Odkaz YF ($ YFL) kombinuje token $ LINKlink spoločnosti Chainlink s mechanizmami poľnohospodárstva a ťažby likvidity spoločnosti Yearn Finance $ YFI. Predpokladom tohto projektu bolo, aby bol upravený tak, aby ho mohli používať nadšenci spoločnosti Chainlink, známi ako „Link Marines“. Ak vezmeme do úvahy, že samotný token LINK si v roku 2020 zatiaľ počínal celkom dobre, jeho ceny sa pohybovali od 2 do 15 dolárov, Link Marines aj ďalší nadšenci kryptomeny sa samozrejme zaujímajú o to, čo je YF Link a čo ponúka. V tomto článku sa teda pozrieme na pozadie YF Link, jeho funkcie a na to, ako získať ich natívny token $ YFL.

Pozadie a história odkazu YF

YF Link bol rozdvojený z ročnej zmluvy Yearn.Finance ($ YFI) prepnutím na prijatie LINK namiesto tokenov yCRV. Jedná sa o komunitný projekt, ktorý začali nadšenci Chainlink, konkrétne, „Bobby Shaftoe“ a 4 ďalší anonymní vývojári, ktorí oznámili existenciu projektu a jeho podrobnosti v strednom príspevku “Zrodila sa myšlienka YFLINK„7. augusta 2020. Pretože bolo potrebné uzamknúť tokeny LINK kvôli generovaniu výnosu, predpokladá sa, že spustenie YF Link malo pozitívny vplyv na ceny LINK, pretože dopyt po týchto tokenoch stúpal. Za pár dní po príspevku Medium sa ceny za LINK LINK v skutočnosti takmer zdvojnásobili.

Stručne povedané, odkaz YF (kredit na obrázku: YFLINK)

Predchodca – Ročné financie ($ YFI)

Predchodca spoločnosti YF Link, Yearn Finance (YFI), spustil Andre Cronje 17. júla 2020 ako experiment v oblasti výnosového poľnohospodárstva a ťažby likvidity. Funguje to tak, že umožňuje používateľom poskytnúť prostriedky na inteligentný kontrakt, ktorý sa potom automaticky distribuuje medzi protokoly požičiavania dYdX, Aave a Compound, optimalizované pre maximálny výnos.

Na oplátku užívatelia získavajú zisky z výnosov a získavajú tokeny YFI. Token YFI sa používa na správu. Celkový počet existujúcich tokenov YFI je 30 000.

Viac informácií o poznatkoch Andreho Cronjeho o priestore DeFi sa dozviete v jeho rozhovore s FTX exchange.

Ako funguje YF Link?

Token YFL spoločnosti YF Link poskytuje likviditu fondom LINK na viacerých protokoloch Decentralized Finance (DeFi), ako sú Aave, Balancer a Curve Finance. Používatelia poskytujú finančné prostriedky vkladaním do týchto protokolov, ktoré potom generujú zisky výnosov pre vkladateľov. Títo používatelia, t. J. Poskytovatelia likvidity, tiež dostávajú tokeny YFL ako odmenu. Na druhej strane je možné s týmito tokenmi YFL obchodovať na burzách, ako je Uniswap..

Výška odmien závisí od množstva poskytnutej likvidity a trvania vkladu. Aj keď sú finančné prostriedky používateľov uzamknuté, je možné ich kedykoľvek vybrať.

Niektorí ľudia jednoducho špekulujú s tokenmi YFL a obchodujú s nimi na burzách.

Koncepty

Dva základné koncepty používané v YF Link sú výnosy a ťažba likvidity. Spoločne spolupracujú, aby motivovali používateľov k zabezpečovaniu likvidity. Ako uvidíme neskôr, tieto 2 koncepty sa spájajú, aby umožnili poľnohospodárom získavať odmeny a potenciálny zisk z týchto aktivít.

Úroda poľnohospodárstva

Výnosové hospodárenie je metóda využívania inak nevyužitých aktív na užitočné účely. Zahŕňa to prevzatie majetku od používateľov a jeho požičanie rôznym protokolom výmenou za získanie väčšieho množstva majetku, ako bolo pôvodne poskytnuté.

Ťažba likvidity

Ťažba likvidity je variácia výnosového poľnohospodárstva, ktorá umožňuje poskytovateľom likvidity získať ďalšie aktíva v oblasti správy spolu s ich obvyklými výnosovými výnosmi.

Token YFL

Token $ YFL je natívny token pre YF Link s maximálnou zásobou 75 000 tokenov. Je potrebné poznamenať, že aj tvorcovia YF Link povedali, že token by sa mal hodnotiť na NULE.

Token YFL sa má používať na účely riadenia, t. J. Umožňuje držiteľom predkladať návrhy na hlasovanie a prijímanie rozhodnutí. Napríklad jedným z prvých návrhov v oblasti riadenia je usporiadať súťaž memov LINK.

Na začiatku emitovalo tokeny YFL spolu 6 skupín s rôznymi parametrami. Emisia tokenov bude trvať približne 15 týždňov, pričom väčšina emisií sa vyskytne v prvých 4 týždňoch. Po nasadení zmlúv YF Link tvorcovia spálili zmluvné kľúče, aby nikto nemohol zmeniť tento harmonogram emisií.

YF Link Pools: Aký je rozdiel?

Ako už bolo spomenuté v predchádzajúcej časti, pri prvom nasadení zmlúv YF Link emitovalo tokeny YFL celkovo 6 združení. Upozorňujeme, že k 22. augustu 2020 bazény 0, 1 a 2 vyčerpali svoje odmeny YFL, to znamená, že nemôžete ťažiť žiadne nové tokeny YFL vkladaním do týchto bazénov..

Skupina 0 sa nazýva aj skupina Genesis (K dispozícii je 15 000 tokenov YFL)– používatelia poskytujú LINK a YFL je vrátená. Táto skupina vyčerpala svoje odmeny YFL.

Pool 1 LINK Balancer pool (K dispozícii je 15 000 tokenov YFL)– používatelia poskytujú LINK a YFL sa posiela do fondu Balancer. Používatelia získavajú tokeny BPT a poskytujú ich do fondu YF Link. YFL a BAL sa potom vrátia. Táto skupina vyčerpala svoje odmeny YFL.

Pool 2 yCRV Balancer pool (K dispozícii je 15 000 tokenov YFL)– používa yCRV. Vrátené platby zahŕňajú YFL, BAL, úroky z Curve Protocol a tokeny CRV. Táto skupina vyčerpala svoje odmeny YFL.

Pool 3 LINK Aave pool (K dispozícii je 15 000 tokenov YFL)– používatelia poskytujú LINK a vkladajú ho na Aave.com, aby získali aLINK tokeny. Potom získate tieto aLINK tokeny a vložíte ich do aLINK Balancer pool s YFL. Z toho získajú používatelia tokeny BPT, ktoré môžu vkladať do fondu YFL. Nakoniec môžu používatelia získať úroky YFL, BAL a AAVE.

Pool 4 Stakes pooling (K dispozícii 20 000 tokenov YFL) – Táto skupina bude zverejnená 26. augusta 2020 o 1400 (UTC). Používatelia musia zapojiť spoločnosť YFL, aby mohli hlasovať v zmluve o správe a riadení po celú dobu hlasovania. Používatelia sú odmenení ďalšími tokenmi YFL.

Pool 5 nezamýšľaný bazén (K dispozícii 5 000 tokenov YFL)– tím nasadil tento bazén omylom. Tvorcovia budú ťažiť z tohto fondu, aby splnili svoje povinnosti týkajúce sa programu včasnej ťažby a prípadne ďalšie účely, ktoré majú byť oznámené.

Záver

YF Link je zaujímavá varianta Yearn.Finance. Je pravdepodobné, že tiež zvýši užitočnosť a likviditu tokenov LINK. Niektorí analytici to dokonca označujú za „chýbajúce spojenie“ medzi dvoma najbežnejšie používanými protokolmi DeFi – Chainlink a Yearn.Finance.

Od svojho nasadenia projekt fungoval normálne bez akýchkoľvek chýb alebo zneužitia. Za krátky čas zhromaždil pôsobivú hodnotu Total Locked Locked (TVL). Môže sa dokonca stať protokolom typu go-to pre ľudí, ktorí chcú v budúcnosti vkladať LINK tokeny za odmeny.

Séria Decentralizované financie (DeFi): výukové programy, príručky a ďalšie

S obsahom pre začiatočníkov aj pokročilejších používateľov si pozrite našu sériu YouTube DeFi obsahujúcu návody na ZÁKLADNÉ NÁSTROJE, ktoré potrebujete na obchodovanie v priestore DeFi, napr. MetaMask a Uniswap. Rovnako ako hlboký ponor do populárnych tém DeFi, ako sú Reef.finance ($ REEF) a Polkadot ($ DOT)

Séria DeFi na tomto webe pokrýva aj témy, ktoré YouTube neskúma. Úvod o tom, čo je DeFi, nájdete v prehľade Decentralized Finance (DeFi): Sprievodca HOTTEST trendom v kryptomene

Výukové programy a sprievodcovia nástrojmi ESSENTIAL DEFI TOOLS:

 • Sprievodca MetaMask: Ako si založiť účet? PLUS tipy a hacky pre pokročilých používateľov
 • Uniswap recenzia a návod: Sprievodca pre začiatočníkov a pokročilé tipy a triky
 • Sprievodca a prehľad séra DEX
 • Vysvetlenie funkcie SushiSwap ($ SUSHI)
 • 1inch Exchange, Mooniswap a Chi GasToken: Konečný prehľad a sprievodca

Podrobné informácie o ďalších konkrétnych projektoch DeFi nájdete v našich sprievodcoch tokenmi DeFi. Tu sú naši najobľúbenejší sprievodcovia:

 • AAVE (PÔŽIČKA $)
 • Ampleforth ($ AMPL) recenzia: Základný sprievodca týmto protokolom DeFi
 • Sprievodca ChainLink ($ LINK): Kľúčový odkaz v priestore DeFi
 • Cream Finance ($ CREAM): Čo to je?
 • Sprievodca Curve Finance ($ CRV)
 • DODOEx ($ DODO): Revolučný poskytovateľ likvidity na reťazci
 • Lineárne financovanie ($ LINA): Budúcnosť platforiem syntetickej výmeny?
 • Polkadot ($ DOT): Všetko, čo potrebujete vedieť o miláčikovi DeFi v Číne
 • RAMP DeFi: Ako odomkne hodnotu vložených aktív?
 • Financovanie útesov ($ REEF): Platforma All-In-One Defi
 • Vysvetlil Solana ($ SOL)
 • Graf ($ GRT) – ďalšia úroveň decentralizovaných aplikácií
 • Trustswap ($ SWAP) – Nová generácia transakcií DeFi
 • Túžba. Financie zlúčením ekosystému DeFi
 • Wing Finance ($ WING) – úverová platforma DeFi na požičiavanie

Ďalšie videá a články čoskoro prídu ako súčasť našej série DeFi, takže sa určite PRIHLÁSTE k nášmu Kanál YouTube a (zatiaľ) Týždenný spravodaj ZDARMA aby ste mohli byť informovaní hneď, ako vyjdú!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me