים יחסי הלוואה לערך, בגלל יציבות המחירים שלהם. פירוט מלא של תהליך הדירוג של Aave ניתן למצוא ב שלהם מסגרת סיכונים.

לצד אסימונים אלה, קיים גם אסימון מקורי בו משתמש Aave ושנקרא Lend. הסבר וניתוח של האסימון ניתן למצוא להלן.

אסימון LEND ($ LEND)

לעתים קרובות מכונה גם ETHLend, אסימון המטבעות LEND התגלגל והפך לאסימון המקורי של Aave בעקבות פירוק הפעולות של ETHLend בינואר השנה. למרות שהיא שמרה על השם, הגרסה החדשה של Aave ל- Lend שונה במידה רבה מהקודמת.

מדדי אסימון LENDמדדי אסימון LEND

מדדי מפתח בינאנס בהלוואות

בנוי על בסיס תקן ERC-20, ניתן להשתמש באסימונים של $ LEND להפחתת עמלות. האסימונים נשרפים מהעמלות הנגבות מפרוטוקול Aave, כאשר בשימוש בסביבות 80% מדמי הפלטפורמה. נראה כי זה מרמז כי אסימונים להלוואות יהיו שווים יותר לאורך זמן. בעלי הלוואות יכולים גם לתבוע דמי פרוטוקול בתמורה לפעול כקו ההגנה הראשון במקרה של אירועי נזילות על ידי לווים זדוניים..

בנוסף, ניתן להשתמש באסימונים של $ LEND להצבעה על הצעות לשיפור Aave (AIP). יתרה מכך, בעלי LEND יכולים להצביע כאשר ה- LEND שלהם מופקד בפלטפורמת Aave, גם אם הוא משמש כיום כבטוחה. נכון לעכשיו, תכונה זו הושקה מראש ברשת המבחנים רופסטן לפני שהיא מושקת במערך Ethereum. זאת על מנת שקהילת Aave תוכל להצביע על הצעות מבלי להעלות עלויות דלק עצומות, לנסות את המודול ולספק משוב לצוות Aave לפני שיושק רשמית. ראוי גם לציין כי תוצאות כל ההצבעות ברשת הבדיקה אינן נחשבות תקפות לטווח הארוך.

הצבעה על Aaveהצבעה על Aave

איך להשאיל על Aave

הפקדה והכנסה של ריבית ב- Aave היא תהליך פשוט. לפני שתתחיל, עליך לבקר https://app.aave.com/ ולהתחבר באמצעות ארנק אינטרנט 3.0 כגון Metamask, Coinbase Wallet או Fortmatic.

הפקדה היא קלה, פשוט בחר את הנכס הרצוי שלך להשקיע בו ואז אפשר ל- Aave גישה לנכס. לאחר עיבוד העסקה, ואישור הריבית תוכלו לבדוק את שינויי הריבית באפליקציית Aave. האסימונים המניבים ריבית נקראים aTokens הדומים לאסימונים C של מתחם.

יצירת אסימונים

ישנם כמה הבדלים בין אסימונים של מתחם ל- aToken. העיקרית היא שה- AToken ישמור על מחיר הנכסים הבסיסיים שלהם ויגדיל את כמות האסימונים בבעלות כאשר המחיר יעלה במקום להעלות את מחיר האסימונים..

Aave לעומת מתחם ($ COMP)

נראה ש- Compound Finance ו- Aave הן שתי פלטפורמות ההלוואות של DeFi. עם זאת, לשניהם תכונות ייחודיות המבדילות אותם. למתחם USDT כנכס שמיש, אך ל- Aave מגוון רחב יותר של אסימונים. מבחינת Aave, הריבית והתקנות החדשות שלהם, כמו החלפת שיעורי, נותנים להם יתרון קל. למשתמשים בפעם הראשונה, Aave מציעה שיעורי תמריץ מעולים. עם זאת, שיעורי ההלוואות ודמי ההשאלה גבוהים יותר בממוצע עם Aave. כך או כך, Aave הוכיחה תוספת טובה לקהילת Defi והיא צריכה להיות פופולרית. אתה יכול לקרוא עוד על מתחם ($ COMP) כאן.

תכונות עיקריות של Aave 2.0

Aave 2.0 היה הוכרז ב- 14 באוגוסט 2020. Aave Market מציע כעת 19 נכסים ובנוסף שוק Uniswap מציע זוגות Uniswap שונים כבטוחה. הפלטפורמה גדלה גם ליותר מ -15,000 משתמשים. להלן כמה מהתכונות החדשות העיקריות שניתן לצפות בשלב 2 של Aave.

שלם עם ביטחונות

נכון לעכשיו, אם משתמשים רוצים להחזיר את ההלוואה שלהם עם חלק מהביטחונות שלהם הם צריכים לבצע 4 עסקאות נפרדות במספר פרוטוקולים: למשוך את הביטחונות, לקנות את המטבע המושאל, להחזיר את החוב ולפתוח את כל הביטחונות שהופקדו. בעזרת פונקציה חדשה זו, משתמשי Aave יכולים לבצע מינוף או לסגור את עמדותיהם על ידי תשלום ישיר עם ביטחונות בעסקה אחת.

אסימון חובות ומשלחת אשראי יליד

עמדות החוב של המשתמשים יהיו אסימונים כלומר המשתמשים יקבלו אסימונים המייצגים את חובם. זה מאפשר משלחת אשראי מקומי במסגרת פרוטוקול Aave, בנוסף לתכונות אחרות כגון ניהול מיקום מקומי מארנקים קרים ואסטרטגיות חקלאיות לתשואה ספציפית למשתמש..

פיקדון בריבית קבועה

פיקדונות ב- Aave יכולים לייצר ריביות צפויות שאינן מחויבות לשינויים בשוק.

שיעור הלוואות יציב משופר

זה יבטיח עוד יותר את החיזוי של שיעורי הריבית על ידי נעילת ריבית ההלוואות שלהם לתקופת זמן מוגדרת.

שווקים פרטיים

Aave תאפשר לממשל לפתוח שווקים פרטיים לפתיחת שווקים פרטיים כדי לתמוך בכל סוגי הנכסים המסומנים. צוות Aave עובד גם על שיתוף פעולה עם RealT אשר יביא משכנתא לאת’ריום.

טוקנים משופרים

אסימונים הם אסימונים נושאי ריבית של Aave אשר נטבעים בעת ביצוע הפקדה ונשרפים לאחר מכן בעת ​​פדיונם. ה- AToken מוצמד ל -1: 1 לערך נכס הבסיס שהופקד אצל Aave. ב- Aave 2.0 תהיה כעת גרסה 2 של ה- AToken המשלבת את EIP 2612 המאפשר אישורים ללא גז..

מיטוב גז

מאפיין זה נמצא כעת בעבודה ויוביל לירידה משמעותית בעלויות העסקה עבור מרבית האינטראקציות ב- Aave. עבור אינטראקציות מסוימות עלות הדלק עשויה אף להיות מופחתת ב -50%. גרסת Aave 2 תיישם גם תמיכה מקורית ב- GasToken.

בִּטָחוֹן

בגרסה 2 העיצוב הפנימי הפך לפשוט יותר, הארכיטקטורה משופרת כך שהיא ידידותית יותר לאימות. Aave עובדת גם עם רואי חשבון מובילים כמו Consensys Diligence ו- Certora – חברה מובילה בטכנולוגיות אימות אוטומטיות..

פונקציות מסחר מקומי

Aave v2 יציג את היכולת של המשתמשים לסחור מקומי במיקום החוב שלהם מנכס אחד למשנהו, כלומר אתה יכול ללוות DAI, ואם USDC הופך זול יותר להלוואות, אתה יכול לשנות את עמדת החוב שלך ל- USDC בעסקה אחת..

משתמשים יכולים גם לסחור בנכסים המופקדים שלהם במטבעות הקריפטו השונים הנתמכים על ידי Aave, גם כאשר הוא משמש כבטוחה.

מסחר בשוליים מוצג גם בגרסה 2, כך שמשתמשים יכולים לתפוס ישירות עמדות ממונפות ארוכות וקצרות מבלי להשתמש בשירותי צד שלישי. לעומת זאת בהלוואות שוליים, ספקי נזילות יכולים להגדיל את משקל הפיקדונות שלהם בכדי לנצל הזדמנויות.

ממשל

גרסת Aave 2 מציגה גם כמה תכונות ממשל חדשות. כעת, מחזיקי אסימון AAVE יכולים להאציל את משקל ההצבעה שלהם לכל כתובת אחרת. Aave סבור כי הדבר עשוי להוביל להופעתם של פוליטיקאים פרוטוקולים, שייצגו את האינטרסים של חבריהם להאציל את קולותיהם אליהם. אך בניגוד לרוב הדמוקרטיות המייצגות שאנו רואים ברחבי העולם כיום, משלחת קולות היא דמוקרטיה נזילה, כך שמשמעותו שמשתמש יכול להסיר באופן מיידי את המשלחת בעסקה אחת אם הוא מעוניין בכך..

צוות Aave מכיר גם בנקודות הכאב של הצורך להעביר אסימונים למיקום אחר כדי להשתתף בממשל. אז Aave מאפשר כעת למשתמשים להיות מסוגלים לחתום על הודעות מהארנק הקר שלהם כדי להשתתף ב- Aave Governance. זה בתורו יפחית את הסיכון הביטחוני.

הפניות:

AsiaCryptoToday: https://www.asiacryptotoday.com/aave/

סדרת מימון מבוזר (DeFi): מדריכים, מדריכים ועוד

עם תוכן למשתמשים מתחילים ומתקדמים יותר, עיין בסדרת DeFi של YouTube המכילה מדריכים על הכלים החשובים שאתה צריך לצורך מסחר במרחב DeFi, למשל. MetaMask ו Uniswap. כמו גם צלילה עמוקה לנושאים פופולריים של DeFi כגון Reef.finance ($ REEF) ו Polkadot ($ DOT)

סדרת DeFi באתר זה מכסה גם נושאים שלא נחקרו ב- YouTube. לקבלת הקדמה על מה זה DeFi, עיין בסקירה כללית על פיננסים מבוזרים (DeFi): מדריך למגמה החמה ביותר בקריפטו

מדריכים ומדריכים למכשירי DEFI חיוניים:

 • מדריך MetaMask: כיצד להקים חשבון? טיפים ופריצות PLUS למשתמשים מתקדמים
 • סקירה והדרכה של Uniswap: מדריך למתחילים וטיפים וטריקים מתקדמים
 • מדריך סריקה DEX ובדיקה
 • הסביר SushiSwap ($ SUSHI)
 • Exchange 1inch, Mooniswap ו- Chi GasToken: הסקירה והמדריך האולטימטיבי

למידע מעמיק על פרויקטים ספציפיים אחרים של DeFi, עיין במדריכי האסימונים שלנו ל- DeFi. הנה כמה מהמדריכים הפופולריים ביותר שלנו:

 • AAVE ($ LEND)
 • סקירת Ampleforth ($ AMPL): המדריך החיוני לפרוטוקול DeFi זה
 • מדריך ChainLink ($ LINK): קישור מפתח בחלל DeFi
 • קרן מימון ($ CREAM): מה זה?
 • מדריך Curve Finance ($ CRV)
 • DODOEx ($ DODO): ספק נזילות מהפכני ברשת
 • מימון לינארי ($ LINA): העתיד של פלטפורמות חילופי סינתטיות?
 • פולקדות ($ DOT): כל מה שאתה צריך לדעת על יקיר DeFi של סין
 • RAMP DeFi: כיצד הוא פותח את ערך הנכסים שהוקצו?
 • מימון שונית ($ REEF): פלטפורמת Defi של All-In-One
 • הסבירה סולנה ($ SOL)
 • הגרף ($ GRT) – הרמה הבאה של אפליקציות מבוזרות
 • הסביר Trustswap ($ SWAP) – הדור הבא של עסקאות DeFi
 • משתוקק למימון מיזוג של מערכת האקולוגית של DeFi
 • Wing Finance ($ WING) – פלטפורמת הלוואות DeFi מבוססת אשראי

סרטונים ומאמרים נוספים יגיעו בקרוב כחלק מסדרת DeFi שלנו, לכן הקפד להירשם למנוי שלנו ערוץ יוטיוב ו (לעת עתה) עלון שבועי בחינם כך שתוכלו לקבל הודעה ברגע שהם יוצאים!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me