Bitcoin ve kripto para krizi 9 Ocak 2018’den beri devam etti, takvim yılının ilk ayında doğdu, o kadar uzun süredir oradaydı ki birçok yatırımcı ve tüccar bu zor dönemin piyasa için biteceğine dair umudunu yitirdi..

Ancak daha önce de söylediğim gibi, mevcut kriz tek bir şey etrafında dönüyor: ticareti ve yatırımı yasal ve tanınmış hale getirmek için düzenleme ve karne yapma, aynı zamanda yatırımcıları parayı hırsızlıktan, dolandırıcılıktan korumak ve bu varlıkların acı verici hacklenmesi ve ticaretiyle mücadele etmek.

Şu anda Temmuz ayında bu varlıkları daha net bir şekilde düzenlemek için adımlar atılıyor ve Ağustos ayında kripto para krizinin sona ermesini beklememe neden olan birkaç neden var..

Avrupa Parlamentosu’nun raporu, düzenleyicilere kripto para birimleriyle rasyonel bir şekilde ilgilenmelerini tavsiye ediyor:

Bu ayın başlarında, Avrupa Parlamentosu, düzenleyicilere diğer finansal araçlar gibi Bitcoin ve kripto para birimleri ile ilgilenmelerini tavsiye eden bir rapor yayınladı..

33 sayfalık raporda şöyle deniyordu: “Politika yapıcılar ve düzenleyiciler sanal para birimlerini görmezden gelmemeli ve onları yasaklamaya çalışmamalıdır. Her iki aşırı yaklaşım da yanlış. “

Kripto para birimlerini göz ardı etmek veya bloke etmek, iyi bir geleceği olan kendi kendine empoze edilen bir sektörle başa çıkmak için bir çözüm değildir ve birçok geleneksel yatırımcı ona yatırım yapmayı planlamaktadır..

Bu rapor, AB’nin bu dijital varlıklar üzerindeki konumunun temel taşı olacak.

Arjantin’de G20 maliye bakanları toplantısı:

Bu ayın 21 ve 22’sinde, G20 Maliye Bakanları, şifreli dijital para birimlerinin düzenlenmesi de dahil olmak üzere önemli ekonomik konularda Arjantin’de bir araya gelecek..

Bir önceki toplantıda, Temmuz ayı düzenleme ayı olarak belirlendi ve Suudi Arabistan ve Arap dünyasını içeren dünyanın 20 ekonomik gücünün maliye bakanları ve merkez bankası liderlerinin yeni ticareti düzenlemek için yasalar koyacağı belirtildi..

Ripple’ı OKUYUN İş Ortağı Santander’in One Pay FX Uygulaması, İngiltere’den Polonya’ya Ödeme Destekliyor

Yaklaşan toplantı çok önemli olacak ve dünyanın en önemli 20 ekonomisinin yönünü ve bu sistemlerin dijital para birimleri, özellikle Bitcoin ile nasıl başa çıkacağını açıklayacak..

8 Ağustos’taki Ripple denemesi:

dalgalanma davası

 

27 Haziran’da, CEO Brad Garlinghouse ve Ripple Labs Inc., XRP Ripple fiyatlarının kendi çıkarları için manipüle edildiği iddiasıyla Kaliforniya Yüksek Mahkemesine çıkma davetiyesi aldı..

Ripple’a karşı açılan dava, hisse senedi sahtekarlığı içindir. Davacı, bu kez Ripple Lab Inc.’in aldatıcı hareketlerden yararlanmak için kendi şifreli para biriminin fiyatını manipüle ettiğini iddia ediyor. Ve bunların nakit olduğunu ve gerçek para birimi olmadığını.

Davacının adı Vladi Zakinov. Bu davanın ilk duruşması 8 Ağustos 2018’de yapılacak..

Kararın tek bir oturumdan duyulması beklenmiyor, ancak bu oturum bize bu yıl indirim yapılacak olan bu şifreli dijital para birimine ne kadar bahis yapabileceğimizi gösterecek..

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Bitcoin ETF Endeksini inceliyor:

ETF’nin Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) akredite edilmesi için başka bir talepte bulunuldu, bu sefer Chicago Yönetim Kurulu CBOE tarafından.

 CBOE Global Markets tarafından 20 Haziran’da sunulan bu belgeler, KFH’ye yatırım sunuyor ve dijital para biriminin halka dolaşımını sağlıyor ve ticareti kolaylaştırıyor. Ajans ayrıca, bu yatırım fonunu kurmak amacıyla VanEck Investment ve SolidX ile ortaklık kurmayı hedefliyor.

CBOE, Haziran başında bir ETF destek dosyası için başvuran VanEck ve SolidX arasındaki ortaklıktan kaynaklanan VanEck SolidX Bitcoin Trust hisselerinin listelenmesini ve ticaretini talep ediyor.. 

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu bildirimine göre, VanEck SolidX Bitcoin Trust hisseleri yaklaşık 25 Bitcoin değerinde.

Bitcoin Satın Almak veya Almamak İçin OKUYUN, Cryptocurrency Piyasalarında Yorumlar

CBOE, ETF ile ilgili Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan bir onay alırsa, beklenen yatırım fırsatları 2019’un ilk çeyreğinde bir ara kullanılabilir olacaktır..

Sorunun 10 Ağustos veya 16 Ağustos 2018’de çözülmesi bekleniyor. Anlaşmanın geleneksel yatırımcıların bu fona yatırım yapmasına kapı açması bekleniyor, bu nedenle Bitcoin ve dijital para piyasası daha fazla yatırıma sahip olacak.

• Ağustos 2018 tarihe göre bir adaydır:

Geçen yıl Haziran-Temmuz, dijital para birimlerinde bir Bitcoin birimi için 2.900 $ ‘dan 17 Temmuz seansının sonunda 1965 $’ a keskin bir düşüşe tanık oldu ve ardından Ağustos ayında güçlü bir şekilde toparlanmaya başladı ve dünyanın en büyük para birimi iyi kazançlar elde ederek yükselişe geçti. 31 Ağustos seansında sekizinci ay 4.700 dolara.

Diğer para birimleriyle birlikte dünyanın en büyük para birimi önümüzdeki dönemde toparlanmaya başlayabileceğinden, bu senaryonun bu yıl tekrar etmesi pek olası görünmüyor..

Japonya’nın nükleer düşüşünün, 1945 İkinci Dünya Savaşının sona ermesinin, Altın Sistem’in 1971’de terk edilmesi suçunun ve 2008 krizinin doğuşunun ve Çin’in ekonomik olarak Japonya üzerindeki başarısının tarihi tanığı olan Ağustos ayı için garip değil. dijital para birimlerinin acı çekmesinin sona ermesine, çağının kuruluşuna ve nakit para döneminin sona ermesine de tanık olun!

 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me