Günlük Bitcoin BTC Teknik Analizi

  • Bitcoin son beş günde yaklaşık% 20 düştü.
  • MACD, bu aşağı doğru sarmal sırasında yükselişten düşüşe geçti..

Bitcoin, son beş günde önemli ölçüde düştü ve 7.500 dolardan fazla düştü. Şu an itibariyle, fiyat 32.500 $ ‘ın biraz üzerinde dalgalanıyor. Kartlarda 30.000 $ ‘ın altında bir çökme var mı? Hadi bir bakalım.

BTC Neredeyse% 20 Düştü

Bitcoin, destekten direnişe kadar 38.000 dolar ve 35.000 dolarlık engelleri başarıyla kaldırdı. Şu an itibariyle, önde gelen kripto para birimi, 20 günlük SMA’nın üstünde oturuyor. Ancak, bu seviye tutacak gibi görünmüyor. MACD yeşilden kırmızıya ters döndü, bu da genel piyasa momentumunun düşüş eğiliminde olduğunu gösteriyor..

btc / usd günlük grafik 011321

Resim: BTC / USD günlük grafik

Bitcoin, 20 günlük SMA’nın altına düştüğünde, 31.000 $ ve 29.000 $ ‘dan iki sağlıklı destek duvarıyla karşılaşacak. Önceki seviyede 337.000 adres 250.000 BTC token satın almıştı. Bu, oldukça fazla satış baskısını absorbe edecek kadar güçlü bir seviye gibi görünüyor.

btc / usd hacim grafiği 011321

Resim: IntoTheBlock

50-bar SMA, 4 saatlik zaman diliminde düşüş eğilimi paternini oluşturmak için 20-bar SMA’yı geçti. Bu, kartlarda daha fazla düşüş olduğuna işaret edebilir. Parabolik SAR’a göre, genel piyasa duyarlılığı, yükselişten düşüş eğilimine dönmenin eşiğindedir..

btc / usd 4 saatlik grafik 011321

Resim: BTC / USD 4 saatlik grafik

Bitcoin Balinaları Dip Satın Almaya Devam Ediyor

Bitcoin’in ani düzeltmesinin 30.000 $ ‘ın biraz üzerine çıkmasının ortasında, birçok balina adresinin varlığı biriktirdiği görülüyor. BTC fiyatları, jetonun hafta sonu 42.000 $ ‘a yakın tüm zamanların en yüksek seviyesine yükselmesinin ardından son zamanlarda% 23 düştü. Bununla birlikte, balina adresleri birikim davranışı sergilemiştir, bu da büyük yatırımcıların mevcut düşüşü satın aldığını göstermektedir.

Araştırmacı Elias Simos’un sunduğu verilere göre, 1.000’den fazla BTC’ye sahip cüzdan adresleri, değerlemedeki ani düşüşe rağmen büyümeye devam etti. Simos, perakende yatırımcıların ürettiği panik satışı sırasında balinaların Bitcoin’i “yuttukları” sonucuna vardı..

Pazar verileri, 2 Aralık’tan bu yana balina adreslerinde% 4’lük bir artış olduğunu gösterirken, daha küçük adreslerin sayısı (0.01 BTC’den az)% 6’dan fazla düştü..

Analist Lark Davis geçtiğimiz günlerde BTC yatırımcılarını dip sırasında “balina yiyeceği” haline gelmekten kaçınmaları gerektiği konusunda uyardı. Ona göre, büyük yatırımcılar piyasayı sarsarken kar elde etmek için kısalıyorlar..

PayPal 24 Saatte 242 Milyon Dolarlık Kripto Ticaretine Ev Sahipliği Yapıyor

Ödeme devi PayPal, geçtiğimiz günlerde platformda 242 milyon dolarlık sanal varlığın el değiştirmesiyle önceki kripto para birimi hacim rekorunu ikiye katladı. Şirketin son hacim rekoru Bitcoin’in devam eden fiyat rallisinin ortasında yer aldığından, ödeme şirketi perakende tüccarlar arasında daha popüler hale geliyor gibi görünüyor..

Bir Twitter kullanıcısı Toomas Zobel, Cointelegraph raporuna göre, hacim artışının muhtemelen perakende kapitülasyondan kaynaklandığını tahmin etti..

Kripto para topluluğundaki pek çok kişi, yeni kullanıcıları dijital varlıklara yönlendirdiği için PayPal’ın kriptoya girişini övdü. Ancak, diğerleri PayPal’ı para çekme işlevini desteklemeyen “kapılı” bir kripto para birimi topluluğu oluşturduğu için eleştirdi.

Bir Twitter kullanıcısı Toomas Zobel, bir Cointelegraph raporuna göre, hacimdeki artışın muhtemelen perakende kapitülasyondan kaynaklandığını tahmin etti..

Bunun alım mı yoksa satış hacmi mi olduğunu görmenin bir yolu var mı? Bu büyük çöplükte, perakende satıcılar satın alma baskısı yaratmak yerine teslim oluyor olabilir..

PayPal’ın kripto hizmetlerine Paxos’un ItBit borsası üzerinden erişilir.

Mark Cuban: Bitcoin Is “Değer Deposu”

Milyarder bir girişimci ve yatırımcı olan Mark Cuban, geçtiğimiz günlerde kripto piyasası hakkındaki görüşlerini paylaştı. Ona göre Bitcoin, Ethereum ve bazı altcoinler gibi birkaç dijital varlık, tıpkı Amazon ve eBay gibi yeni başlayanlar gibi mevcut spekülatif balondan kurtulmayı başaracak, geri kalanı başarısız olurken..

Cuban, “altın gibi kripto paranın arz ve talebe dayalı olduğunu” belirtti. Bitcoin (BTC) hakkında sorulduğunda, onu “bir değer deposu” olarak gördüğünü ve “gerçek bir faydası olmadığını” ekledi..

Aralık 2020’de Cuban, Dallas Mavericks ürünlerini satın almak için BTC kullananların% 25 indirim alacağını duyurmak için Twitter’ı ziyaret etmişti. Cuban, profesyonel basketbol takımı Dallas Mavericks’in çoğunluk sahibidir..

Blitz Weekly raporuna göre, Mavs, Bitcoin’i son bir buçuk yıldır oyun biletleri ve mallar için bir ödeme aracı olarak kabul ediyor. Bitcoin ödemelerini işlemek için BitPay kullanıyorlar.

BTC İçin İzlenecek Temel Fiyat Seviyeleri

31.000 $ destek bariyerindeki bitcoin’in fiyatı, fiyat tablosunun genel görünümünde kesinlikle çok önemlidir. Bitcoin fiyatı bu bölgenin altına düşerse, parabolik SAR 4 saatlik grafikte yükselişten düşüşe geçecek ve 29.000 $ seviyesine bir kırılmaya yol açacaktır..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me