Čo je Cardano a je dobrý nápad investovať do spoločnosti Cardano ADA?

Čo je Cardano? Je to kryptomena? Je to podobné ako najpopulárnejšia kryptomena – bitcoin?

Krátka odpoveď by bola pravdepodobne „nie“..

Cardano je oveľa viac než to.

Dnes si predstavíme Cardano a vysvetlíme, ako a prečo sa očakáva, že sa stane jednou z najdôležitejších kryptomien na svete. Pokúsime sa odpovedať aj na nasledujúce otázky – Čo je Cardano? Je to dobrá investícia?“A„Mám investovať do Cardana v roku 2021?“

Čo je Cardano?

Cardano je decentralizovaná platforma, ktorá umožňuje ľuďom vykonávať transakcie za hranicami a nasadzovať inteligentné zmluvy a decentralizované aplikácie (dApps). Spoločnosť Cardano bola uvedená na trh v roku 2017 s cieľom obnoviť dôveru v ekonomiky integráciou technológií a tiež umožniť jednotlivcom bez bankového prístupu k finančným službám.

Je zaujímavé, že zakladatelia Cardano Jeremy Wood a Charles Hoskinson pracovali na ekosystéme Ethereum, ale potom sa tím rozdelil.

To znamená, že Cardano nie je vašim priemerným digitálnym majetkom. Je definovaná ako kryptomena tretej generácie s potenciálnou implementáciou v sledovateľnosti a správe dodávateľského reťazca.

To znamená, že Cardano môže prekonať bitcoin, kryptomenu prvej generácie, vyriešením problémov so škálovateľnosťou; Cardano môže tiež predbehnúť ethereum, kryptomenu druhej generácie, poskytnutím bezpečnejšej recenzovanej platformy pre inteligentné zmluvy.

Ako uviedli vývojári v Cardano, snažia sa „poskytnúť vyváženejší a udržateľnejší ekosystém, ktorý lepšie zodpovedá potrebám jeho používateľov, ako aj ďalších systémov hľadajúcich integráciu.“

Cardano sa navyše odlíšilo od ostatných kryptov, pretože priťahovalo profesorov a výskumníkov, aby do svojho návrhu zahrnuli recenzované a akademické princípy..

Nie je prekvapením, že Cardano sa počas svojej ponuky Initial Coin (ICO) podarilo vyzbierať 62 miliónov dolárov a začala spolupracovať s firmami na vysokej úrovni naprieč FinTech a akademickými sektormi.

Ako funguje Cardano?

Cardano je mincou tretej generácie, ktorej cieľom je zlepšiť škálovateľnosť, interoperabilitu a udržateľnosť s cieľom dosiahnuť rozsiahle prijatie blockchainu.

Jeho rozvoj doteraz podporovali tri rôzne organizácie: nadácia Cardano Foundation, ktorá dohliada na rozvoj komunity Cardano; Input Output Hong Kong (IOHK), ktorý stavia blockchain; a EMURGO, ktoré sa starajú o podporu komerčných aplikácií spoločnosti Cardano.

Upozorňujeme, že vývoj Cardano je naplánovaný v piatich etapách alebo obdobiach: Byron, Shelley, Goguen, Basho a Voltaire, pričom Goguen je naplánovaný na tento rok.

Jedinečnou vlastnosťou Cardana sú jeho dve vrstvy: Cardano Settlement Layer (CSL) použitá ako kniha zostatkov na vyrovnanie transakcií a kontrolná vrstva použitá pre inteligentné kontrakty. Toto oddelenie umožňuje organizáciám prispôsobiť návrh a ochranu súkromia ich zmlúv.

Tu by sme mali poznamenať, že Cardano dokázalo spracovať iba 10 transakcií za sekundu, zatiaľ čo v súčasnosti je schopné spracovať okolo 257 transakcií za sekundu. Hydra, škálovanie vrstvy 2 spoločnosti Cardano, môže v budúcnosti pomôcť spoločnosti Cardano spracovať viac ako milión transakcií za sekundu.

Ďalšou jedinečnou vlastnosťou je jeho konsenzusný mechanizmus Ouroboros. Ouroboros je reťazový protokol proof-of-stake, ktorý obsahuje matematicky overiteľné zabezpečenie na zníženie kybernetických útokov.

Cardano sa tiež pri schvaľovaní nových iniciatív a predchádzaní rozporom spolieha na decentralizovanú autonómnu organizáciu (DAO).

Tu stojí za zmienku, že existujú rôzne Cardano epochy, ktoré pozostávajú z automatov, vedúce automatov sa vyberajú prostredníctvom protokolu hodu mincou.

Čo je to ADA?

Cardanova pôvodná minca sa volá ADA. ADA je jedným z najvýkonnejších digitálnych aktív v roku 2021.

Aj keď je táto kryptomena na trhu iba pár rokov, dokázala sa stať jednou z najobchodovanejších mincí v krypto oblasti. Upozorňujeme, že existuje maximálna ponuka 45 miliárd mincí ADA.

V momente písania tohto článku má ADA trhový strop vo výške 11 011 583 971 dolárov a 24-hodinový objem obchodovania vo výške 2 619 111 256 dolárov.

Medzi rôznymi výhodami je ADA tiež jednou z kryptomien s najlepšími prípadmi použitia. Má možné aplikácie v zdravotníctve, poľnohospodárstve a maloobchode. Môže sa použiť na identifikáciu produktu a vysledovateľnosť dodávateľského reťazca.

Okrem toho nadácia Cardano spolupracuje s rôznymi krajinami v Afrike a na ďalších miestach s cieľom zlepšiť udržateľný rast a otvorený prístup k finančným službám..

Oplatí sa v Cardano investovať v roku 2021?

Áno, vzhľadom na jeho silný rozvojový plán a vysoký trhový strop nie je pochýb o tom, že Cardano sa oplatí sledovať v roku 2021.

Jedným z faktorov v prospech Cardana je silný tím počítačových vývojárov a vedcov. Nezabudnime tiež na to, že Cardano je podporované tromi organizáciami, čo zlepšuje jeho prijatie a rozvoj.

IOHK, napríklad sa podarilo otvoriť výskumné laboratórium na Wyomingskej univerzite a vyvinúť mikročip pre krypto-autentizáciu, ktorý dokáže poskytnúť skúsenosti podobné používaniu fiat peňazí bez pripojenia k internetu.

Cardano stojí za zváženie aj kvôli jeho vízii vyriešiť škálovateľnosť a zlepšiť udržateľnosť a bezpečnosť.

Okrem toho Cardano poskytuje silnú a bezpečnú peňaženku na ukladanie ADA, Daedalus.

To znamená, že aj napriek všetkým týmto prísľubom a technologickému pokroku ani odborníci nemôžu povedať, či je Cardano pre vás dobrou investíciou. Kryptomeny zostávajú volatilné a rizikové!

Zvážili by ste investíciu do Cardano ADA?

Koľko bude mať Cardano v roku 2021?

Aj keď predpovede cien zostávajú špekulatívne, mnohí odborníci sa domnievajú, že na základe údajov z minulosti a z údajov technickej analýzy budú ceny ADA naďalej rásť.

Dobrou správou je, že ADA prekonala početné míľniky a za tie roky výrazne rástla. Upozorňujeme, že Cardano bolo pri uvedení na trh 0,021 USD a 4. januára 2018 dosiahlo 1,22 USD, čo je návratnosť 6 000% za niekoľko mesiacov. Za rovnaké obdobie sa jeho trhový strop zvýšil z 0,56 milióna dolárov na viac ako 31 miliárd dolárov.

Keď sa na to pozrieme spätne, tím Cardano získal počas ICO Cardano viac ako 63 miliónov dolárov a ako bolo uvedené vyššie, ADA dosiahla v januári 2018 historické maximá takmer 1,22 USD.

Prvá polovica roku 2019 bola tiež pozitívna, keď kupujúci prejavili záujem a 3. apríla 2019 posunuli ADA na 0,10 USD. V decembri 2019 našlo Cardano podporu za hranicu 0,03 USD.

Cardano začalo rok 2020 pripravený na býčí beh, čo bolo dôsledkom jeho konsolidácie v roku 2019. Do konca februára 2020 sa ADA obchodovala za viac ako 0,07 USD.

V marci 2020 však Cardano zažilo dramatický pokles, keď pokračujúca pandémia koronavírusu spôsobila prvú vlnu medvedieho trhu..

Mnoho odborníkov sa domnieva, že cena mince v roku 2021 dosiahne historické maximum 1,2 USD.

Rozvoj Cardana môže posunúť masové prijatie ďalej a ovplyvniť ceny vpred. Podľa spoločnosti Capital dosiahne ADA do konca roku 2021 1 dolár.

Niektorí analytici sa domnievajú, že na začiatku roku 2022 sa ADA bude obchodovať za 0,72 USD a v auguste 2022 dosiahne 1,73 USD.

Napríklad cena DigitalCoinPrice naznačuje rast cien a tvrdí, že ADA sa bude do roku 2026 obchodovať za 0,20 USD.

CoinFan na druhej strane tvrdí, že ADA sa bude v roku 2025 obchodovať za 0,45 USD.

Keďže Cardano sa stále môže pochváliť jednou z najpodpornejších komunít obchodníkov s kryptomenami a nadšencov blockchainu na rôznych fórach a platformách, niet pochýb o tom, že Cardano je tu na to, aby tu zostalo dlho po konci roku 2021..

Čo ovplyvní cenu ADA v roku 2021?

Na cenu Cardano vplýva veľa faktorov, vrátane krypto správ, technického rozvoja, dopytu a ponuky a nálady na trhu.

Ako je uvedené vyššie, Cardano dokázalo prekonať rôzne míľniky a pochváliť sa živou komunitou. Cardano prešlo do éry Shelleyovcov v júli 2020 a mohlo sa pochváliť svojou decentralizačnou povahou a zásadami delegovania.

Sieť Goguen, ktorej spustenie sa plánuje okolo marca 2021, je ďalším míľnikom, ktorý môže ovplyvniť ceny. Upozorňujeme, že cieľom spoločnosti Goguen je vylepšiť inteligentné zmluvy a funkčnosť dApps, čo tiež rozšíri prípady použitia.

Cardano sa tak dostane o krok bližšie k etablovaniu ako skutočný zabijak Ethereum.

Ďalším faktorom, ktorý zvýši ceny ADA, je skutočnosť, že nadácia Cardano rozširuje a víta nových členov a výskumníkov. Napríklad Cardano sa spojilo s Wolframom Alpha, najväčším výpočtovým modelom na svete.

Spoločnosť Cardano navyše zverejnila svoju hlasovaciu aplikáciu Catalyst v obchode Google Play, čo umožnilo masové prijatie.

To nie je všetko! Cardano plánuje založiť bankomaty pre ADA v Japonsku – a to by bolo obrovské! Japonsko je v skutočnosti jedným z lídrov v oblasti blockchainu a prijímania a regulácie kryptomien.

Takže na základe jeho silného tímu a špičkovej technológie vyzerajú predpovede ADA na rok 2021 dobre. Verte tomu alebo nie, podľa Smartereum, ak bude ADA pokračovať v technologických vylepšeniach ako mince tretej generácie, môže v najbližších piatich rokoch dosiahnuť 10 dolárov.

Mám investovať V Cardano?

vymeniť cardano

Vďaka rôznym technologickým výhodám, silnému vývojovému plánu a rôznym prípadom použitia sa Cardano považuje za dobrú investíciu.

Kto by mal zvážiť pridanie Cardano ADA do svojich portfólií?

  • Kryptoinvestori, ktorí veria, že ADA dosiahne nové maximá po roku 2021;
  • Obchodníci s kryptodenami, ktorí v krátkodobom horizonte vidia potenciál v ADA a jej vysokom objeme obchodovania;
  • Nadšenci blockchainu, ktorí veria, že ako kryptomena tretej generácie prekoná ADA v nadchádzajúcich rokoch bitcoiny a ethereum;
  • Veľké inštitúcie a online služby, ktoré podporujú prípady použitia ADA a hromadné adopcie.

ADA je tiež skvelou voľbou pre investorov, ktorí chcú jednoducho diverzifikovať svoje portfólio a znížiť riziká. Niet divu, že počet Peňaženky ADA sa zväčšujú. Napríklad 5. januára 2021 bolo zaregistrovaných 4 000 peňaženiek ADA.

Aj keď je nákup a obchodovanie Cardano lákavé, kryptomeny zostávajú volatilné a investori môžu riskovať všetky svoje prostriedky bez možnosti ich vrátenia..

Preto si vždy urobte prieskum skôr, ako investujete do nejakého majetku, a sami sa rozhodnite, či možné výnosy prevážia potenciálne riziká. Ak sa rozhodnete začať s investovaním Cardano, nezabudnite na dôležité pravidlo: nikdy neinvestujte viac ako 2% svojich prostriedkov na jeden krok.

Pripravení investovať Cardano ADA?

Kľúčové body

  • Cardano je jedným z najlepších kryptomien, pokiaľ ide o trhovú kapitalizáciu a technologický pokrok.
  • Jeho dvojvrstvová architektúra a mechanizmus Ouroboros robia Cardano jedinečným. Upozorňujeme, že Cardano sa berie do úvahy kryptomena tretej generácie.
  • Rodenou mincou Cardana je ADA. Je zaujímavé, že počet peňaženiek ADA sa neustále zvyšuje.
  • Sieť Goguen, ktorej spustenie sa plánuje okolo marca 2021, je jedným z míľnikov, ktoré môžu ovplyvniť Cardano a jeho ceny v roku 2021.
  • Na základe údajov o minulej výkonnosti a technickej analýze, ako aj plánu rozvoja a vízie spoločnosti Cardano do budúcnosti sa odborníci domnievajú, že ceny ADA dosiahnu v priebehu nasledujúcich piatich rokov nové maximá..

Ak sa tento rok rozhodnete investovať do Cardana, my v Trading Education vám môžeme pomôcť dozvedieť sa viac o zložitosti kryptotrhu a zaviesť efektívnu obchodnú stratégiu a obchodné návyky.

eToro – najlepší sprostredkovateľ nákupu Cardano ADA

eToro sa v krypto priemysle osvedčilo ako dôveryhodné už mnoho rokov – odporúčame vám ho vyskúšať.

Virtuálne meny sú veľmi volatilné. Váš kapitál je ohrozený.

Ak ste našli náš článok Čo je Cardano & Oplatí sa v Cardano investovať v roku 2021 zaujímavé a poučné, zdieľajte ich s kýmkoľvek, kto by mohol mať záujem o investovanie do kryptomeny.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me