ADA vs. BTC: Ktorý by mal byť vo vašom portfóliu?

Cardano a bitcoin už môžu byť vo vašom zozname sledovaných investícií. Ale ktorá z nich má lepšie investície v roku 2021 a ďalších rokoch?

Táto príručka porovnávajúca kryptomeny zvýrazní všetky kritické rozdiely medzi Bitcoin vs Cardano a zistí, či sa do Bitcoin alebo Cardano oplatí investovať a ktorá z nich je pre vás najlepšia investícia.

V prvých týždňoch roku 2021 už bolo zaznamenaných niekoľko rekordných výbehov býkov, keď ceny kryptomeny rástli na nové maximá. Po hospodárskej neistote roku 2020 mnoho tradičných investorov prehodnotilo svoje postavenie v digitálnej mene a zdá sa, že trh vstúpil do novej éry takmer univerzálneho rastu.

To samozrejme podnietilo mnohých pozorovateľov trhu, aby začali pridávať kryptomenu do svojich existujúcich portfólií, ale zatiaľ čo niektorí môžu hrať na istotu a rozhodnú sa kúpiť bitcoin – zďaleka najväčší token na trhu – iní hľadajú altcoiny pre väčší rastový potenciál. Jedným z takýchto altcoinov je Cardano, ktoré bolo ocenené ako nový vývoj digitálnej meny.

Čo je teda lepšou voľbou pre investorov pri porovnaní bitcoinu vs cardano? V nasledujúcom porovnaní sa bližšie pozrieme na silné a slabé stránky každej mince a zvážime ich potenciál pre nasledujúci rok.

Cardano vs Bitcoin – hlavné rozdiely

Porovnanie Cardano vs Bitcoin je v istom zmysle márny podnik, pretože kryptomeny sú tak veľmi odlišné, čo sa týka objektívu aj funkcie. Avšak pre tých, ktorí chcú investovať do bitcoinu alebo kúpiť Cardano v roku 2021, stojí za zmienku niekoľko bodov.

Pozadie

O bitcoinoch pravdepodobne počuli aj tí, ktorí kryptotrhom vôbec nerozumejú. Bola vytvorená v roku 2009 a je bezpochyby najslávnejšou digitálnou menou, ktorá existuje, a tiež jednoznačne najväčšou z hľadiska trhovej kapitalizácie.

Bitcoin pôvodne načrtol Satoshi Nakamoto ako nový druh platobného systému – taký, ktorý by mohol fungovať peer-to-peer a odstraňovať potrebu ústredného orgánu, napríklad banky alebo vlády. Prirodzene, vo svete tradičných financií to spôsobilo veľké vlny a tvrdiť, že spočiatku sa názory rozchádzali, by bolo niečo podhodnotenie.

Zdá sa však, že tí, ktorí sa rozhodli investovať do bitcoinu, sa naposledy zasmiali, pretože jeho cena za token za posledné desaťročie exponenciálne vzrástla a v čase písania tohto článku dosiahla novú rekordnú cenu nad 50 000 dolárov za jednu jednotku BTC.

Cardano bolo jednou z kryptomien druhej generácie, ktoré ponúkali vylepšenú funkčnosť ako existujúce blockchainy – vrátane bitcoinových. Vyvinul ho spoluzakladateľ spoločnosti Ethereum Charles Hoskinson a dodnes je jedinou recenzovanou kryptomenou, ktorá bola počas vývoja podrobená dôkladnému preskúmaniu poprednými akademickými pracovníkmi..

Jedinečná dvojvrstvová sieťová architektúra spoločnosti Cardano je oveľa viac ako digitálny platobný systém. Jedna vrstva umožňuje výmenu aktív prostredníctvom inteligentných zmlúv a všetok vývoj distribuovaných aplikácií, zatiaľ čo druhá vrstva podporuje kryptomenu ADA – natívny token Cardana.

Na papieri je to všetko veľmi pôsobivé, ale keď porovnáme Cardano vs Bitcoin, ten prvý má ešte férovú cestu, kým sa vyrovná svojmu predchodcovi. Tí, ktorí chcú investovať do Cardana, efektívne stavia na jeho potenciáli, ktorý sa využije v budúcnosti.

Transakcie a rýchlosť

Medzi Bitcoinom a Cardanom existuje množstvo technických rozdielov, ale jedným z najvýznamnejších je spôsob spracovania transakcií.

Napriek trvalej popularite by tí, ktorí chcú investovať do bitcoinu, mali byť upozornení, že sa veľa kritizuje za protokol o vytváraní blokov, ktorý je pomalší a nákladnejší ako u niektorých konkurenčných mincí.

Bitcoinové bloky sa vytvárajú procesom známym ako ťažba, kde výkonné počítače v sieti súťažia o riešenie zložitých rovníc a vytváranie nových blokov. Tento proces je v skutočnosti miazgou bitcoinového blockchainu a baníci sú odmenení BTC, keď úspešne overia bloky do siete.

Je to tento proces, ktorý zaisťuje bezpečnosť bitcoinu a zabraňuje „dvojitému použitiu“ bitcoinu, t. J. Rovnakého tokenu použitého viackrát. Ďalšie informácie o vytváraní blokov nájdete v našom vysvetlení kryptoťažby.

Problém tohto protokolu známeho ako „dôkaz o práci“ spočíva v tom, že vytvorenie blokov trvá určitý čas. Pridanie nového bloku do siete môže trvať až desať minút. Pre porovnanie, novšie kryptomeny, ako napríklad Ethereum, dokážu vyprodukovať nové bloky za menej ako 20 sekúnd.

Pri pohľade na rýchlosť transakcie Cardano vs Bitcoin skutočne neexistuje konkurencia. Cardano dokáže spracovať najmenej 257 transakcií za sekundu – v porovnaní s 5 TPS bitcoinu. To je už dosť pôsobivé, ale nedávne riešenie škálovania známe ako Hydra 2 sľubuje ďalšie predĺženie času spracovania Cardana – Charles Hoskinson tvrdí, že sieť bude nakoniec schopná spracovať viac ako milión transakcií za sekundu.

To je určite pozitívna správa pre každého, kto chce investovať do Cardana, ale treba pripomenúť, že pomerne pomalý čas transakcie bitcoinu nepoškodil jeho cenový potenciál – stále je to najcennejšia kryptomena so značnou maržou.

Ponuka a dopyt

Existuje veľa ľudí, ktorí chcú kúpiť bitcoin v roku 2021, ale ako je kontrolovaná ponuka, aby sa zabránilo devalvácii? Odpoveď je dvojaká. Po prvé, celková ponuka bitcoinov je pevne obmedzená na 21 miliónov – v obehu nikdy nebude viac týchto mincí.

Okrem toho sa odmena rozdaná úspešným bitcoinovým ťažiarom znižuje na polovicu za každých 210 000 vytvorených blokov. Tento proces je, prekvapivo, známy ako polovičný. Pôvodná odmena bola vo výške 50 BTC. V roku 2013 to bolo zníženie na 25, v roku 2018 to bolo 12,5 a v máji 2020 to bolo o polovicu na 6,25. Ďalšia polovica by sa mala uskutočniť nejaký čas v roku 2024.

To dáva BTC zabudovanú defláciu a znamená to, že BTC bude mať nedostatok – a dúfajme, že bude mať hodnotu – s rastúcim dopytom, ale s klesajúcou ponukou..

Každý, kto uvažuje o investovaní do Cardana, by mal mať na pamäti, že kryptomena bola nastavená s inými zámermi ako bitcoin. Preto sa viac zameriava na budovanie sieťovej užitočnosti pre inteligentné zmluvy a Dapps.

Rovnako ako v prípade bitcoinu má však blockchain Cardano tiež zabudovaný deflačný mechanizmus. Celková ponuka ADA je obmedzená na 45 000 000 000 a ocenenie udelené ako súčasť jej mechanizmu „dôkazu o podiele“ sa v rôznych intervaloch znižuje. To zvyšuje rastúcu úroveň nedostatku, ktorá tradične môže časom zvýšiť cenu aktíva.

Napriek tomu, že nie je uvedený na niektorých z najlepších výmenných platforiem, vrátane Coinbase, dopyt po Cardane zostáva vysoký a ADA nedávno ukázala 24-hodinový objem obchodovania vo výške 5 878 633 346 dolárov. Opäť nemôže v tejto oblasti konkurovať bitcoinom, ale dopyt tu určite je.

Cardano vs Bitcoin: Čo je lepšia investícia?

Ak zvažujete Cardano vs Bitcoin, ktorá z nich je lepšou investičnou príležitosťou, potom musíte zvážiť niekoľko faktorov..

Po prvé, väčšina predpovedí kryptomeny je modelovaná na základe predchádzajúcich pohybov cien, takže je dôležité spätne sa pozrieť na akékoľvek behy býkov alebo medveďov, ktoré token zažil, a pokúsiť sa zistiť, čo ich mohlo spustiť..

Technická analýza samozrejme vyžaduje veľké množstvo priemyselných a obchodných znalostí, takže najlepšou voľbou pre začínajúcich investorov je odkazovanie na predpovede cien niektorých popredných platforiem..

A nakoniec, znalecké posudky môžu niekedy objasniť, čo od kryptomien môžeme v blízkej budúcnosti očakávať.

Cardano Vs Bitcoin – kľúčové rozdiely

Bitcoin vs Cardano: História cien

Či už sa rozhodnete investovať do bitcoinu alebo si kúpite Cardano v roku 2021, nevyhnutne sa vystavujete riziku, pretože trh s kryptomenami je notoricky volatilný. Avšak spätný pohľad na predchádzajúci pohyb cien každého tokenu môže pomôcť investorom zvládnuť ich očakávania.

BTC

Bitcoin zaznamenal za posledných pár rokov pozoruhodný rast cien. Keď sa po počiatočnom uvedení na trh obchodovalo za haliere, vyrovnalo sa to americkému doláru až do roku 2011. Akonáhle však bolo mimo blokov, cena BTC naďalej rástla.

Keď cena BTC v roku 2013 dosiahla 1 242 dolárov, širší finančný sektor si to začal všímať a nasledoval nápor investovať do bitcoinu, pretože digitálna mena sa začala považovať za obrovskú príležitosť pre investorov, ktorí sú ochotní podstúpiť malé riziko. To pokračovalo v zvyšovaní cien, až kým bitcoin v roku 2017 nedosiahol rekordných 19 783,06 dolárov.

BTC naďalej obchodovali za pôsobivo vysoké ceny. Minca zažila býka v priebehu niekoľkých prvých týždňov roku 2021, potom vo februári, Bitcoin sa opäť zhromaždil a dosiahol historické maximum 51,00 dolárov0, keď sa investori ponáhľali dostať sa na býčí trh.

Cardano

Ak sa pozrieme na cenovú históriu bitcoinu vs Cardano, je potrebné povedať, že tento produkt nezvyšuje impozantne vysoké ceny ako BTC. Ako však vie každý investor, návratnosť sa meria v percentách a porovnateľne nízka cena ADA znamená, že je možné získať oveľa väčší podiel bez vysokých vstupných nákladov..

ADA mala o niečo neobvyklejšiu cenovú trajektóriu ako mnoho iných kryptomien. Token dosiahol paritu s americkým dolárom len pár mesiacov po tom, ako bol uvedený na medzinárodné burzy, a v januári 2018 dosiahol najvyššiu cenu 1,18 USD. Ceny však potom klesli pod 0,10 USD a zostali tak po väčšinu nasledujúcich dvoch rokov..

Rok 2020 potom znamenal pre Cardano zmenu majetku, pretože minca konečne prelomila hranicu 0,10 USD a pomaly sa začala plaziť. Do začiatku roku 2021 mala ADA prospech z šťastia ovplyvňujúceho väčšinu kryptotrhov a ceny dosiahli 0,92 USD, čo investorom ponúka návratnosť takmer 500% oproti roku 2020.

Odhlásenie: Predikcia cien Cardano

Bitcoin vs Cardano: Budúce predpovede

Ak plánujete investovať do kryptomeny v roku 2021, mali by ste mať na pamäti, že trh je vynikajúco ťažko predvídateľný a dokonca aj prognózy z popredných analytických platforiem sa často z týždňa na týždeň revidujú niekoľkokrát. Pre porovnanie Bitcoin vs Cardano však ponúkajú ďalší užitočný odkaz, ak sa k nim pristupuje opatrne.

BTC

Už pred pôsobivým cenovým nárastom BTC počas februára väčšina hlasov z odvetvia jednomyseľne predpovedala výrazný rast.

graf predikcie ceny bitcoinu

Jedna z optimistickejších predpovedí pochádza z ceny DigitalCoinPrice. Technická analýza platformy naznačuje, že BTC bude naďalej rásť do roku 2021 a do júna môže dosiahnuť bezprecedentných 76 768 dolárov. Inde, WalletInvestor tiež očakáva konzistentný rast bitcoinu, ktorý do konca roka dosiahne priemernú hodnotu 55 390,70 USD.

Samozrejme, tieto samotné predpovede budú hudbou pre uši každého, kto sa v roku 2021 rozhodol kúpiť bitcoin, ale FXStreet zašiel ďalej a načrtol, ako by BTC mohlo v blízkej budúcnosti realisticky zasiahnuť 100 000 dolárov.

Cardano

Tí, ktorí chcú investovať do Cardana, môžu podľa väčšiny popredných kryptoanalytikov tiež očakávať pôsobivé výnosy.

TradingBeasts má ADA v roku 2021 neustále stúpanie okolo 20%, do decembra ide o odhadovaných 1,13 USD. Aj keď hodnota tokenu ADA nemusí byť až taká pôsobivá ako hodnota BTC, návratnosť 20% za menej ako 12 mesiacov by znamenala dosť úspešnú investíciu.

graf predikcie cien cardano

Pre Cardano existujú aj optimistickejšie predpovede. WalletInvester veril, že ADA môže dosiahnuť priemernú cenu 1,46 USD do decembra 2021 – zhodnotenie približne 50% počas celého roka.

A konečne je cena DigitalCoinPrice na Cardano tiež optimistická, pričom predpovedá, že token dosiahne v roku 2021 hodnotu 1,78 USD. Tiež predpovedá, že cena ADA po letných mesiacoch mierne poklesne a ukončí rok na úrovni okolo 1,22 USD – čo stále predstavuje rast okolo 30% o cenách v čase písania tohto článku.

Cardano Vs Bitcoin: Čo hovoria odborníci

Je potrebné povedať, že bitcoin získal veľkú podporu od bežných investorov do roku 2021. V neposlednom rade od Elona Muska, ktorého spoločnosť Tesla oznámila, že získala okolo 1,5 miliardy dolárov BTC ako súčasť svojej novej investičnej stratégie.

Ani Musk nie je sám v dôveru v bitcoiny. Generálny riaditeľ spoločnosti Heisenberg Capital Max Keizer je jedným zo zborov, medzi ktoré patrí zakladateľ spoločnosti Morgan Creek Digital Anthony Pompliano a investor Alistair Milne, ktorí všetci veria, že BTC do konca roku 2021 presiahne 100 000 dolárov.

A čo Cardano? Pokiaľ ide o znalecké posudky, je celkom zrejmé, že medzi bitcoinom a cardanom skutočne neexistuje konkurencia – len málo bežných finančných odborníkov sa rozhodlo pre akékoľvek odvážne predpovede..

Nezávislá ratingová agentúra Weiss Ratings je však ohľadom budúcnosti Cardana optimistická, pretože už predtým tweetovala, že ide o jeden z najlacnejších kryptomien na trhu a zároveň je jedným z najlepších projektov v tomto odbore..

Rovnako hostiteľ a obchodník s kryptomenami Altcoin Daily Austin Arnold verí, že najnovšia aktualizácia infraštruktúry Cardana spoločnosťou Goguen Mary je „veľkým dôvodom, prečo cena Cardano tento mesiac [február] rastie“ – a keďže v blízkej budúcnosti sa očakáva viac upgradov možná cena ADA má ešte veľa priestoru na rast.

Cardano Vs Bitcoin: záver

Rovnako je bitcoin lepšou investíciou ako Cardano?

Pokiaľ ide o dominanciu na trhu, potom Bitcoin vs Cardano skutočne nie je konkurenciou. Bitcoin má najlepší celkový výhľad zo všetkých mincí na trhu a v čase písania tohto článku sa nachádza uprostred rekordného býčieho trhu. Preto sa výber nákupu bitcoinu v roku 2021 môže javiť ako zrejmé rozhodnutie. Ale sú veci skutočne také jednoznačné?

Nie je možné povedať, ako dlho vydrží cenový nárast bitcoinu a pri historickom maxime nad 50 000 dolárov za token je teraz veľmi drahý čas investovať do bitcoinu. Na druhej strane Cardano sa stále obchoduje za menej ako dolár za token. Má tiež niekoľko dosť pozitívnych predpovedí, ktoré sa posunú ďalej do roka. Preto výber nákupu Cardano v roku 2021 môže preukázať lepšiu investíciu z hľadiska návratnosti.

Pokiaľ ide o riziko, medzi Cardano a Bitcoin v roku 2021 môže byť malý rozdiel. Avšak pri pohľade do budúcnosti je BTC pravdepodobne bezpečnejšou voľbou, pretože aj napriek krátkodobej volatilite sa ceny počas celej jeho existencie všeobecne zhodnocovali..

Ako investovať do kryptomeny v roku 2021

Dúfajme, že naše porovnanie bitcoinu vs Cardano vám poskytlo jasnejší obraz o tom, čo môžete očakávať od investície do ktoréhokoľvek tokenu. Ale či už sa rozhodnete investovať do Cordana alebo kúpiť bitcoin v roku 2021, budete musieť nájsť dôveryhodnú burzu, ktorá vám umožní prístup na trh.

Existuje veľa sprostredkovateľov a búrz online, ale pre väčšinu investorov odporúčame eToro. Sprostredkovateľ má výkonnú, ale ľahko použiteľnú obchodnú platformu a ponúka prístup ku všetkým hlavným kryptomenám, ako aj k ďalším finančným trhom..

Ak chcete začať, stačí si otvoriť účet. Celý proces môže byť dokončený za pár minút a po pridaní spôsobu platby budete môcť začať budovať svoje portfólio kryptomien.

eToro – najlepšia platforma na nákup kryptomien

eToro sa v krypto priemysle osvedčilo ako dôveryhodné už mnoho rokov – odporúčame vám ho vyskúšať.

Virtuálne meny sú veľmi volatilné. Váš kapitál je ohrozený.

Bitcoin vs Cardano – časté otázky

Mám investovať do bitcoinu alebo cardano??

Ak zvážime bitcoin vs cardano, je ľahké predpokladať, že bitcoin bude tou správnou cestou. Rozhodnutie, či investovať do bitcoinu alebo do Cardana, však bude závisieť od niekoľkých faktorov – v neposlednom rade od vašich obchodných cieľov a chuti do rizika. Očakáva sa, že oba tokeny porastú v roku 2021, ale výhľady do budúcnosti sú všeobecne pre bitcoin pozitívnejšie ako dlhodobejšia investícia.

Kde si môžem kúpiť Cardano v roku 2021?

Ak chcete investovať do Cardana – alebo do akejkoľvek inej kryptomeny – musíte to urobiť prostredníctvom burzovej alebo sprostredkovateľskej služby. Odporúčame eToro pre väčšinu príležitostných investorov, pretože platforma ponúka množstvo analytických a obchodných nástrojov bez toho, aby bola pre tých nových na kryptotrhu príliš zložitá..

Je Cardano lepší ako bitcoin?

Porovnanie Cardano vs bitcoin je do istej miery márne, pretože kryptomeny boli nastavené s ohľadom na rôzne ciele. Pokiaľ však ide o investičné príležitosti, stojí za to prečítať si nášho sprievodcu a zistiť, ktorá z nich najlepšie vyhovuje vašim požiadavkám na portfólio.

Do ktorého kryptomeny by som mal investovať v roku 2021?

Ak plánujete investovať do kryptomeny v roku 2021, máte veľa možností. Pre tých, ktorí sú na trhu noví, môže byť jednoduchšie investovať do bitcoinu, etherea alebo litecoinu, pretože to sú niektoré zo známejších tokenov a existuje veľa informácií. Ak však radi riskujete viac, v niektorých menej známych altcoinoch by mohol byť väčší rastový potenciál..

Kde môžem kúpiť bitcoin?

Ak chcete kúpiť bitcoin v roku 2021, nájdete množstvo búrz a sprostredkovateľov, ktorí vám pomôžu. Jedným z lídrov na trhu je eToro. Ak hľadáte ľahký spôsob, ako získať prístup na kryptomeny, stačí si zriadiť účet a všetko je v prevádzke. Okrem obchodných možností má eToro tiež veľa informácií a analytických nástrojov, ktoré vám pomôžu začať.

Bitcoin vs. Ostatné kryptomeny

  • Bitcoin vs. Ethereum
  • Bitcoin vs. Ripple
  • Bitcoin vs. bitcoinová hotovosť
  • Bitcoin vs dogecoin
  • Bitcoin vs. Binance Coin
  • Top 10 najdôležitejších kryptomien iných ako bitcoin

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me