Denná technická analýza Ethereum ETH

  • Cena éteru našla podporu u 20-barovej SMA.
  • Odpor 1 765 dolárov je silnou bariérou.

Túto stredu cena éteru dosiahla 1 800 dolárov, odvtedy však ustúpila nadol. Medveďom sa podarilo vytlačiť ETH pod 1750 dolárov a momentálne sa obchoduje okolo 1735 dolárov. Pozrime sa podrobnejšie na technické analýzy.

Cena éteru má silný odpor na úrovni 1 765 dolárov

Relatívny index sily je trendy pozdĺž okraja prekúpenej zóny, takže je možný ďalší rast ceny éteru. Za súčasného stavu však existuje robustná bariéra odporu na úrovni 1 765 dolárov, ktorá tlačí ETH nadol.

denný graf eth / usd 021121

Obrázok: ETH / USD denne

Podľa IOMAP si predtým na tejto úrovni zakúpilo 182 250 adries 922 000 RTH tokenov. Negatívnou stránkou je cena éteru, ktorá sedí na niekoľkých zdravých podporných stenách.

graf objemov eth / usd 021121

Obrázok: IntoTheBlock

V 4-hodinovom cenovom grafe éteru dokázal ETH otočiť 20-barový SMA z podpory na odpor. MACD navyše ukazuje vzostupnú dynamiku. Obidve tieto skutočnosti sú veľmi negatívne.

eth / usd 4-hodinový graf 021121

Obrázok: ETH / USD 4 hodiny

Pobočka Federálneho rezervného systému volá DeFi o zmenu paradigmy

Federálny rezervný systém v St. Louis, pobočka americkej centrálnej banky, na svojej webovej stránke nedávno zdieľal príspevok o decentralizovanom financovaní (DeFi). Autor príspevku: Fabian Schär, profesor na univerzite v Bazileji, ktorý má odborné znalosti v oblasti blockchainu a technológií DeFi.

V dokumente Schär načrtol, že DeFi môže viesť k „zmene paradigmy vo finančnom priemysle“. Príspevok hovorí, že hoci je DeFi v porovnaní s tradičnými finančnými službami stále malý, existuje veľa výhod z hľadiska „efektívnosti“ a ďalších faktorov finančného systému..

„Dospel som k záveru, že DeFi je stále úzko špecializovaný trh s určitými rizikami, ale že má tiež zaujímavé vlastnosti z hľadiska efektívnosti, transparentnosti, prístupnosti a skladateľnosti. Preto môže DeFi potenciálne prispieť k robustnejšej a transparentnejšej finančnej infraštruktúre. “

Príspevok tiež pojednáva o tom, ako sú inteligentné zmluvy Ethereum skladateľné, čo znamená, že môžu spolupracovať pri vytváraní cesty pre dôležité inovácie a výhody. Schär ďalej vysvetlil kľúčové komponenty toho, ako fungujú decentralizované protokoly (ako Aave a Uniswap) a prečo sú lepšie ako centralizované služby.

Mnoho odborníkov na kryptomeny reagovalo na prácu pozitívne. Fred Ehrsam, spoluzakladateľ spoločnosti Paradigm, sa podelil o svoje myšlienky na Twitteri.

“Pobočka Federálneho rezervného systému označuje DeFi za potenciálnu zmenu paradigmy. Tieto veci si nemôžete vymyslieť.”

Je pozoruhodné, že hoci pobočka Federálneho rezervného systému zdieľala tento príspevok, nejde o podporu jeho sentimentu. Pobočka diskusiu jednoducho hostila. Príspevok prichádza v čase, keď sa životaschopnosť priestoru DeFi javí ako silnejšia ako kedykoľvek predtým.

Môže EIP-1559 poslať cenu éteru na 20 000 dolárov?

Poplatky za plyn v sieti Etherea za posledných pár mesiacov prudko vzrástli, pričom priemerná cena transakcie sa v súčasnosti pohybuje okolo 25 dolárov. Ryan Berckmans, zakladateľ spoločnosti Predictions Global, nedávno uviedol, že súčasná výška poplatkov by mala odrážať cenu aktív vo výške 2 500 dolárov.

Vďaka vysoko očakávanému návrhu EIP-1559 na vylepšenie etherea dúfa sieť blockchain, že tieto neuveriteľne vysoké poplatky zmierni. Berckmans navrhol, že akonáhle sa to stane, potenciálne niekedy v tomto roku, niektoré z poplatkov sa začnú zvyšovať držiteľom ETH prostredníctvom spaľovacieho mechanizmu, ktorý by mohol viesť k zvýšeniu ceny majetku až na 20 000 dolárov.

Cieľom EIP-1559 je upraviť súčasný systém aukcie poplatkov tak, aby každý zaplatil najnižšiu ponuku, ktorá bola zahrnutá do bloku. Poplatky by sa upravovali v závislosti od zaťaženia a dopytu v sieti. To umožní, aby protokoly tretích strán, ktoré sú k nej pripojené, automaticky nastavovali nižšie ceny plynu.

Navrhovaný systém by dynamicky spaľoval poplatky, čo by malo vplyv aj na dodávky ETH. To by malo časom znížiť emisiu v priebehu času, keď sa začne s dôkazom o podiele. Podľa názoru Berckmana EIP-1559 vráti Ether späť držiteľom, a nie ťažiarom, pretože majetok sa zvyšuje v dôsledku úbytku poplatkov.

V súčasnosti musia baníci predávať svoje ETH, aby pokryli náklady. Bez tohto predajného tlaku má teda aktívum väčší priestor na rast hodnoty. Budúcnosť éteru nebude zahŕňať ťažbu a zníži emisiu a ponuku prostredníctvom tokenomiky ETH 2.0.

Pretože poplatky stále rastú, EIP-1559 sa spustí neskôr v tomto roku a ethereum prebehne k potvrdeniu o podiele do dvoch rokov, zdá sa, že poplatky pripadajúce na držiteľov ETH, IMO, pravdepodobne posunú ETH na 20 000 dolárov.

Očakáva sa, že cena éteru dosiahne tieto úrovne

Cena éteru pravdepodobne poklesne na 50-bar SMA (1 675 dolárov) v 4-hodinovom grafe predtým, ako opäť vyskočí.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me