Çoğu gizlilik kuruyemişi yıllardır reklam görmedi. Brave tarayıcısı hakkındaki tüm yaygara nedir? Brave tarayıcısı, kullanıcıların gizlilik hakları için gerçekten bir adım mı yoksa sadece insanları kurumsal pazarlama makinesinin kölesi olmaya yönlendirmenin akıllıca bir yolu mu? Bu, keşfetmemiz gereken bir şey ve bu yüzden bu derinlemesine Brave Browser incelemesini yazdık..

İnternet birçok yönden günlük yaşamın ayrılmaz bir parçasıdır. Cesur tarayıcı, yalnızca verilerinizin reklamverenlerle karşılaşmasını sınırlayarak, kullanıcılara İnternet’te reklamsız gezinmenin bir yolunu sunar. Algoritmalar veya algolar sizi tanımlayamaz çünkü izleme verileri onlara gönderilmez, bu yüzden bir reklama sunulmaya değmez. Pil ömrünüzü koruyan ve sayfaları daha hızlı yükleyen şey budur. Peki, bu yaklaşımı normal tarayıcınıza eklentiler eklemekten farklı kılan nedir? Daha fazlasını öğrenmek için bu Brave Browser incelemesini okumaya devam edin.

cesur tarayıcı incelemesi

Brave tarayıcı ücretsiz mi?

Evet, Brave tarayıcısı ücretsizdir ve potansiyel olarak ceplerinizi de doldurabilir. Cesur tarayıcı, kullanıcılara reklamlarına göz atmaları için ödeme yapmak üzere Basic Attention Token veya BAT adlı bir Ethereum ERC-20 jetonu kullanıyor. Bu, Brave Browser onaylı reklamları görüntülemek için BAT ödeyen bir tercihli programdır. Tarayıcı tarafından toplanan veriler yerel olarak yapılır, daha sonra özellikle sizi hedefleyen reklamlar sunarlar. Kurulum müdahaleci değil ve insanları güvende olduklarına ikna etmek için harika bir iş çıkardılar.

Cesur tarayıcı, bir hizmet sağlamak, dikkatlerini çekmek için son kullanıcıları kullanıyor. Katılmak istemiyorsanız katılmanız gerekmez ve cesurca onaylanmış reklamlar görmek istemeseniz bile tarayıcılarını kullanmakta serbestsiniz..

Cesur Güvenli Bir Tarayıcı mı?

Hayır, ancak güvenlik açısından hiçbir şey güvenli değildir; her zaman kilit tasarımcıları ve kilit kırıcılar arasında bir silahlanma yarışıdır. Bununla birlikte, hakkınızda fazla bilgi vermeyen, dedikodu yapmayan bir tarayıcının peşindeyseniz, tak ve çalıştır bir şeye ihtiyacınız varsa Brave iyi bir seçimdir..

Çerezler, çevrimiçi yaptığınız her şeyi izler, internetin nasıl çalışacak şekilde tasarlandığıdır. Ne yazık ki, pazarlama bütçeleri bundan nasıl yararlanacaklarını biliyor. Facebook, Google, Microsoft, Amazon ve herhangi bir web sitesi, kim olduğunuzun çok sağlam bir resmini oluşturabilir. Sizi internette izleyebilecek kadar büyük bir ağları varsa.

Brave, operasyonel güvenliğinizi (veya opsec’i) doğrudan engellemeyecek olsa da, üçüncü taraf cüzdan sağlayıcısı Korumak mutlu. Zincir analizi ile ödeme almak için kaydolmak ve para çekmek her şeyi ortaya çıkaracaktır. Blok zincirleri şeffaf ve değişmezdir. KYC süreci, BAT fonlarınızı herhangi bir Ethereum Cüzdanına, Borsaya veya aktardığınız işletmeye bağlayacaktır..

Süper soğukkanlı, gizliliği ihlal eden Brave avukatların, Brave tarayıcısının çıkarlarını korumaktan başka çaresi yoktu. Ancak, kullanıma karşı ayrımcılık yapmayan ücretsiz bir isteğe bağlı hizmet olduğu için bu konuda herhangi bir sorun görmüyoruz. Herhangi birini işe alıyorlar ve eşit şekilde ödeme yapıyorlar, yalnızca reklam görüntülemeye dayalı olarak ek olarak, içerik tüketicilerinin içerik oluşturucuları ödüllendirmesi için bir ödeme koridoru oluşturdular..

cesur tarayıcı özellikleri

Brave Browser Google’ı kullanıyor mu??

Cesur tarayıcı, Google’ı 3 şekilde kullanıyor gibi görünüyor. İlki, Google Chrome için Google’a ait, açık kaynaklı bir test ağı olan Chromium’dur. Brave, tarayıcının temel kodunu oluşturan Chromium’a dayanmaktadır..

Google casus yazılımını kaldırmışlar, her yere HTTPS eklediler, bazı izleme özelliklerini engellediler, talimatlar olmadan Tor, bir BAT cüzdanı ve her yeni kullanılmayan sekme için rastgele arka planlar eklediler..

İkincisi, varsayılan arama motorudur. Google’ı varsayılan arama motoru olarak ayarlayabilirsiniz. Ancak bu tavsiye edilmez. Üçüncüsü, Brave tarayıcısı yalnızca Chrome uzantılarını kullanabilir; bu, Google’ın internet kullanıcılarının pazar payını kontrol ettiği için daha kolay geçişe izin verir ve aynı zamanda geliştiricilerin çoğunun tarayıcı uygulamaları oluşturması da mantıklıdır.

Cesur tarayıcılar, kullanıcının Gmail’ine erişmesi, YouTube’u veya diğer herhangi bir Google Hizmetini izlemesi gerektiğinde Google hizmetlerini dolaylı olarak da kullanabilir..

İzleme verileri Brave Shields tarafından devre dışı bırakıldığı için Google reklamları dahil hiçbir reklam görüntülenmeyecektir. Brave Shield yalnızca reklamları engellemekle kalmaz, aynı zamanda çerez kontrolleri, HTTPS yükseltmeleri, komut dosyalarını engeller, parmak izi önleme özelliğine sahiptir ve bu hizmetler her site için veya global olarak her site için özelleştirilebilir. Biraz özellikleri tüm platformlar için mevcut değildir, bu nedenle her zaman kendi araştırmanızı yapın.

Cesur web tarayıcısı indir

Şimdi, küçük bir girişten sonra, Brave’e bir şans verebileceğini mi düşünüyorsun? Git Brave.com tıklayın ve İndir’i seçin. Bu bana eski Internet Explorer ve Bing şakasını hatırlattı. IE ve Bing’i kullanacağınız tek zaman, pencereleri yükledikten sonra başka bir tarayıcı aramanız gerekmesidir. IE’den bahsetmişken, temel kodları için Chromium’u da kullanıyorlar.

Herkes Brave tarayıcısını denemeli. Bellek veya RAM kullanımı etkileyicidir ve eski bilgisayarları zorlamamak için harika bir iş çıkarır. Bununla birlikte, bunu bir Pentium 3 sisteminde çalıştırmayız, çok gülmeyin, bu, çocuklara ve yetişkinlere bilgisayar eğitimi veren hayır kurumları için meşru bir endişedir..

Dünyanın dört bir yanındaki pek çok insan daha iyi bilgisayarları karşılayamaz ve Brave tarayıcı onlar için değildir. Bankasızlar bir sebepten dolayı bankasızdır. Evrak işleri yok ve KYC’ye asla izin verilmeyecek. Bu nedenle, eskiyen bilgisayarlarını yükseltmelerine yardımcı olabilecek tek tarayıcıyı kullanarak hiçbir zaman finansal ödül kazanamazlar..

Brave tarayıcı nasıl kullanılır

Brave tarayıcısı sezgiseldir ve kullanımı kolaydır. Internet Explorer’ı kullanabiliyorsanız, Brave’i kullanabilirsiniz. Nasıl göz atmak istediğinizle ilgili birkaç soru soran, kurulumu basit bir arayüz komut istemine sahiptirler. Tamamlandıktan sonra internet, seçiminize bağlı olarak yarı özelden özele kadar parmaklarınızın ucunda.

Tarayıcıyı kurup çalıştırdığınızda, birkaç şeyin farklı olduğunu hemen fark edeceksiniz. Yeni bir sekme açtığınızda, en azından öyle olduğunu düşünüyoruz, havalı bir şeyin harika bir fotoğrafıyla karşılaşacaksınız. Sol üstte size aşağıdakileri içeren birkaç istatistik sunarlar; Reklamlar ve İzleyiciler Engellendi.

Bu istatistikler, Brave’i kullanmanın temel nedenidir. Ziyaret ettiğiniz sitelerde sizinle ilgili belirli ayrıntıların ifşa edilmesine izin vermezler, buna internet geçmişiniz ve konumunuz dahildir. Bu, reklamverenlerin ilgilendiklerinizi ve beğenmediklerinizi doğrudan tanımlamasını sınırlar, yani size pazarlama yapamazlar..

HTTPS yükseltmeleri ayrıca oturumunuzu şifreleyerek verilerinizi daha fazla korur. Trafiğinizin analiz edilmesini zorlaştırır. Son ölçüt, kazandığınız zamandır, bu doğrudan reklamları yüklememenin ve izleyicilere yanıt vermenin bir sonucudur. Ofisten çıkmaya çalıştığınızı hayal edin, ancak bu sizin doğum gününüz ve herkes size dilek dilemek istiyor. Bu reklamlarla göz atıyor.

Şimdi nefret ettiğiniz bir işten nihayet istifa ettiğinizi hayal edin, basitçe içeri girin, patronunuza istifanızı verin ve çıkıp gidin. Hızlı, kolay ve gerçekten tatmin edici. Reklamsız gezinmek böyle bir şeydir. Reklamsız gezinme, tarayıcınız artık bu görevleri yerine getirmediğinden pilinizin ömrünü önemli ölçüde uzatır..

Ayrıca 24 saat içinde olmayan bir saat de var, bu yüzden bize göre bu işe yaramaz. Deniyorlar düzeltmek neredeyse 2 yıldır bu sorundan vazgeçtiler. Bahsetmemiz gereken son şey, yukarıda bahsettiğimiz cüzdan. Ayrıca bir Binance cüzdanı yayınlamışlardır. Her gece Bu sürüm kararlı sürümde mevcut olmadığından henüz yorum yapmayacağız.

Cesur ödüller reklamları

Uphold cüzdanını kullanmaya tamamen karşı olduğumuz halde. Bu projeden para kazanmak için seçtikleri yol saygın. Cesur tarayıcı, reklamverenlere hedefli pazarlama satar. Reklamları görüntülemeyi seçen kullanıcılara, zamanları için Basic Attention Token veya BAT olarak ödeme yapılır. İlgili tüm taraflar için bir kazan-kazan.

Hizmetin bir başka özelliği de içerik oluşturucuya içeriği için bahşiş vermektir. Bu, tüm yayıncıların ve içerik oluşturucuların, içerik oluşturmak için parasal teşviklerini kaldırmış olsanız bile dikkatinizden yararlanmasına olanak tanır..

Brave ve BAT’ın arkasındaki pazarlama dehası harika. Bu bir virüs gibidir, kaydolmamış bir içerik oluşturucuya bahşiş verirseniz, kaydolmak için finansal olarak teşvik edilirler ve para çekmek için KYC verilerini verirler çünkü bedava para mevcuttur ve çoğu insan paraya mahremiyetten çok değer verir..

Cesur tarayıcı Chrome’dan daha mı iyidir?

Evet. Cesur tarayıcı, standart Google Chrome’dan daha iyidir. Google Chrome, pazar payının% 64,45’ini kontrol eden bir doğrudan pazarlama aracı olarak tasarlanmıştır. Chrome, devre dışı bırakılabilen yerleşik eklentilere sahiptir. Chrome, kullanıcılar hakkındaki verileri toplar, bu verileri algo’ları kullanarak işler ve siz internette gezinirken içeriği doğrudan sizin görüş alanınızda sunar. Süreçte milyarlarca USD toplamak, o eski “eğer bedava ise ürün sizsiniz” deyişi akla geliyor.

Bu şekilde kullanıldığında, Chrome sayfaları yavaş yükler. Pili tüketen veya Güç Kaynağı Birimlerinizi veya PSU’nuzu gerekenden daha fazla zorlayan bir işlemci ve bellek domuzuna dönüşür. Zaman ve elektriğe mal oluyor.

Cesur tarayıcı vs Safari

Safari, Apple Inc. tarafından tasarlanmıştır. Safari için tek kullanım, başka bir tarayıcı indirmektir. Verilen Safari, toplam pazar payı% 17,5 ile IE’den çok daha iyi. Safari 2. sıradakiler için oldukça iyi gidiyor.

Ek olarak, Apple dijital haklarınızı korumaya çalışacak ve şifrelemenin kullanıldığı durumlarda ve yerlerde verilerinizi devlet kurumlarına teslim etmemeye çalışacak, ancak mahkeme kararına tabi tutulursa, uyacaklardır..

Brave vs Firefox

Brave’in şu anki CEO’su Brendan Eich aynı zamanda Javascript’in yaratıcısı ve Mozilla Corporation’ın eski CEO’suydu. Mozilla Corporation, Firefox’u yaratır ve yönetir. Mozilla parasını … Tahmin ettiniz, reklamlar. İyi sıralama. Arama motorları, kullanıcıların verilerine erişmek için tarayıcıyı kullanması için Mozilla telif ücreti öder. Firefox Ücretsizdir ve tüm dünyada kurulu bir geliştirme topluluğu ile açık kaynaklıdır. Hala kâr amacı gütmeyen Mozilla’ya aittir..

Tor tarayıcısı bir nedenden ötürü Firefox’a dayanmaktadır, son derece özelleştirilebilir ek eklentiler yerleşik değildir, ancak yüklenebilir ve kullanılabilir. Eklentilerle adil bir mücadelede Brave, Firefox’a karşı zor anlar yaşıyor. Brave tarayıcısının Tor’u tam olarak kullandığını ve siz göz atarken kimlikleri değiştirmek için Tor tarayıcısında bulunan gerekli eklentilerden yoksun olduğunu düşünmüyoruz, ancak siz bunu tüm Tor oturumlarını, pencereleri ve sekmeleri kapatarak ve yeni bir Tor oturumu açarak başarabilirsiniz. pencere veya sekme.

Firefox, yaklaşık çeyrek milyar aktif aylık kullanıcısı ile tarayıcı pazar payının% 4,58’ini kontrol ediyor ve 12 milyon aktif aylık kullanıcısı olan Brave Browser’dan arka arkaya 20 kat daha büyük..

Brave Browser Artıları ve Eksileri

Cesur tarayıcının eksilerden daha fazla artıları vardır. Gizlilik söz konusu olduğunda daha iyi bir tarayıcı seçimidir ve standart tarayıcı kurulumlarına kıyasla daha az izler. Dahili bir Adblocker ile standart olarak gelir ve internette gezinirken daha hızlı ve daha etkilidir.

Öte yandan, Brave tarayıcısı, kendi eklenti kitaplığına sahip olmadığı ve üçüncü bir tarafın talimatlarını takip etmesi gerektiği için uzantılar söz konusu olduğunda Google’ın insafına kalmıştır. Üçüncü taraf uzantıları da Brave tarafından ayrı ayrı incelenmez, neyse ki, Brave tarayıcısı eklentiden herhangi bir istenmeyen etkinlik fark ederse size tavsiyede bulunur. Bu Tor hizmeti çalışıyor ancak orijinal Tor tarayıcısıyla karşılaştırılmıyor ve bize göre bu sadece bir pazarlama hilesi.

Brave tarayıcı içe aktarma özelliği, yer imleri ve geçmişiniz için kullanışlıdır ve hepsi bu. Brave, parolalarınızı içe aktaramaz. Çoğu son kullanıcı için bir acıdır. Şifrelerinizi tarayıcınızda saklamamanız gerektiği iddia edilebilir, ancak saldırıya uğramış ve hatalarından ders almış kişiler dışında hiç kimse bu tavsiyeye uymuyor, bu kullanıcılar çok az ve çok uzak.

Dezavantajlar

Cesur Ödüllere sahip odada bulunan Fil ve tercihli pazarlaması, ürün olduğunuz bir hizmeti kabul ettiğinizdir. Bu, bazı insanlar için uygun olabilir, ancak yarım ölçüdür.

BAT tokenlerini gerçek parayla nakde çevirmek için, çevrimiçi gizlilik noktasını ortadan kaldıran KYC yapmanız gerekir. İnsanların gerçek dünyadaki kimlikleriyle ilişkili daha az girişe ihtiyacı vardır. KYC verilerinize sahip her şirket, bilgisayar korsanları için ek bir saldırı vektörüdür.

Neden Kullanmalısınız?

Brave tarayıcı vaat edileni sunar, güç kullanımı açısından sınıfının en iyisidir ve pil ömrünüzü önemli ölçüde uzatır. Şahsen yıllardır reklam görmedik ve yaygaranın ne olduğunu bilmiyoruz. Eklentilerimizi opsec nedeniyle listelemeyeceğiz..

cesur tarayıcı incelemesi

Brave Browser Review: Sonuç

Gizli olarak gezinmek bir hak değil sorumluluktur. Brave tarayıcısı doğru yönde atılmış bir adım olsa da. Sorun değil, gizlilik konusunda özel bir şey sunmuyor ve en iyi araç değil. Tor daha iyi olsa da, onu kullanırken güvende olduğunuzu düşünmeyin..

Gizli olarak gezinmek, yalnızca sizi koruyacak büyülü bir tarayıcı kullanmakla değil, genişletilmiş bir protokol seti ile ilgilidir. Yeni başlayanlar için bir VPN edinin, mevcut makinenizi şu şekilde biçimlendirmeyi düşünün: DBAN ve yeni bir kurulumla başlayarak. Birkaç mahremiyet var öğreticiler bu gerçekten yardımcı olabilir eskiler. Bazı adımlar aşırıdır ve ne yapmaya çalıştığınıza bağlıdır.

KYC verilerimiz bizim için Brave tarayıcısının sunabileceğinden daha fazla para değerinde, tek yapmanız gereken kimliğinizin çalınması ve kendi kimliğiniz için savaşarak hayatınızın yıllarını boşa harcamak için bir sızıntı. Bu belirsizlik döneminde bir ev satın alamazsınız, yeni bir araba alamazsınız ve polis sizi kimlik hırsızı sanarak alıkoyabilir..

Brave tarayıcısının kalabalığa kıyasla öne çıktığını düşünmesek de, güvenlik ve gizlilik açısından kullanıcılar için harika bir başlangıç ​​noktasıdır. Çevrimiçi en iyi uygulamalar hakkında hiçbir şey bilmeyen kullanıcıların sağlam bir başlangıç ​​noktasına ihtiyacı vardır ve cesur, bunu çok iyi sağlar. Ne yazık ki, gizlilik güvenliği dolu bir silah gibidir ve son kullanıcılar kendilerini ayağından vurabilir.

Brave, mevcut en iyi güç tasarrufu tarayıcısıdır. Pille çalışan cihazları kullanırken Brave tarayıcıyı kullanmaya devam ettik ve kullanmaya devam edeceğiz. İnanılmaz bir enerji tasarrufu sağlar ve herkesin denemesini öneririz..

Sekme rasgele arka planı, bu tarayıcının sahip olduğu en iyi özelliktir, sizi gerçekten ne arayacağınızı veya hangi siteyi ziyaret edeceğinizi düşünmeniz için yavaşlatır. Gerçek güzelliği yansıtmak ve gözlemlemek için bir dakikanızı ayırmak, dijital yaşamın sıkışıklığından güzel bir kaçış.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me