Binance dünyanın en büyük organik ticaret hacmine sahip en popüler kripto para borsasıdır. Kaldıraçlı ticaret, opsiyon ticareti ve borç verme platformu gibi güçlü ticaret araçlarının yanı sıra işlem gören çok çeşitli kripto para birimlerine sahiptir. Binance’e yeni özelliklerin hızla eklenmesi, kripto para birimi endüstrisindeki uzmanları genellikle şaşırttı ve birçok eleştirmen Binance CEO’su Zhao “CZ” Changpeng’in olaylara hızlı tepkisini yorumladı. Ana Binance.com borsasının yanı sıra, şirketin ABD şubesi de dahil olmak üzere benzersiz özellikli birkaç sürümü var. Binance ABD, Binance Jersey ve Binance DEX. Bu incelemede, bilmeniz gereken çeşitli özelliklerini ve tartışmaları vurguluyoruz..

Binance’in Temel Avantajları

 • Dünyanın en popüler en yüksek ticaret hacmine sahip değişim.
 • Teklifler en geniş aralık Bazıları başka yerde bulunmayan ürün ve hizmetlerin.
 • Bakım sigorta hırsızlığa ve korsanlığa karşı.

Temel Özellikler ve Fonksiyonlar

Binance (yeni) Gelişmiş ticaret arayüzü

Binance (Binance.com)

Binance (Binance.com) ana borsadır, en popüler olanıdır ve Borsa tarafından sunulan tam hizmet paketine sahiptir. Anahtar özellikler şunları içerir:

 • Çoğu desteklenen kripto para birimleri (1.000 jetonun üzerinde).
 • Popülerliği nedeniyle, en yüksek işlem hacmi Dünya çapında.
 • Erişim Binance Launchpad, Yeni kripto para birimlerinin listelenmesi için bir İlk Değişim Teklifi (IEO) platformu.
 • Stop-Limit Fonksiyonu. Emir, verilen stop fiyatına ulaşıldığında uygulanacaktır. Böylece stop-limit emri, limit fiyattan veya daha iyi fiyattan alış veya satış için bir limit emri haline gelecektir..
 • Binance Borç Verme. Kullanıcılar, kripto para birimlerini belirli bir süre boyunca Borsada tutabilir ve faiz kazanabilir.

Binance ABD (Binance.us)

Binance ABD (Binance.us) Binance’in vatandaşların Binance’de işlem yapmasını engelleyen ABD düzenlemelerine verdiği yanıttı. Anahtar özellikler şunları içerir:

 • ABD yönetmeliğine uygun
 • Kripto para birimi ticaret çiftlerine fiat var. Kullanıcılar, kripto para birimlerini doğrudan Borsada satın almak için USD kullanabilir..
 • Banka hesabı bağlama mevcut.

Binance Tarihçesi

Binance, Changpeng (CZ) Zhao tarafından 2017 yılında kuruldu. Adı, “İkili” ve “Finans” kelimelerinin birleşiminden geliyor. Binance aslen Çin’dendir. Bununla birlikte, ülkedeki sert kripto düzenleme prosedürleri nedeniyle, Borsa Çin dışındaki daha elverişli yargı bölgelerine taşındı..

“Çin’in kararına yanıt olarak, IP’lerimizi Hong Kong’dan denizaşırı bir konuma taşıyoruz… Bu nedenle birden çok yerde kayıtlıyız ve birden çok yerde çalışanlarımız var. Bu şekilde, asla tek bir düzenleyici kurumdan etkilenmeyeceğiz. “

Changpeng Zhao (CZ), Binance CEO’su (2017)

Şu anda Binance, Malta, Singapur ve Hong Kong dahil olmak üzere birden fazla yargı alanında yer almaktadır ve sunucuları dünya çapında bulunmaktadır. Ana siteleri İngilizce, Çince, Korece, Japonca, Rusça, İspanyolca ve Fransızca dillerinde destek sunmaktadır..

Nitekim Binance, kripto para birimi alanında büyük bir oyuncu olmasının yanı sıra, Nisan 2020’de sahip olduğu dünyanın en büyük kripto borsalarından biri olan Coinmarketcap’ı satın aldı, muhtemelen kripto para birimi piyasa değeri sıralaması, grafikler ve diğer veriler için en iyi bilinen kaynak..

Desteklenen Ülkeler

Binance (Binance.com) ABD dışındaki çoğu ülkede desteklenmektedir.

ABD vatandaşları YALNIZCA ticaret yapabilir Binance ABD (Binance.us), aşağıdaki eyaletlerden olanlar hariç:

Alabama Connecticut Florida
Gürcistan Hawaii Idaho
Louisiana kuzey Carolina New York
Teksas Vermont Washington

Desteklenen Kripto Para Birimleri ve Ödeme Yöntemleri

Binance (Binance.com)

Binance, ticareti destekliyor 1300 kripto para birimi kendi kripto para birimi Binance Coin (BNB) dahil. Binance Coin (BNB) hakkında daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayın.

Binance, kredi kartı (Visa ve MasterCard), banka kartı ve kripto para birimi kullanarak ödemeleri kabul eder. ancak banka ve kredi kartı ödemeleri kısıtlanmıştır aşağıdaki konumlarda:

 • ABD: New York, Connecticut, Hawaii, Georgia, New Mexico ve Washington;
 • Birkaç Çin bankası; ve
 • Bazı ülkeler tamamen ör. Afganistan, Irak ve Libya.

Kullanıcılar, Binance üzerinden banka ve kredi kartlarını kullanarak Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Bitcoin Cash (BCH / BCHABC) veya Ripple (XRP) satın almak için yalnızca USD veya EUR ödeyebilirler..

Binance, yalnızca bir kripto-kripto değişimidir. Bu nedenle kullanıcılar, Borsadaki diğer kripto para birimleriyle işlem yapmadan önce, fiat kullanarak yukarıdaki kripto para birimlerini satın almalıdır..

Binance ABD (Binance.us)

Binance ABD, yakın zamanda Eylül 2019’da başlatılan, yalnızca 20 kripto para birimi. Ancak gelecekte daha fazlasının eklenmesi bekleniyor.

Kullanıcılar, banka kartlarını ACH veya banka havalesi yoluyla banka hesaplarından Exchange hesaplarına doğrudan transfer etmek için kullanabilir..

Para Yatırma ve Çekme Ücretleri

İçin Binance.com ve Binance ABD, transfer edilecek kripto para birimine bağlı olarak ücretler farklıdır. Ücretler, transfer edilecek ilgili kripto para biriminde alınır. Örneğin, Bitcoin (BTC) para çekme işlemleri işlem başına 0.0005 BTC’ye mal olur. Var Hayır depozito ücretleri.

Fiat transferleri için Binance ABD, USD banka havalesi, yurt içi veya yurt dışı para çekme işlemleri için sırasıyla USD15 / USD35’dir. Genel olarak para yatırma ve ACH para çekme işlemleri ücretsizdir.

Ücret yapıları için buraya tıklayın Binance.com ve Binance ABD sırasıyla.

Ticaret Ücretleri

Alım satım ücretleri Binance.com ve Binance ABD aşağıdaki istisnalar dışında, yapımcılar ve alanlar için genellikle% 0,1’dir:

 • Binance.com ve Binance.us: Daha büyük ticaret hacmine sahip olan veya belirli bir BNB tutarına sahip kullanıcılar VIP olmaya hak kazanır. Daha yüksek VIP katmanları size daha düşük işlem ücretleri verir. Ve tüm kullanıcılar için, ücretler BNB kullanılarak ödenirse% 25 indirim var.

Binance, diğer bazı kripto para borsalarına kıyasla rekabetçi işlem ücretlerine sahiptir. Örneğin:

 • Coinbase: İşlemin% 0,50’si artı İşlem miktarına bağlı olarak ek bir Coinbase Ücreti. Yan not: yapabileceğinizi biliyor muydunuz? önlemek pahalı para çekme ücretleri? CoinBase Ücretleri’nde daha fazlasını öğrenin – Bunlardan Nasıl Kaçınılır??
 • Kraken:% 0.16 (üretici) /% 0.26 (alıcı) 
 • Bittrex:% 0,25 (yapıcı ve alıcı)
 • Poloniex:% 0.15 (üretici) /% 0.25 (katılımcı) (Not: Poloniex 31 Aralık 2019 tarihine kadar ücretlerini% 0.00’a düşürdü)
 • OceanEX:% 0,10, OceanEx coin ile yapılan ödemelerde indirim sunulmaktadır.
 • KuCoin:% 0,10, KCS coin ile yapılan ödemelerde indirim sunulmaktadır.
 • Huobi:% 0,20
 • OKEx:% 0.10 (üretici) /% 0.15 (katılımcı)
 • BitMEX:% -0,025 (üretici) (yani bir indirim verilir) /% 0,075 (alan). Ancak bu Borsa sadece marj ticareti ile ilgileniyor.
 • BitFinex:% 0.10 (üretici) /% 0.20 (katılımcı) 
 • BitMax: Daha büyük piyasa değeri olan madeni paralar için% 0,085 (üretici ve alıcı), diğer madeni paralar için% 0,10

Yukarıda bahsedilen borsaları “en çok kullanılanlar” dan “ne pahasına olursa olsun kaçın” şeklinde sıraladık. Bu değişimlerin her biri nereye düşüyor? 2020’nin En İyi Kripto Para Birimi Borsalarımıza göz atın ve öğrenin.

Tartışmalar

Her borsa gibi Binance de tartışmalara yabancı değil. Çalınan bitcoinlerden Müşterini Tanı (KYC) veri tabanının saldırıya uğramasına kadar birçok kişi Binance’in güvenli olup olmadığını mı soruyor? Son tartışmalara bir göz atalım.

Binance hack: 7.000 Bitcoin çalındı

Mayıs 2019’un başlarında Binance, bilgisayar korsanlarının tek bir büyük ölçekli güvenlik ihlalinde 7.000 Bitcoin (daha sonra yaklaşık 40 milyon dolar değerinde) geri çektiklerini bildirdi. Değişim diyor bilgisayar korsanlarının, kullanıcılarının oturum açma verilerini elde etmek için kimlik avı ve virüsler gibi çeşitli teknikler kullandığını.

Borsa kullandı SAFU fon- etkilenen kullanıcıların zararlarını tam olarak karşılayacak acil durum sigorta fonu.

Binance KYC Veri İhlali

Ağustos 2019’da bir bilgisayar korsanı, Exchange’in Müşterinizi Tanıyın (KYC) verilerinin büyük bir bölümünü elde ettiğini iddia etti. Bilgisayar korsanı, bu özel verileri içerdiği iddia edilen birkaç Telegram grubu kurdu. Bilgisayar korsanı ayrıca Borsadan toplam 300 Bitcoin (daha sonra yaklaşık 3,5 milyon ABD Doları değerinde) talep etti, yoksa daha fazla veri yayınlayacaklardı..

Binance iddialar sızdırılan veriler, Exchange’in KYC doğrulamalarını işlemek için üçüncü taraf bir hizmet sağlayıcı kullandığı Şubat 2018’e aitti. Ancak bazı ckehanetler diyorlardı Binance olay için suçun çoğunu üstlenmeli.

Durumu düzeltmek için Binance, bilgisayar korsanının kimliğini tespit etmek için bilgi sağlayabilecek herkese bir ödül teklif etti. Ancak bilgisayar korsanı bulunmuş gibi görünmüyor.

Bu arada, Değişim sunulan ömür boyu VIP üyelik ve etkilenen kullanıcılara tercihli ticaret ücretleri ve hizmetleri.

Binance 2020’de güvenli mi?

Birçok değiş tokuşun bilgisayar korsanlarının kurbanı olduğunu gördük. Cryptopia takas saldırısı gibi bazıları o kadar ciddiydi ki, Borsa tasfiye edildi ve kullanıcılar fonlarını çekemedi.

Binance, dünyanın en büyük borsası olarak bilgisayar korsanları için açık bir şekilde birincil hedef olacaktır. Nitekim 2019’daki 2 hack bunu gösterdi. Ancak Binance, etkilenen kullanıcıları sigorta fonundan telafi ederek ve onlara çeşitli faydalar sağlayarak saldırıları halletti..

Peki Binance 2019’da hala güvende mi? Geçmiş kayıtlardan, hacklendiğinde Exchange’in kaybınızı telafi etmek için devreye gireceğini söyleyebiliriz. Ancak hiçbir değişimin% 100 güvenli olmadığını vurguluyoruz. Bu nedenle, kripto para birimlerinizi borsadan kaldırmanın ve çevrimdışı donanım cüzdanlarında saklamanın önemini vurguluyoruz. Tutmanın tek yolu bu tam velayet kripto para birimlerinizin.

Hangi donanım cüzdanını almalısınız? Piyasadaki en iyi 3 donanım cüzdanı karşılaştırmamıza göz atın. Veya Ledger Nano X, Trezor Model T ve KeepKey için ayrı ayrı ayrıntılı incelemeler.

Ayrıca Ledger Nano S (Nano X’in öncülü), Trezor Model T ve KeepKey’i karşılaştıran videoma da göz atabilirsiniz:

YouTube Afişi Trezor Model T Kılavuzu & İnceleme: Ledger Nano S ve KeepKey ile Karşılaştırma

Sonuç: Binance Artıları ve Eksileri

Artıları

 • Dünyanın en büyük ticaret hacmi ile değişim.
 • Saldırıya uğradıklarında etkilenen kullanıcıları düzeltmek için adımlar atma kaydı.
 • Rekabetçi ticaret ücretleri.
 • Büyük miktarda desteklenen kripto para birimleri.
 • Çok sayıda benzersiz hizmet ve özellik sunar.

Eksileri

 • KYC tarafından doğrulanmış bir hesap oluşturmak 2 hafta kadar sürebilir.
 • Kredi kartı kullanarak kripto para satın alırken karşılaşılan sorunlar.

Binance’e buradan kaydolun: 

25 Nisan 2020’de güncellendi: Eski içerik ve bağlantılar kaldırıldı. Güncellenmiş inceleme tablosu ve SSS’ler

{ "@context": "http://schema.org/", "@type": "Ürün", "marka": "Binance", "isim": "Binance Borsası", "görüntü": "https://mk0boxminingmedysvof.kinstacdn.com/wp-content/uploads/2017/12/binancelogowhite.png", "açıklama": "Binance, en büyük organik ticaret hacmine sahip dünyanın en popüler kripto para borsasıdır. Binance, Binance US, Binance Jersey ve Binance DEX dahil olmak üzere benzersiz özellikli birkaç versiyona sahiptir. Bu incelemede, bilmeniz gereken çeşitli özelliklerini ve tartışmaları vurguluyoruz..", "gözden geçirmek": { "@type": "gözden geçirmek", "başlık": "Binance Exchange İncelemesi – Karşılaştırma, Ücretler ve İşlevler", "isim": "Binance Borsası", "açıklama":"Binance, en büyük organik ticaret hacmine sahip dünyanın en popüler kripto para borsasıdır. Binance, Binance US, Binance Jersey ve Binance DEX dahil olmak üzere benzersiz özellikli birkaç versiyona sahiptir. Bu incelemede, bilmeniz gereken çeşitli özelliklerinin ve tartışmaların her birini vurguluyoruz. Peki Binance 2019’da hala güvende mi? Geçmiş kayıtlardan, hacklendiğinde Exchange’in kaybınızı telafi etmek için devreye gireceğini söyleyebiliriz. Ancak hiçbir değişimin% 100 güvenli olmadığını vurguluyoruz. Bu nedenle, kripto para birimlerinizi borsadan kaldırmanın ve çevrimdışı donanım cüzdanlarında saklamanın önemini vurguluyoruz. Kripto paralarınızı tam olarak korumanın tek yolu budur..", "mainEntityOfPage": "https://boxmining.com/binance-exchange-review/", "reviewBody": "Binance, en büyük organik ticaret hacmine sahip dünyanın en popüler kripto para borsasıdır. Binance, Binance US, Binance Jersey ve Binance DEX dahil olmak üzere benzersiz özellikli birkaç versiyona sahiptir. Bu incelemede, bilmeniz gereken çeşitli özelliklerini ve tartışmaları vurguluyoruz.. ", "datePublished": "2019-11-1", "reviewRating": { "@type": "Değerlendirme", "ratingValue": "4.5", "worstRating":"0", "en iyi derece": "5" }, "yazar": { "@type": "Kişi", "isim": "Angela Wang" }, "Yayımcı": { "@type": "Organizasyon", "isim": "Boks madenciliği", "logo": { "tip": "ImageObject", "url": "https://mk0boxminingmedysvof.kinstacdn.com/wp-content/uploads/2019/06/Boxmining-Logo.jpg" }}}, "teklifler": { "@type": "Teklif", "priceCurrency": "Amerikan Doları", "fiyat": "0.00", "url":"https://pit.blockchain.com" }}

Sıkça Sorulan Sorular

Değişim Ekosistemi – Binance Jersey ve Binance DEX nedir?

Binance Jersey (Binance.je)

Binance Jersey (Binance.je) ABD vatandaşı olmayan kullanıcılar için Binance ABD’ye benzer. Anahtar özellikler şunları içerir:

 • Fiat ile kripto para al / sat (USD / EUR).
 • İngiltere ve bazı Avrupa ülkelerindeki bankalar için banka hesabı bağlama.

Binance DEX (Binance.org)

Binance DEX (Binance.org) Binance Chain olarak da bilinir. Anahtar özellikler şunları içerir:

 • Binance’in kendi Binance Chain blok zinciri üzerinde geliştirilen merkezi olmayan bir borsadır;
 • Kullanıcılar, özel anahtarlarının ve fonlarının velayetini ve kontrolünü elinde tutar. Bu, kullanıcıların fonlarının saldırılara veya takas kapanmalarına karşı çok daha az savunmasız olduğu anlamına gelir; ve
 • Sadece limitli emirler kabul edilir. Diğer borsaların aksine Binance DEX, siparişleri sürekli olarak eşleştirmez. Aksine, periyodik açık artırma kullanılarak alınan açık siparişlerle eşleşir.

Binance DEX hakkında daha fazlasını buradan öğrenin.

Binance Jersey ve Binance DEX’i hangi ülkeler kabul ediyor??

Binance Jersey (Binance.je)

Binance Jersey aşağıdaki ülkelerde mevcuttur:

Arjantin Eswatini (eski adıyla Swaziland) Lihtenştayn Singapur
Ermenistan Finlandiya Litvanya Slovakya
Avustralya Fransa Lüksemburg Slovenya
Avusturya Almanya Makao Güney Afrika
Azerbaycan Cebelitarık Malta Güney Kore
Belçika Yunanistan Mauritius ispanya
Brezilya Hong Kong Meksika İsveç
Bulgaristan Macaristan Monako İsviçre
Kanada İzlanda Hollanda Türkiye
Şili İrlanda Yeni Zelanda Birleşik Arap Emirlikleri (BAE)
Hırvatistan İsrail Norveç Birleşik Krallık (UK)
Kıbrıs İtalya Peru Uruguay
Çek Cumhuriyeti Jamaika Polonya
Danimarka Jersey Portekiz
Estonya Letonya Romanya

Binance DEX (Binance.org)

Binance DEX, aşağıdakiler dışında çoğu ülkede mevcuttur:

Amerika Birleşik Devletleri Arnavutluk Belarus Bosna
Burman Orta Afrika Cumhuriyeti Kongo Demokratik Cumhuriyeti Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti
Fildişi Sahili Ukrayna’nın Kırım bölgesi Hırvatistan Küba
Hersek İran Irak Kosova
Lübnan Liberya Libya Makedonya
Moldova Sırbistan Somali Sudan
Güney Sudan Suriye Venezuela Yemen
Zimbabve

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me