Borsa, varlıklı bir geleceği güvence altına almak için pasif bir gelir elde etmenin en kolay ve en iyi yoludur..

Hisse senetlerine yatırım yapmak veya hisse satın almak kolay bir karardır, ancak zaman içinde test edilmiş bir stratejiyle doğru hisseyi bulmak gerçekten inanılmaz derecede zor bir iştir. Size yardımcı olmak için, işte tüm zamanların en yüksek seviyesini gören ve yeni zirvelere yükselen bu yıl satın alabileceğiniz en iyi 5 hisse senedi. Pandemiden bu yana, borsalar o kadar güçlü bir şekilde toparlandı ki, yatırımcılar için zengin gelecekleri için iyi bir kâr elde etmenin en iyi yolu oldu..

Satın Alınacak İlk 5 Durdurulamaz Hisse

Piyasadaki bir seçenek okyanusuyla, hangi hisse senedinin satın alınacağına karar vermek gerçekten de zordur. Hisse senedi piyasası öngörülemez olsa da, durdurulamaz büyüme gösteren, tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşan ve öngörülebilir gelecek için en iyisi olan ilk 5 hisse senedi burada..

# 1: Elma (AAPL)

Teknoloji devi Apple’ın (AAPL) son birkaç yıldaki sürükleyici büyümesiyle, yatırımcılar paralarını masadan alamıyor. COVID-19 aşaması sırasında iş yükündeki değişim ve iş pazarındaki kesinti ortasında bile, Apple cihazlarının talebi birçok cephede arttı. İPhone üreticileri bu yıl% 50’nin üzerinde bir sıçrama gerçekleştirmeyi başardı ve bu da onu yatırımcılar için satın alınabilecek ilk 5 hisse senedinden biri haline getirdi.

2021, Apple’ın yeni 5G özellikli iPhone’una olan talebin artmasıyla birlikte Apple için gelişen bir yıl olacak. Şubat 2021 itibarıyla, bu milyoner hisse senedi tüm zamanların en yüksek piyasa değeri olan 2.248 trilyon dolarlık bir piyasa değerine sahip. Bununla birlikte, Apple her yatırımcının kitabında uzun vadeli bir hisse senedi olmaya devam ediyor ve satın almak için kâr için en iyi seçenek..

Apple, portföyünüzde olması için gerçekten iyi bir isim. Apple’ın diğerleri arasında bir hisse senedi olarak önemi, tüm teknolojiyle yakın entegrasyonudur. Apple yalnızca belirli bir ürüne odaklanmakla kalmaz, aynı zamanda akıllı telefonlardan diğer elektronik öğelere ve yazılım kontrolüne kadar uzanan bir dizi başka ürüne de sahiptir. Apple’ın borsada ve iş piyasasında durdurulamaz büyümesi ve talebinin kârına katkıda bulunmasının nedeni budur..

# 2 PayPal Holdings (PYPL)

Teknolojinin ilerlemesi ve salgın nedeniyle artan çevrimiçi alışveriş ile PayPal Holdings (PYPL) karlı yatırımlar için verimli bir zemin oluşturuyor. Geçen yıl neredeyse% 117’lik bir kazanç elde eden PayPal Holdings, bugün satın alınabilecek ilk 5 hisse senedi arasında saygın bir isme sahip. Pandemi yatışsa bile, e-ticaret işletmelerinin talebi yavaşlamayacak, bunun yerine yeni zirvelere çıkacak.

PayPal, fintech pazarında gecikmiş bir firma olmasına rağmen, dünya çapında yaklaşık 361 milyon kullanıcıya hizmet veriyor ki bu dikkate değer bir rakam. 11 Şubat 2021 itibariyle tüm zamanların en yüksek piyasa değeri olan 333,82 Milyar Dolar ile yükselen bu yıl ve gelecek için yatırımcının radarında her zaman zirvede olacak. PayPal sınırlarını yalnızca bir e-ticaret platformu olarak sınırlamıyor; bunun yerine, uygulamaları artık gerçek mekanda faaliyet gösteren mağazalarda ürün satın almak için QR işlevlerini desteklediğinden genişliyor.

PayPal’ın bir diğer önemli büyüme faktörü, bugün piyasadaki en hızlı büyüyen mobil ödeme sistemi olan Venmo’dur. Venmo, kullanıcıların uygulamayla çekleri bozdurma becerisini başlatarak işlevlerini genişlettiğinden, PayPal durdurulamaz bir hisse senedi olacak ve 2021’de tekrar yükselmeye hazırlanıyor..

# 3: Teladoc Sağlık (TDOC)

Covid-19 krizinin net bir şekilde yararlanıcısı olan Teladoc Health (TDOC), 2020’de neredeyse% 139’a fırladı ve bugüne kadar% 40’tan fazla arttı. COVID-19’un patlak vermesiyle hastalar çevrimiçi sağlık konsültasyonunu tercih etti ve bu nedenle Teladoc Health gibi sağlık hizmetleri stokları satın alınabilecek ilk 5 hisse senedi arasında yer aldı..

11 Şubat 2021 itibarıyla, Teladoc Health’in piyasa değeri tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 283,69 Milyar $ ‘a ulaştı ve önümüzdeki yıllarda da yükselmesi bekleniyor. Hastalara belirli hastalıkların erken teşhisinde ve daha iyi tedavi fırsatlarında yardımcı olan 11.000’den fazla bakım yeri, dağıtım kanalı ve akıllı teknolojiden oluşan bir sağlık hizmeti sağlayıcı ağı ile bu stok, oldukça uzun bir süre büyüme yolunda yükselmeye devam ediyor..

Teladoc, 2020 itibariyle önemli bir müşteri tabanına sahiptir ve 2021 ve sonrasında müşteri tabanını genişletmesi beklenmektedir. Gelirinin% 80’inden fazlası erişim ücretinden geldiği ve abone sayısı yıl boyunca arttığı için, Teladoc Health yüksek gelir görünürlüğüne sahip ve bu da onu bu yıl satın alınabilecek en iyi hisse senetlerinden biri yapıyor.

# 4: Tesla (TSLA)

Tesla, son birkaç yılda muazzam bir büyüme kaydetti ve önümüzdeki yıllarda da yeni bir boyuta yükselmesi bekleniyor. Yaklaşık 800 milyar dolarlık piyasa değeri ile Tesla, Toyota Motor Corp’tan bile daha büyük, dünyanın en büyük otomobil üreticisidir. Önümüzdeki yıllarda ilk 5 hisse senedi arasına girmesinin en önemli nedenlerinden biri.

11 Şubat 2021 itibarıyla Tesla, 829,88 Dolarlık bir piyasa sınırına ulaştı ve bu, daha fazla fırsat için bir umut ışığı. Tesla’nın en son kazançlarından biri ve en önemli parlak noktası, hem üretim hem de teslimatlarının rekor sayıda olmasıydı. Erken üretimi ve teslimatlarıyla Tesla, sektörün zirvesinde yer alıyor ve dünyanın en büyük otomobil şirketi haline geldi..

2020 yılı boyunca, salgınla ilgili kesintilerin ortasında bile, şirket neredeyse 499.647 teslim etmeye yaklaştı. Tesla’daki yönetim ekibi, önümüzdeki yıllarda üretim hatlarını geliştirebileceğine inanıyor. Tesla, dördüncü çeyrekte 189.750 elektrikli araç teslim ettiğini açıkladı ve üç aylık yeni bir rekor kırdı.

# 5 Fidelity Uluslararası Endeks Fonu (FSPSX)

Yabancı hisse senetlerine daha geniş ve daha ucuz maruz kalmak istiyorsanız, işte burada. Fidelity International Index Funds (FSPSX), yabancı gelişmiş piyasa hisse senetlerinin performansını temsil eden kapsamlı bir endekstir. FSPSX, finansal ve endüstriyel hisse senetlerine büyük ölçüde maruz kalmayı sağlayarak bu yıl satın almak için ilk 5 hisse senedi arasında yerini aldı..

Diğer hisse senetlerinin aksine, FSPSX için harcama oranı nispeten düşüktür,% 0,035 ve yine bir başka avantaj, minimum bir yatırımın olmamasıdır. 11 Şubat 2021 itibarıyla tüm zamanların en yüksek piyasa değeri olan 47,24 $ ‘a ulaştı ve gelecekte yükselmesi bekleniyor..

Popülerliğinin önemli nedeni, FSPSX’in dünya çapındaki yatırımcılar için çok düşük bir maliyetle çeşitlendirilmiş bir portföy sunmasıdır. Getirileri çoğunlukla düşük dalgalanmaya maruz kalıyor çünkü fon, gelişmekte olan piyasa hisse senetlerinden kaçınıyor. Fidelity International Index Funds, yatırım portföyünüzde gerçekten değerli bir varlıktır ve önümüzdeki dönemde durdurulamaz bir ralli sürecine girecektir..

Satın Alınacak İlk 5 Hisse – Sonuç

Bu yıl, yatırım yolculuğunuza başlamak için ideal bir zamandır. Pandemi yatışıyor ve borsalar toparlanıyor, daha güçlü bir şekilde toparlanıyor. Satın alınacak en iyi 5 hisse senedinin listesi, zengin bir geleceği güvence altına almanıza yardımcı olabilecek her şeyi içerir ve oldukça iyi miktarda pasif gelir elde edebilirsiniz..

eToro -% 0 Komisyonla hisse senedi satın alın

etoro komisyoncusu

eToro, borsada uzun yıllardır güvenilirliğini kanıtlamıştır – onları denemenizi tavsiye ederiz.

Sermayeniz risk altında. Diğer ücretler geçerli olabilir

Daha fazla oku:

Sizi Zengin Yapacak İlk 9 Hisse Senedi

2021’de Alınacak En İyi 100 FTSE Hisse Senedi

2021’de İlk 15 Hisse Patlayacak

2021 Yılında Dikkate Alınması Gereken En Büyük 10 İngiliz Hisse Senedi Nelerdir??

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me