Hľadáte obchodovanie s akciami, ale nie ste si istí, kde začať? Potom už nemusíte hľadať, pretože máme pre vás všetko obsiahnuté v jednoduchom a ľahkom sprievodcovi obchodovaním s akciami a krok za krokom v tom, ako prežiť obchodovanie s akciami.

Obchodovanie s akciami priťahovalo milióny jednotlivcov po celom svete, pretože si želajú byť súčasťou takého rýchleho, dominujúceho, dynamického, náročného, ​​ale napriek tomu výrazne obohacujúceho postupu, ktorý môže vytvárať nekonečné množstvo možností.

Aj keď môže byť vstup do obchodovania s akciami skutočne ľahší, ako si myslíte, proces pochopenia toho, ako obchodovať s akciami a ako prežiť obchodovanie s akciami, je oveľa podrobnejší, ako si možno myslíte.

Pravdaže, môžete veriť, že väčšina investorov vie, ako obchodovať, keď vstupujú na finančný trh, alebo aspoň trochu rozumie, ale realita je taká, že niektorí investori v skutočnosti nevedia, ako obchodovať s akciami, a spoľahlivo sa spoliehajú na niekoľko faktorov, faktory, ktoré zahŕňajú šťastie (to, čo trh robí s ich akciami), teplé tipy, ktoré im boli odovzdané, alebo ak si nie sú skutočne istí, práve vtedy môžu začať hľadať radu, ak v skutočnosti nechápu, čo sa deje, keď čísla začnú upraviť.

Preto je na začiatok rozumné venovať si čas, aby ste sa naučili a preskúmali čo najviac informácií o akciách a obchodovaní s akciami.

Obchodovanie s akciami pre začiatočníkov je vynikajúcim východiskovým bodom, pretože v tomto článku vám pomôže naučiť sa a začiatočnícky hlbšie kopať do akcií a ako obchodovanie s akciami obchoduje, čo vás navyše pripraví na začatie cesty

Ak chcete byť súčasťou obchodovania na burze, musíte vynaložiť veľa práce, času a svojho vlastného šarmu, aby ste mali dobrú šancu stať sa finančným úspechom. Pripomíname vám však, aby ste si boli vedomí, že kontrola je niekedy mimo vašich rúk, keď investovanie môže spôsobiť prekvapivý obrat, ktorý sa neočakával, s pozitívnymi a negatívnymi účinkami..

Ak chcete obchodovať s akciami, nemusíte sa vrhať na rušné trhové polia v rámci newyorskej burzy cenných papierov alebo londýnskej burzy cenných papierov. Svoju cestu môžete zahájiť v pohodlí svojej obývačky so všetkou pomocou a vedením, ktoré požadujete. k vám prostredníctvom online obchodných platforiem, kde môžete hovoriť s maklérom aj pomáhať osobne, mať tiež k dispozícii všetok vzdelávací materiál, ktorý budete potrebovať pred začatím cesty, na ktorú máme všetko za vás a ešte viac.

Ste pripravení naučiť sa obchodovať s akciami a prežiť obchodovanie s akciami? Poďme priamo do toho.

Čo je obchodovanie s akciami?

Predtým, ako sa pustíme priamo do učenia sa obchodovania s akciami, je najprv lepšie dobre pochopiť, čo je obchodovanie s akciami.

Obchodovanie na burze

Akciové obchodovanie, zjednodušene povedané, predstavuje nákup a predaj akcií spoločnosti, čo ešte viac zjednodušuje nákup časti spoločnosti.

Pokiaľ ide o obchodovanie s akciami, uvidíte, že existujú dva typy jednotlivcov, Obchodníci a Investori.

Aké sú rozdiely medzi obchodníkmi a investormi?

Stock Traders sú odborníci, ktorí investujú na finančnom trhu pre seba, v mene spoločnosti alebo jednotlivcov. Dôležitým faktorom pre pochopenie toho, čo odlišuje tieto dva typy jednotlivcov, je hlavný cieľ obchodníka. Cieľom obchodníkov je nakupovať a predávať podiely v rôznych spoločnostiach, aby čo najviac fyzicky dosiahli zisk z krátkodobých ziskov, pričom využijú cenové rozdiely..

Na druhej strane investori sú do nej spravidla zapojení z dlhodobého hľadiska. Zameriavajú sa na hľadanie väčších výnosov z zisku za dlhšie časové obdobie pomocou spoločnej stratégie známej ako „nákup a držba“..

Druhy obchodovania na burze

obchodovanie s akciami

Ďalším krokom teraz je spoznávanie rôznych typov obchodovania na burze, ktoré sa dejú.

ActiveTrading

Aktívne obchodovanie je obvykle spojené s obchodníkmi, pretože rovnako ako jeho štáty v rámci názvu, aj aktívne obchodníci sa radi pohybujú rýchlo a v kratšom časovom rámci, aby hľadali zisky z výhod cenových pohybov.

Aktívni obchodníci, ktorých cieľom je dosiahnuť veľký zisk v rámci rýchlejšieho obratu, majú sklon byť šikovní a rozumne využívať svoje vedomosti o tom, do ktorých oblastí investovania vstupujú, napríklad akcie, ktoré sú volatilné (môžu sa meniť v každom okamihu) ) alebo zahraničná mena, pretože v rámci týchto dvoch kategórií sa môže niečo zmeniť v krátkom časovom období a je to takpovediac oveľa rýchlejší obrat ako v iných kategóriách.

Denné obchodovanie

Jedným z najpopulárnejších a najznámejších štýlov obchodovania je obchodovanie s dňom. Denné obchodovanie je nákup a predaj cenných papierov v ten istý deň.

Som si istý, že s týmto štýlom obchodovania budete mierne oboznámení, ako to vidno v rôznych filmoch. Cieľom obchodníka v deň je vyhľadať každý centimeter zisku, ktorý je možné dosiahnuť pred dňom predaja, nákupom, predajom a zatvorením pozícií uvedených v ten istý deň, pričom obchodníci nie sú schopní držať žiadne pozície, aby mohli napredovať. všetko sa musí uskutočniť v rámci dvojhry.

Pozičné obchodovanie

Pozičné obchodovanie je obchod, ktorý s najväčšou pravdepodobnosťou uvidíte u investorov. Aj keď obchodníci túto stratégiu využívajú, aj keď sa to bude považovať za dlhodobejšie, dlhodobá definícia by mohla vychádzať z týždňov, ktoré by obchodník mohol potenciálne držať, avšak mesiace alebo ďalšie, ktoré sú viac ako pravdepodobné zamerané a uskutočňované investormi, pretože túto stratégiu používajú častejšie.

Ako ste si už mohli domyslieť, pozičné obchodovanie je skôr opakom denného obchodovania, pretože obchodníci sa viac ako krátkodobým záujmom zaoberajú skôr dlhodobým výkonom investície..

Swingové obchodovanie

Swingové obchodovanie je obchodný štýl, ktorý sa obchodníkmi drží dlhšie ako jeden deň, zvyčajne týždeň alebo potenciálne dlhšie, pretože toto obdobie je správne na to, aby ste všeobecne videli pohyb ceny..

Obchodník sa pozrie na to, kam bude cena pravdepodobne smerovať ďalej, potom sa stane súčasťou tohto aktíva a potom sa bude usilovať o finančný zisk, ak má dôjsť k pohybu..

Swingové obchodovanie sa zvyčajne označuje ako stredná obchodná stratégia a zapadá do obchodovania medzi dňom a trendom.

Ak to zhrnieme, obchodníci s hojdačkou budú sedieť na svojich akciách pár alebo tri dni, čo povedie k potenciálnym týždňom, kým nebude správny čas s cenou, a preto je swingové obchodovanie stredným kontinuom medzi denným a trendovým obchodovaním.

Pripravení sa ponoriť do Akciový trh?

Ako obchodovať s akciami

Takže teraz chápete rozdiely medzi obchodnými trendmi, teraz je ten správny čas, aby ste vám poskytli jednoduché kroky, ako začať obchodovať s akciami.

Ako začiatočník v obchodovaní s akciami je najlepšie udržiavať veci čo najjednoduchšie, kým budete mať nohy.

Aby bola vaša cesta od začiatku jednoduchá, stačí sa len ubezpečiť, že ste o krok vpred, vykonať rozsiahly výskum, aby ste sa vzdelali vo všetkých oblastiach finančných trhov, ako aj v najpodstatnejšej časti procesu učenia sa. Cvičte, cvičte, prax, ľudovo povedané, prax robí majstra a výhody praktizovania vám umožnia získať ďalšie a hlbšie pochopenie trhu s akciami a tiež vám umožnia testovať teórie bez toho, aby ste sa zaviazali vlastnými silami prostriedky a konečne môžete zistiť alebo zistiť, ktorú obchodnú stratégiu smerujete s najväčšou pravdepodobnosťou.

Ako obchodovať s akciami: Sprievodca krok za krokom

Krok 1. – Otvorte si sprostredkovateľský účet

Prvým krokom v tomto procese je otvorenie sprostredkovateľského účtu. Odporúča sa a je najlepšie, aby ste svoje profesionálne investičné transakcie oddelili od svojich osobných účtov. Najlepším spôsobom, ako to urobiť, je vyhľadať online sprostredkovateľa, ktorý vám pomôže s nastavením a bude vám k dispozícii, až keď budete pripravení. obchodovať.

Nie je potrebné prepadať panike, nemusíte hneď investovať, môžete si otvoriť účet a pokračovať v cvičení, pokiaľ si to nebudete priať, ale s ľahkosťou vedomia, že všetko je pripravené, až budete.

Otvorenie účtu u sprostredkovateľa môže trvať niekoľko minút, eToro, popredná online sprostredkovateľská firma má všetko pre vás na začiatku cesty alebo ak ste investorom hľadajúcim poprednú online obchodnú platformu, eToro je jednou z najlepších obchodných platforiem, ktoré majú byť súčasťou.

Krok 2. – Výskum, učenie a čítanie, čítanie, čítanie

Na začiatku vašej cesty k obchodovaniu s akciami nie je tento ďalší krok prekvapením, čím viac výskumu vykonáte, tým rýchlejšie a pravdepodobnejšie dosiahnete úspech..

Naučiť sa triky obchodu na trhoch s akciami je vaším najväčším cieľom, keď sa chcete odlúčiť od tohto odvetvia, a to nielen zameraním sa iba na učenie sa o obchodovaní na burze, ale na trhu ako celku, pretože to, čo nájdete, je, že môžete skončiť ísť dole po trase, po ktorej ste zámerne nemali v úmysle ísť dole, takže príliš veľa učenia sa nie je zlá vec, že??

Na dosah ruky máte obrovské množstvo informácií o obchodnom vzdelávaní, ktoré vám môžeme poskytnúť a nechať si ich pokryť pre vašu cestu učenia. Vyššie uvedený článok, ktorý si musíte prečítať, je ideálnym základom na začiatok..

V magazíne The Wall Street Journal nájdete aj fantastické čítania s ukážkami rád, kde si môžete predplatiť online alebo navštíviť rôzne weby s finančnými správami vrátane Yahoo! Financie a Google Finance, aby ste držali krok s najnovšími finančnými správami a pomohli tak zapojiť svoje poznatky do súčasnej reality.

Pokiaľ ide o predmet učenia, je dobré spomenúť aj pochopenie a štúdium stránky technickej analýzy investovania.

Aby ste neprepadali panike, nemusíte byť odborníkom, ale je dobré, keď viete, čo rozumiete a rozumiete tomu, čo sa deje a aké sú základné informácie, keď sa pozriete na cenový graf alebo viac grafov. Ale ako u väčšiny z nás, vaše úplné pochopenie príde časom a praxou.

Neustále sa učte, sledujte a študujte, čo sa deje na trhu, keď môžete a vo svojom voľnom čase, pretože to pre vás bude nielen veľkým prínosom, ale tiež urýchli váš proces, aby sa stal súčasťou prostredia obchodovania s akciami a bol úspešný tak.

Krok 3. – Nastavte svoj osobný rozpočet na obchodovanie s akciami

Keď vaša firma pochopí, ako funguje finančný trh, a najmä obchodovanie s akciami, stojí za to si teraz sadnúť a vytvoriť si rozpočet akcií skôr, ako sa vydáte na cestu, aby ste mali plán v akcii.

Investovanie, bez uvedenia zrejmého, sa oplatí zúčastniť, iba ak si to môžete dovoliť. Mať alebo stanoviť si rozpočet, koľko chcete investovať, je prvým východiskovým bodom a v ideálnom prípade sú to fondy, ktoré sú k dispozícii, a nie sú to životne dôležité výdavky, ktoré je potrebné pokryť, pretože pri investovaní nemáte nič zaručené..

Keď dobre pochopíte, ako funguje obchodovanie s akciami, môžete do svojho rozpočtu zahrnúť aj to, ktoré aktíva alebo aktíva chcete kúpiť, a možno budete chcieť uviesť hrubú hodnotu vedľa každej akcie, do ktorej chcete vstúpiť..

Stanovenie rozpočtu je koniec koncov aj o organizácii.

Krok 4. – Čas na cvičenie

Teraz sa vaša cesta začína javiť ako skutočná. Je čas vstúpiť do sveta nácviku obchodovania s akciami.

Existuje niekoľko online obchodných platforiem, ktoré vám pomôžu precvičiť si pochopenie obchodovania s akciami a navyše vám uľahčí používanie virtuálnych peňazí namiesto vašich vlastných, zatiaľ čo sa naučíte laná..

Online virtuálne obchodné platformy alebo papierové obchodovanie, čo je ďalšia terminológia, umožňuje jednotlivcom vidieť, precítiť a vyskúšať, ako obchodovanie funguje, a ukazuje, ako rozmanitý a rýchly sa môže trh v priebehu času zmeniť, čo je ideálny spôsob zapojenia bez rizika. straty vlastných peňazí.

Cvičenie online vám tiež umožní nájsť preferovaný štýl, ktorý vám vyhovuje, ktorý si môžete vziať so sebou pri vstupe do skutočného sveta obchodovania s akciami..

Krok 5. – Vždy sa snažte zachovať jasnú a chladnú perspektívu

Investovanie pre niektorých môže byť frustrujúce, ak nedosiahli požadovaný čas alebo to, čo chcú dosiahnuť, a je to prirodzené. Najlepším spôsobom, ako prejsť svojou cestou, je však vždy udržiavať chladný, pokojný, zhromaždený, ale silný pohľad na svoj cieľ, ktorý chcete archivovať.

Možno neustále hľadáte ďalšiu veľkú akciu, ktorá prekoná všetky očakávania, a nebol by ste jediným investorom, ktorý by si to prial, ale musíte byť trpezliví a držať krok so všetkými finančnými aktualizáciami, ako aj so svojimi vlastný prieskum a sledovanie toho, či akciový trh má navrch, čo je dôvod, prečo je dôležité zachovať chladnú perspektívu a nestať sa horúcou hlavou, pretože keď sa vrhnete, potenciálne uvidíte nesprávny krok a budete nákladný.

Ako prežiť obchodovanie s akciami

Len čo budete pripravení vstúpiť do sveta obchodovania s akciami, vždy existujú tipy, ktoré vám pomôžu prežiť a pri obchodovaní s akciami vám poskytnú len tie najlepšie skúsenosti. Tu je rozpis top 5 užitočných tipov na jedlo, ktoré môžete mať so sebou.

5 tipov, ako obchodovať s akciami, vám môže pomôcť prežiť obchodovanie s akciami:

1. Vyberte si toho pravého sprostredkovateľa pre vás

Inteligentný výber správneho brokera je ten najmúdrejší krok, ktorý môžete urobiť na začiatku svojej cesty k obchodovaniu s akciami, pretože po celom svete existuje tisíce a viac brokerov, ktorí bohužiaľ nemusia mať na srdci váš najlepší záujem, a preto prichádza tento kľúčový bod prvý na horných tipoch, ktoré si môžete vziať so sebou.

eToro

EToro, svetový líder v oblasti sociálneho obchodovania, je online obchodná platforma, ktorá vám umožní nielen nájsť sprostredkovateľa vhodného pre vaše záujmy v rámci vašej obchodnej cesty s akciami, ale môže trvať aj niekoľko minút, ale nie je to jediné Výhodou je, že online obchodná platforma vám tiež umožňuje ľahký prístup ku všetkým najlepším akciám, do ktorých možno budete chcieť investovať, čo z nej robí jednu z platforiem na vzostupe pre obchodníkov a investorov na celom svete s cieľom vytvoriť bezpečný, ľahký a prístupný po celom svete. cesta obchodovania s akciami.

eToro – špičkový maklér akcií, nakupujte akcie cez 0% provízia

sprostredkovateľ etoro

eToro sa na trhu cenných papierov osvedčili ako dôveryhodné už mnoho rokov – odporúčame vám ich vyskúšať.

Váš kapitál je ohrozený. Môžu sa účtovať ďalšie poplatky

2. Vyvarujte sa potenciálnych zlyhaní – „horúce tipy“

Od jednotlivcov na stránkach fóra až po reklamné reklamy na webových stránkach, ktorí inzerujú ďalší „istý“ tovar, je rozumné nerozmýšľať príliš podrobne o informáciách, ktoré vyjadrujú a inzerujú, pretože najčastejšie sa zobrazuje väčšina týchto reklám. od spoločností typu „pump-and-dump“, ktoré vás usilujú skočiť na palubu s akciami, ktoré inzerujú na základe falošných alebo zavádzajúcich odporúčaní, v širšom obraze hľadajú iba číslo jedna a bohužiaľ to sú oni.

Buďte preto opatrní, keď dostanete radu, a buď sa držte svojich vlastných poznatkov, dôveryhodných osobných informácií a odporúčaní sprostredkovateľov, ak je to potrebné a dané.

3. Nájdite si čas

Nie je potrebné ísť plnou parou, nie sú to preteky a sú to vaše peniaze, do ktorých investujete, či už z krátkodobého hľadiska z dlhodobého hľadiska, nie je potrebné sa vrhnúť a získať akúkoľvek pozíciu len preto, že ste buď sa obávate, že vám môže uniknúť, alebo by vám mohli mierne vkĺzať nervy.

Najlepšou radou je posadiť si, dýchať, relaxovať a potom s rozumom zvoliť, ako poslednú vec, ktorú chcete urobiť, je urobiť racionálne rozhodnutia, ktoré pre vás môžu byť, podľa odporúčaní, nakoniec nákladné..

4. Nezameriavajte sa iba na peniaze

Tento kľúčový bod sa môže zdať mierne zaostalý, ale je veľmi dôležitý a umožňuje chytré investovanie. Napríklad, ak sa vrhnete do nákupu len na čele toho, že máte vo svojej mysli výlučne a pevne nastavené peniaze, 9-krát z 10 sa môžete pripraviť na neúspech vykonaním bezohľadných krokov. Najlepšou cestou vpred je sústrediť sa na svoju stratégiu a neustále sa vzdelávať, pretože vaša stratégia a vaše učenie sú dva najdôležitejšie aktíva, vďaka ktorým zarobíte peniaze..

5. Poučte sa zo svojich chýb

Rovnako ako v živote, aj my všetci robíme chyby a najdôležitejšou časťou je, že sa z nich učíme a v rámci obchodovania to nie je inak.

Robiť chyby a prevziať zodpovednosť za svoje vlastné činy je jedným zo spôsobov, ako ich nosiť neustále so sebou, pretože vám pomôže učiť sa tvrdým a konštruktívnym spôsobom, aby ste v budúcnosti takýmto chybám predchádzali alebo sa im vyhli..

Aj keď máte pocit, že výsledok nebol vo vašich rukách, pozrite sa do toho hlbšie a zistite, či v hre nie sú nejaké varovné príznaky tohto výsledku, ktoré by sa dali prehliadnuť, pretože to bude jedna z najlepších kriviek učenia, s ktorou sa môžete pohnúť ďalej. vás počas celej vašej obchodnej cesty.

Kľúčové body so sebou

Ak si niečo pamätáte z Burzové obchodovanie: Ako obchodovať, ako prežiť, urobiť z nich tieto kľúčové body.

  • Vyberte si pre vás múdreho správneho sprostredkovateľa
  • Skúmajte a študujte tak často, ako môžete, aby ste pochopili finančný trh, vďaka čomu bude pre vás plynulejší
  • Neponáhľajte sa do hlbokého konca, venujte čas pochopeniu toho, do čoho idete pri nákupe akcií
  • Vyvarujte sa podvodných rád alebo všeobecne známych ako „horúce tipy“
  • Poučte sa zo svojich rozhodnutí, ktoré možno nevyšli, a uvidíte, či si z toho treba vziať ponaučenie
  • A nakoniec, vždy investujte v rámci svojich finančných možností a investujte peniaze, ktoré môžete použiť bez toho, aby to malo finančný dopad na váš osobný život.

Časté otázky

Koľko rokov musíte mať, aby ste investovali do akcií?

Zákonný vek na investovanie do akcií v Spojenom kráľovstve je 18 rokov. Zákonný vek v USA je 18 rokov, vo väčšine štátov však vyžaduje zákonný vek 21 rokov.

Môžem začať obchodovať kedykoľvek počas dňa?

Krátka odpoveď na túto otázku je áno, avšak v rámci otvorených obchodných hodín. Typické obchodné hodiny newyorskej burzy cenných papierov (NYSE) sú 9:30 – 16:00, čo zahŕňa aj akciový trh Nasdaq a ďalšie americké akciové trhy..

Vo Veľkej Británii sú pravidelné obchodné hodiny Londýnskej burzy cenných papierov (LSE) od pondelka do piatku od 8:00 do 16:30 východného času.

Môžem obchodovať s províziou z akcií zadarmo?

Áno, môžete, pokiaľ si svojho makléra vyberiete múdro. EToro nie je len online platforma s prístupom k tomu všetkému, ale tiež ponúka 0% províziu, pokiaľ ide o nákup vašich obľúbených akcií, čo znamená, že sa na ne nevzťahujú žiadne ďalšie poplatky na zaúčtovanie si jednoducho otvoríte účet, urobíte prvý vklad fa minimálne 200 dolárov a potom si môžete vybrať najlepšie akcie z najlepších svetových búrz a potom svoj kompletný set.

Existuje preferovaná stratégia obchodovania s akciami pre začiatočníkov s akciami?

Priama odpoveď na túto otázku je nie. Každá stratégia sa spolieha výlučne na vás ako jednotlivca a na to, ako a ktoré stratégie alebo stratégie pre vás budú najlepšie fungovať, keď začnete obchodovať.

Dobrým spôsobom, ako sa naučiť preferovanú stratégiu, je precvičovanie školení prostredníctvom virtuálnej online platformy. Tu nájdete svoj štýl obchodovania spolu s pochopením spôsobu fungovania trhu s akciami.

Koľko akcií by som si mal kúpiť?

Na túto otázku neexistuje správna odpoveď, odporúča sa však ako začiatočník začať s menším portfóliom.

Ak hľadáte nákup viacerých akcií, odporúča sa mať diverzifikované portfólio nákupom viacerých akcií v rôznych priemyselných odvetviach. To je z rôznych dôvodov, prvým je nespojiť všetky svoje vajcia v jednom košíku iba s jednou akciou, pretože to predstavuje väčšie riziko v porovnaní s investovaním do viacerých akcií a za druhé sa odporúča neinvestovať do viac ako 8 – 10 akcie ako začínajúci investor.

Či budem zdaňovaný zo svojich zásob??

V Spojenom kráľovstve dostáva každý jednotlivec nezdaniteľný osobný príplatok, ktorý sa za daňový rok 2020/21 zvýšil na 12 500 GBP. Čo v podstate znamená, že všetky peniaze zarobené z vašich investícií do akcií a akcií sú zahrnuté v tomto príspevku, ale do tohto príspevku budú zahrnuté aj akékoľvek ďalšie formy príjmu, ako sú platy zamestnancov, príjmy z majetku a akákoľvek iná forma dodatočného príjmu..

Nad rámec osobného príspevku vo výške 12 500 GBP bude každá osoba zdanená 20%, čo je základná sadzba dane z príjmu v Spojenom kráľovstve. Ak váš ročný plat presiahne 50 000 GBP, bude sa na vás vzťahovať daň z príjmu vo výške 40% a daň z príjmu vo výške 45%, ak zarobíte a presiahnete sumu 150 001 GBP ročne.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me