2021’de Cardano ADA’ya yatırım yapmak için analitik bir kılavuz

2021’de Cardano fiyatı nereye gidecek?

2021’de Cardano ADA fiyatına ne olacak? Kripto yatırımcıları her zaman merak etmişlerdir: Cardano fiyatını ne artırıyor??

Cardano, üçüncü nesil bir merkezi olmayan uygulama (Dapp) geliştirme ve halka açık bir blockchain platformudur. Yatırımcılar, entegre gözden geçirilmiş araştırmanın benzersiz özelliği nedeniyle Cardano’ya bakıyorlardı. Şu anda kripto para birimi piyasasında 8. sırada yer alıyor ve bir süredir sırasını koruyor..

Cardano’ya büyük bir ilgi var ve bu da birçok yatırımcının şu soruyu sormasına neden oldu: Fiyatları ne yönlendiriyor??

Cardano’nun fiyatlarını etkileyen üç faktör şunlardır:

 • Benimseme
 • Rekabet eden paralar
 • Piyasa güçleri

Bu faktörlerin ADA’nın fiyatını nasıl etkilediğini daha derinlemesine açıklayacağız, ancak önce neden Cardano için uyanık olmanız gerektiğini açıklayacağız.?

Neden Cardano (ADA)?

Üçüncü nesil kripto para birimleri, ilk ikisinden dersler almayı başardı. Cardano, birinci nesil Bitcoin ve ikinci nesil Ethereum’un ayırt edici özelliklerini entegre edebildi. Ek olarak, tanıtıldı yenilik entegre araştırma özelliği ile pazara sunulmaktadır. Cardano ayrıca birinci ve ikinci nesil madeni paraların özelliklerini iyileştirmek için daha yeni teknoloji ve gelişmelerden yararlandı..

cardano fiyat hareketleri çizelgesi

Cardano tüm zamanların fiyat hareketleri. Kaynak: Investing.com

Cardano’nun katmanlı mimarisi ile, kripto para birimlerinin ölçeklenebilirliğini, dayanıklılığını ve güvenliğini başarıyla geliştirmiştir. Cardano, seleflerinin yarattığı boşlukları doldurmayı başardı..

Cardano’nun geliştiricilerinin vizyonu, işletmeye artırılmış bir güvenlik duygusu vererek insanların küresel ekonomik çerçeveye olan inancını yeniden tesis etmekti. & uluslararası pazarlarda şeffaflık. Cardano, finansal hizmetlere erişimi olmayan insanlara da çok odaklandı. Cardano Vakfı, finansal katılımı teşvik etmek için dünyanın az gelişmiş bölgelerinde çeşitli geliştirme projeleri üstlenmiştir..

Merkezi olmayan uygulamalar popülerlik kazandıkça, güvenlikle ilgili sorular ve endişeler Cardano’nun merkezi olmayan uygulama platformunu daha güvenli hale getirmesine neden oldu.

Cardano’yu (ADA) Ayıran Nedir??

Cardano (ADA), Jeremy Wood ve Charles Hoskinson’ın buluşudur. Daha önce Ethereum üzerinde çalışmışlardı ve bu nedenle Ethereum’un karşılaştığı başlıca engelleri daha iyi anlamışlardı..

Cardano, 2017’de piyasaya sürüldükten hemen sonra, Ethereum’un dil ve sanal makine tasarımıyla karşılaştığı endişeleri ele aldığı için hemen ilgi gördü. Cardano, Academia’ya yoğun bir şekilde dahil olarak kendisini rakip madeni paralardan ayırdı ve Academia ile büyük bağlantılar kurdu. araştırma entegrasyonu Cardano’nun tasarımına kesinlikle bir Cardano damgası.

Başlangıçta Cardano, madeni paranın ölçeklenebilirliği için bir sorun oluşturan bir saniyede yalnızca on işlemi işleyebiliyordu. Yakın zamanda Hydra adlı çözüme benzersiz bir katman öneren bir makale yayınlandı. Hydra, zincir dışındaki işlemleri işleyebilir ve Cardano’nun mümkün olduğu kadar çok işlem yapmasını sağlayabilir. saniyede bir milyon işlem olarak.

Birlikte çalışabilirlik, tüm dünyada kripto para birimlerinin kitlesel olarak benimsenmesinin anahtarıdır ve kripto para birimi dünyasında ve ağlarında birlikte çalışabilirliği genişletmeye çabaladığı için Cardano’nun hedeflerinden biridir. Sistem yükseltme protokolleri ve blok zinciri yönetişim modelleri bu tür girişimlerden ikisidir.

Ouroboros adlı Cardano’ya tamamen özgü yeni bir fikir birliği sistemi de tanıtıldı.. Ouroboros , artan güvenliği garanti eden bir Proof of Stake (PoS) mekanizmasıdır. Ouroboros sistemi, işlemleri kabul etmek için madencileri rastgele seçer. Sistem ayrıca, blok zincirlerinin sürdürülebilirliği ve güvenliğinden emin olmak için hakemli araştırmalara da dayanıyor..

Yatırım yapmayı düşündün mü Cardano ADA?

Cardano (ADA) Fiyat Etkileyen Faktörler

ADA Fiyatını Artıran 3 Faktör:

Faktör 1: Benimseme

Cardano’nun benimsenmesi arttıkça değeri de artacaktır. Cardano nispeten yeni bir kripto para birimidir ve çok büyük bir topluluk tabanına sahip olmasına rağmen, hala daha uzun bir yolu vardır. Cardano’nun amacı, banka hesabı olmayan kişilere finansal katılım sağlayacak bir dApp platformu ve dijital para birimi olmaktır. Cardano, lansmanında büyük destek topladı ve topluluk katlanarak büyümeye devam ediyor.

Faktör 2: Rekabet eden madeni paralar

Birinci nesil kripto para birimi olan Bitcoin, hala pazar lideridir. Kripto para birimlerinin kralı, haklı olarak. Herhangi bir yeni veya eski madeni para için, piyasada kendini kurmak kral ile yoğun bir rekabet anlamına gelir. Ve Bitcoin ile başarılı bir şekilde rekabet edebilecek çok fazla para yok. Bununla birlikte, Bitcoin genellikle coinleri yukarı çekme eğilimindedir, bu nedenle Bitcoin ve Cardano arasında pozitif bir korelasyon vardır. Yani, Bitcoin ve genel olarak kripto para piyasası için her şey yolunda görünüyorsa, Cardano’dan olumlu şeyler beklenebilir..

Bitcoin ile Cardano korelasyonu

Bitcoin ile Cardano korelasyonu. Kaynak: Coinpredictor.

Cardano’ya benzer yapı ve özelliklere sahip diğer madeni paralar arasında NEO, Block, Lisk vb. Bulunmaktadır. Bu sikkeler fiyatları için bir tehdit oluşturur ve bu madeni paraların değerindeki artış Cardano’nun devalüasyonuna neden olur. Cardano, orijinal coin olan Bitcoin’den uzun bir yol kat etmiş olsa da, piyasa dinamik ve sürekli güncelleniyor. Cardano zamana ayak uyduramazsa, yeni rakiplerle tanışamayacak.

Faktör 3: Piyasa güçleri

Arz ve talebin piyasa güçleri, herhangi bir emtianın optimal fiyat seviyesini belirler. Kıtlık burada belirleyici faktördür. Bir mal veya meta ne kadar kıtsa, o kadar yüksek değerlenecektir. Kripto para birimleri sınırlı bir arza sahip olduğundan, talep tarafı faktörleri fiyat belirlemede arz tarafına göre daha zararlıdır. Pazarda, arz ve talep buluştuğunda, optimal fiyat seviyelerinin belirlendiği yer burasıdır. Talep, fiyatlar üzerinde yukarı veya aşağı doğru baskı uygulayabilir.

Cardano’nun Geleceği Nedir (ADA)?

Cardano (ADA) için gelecek tahminleri iki uç noktaya dayanıyor gibi görünüyor. Bazı analistler fiyatın aşağı doğru bir sarmalda olacağını tahmin ederken, diğer tahminler yaklaşık beş yıl içinde 5 dolarlık bir fiyat öneriyor. Cardano fiyatının yükselip yükselmeyeceği milyon dolarlık bir sorudur. Cardano’nun fiyatı büyük ölçüde kripto para piyasasının genel performansına bağlıdır..

2020’nin başındaki tahminler iyimserdi ve Cardano’nun değerinin 2 dolara çıkması bekleniyordu. Bununla birlikte, yıl neredeyse sona erdiğinden, Cardano’nun fiyatı tahmin edilen fiyatına yaklaşmadı. 2020 yılı için mütevazı tahminler, 40 kuruş işareti Cardano’nun başarılı bir şekilde başarabildiği. Bu istikrar, gelecekteki yukarı doğru eğilimleri gösterir.

Cardano, kısa bir süre içinde büyük bir topluluk desteği aldı. Cardano, Mühendisleri, Blockchain Uzmanlarını ve Araştırmacıları tek bir çatı altında birleştirir, böylece gelecekte bazı gerçek olayları ve muazzam potansiyeli görebiliriz. Her şey olumlu sonuçlanırsa, Cardano Bitcoin’den sonra en iyi blok zinciri olma yolunda olabilir..

Cardano’nun (ADA) Fiyat Tahminleri

Cardano, en iyi performans gösteren on kripto para biriminden biri oldu ve 4,84 milyar dolarlık piyasa değerine sahip. Cardano (ADA), sıralaması nedeniyle, kurulduğu günden bu yana yatırımcıların radarında. Cardano’nun benzersiz özellikleri onu mercek altına aldı. Cardano’nun bildiği şeylerden biri de güvenilir ve güvenilir ekibi. Cardano’nun Bitcoin ve Ethereum’un eksikliklerine sunduğu çözümler yatırımcıları cezbetti..

Cardano son zamanlarda yükselişler yaşadı ve yaklaşık 0.172 $ ‘a yükseldi..

Cardano 2021 Fiyat Tahmin Tablosu

Cardano fiyat tahmini 2021. Kaynak: Previzionibitcoin.

Cardano, başlangıcından hemen sonra birçok üst düzey kripto para birimi borsası tarafından hızla piyasaya sürüldü ve iyi bir takipçi kitlesi elde etti. Piyasaya sürüldüğü sırada Cardano 0,021 dolar olarak fiyatlandırılmıştı. ADA, şaşırtıcı bir şekilde 1.22 $ ‘a tırmandığı 2018’in başında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Piyasa kapitalizasyonu da istisnai bir oranda büyüdü ve 0,56 milyon dolardan başlayarak 2018’de 31 milyar dolara çıktı..

Uzmanlar, Cardano’nun yeni yılın başından itibaren yükselişte olabileceğini tahmin ediyor. Tahminler, Cardano için parlak bir geleceğe işaret ediyor ve bazıları 2023’te 2 $ hedefine ulaşmak kadar umutlu. 2025’e kadar Cardano, 3 $ işaretine yaklaşabilir ve hatta her şey yolunda giderse onu geçebilir..

Piyasada iyimser bir uzun vadeli yatırım senaryosuna işaret eden birçok yükseliş göstergesi var. Uzmanlara göre fiyatların önümüzdeki yıl iki katına çıkması bekleniyor.

Cardano 2020 ila 2027 fiyat tahmin tablosu

Cardano 2020 ila 2027 fiyat tahmini. Kaynak: Digitalcoin

Cardano (ADA) İyi Bir Yatırım mı?

Cardano (ADA), iyi bir yatırım gibi görünmesini sağlayan birçok ayırt edici özelliğe sahiptir..

Takım

Cardano ekibi son derece saygın ve güvenilirdir. Cardano’nun kurucuları daha önce Ethereum üzerinde çalışmıştı ve Ethereum ile olan deneyimleri sayesinde, Ethereum niteliklerine sahip bir kripto para birimi tasarlayabildiler, ancak hiçbir eksiklik yoktu. Ekip, Cardano’yu öne çıkaracak şekilde araştırmayı dahil etmeyi başardı. Aynı zamanda üç saygın kuruluş tarafından da desteklenmektedir..

Teknoloji

Cardano, önceki kripto para birimlerinin zorluklarının üstesinden gelmek için bazı çok ileri düzey teknolojiler entegre etti. Bu sadece dijital bir para birimi değil, akıllı sözleşmeler ve merkezi olmayan uygulamalar için eksiksiz bir platformdur. Ouroboros, Cardano’nun en fazla 4 milyon Bitcoin’in enerji verimliliğinin katı.

Güvenlik

Cardano (ADA), güvenlik ile birlikte ölçeklenebilirliğin sırrını ortaya çıkardı. Ouroboros sistemi, işlemlerin güvenliğini aynı zamanda verimli bir şekilde sağlar..

Yatırım yapmaya hazır Cardano ADA?

Cardano’ya Yatırım Yapmanın Artıları ve Eksileri (ADA)

Cardano’ya yatırım yapmanın avantajları:

✅ Cardano’nun vizyonu, ekonomik sistemi güçlendirmek ve erişimi olmayanlara finansal hizmetler sunmaktır..

✅ Cardano güçlü liderlikle desteklenmektedir. Kurucular ayrıca ETH’yi kurdu.

✅ Üçüncü nesil bir madeni paradır ve birçok BTC ve ETH boşluğunu doldurur.

✅ Cardano (ADA), kripto para piyasasında 8. sırada.

✅ Benzersiz bir hakemli araştırma entegrasyon sistemine sahiptir.

✅ Cardano, Ouroboros ile bir saniyede bir milyona kadar işlemi işleme potansiyeline sahiptir.

✅ Cardano cüzdanı çapraz zincirlerde birlikte çalışabilirliğe yardımcı olur.

✅ Cardano’nun iki katmanlı sistemi, her ikisi de farklı katmanlarda depolandığından işlemlerin ve verilerin birbirine karıştırılmamasını sağlar.

✅ Cardano artırılmış güvenlik ve gizlilik sunar.

✅ Haskell programlama dili, matematiksel doğrulama yöntemleriyle daha kesin ve dinamiktir.

✅ Cardano, madencilikten elde edilen ödüllerin% 25’i, bu fonların zincir üzerinde oylama yoluyla geliştirme için kullanıldığı hazineye gittiğinden kendi kendine yeterlidir.

Cardano’ya yatırım yapmanın eksileri:

❌ Cardano nispeten yenidir ve Ethereum veya Bitcoin gibi kendini kurması biraz zaman alır..

❌ Cardano, zincir içi oylama sistemi hakkında ciddi eleştirilerle karşı karşıya.

❌ Özelliklerin güncellenmesi veya kaldırılması zor olacaktır.

❌ Oylama sistemi için yeterli iç düzenleme yoktur.

❌ Sistem trollere karşı hassastır.

❌ Madeni paranın yalnızca dijital para birimi değil, tamamen işlevsel bir platform olmasını sağlamak için daha fazla özellik ve yükseltmeye ihtiyaç vardır..

❌ Cüzdan Daedalus ile ilgili devam eden sorunlar var.

❌ Cardano’nun blok zinciri geliştirme aşamasındadır.

❌ Şu anda, Cardano bir saniyede yalnızca 257 işlemi işleyebilir.

EToro ile Cardano’ya (ADA) Yatırım Yapmaya Başlayın

Cardano ticareti

Cardano size uygun mu? Cardano’nun geleceği konusunda iyimser misiniz? Cardano’ya yatırım yapmak istiyor musunuz?

Cevabınız evet ise, bugün eToro ile yatırım yapmaya başlayın. eToro en iyi sosyal ticaret komisyonculuğu firmalarından biridir. eToro, kripto para birimi yatırımı için en iyi aracı kurum olarak derecelendirildi. Kripto para tüccarlarına, emirlerin neredeyse anında yerine getirilmesi de dahil olmak üzere, başka hiçbir yerde bulunamayan sayısız avantaj sunar..

EToro’da muhasebe açma kolaylığı da çok yüksektir ve eToro nominal ücretler almaktadır. Ticaret platformunun ABD, İngiltere, Avrupa ve Avustralya’da güçlü bir düzenlemesi var ve bu da onu en güvenli olanlardan biri yapıyor..

eToro – Satın Alınacak En İyi Broker Cardano ADA

eToro, kripto endüstrisinde uzun yıllar boyunca güvenilir olduklarını kanıtladı – onları denemenizi öneririz.

Sanal para birimleri oldukça değişkendir. Sermayeniz risk altında.

Anahtar noktaları

 • Cardano, üçüncü nesil halka açık bir blockchain platformudur.
 • Kripto pazarında piyasa değeri açısından 8. sırada yer almaktadır..
 • Cardano’nun vizyonu, küresel ekonomik sisteme ve finansal kapsayıcılığa olan inancı yeniden tesis etmektir..
 • Cardano, hakemli araştırmayı sistemine entegre etti.
 • Cardano’nun itici güçleri arasında artan benimseme, piyasa güçleri ve diğer rakip madeni paralar yer alıyor..
 • Cardano, güvenliği sağlayan Ouroboros adlı benzersiz bir PoS mekanizmasına sahiptir..
 • Hydra adlı bir ölçeklendirme çözümü şu anda yapım aşamasında.
 • Cardano, 2018’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1,22 dolara ulaştı.
 • Gelecek tahminler, 2025 yılına kadar 5 dolarlık bir fiyat seviyesine yükseleceğini gösteriyor..

Umarız bu makale sizi Cardano hakkında bilgilendirmiştir ve sizi kripto piyasasına yatırım yapmaya başlamanız için motive etmiştir. Son zamanlarda kripto para birimleri Bitcoin ile daha fazla büyümeye başladı ve Ethereum liderler oluyor ve kurumsallaşıyor.

Bu makaleyi beğendiyseniz, başka birinin ondan yararlanmak istemesi durumunda lütfen paylaşın. Diğer kripto para birimleri hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, kripto makale sektörümüze bir göz atın..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me