Máte ťažkosti s výberom kryptomeny, ktorú chcete použiť? Nemusíte sa báť, máme pre vás informácie o tejto téme! Dnes sa tvárou v tvár postavíme pred dve veľmi populárne a dôležité výmeny: Bitstamp vs Coinbase.

Milióny ľudí kupujú / predávajú kryptomenu každý deň, celý deň, nepretržite používajú obchodné platformy. Ako viete, ktorý je ten pravý výber pre vás?

Pravdepodobne sa snažíte nájsť spôsob, ako sa zapojiť do celej tejto akcie, a my sme tu, aby sme vám pomohli sa tam dostať!

Po dokončení tohto článku si vypracujete svoje vlastné kritériá, aby ste sa mohli informovane rozhodnúť, ktorá z týchto dvoch platforiem je tá, ktorá vám prinesie najväčší úžitok, a rozhodnúť sa, ktorá je najlepšia pre vaše konkrétne potreby..

Bitstamp vs Coinbase

Začnime!

Bitstamp vs Coinbase: Aký je hlavný rozdiel?

Keby sme to mohli zhrnúť celé, bolo by to takto. Mohli by ste uvažovať o Coinbase ako o predajcovi / poskytovateľovi, ktorý používateľom umožňuje nakupovať / predávať kryptomeny za fiat (bežné peniaze) priamo od Coinbase. Bitstamp je to, čo môžeme nazvať formálnou burzou, ktorá umožňuje používateľom vymieňať si krypto / fiat v obchodných pároch. Je to také ľahké.

-Čo myslíte obchodným párom?

Obchodovanie párov je pri obchodovaní s virtuálnou menou na burze mimoriadne bežné. Vo väčšine prípadov budú ľudia používať bitcoin na obchodovanie s inými kryptomenami, ale je k dispozícii veľa obchodných párov (napríklad Ether, Litecoin).

V takom prípade ako fungujú kryptomenové obchodné páry?

Páry obchodovania s kryptomenami fungujú rovnako, ako keby ste išli do obchodu a videli, čo za to ktorý produkt stojí. Takto sa vytvára hodnota.

Aj keď je to zjednodušené, do veľkej miery to funguje, jediný rozdiel je v tom, že ľudia nepoužívajú na bežné transakcie viac mien, ako je to v prípade kryptomeny. Obchodné páry pomáhajú určiť hodnotu aktíva, keď sa obchoduje s iným aktívom!

Bitstamp vs Coinbase: Použité meny

Čo konkrétne teda môžem obchodovať? Pozrime sa na každé z obchodov s menami, ktoré ponúkajú burzy:

Mena Fiatov

Meny Fiatu sú veľmi ľahko pochopiteľné. Je to v podstate mena, ktorá je legálne zálohovaná národnou vládou. Príklady zahŕňajú:

Kanadský dolár (CAD) alebo americký dolár (USD) atď. Tieto meny tvoria väčšinu rozvinutého sveta.

Obchodovanie s nekrytými menami (eurami a americkými dolármi) je k dispozícii prostredníctvom služby Bitstamp, ak sa zaujímate, či Bitstamp funguje v USA alebo s americkými dolármi.

S Coinbase môžete na nákup bitcoinov alebo iných kryptomien používať menu konkrétnej krajiny. Coinbase je k dispozícii v 32 krajinách.

POZNÁMKA: Tieto informácie sú kľúčové pre začínajúcich obchodníkov. Ak používate Bitstamp alebo Coinbase, ktoré umožňujú obchodovanie s fiat menami, môžete začať ihneď a nemusíte sa neskôr nijako miešať..

Obchodovanie s kryptomenami

Bitstamp ponúka 5 možností obchodovania s virtuálnymi menami a 11 jedinečných obchodných párov.

Kryptomeny, ktoré je možné na Bitstamp vymieňať, sú bitcoin (BTC), bitcoinová hotovosť (BCH), ethereum (ETH), zvlnenie (XRP) litecoin (LTC)

Coinbase sa v tomto ohľade trochu líši od Bitstamp. Môžete dokonca povedať, že Bitstamp je ako trh, ktorý spája kupujúcich a predávajúcich. Ak máte konkrétnu menu, ktorú chcete kúpiť za určitú cenu, potom vám Bitstamps túto zhodu pomôže. No, to znie pekne, však? Čo z toho má však Bitstamp? Za každú transakciu uskutočnenú na ich platforme si účtujú percentuálny poplatok.

Coinbase funguje trochu inak. Coinbase je sprostredkovateľská firma. To znamená, že nakupuje a predáva kryptomenu za fiat menu. Kupujúci / predávajúci obchodujú priamo s Coinbase namiesto medzi sebou.

Kryptomeny, ktoré môžete kúpiť alebo predať pomocou konverznej služby Coinbase, sú;

Bitcoin (BTC), litecoin (LTC), ethereum (ETH), bitcoinová hotovosť (BCH)

Líšia sa ceny Bitstamp vs Coinbase?

Žiadna výmenná služba nie je úplná bez jej podielu na poplatkoch. Neexistujú žiadne univerzálne riešenia poplatkov, prejdeme si však niekoľko základných informácií o poplatkoch za Bitstamp a Coinbase..

Poplatky za bitovú pečiatku

Bitstamp ponúka jedny z najnižších poplatkov v porovnaní s ostatnými na rovnakom trhu.

Poplatok je dosť jednoduchý: 0,25% za všetky obchody do 20 000 USD. Nákup alebo predaj? Je to rovnaká výška poplatku. Vynikajúce pre začiatočníkov!

Jediným ďalším poplatkom, ktorý si musíte uvedomiť, je poplatok za kreditnú kartu Bitstamp, ktorý predstavuje 5% z akejkoľvek sumy nákupu.

Poplatky za Coinbase

S Coinbase je to iný príbeh. Poplatky za obchodovanie na Coinbase sa môžu určite zvýšiť, niekedy až 6-krát vyššie ako poplatok za Bitstamp. V zásade je to poplatok 1,49% za každú transakciu nákupu / predaja a pri transakciách uskutočnených pomocou kreditnej karty sa zvyšuje až na 3,99%.

Aj napriek tomu sú v porovnaní s burzami poplatky za Coinbase stále dosť nízke.

Sú k dispozícii mobilné aplikácie?

Áno! Obaja áno, tu sú však rozdiely.

Skóre Bitstamp je 1,7 z 5 v obchode Apple. Jaj! Mobilná aplikácia Bitstamp má určite svoj podiel sťažností od používateľov, hlavne pokiaľ ide o nedostatok funkcií, ktoré táto aplikácia má. Mnoho recenzií tiež naznačuje, že aplikácia je pomalá a má veľmi málo aktualizácií.

Na druhej strane, Coinbase hojdá s veľmi priaznivými recenziami. Skóre 4,7 ukazuje, že jeho klienti sú určite spokojní s jeho jednoduchými a ľahko ovládateľnými funkciami.

Stiahnite si Coinbase pre Android alebo iOS

Stiahnite si Bitstamp pre Android alebo iOS

A čo užívateľská prívetivosť?

Coinbase je zvyčajne odporúčanie typu go-to pre začiatočníkov kvôli jednoduchšej platforme. Zatiaľ čo platforma Bitstamp je vysoko na vysokej úrovni z hľadiska dizajnu, je veľmi obmedzená v tom, čo môžete robiť. Nielen to, pre začiatočníkov môže byť stránka Tradeview na platforme Bitstamp veľmi ťažká. Celé rozhranie môže byť v skutočnosti veľmi mätúce.

Rozhranie Coinbase:

rozhranie coinbase

Rozhranie bitovej pečiatky:

bitstamp rozhranie

Coinbase túto funkciu vyhráva, pretože jej platforma sa veľmi podobá aplikáciám online bankovníctva. Rozloženie je jednoduché a prehľadné.

Porovnanie veľkosti

Obe burzy sú z obchodného hľadiska dosť „mladé“, vyhadzujú ich však z parku. Stačí sa pozrieť na tieto údaje! Platforma Coinbase slúži na nákup / predaj za viac ako 50 miliárd dolárov a zahŕňa 32 krajín, ktoré slúžia viac ako 10 miliónom zákazníkov..

Zoznam 212 búrz CoinMarketCap zaraďuje Bitstamp ako # 15. 195 091 734 amerických dolárov sa obchoduje v 24-hodinovom okne.

Môžem rátať s bezpečnosťou?

Bitstamp skutočne berie túto vážnu a veľmi bezpečnú výmenu. V januári 2015 bolo spoločnosti Bitstamp odcudzených 19 000 BTC, čo pre nich bolo celkom budíkom. Platforma bola opätovne vytvorená s novými vylepšeniami zabezpečenia, ako sú digitálne aktíva pre chladné úložiská, dvojfaktorová autentifikácia a ďalšie, aby mali klienti pokoj na duši..

Coinbase nikdy nebol napadnutý hackermi, niekedy však dochádza k odcudzeniu hesiel a k takýmto situáciám. V tomto prípade to nemá nič spoločné s platformou.

Coinbase sa môže pochváliť skvelým bezpečnostným rekordom v porovnaní s väčšinou ostatných búrz. Pomáha tiež to, že 98% ich finančných prostriedkov je uchovávaných offline a že finančné prostriedky zákazníkov sú oddelené od skutočných finančných prostriedkov Coinbase.

Ďakujeme, že ste sa s nami zúčastnili jazdy. Ste pripravení vybrať si??

Záver

Bitstamp a Coinbase sú vynikajúcou spoľahlivou možnosťou, ako začať svoju kryptografickú cestu.

Obe platformy majú vysoký štandard zabezpečenia a majú spokojných zákazníkov po celom svete. Zatiaľ čo Coinbase je ideálny pre začiatočníkov, Bitstamp by mohlo byť o niečo náročnejšie naučiť sa, ale je to skvelé miesto, kde sa môžete dozvedieť, ako funguje profesionálna kryptoburza. Môžete dokonca dosiahnuť bod, v ktorom prestupujete z Coinbase do Bitstamp!

Odteraz odporúčame Coinbase pre tých, ktorí sa začínajú púšťať do kryptosveta, a akonáhle sa stanete ostrieľaným obchodníkom, Bitstamp bude na vás čakať. Potom tu čoskoro potom, čo tu budete, budete opäť rozprávať všetko o svojich skúsenostiach s Bitstamp vs. GDAX.

Zatiaľ sa nemôžem rozhodnúť? Dajte nám v komentároch vedieť, ktorú platformu uprednostňujete a kedy plánujete vyraziť na cestu.

Teším sa na tvoju odpoveď.

Pozri tiež:

  • Bitstamp VS Kraken
  • Changelly VS Coinbase

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me