Ťažba je činnosť, ktorá sa vždy vykonávala pomocou výkonných nástrojov a rovnako výkonných mužov. Míny, ktoré sú vždy spojené so silnými a odvážnymi, sú vlastne na začiatku dosť strašidelným miestom. Vlhké, tmavé a slabo osvetlené jaskyne, ktoré fungujú ako bane, sa takmer vždy stretávajú s určitým nepokojom a samotná úloha ťažby sa často ponecháva na odborníkov, samotných skúsených baníkov..

A napriek tomu sa doba mení. Je to doba technológií, doba búrania starých noriem a budovania nových a vhodnejších konvencií. Toto je doba zmien. A ako všetko, aj toto sa dotklo ťažobného priemyslu. Ťažba už nie je spojená iba s fyzickou silou a spätnou prácou. V skutočnosti je to teraz niečo úplne iné a maximálne ziskové. To je doba ťažby kryptomeny.

Svet sa stále úplne nespamätal z obrovského celosvetového fenoménu, ktorým sa bitcoin ukázal byť. Od tej doby nám bolo predstavené množstvo ďalších podobných mien, pričom všetky mali svoje vlastné jedinečné vlastnosti a zisky. A teraz, keď je celý svet viac-menej zamilovaný do potenciálu kryptomien, sme uvedení do ďalšej revolúcie, ktorá sľubuje, že vo finančnom sektore prinesie ďalšie vlnenie, ťažbu kryptomien.

Rovnako ako bežní ťažiari ťažia drahé kovy, ako je zlato, striebro a diamanty, aj títo ťažiari v New Age ťažia kryptomeny. Môžu sa ťažiť bitcoiny, litecoiny, Dash, ethereum a mnoho ďalších kryptomien, pričom každá z nich nie je o nič menej hodnotná ako druhá.

Ako to funguje?

V hĺbke duše je ťažba kryptomien v skutočnosti dosť komplikovaná činnosť. Zahŕňa to overenie transakcií na blockchaine tak, aby bola zachovaná maximálna transparentnosť a nedochádzalo k falšovaniu. Je to spôsob, ako zabezpečiť, aby bitcoiny alebo iné kryptomeny zostali decentralizované a žiadny jednotný subjekt alebo organizácia nedostala právomoc konať ako regulačný orgán.

Pokiaľ ide o prácu baníka, na riešenie zložitých výpočtových problémov a matematických algoritmov využívajú komplikovaný hardvér, ktorý sa najčastejšie nazýva ťažobná súprava. Pretože po celom svete je veľa baníkov, stáva sa to obdobou konkurencie a kto sa najskôr dostane k riešeniu, nechá si pre seba nejaké množstvo mincí príslušnej meny..

Na povrchovej úrovni však ide o to, aby ste si vybrali správnu ťažobnú súpravu pre seba, porozumeli svojim potrebám a uskutočnili správny nákup. Ak sa nakoniec dopustíte nesprávneho výberu a kúpite si baníka, ktorý úplne nevyhovuje vašim potrebám, existuje veľká šanca, že vaša banská kariéra bude trvať nezvyčajne krátko. Baník je pre úspech vášho podniku rovnako dôležitý ako palivo pre automobil. Bez správneho modelu plošiny, ktorý by podporoval ťažbu, sa jednoducho nepohnete ďalej.

Majúc na pamäti vyššie uvedené skutočnosti, prejdime teraz k jadru článku. Naším cieľom je poskytnúť vám celkom komplexnú a užívateľsky príjemnú recenziu jedného z najnovších modelov dlhého reťazca bitcoinových ťažiarov. Tento model, ktorý uviedol na trh jeden z najsilnejších hráčov v odbore kryptoťažby, konkrétne Antminer, sľubuje, že vám dá všetko, čo by ste mohli hľadať, a ďalšie.

Recenzia Bitmain Antminer R4

Recenzia Bitmain Antminer R4Hlavným predajným bodom modelu R4 je, že bol úplne optimalizovaný pre domáce použitie. Keď si človek kúpi baníka, často sa stane, že ho bude musieť obmedzene používať iba kvôli nadmernému rozruchu, ktorý je s ním zabalený..

Akonáhle je baník zapnutý, vytvára neobvyklé množstvo hluku, ktorý v žiadnom prípade nie je dostatočne zdravý na použitie v domácnosti. Predĺžená doba aktivácie môže dokonca spôsobiť vážne problémy s obyvateľmi rezidencie alebo s akýmikoľvek bezprostrednými okolitými lokalitami.

Aby sa predišlo takýmto problémom, musí baník prísť s vhodne umiestnenou obmedzovacou čiapočkou na zvuk generovaný strojom. Zatiaľ čo niektorí ťažiari a výrobcovia dodržiavajú tento postup a vynakladajú veľké úsilie, aby zabezpečili, že baník zostane na predpísaných úrovniach hluku pre domáce použitie, mnoho ďalších výrobcov to nedokáže urobiť jednoducho preto, lebo súvisiace hardvérové ​​komplikácie neumožňujú takáto zmena.

Našťastie bol Antminer R4 navrhnutý práve pre tento účel. Ventilátory umiestnené v R4, ktoré sú v prípade ktoréhokoľvek iného zariadenia primárnymi zdrojmi hluku, fungujú oveľa nehlučným spôsobom, čo vedie k závažnému poklesu súvisiacej nepríjemnosti..

Ďalším skvelým predajným miestom modelu Antminer R4 je to, že sa stáva jedným z najefektívnejších ťažiarov, aké kedy prišli na trh..

ZAČÍNAME S BITMAINOVÝM TMELOM R4

Hash rate

Ako bolo vysvetlené vyššie, jednou z najväčších vlastností R4 je jeho vynikajúca účinnosť. Pretože účinnosť je priamym produktom hash rýchlosti baníka, zdá sa byť úplne prirodzené, že R4 sa môže pochváliť druhou najvyššou hash rýchlosťou spomedzi všetkých ťažiarov dostupných na dnešnom trhu. Pokiaľ ide o čistú účinnosť, je R4 na druhom mieste za Antminerom S9 a pred Antminerom S7.

R4 vám dáva hashovaciu rýchlosť 8,6 TH / s, čo je celkom úžasné, keď sa nad tým zamyslíte. Takáto úžasná hashova rýchlosť na ťažiari výrazne ovplyvňuje ziskovosť spojenú s vrtnou súpravou a dáva ju vysoko nad takmer všetku ostatnú konkurenciu na trhu..

Elektrická účinnosť

Ďalším priamym meradlom účinnosti produktu, či už ťažobného alebo iného, ​​je množstvo elektrickej energie, ktoré spotrebuje. Produkt môže byť vynikajúci vo všetkých jeho vlastnostiach a môže mať jednoducho najintuitívnejšie funkcie, aké boli kedy implementované, ale ak má náhodou dosť neprimerané požiadavky na spotrebu energie, potom svojím spôsobom nie je lepší ako ktorýkoľvek z ostatných. rozdiely na trhu, pretože čistá spokojnosť používateľov v žiadnom prípade nezaznamená zvýšenie.

Množstvo energie spotrebovanej v R4 je 0,098 J / GHs. To sa presne rovná tomu, čo ponúka S9, a ktorý je tiež pravdepodobne najúčinnejším baníkom na trhu. Bitmain R4 obsahuje čip BM1387, ktorý sa vyrába pomocou 16nm technológie FinFET, ktorú ponúka TSMC. Rekordný energetický rating 0,098 J / GHs z neho ľahko robí energeticky najúčinnejšieho baníka, aký bol kedy na predaj. Pokiaľ ide o tieto 16 nm čipy, ktoré sú hnacou silou takmer neuveriteľnej efektívnosti, ktorú ponúka R4, boli najprv vyrobené spoločnosťou BitFury a neskôr ich ponúkla spoločnosť TSMC.

Ďalším bodom, ktorý si tu treba uvedomiť, je, že aj keď na zariadeniach môžete zvlášť nájsť vysoké hodnoty hash a skvelé energetické hodnotenie, je skutočne dosť zriedkavé nájsť zariadenie, ktoré neponúka iba neuveriteľne vysoké hodnoty hash, ale aj výrazne obmedzuje množstvo energie, ktoré zariadenie nakoniec spotrebuje. Takáto kombinácia funkcií azda takmer nikdy predtým nebola k dispozícii u jediného zariadenia, vďaka čomu je R4 určite jedným z najlepších zariadení, aké kedy boli uvedené na trh..

cena

Antminer R4 nie je práve lacný. Ak sa však zamyslíte, aká dobrá vec niekedy vyšla lacno? Vďaka úžasnému množstvu funkcií, ktoré sú súčasťou R4, a neuveriteľne vysokým hodnotám charakteristík, ktoré ponúka, nie je prekvapením, že R4 má cenu vyššiu, ako je priemer na trhu..

Pevne však veríme, že ani zvýšená cena v žiadnom prípade nestačí na to, aby ospravedlnila všetko, čo R4 ponúka, čo znamená, že aj keby ste si ju kúpili za súčasnú cenu, dostali by ste hviezdnu dohodu za sami seba a prihlásite sa do jedného úžasného zariadenia.

Cena R4 je mierne vysoká 1 000 dolárov a je určite drahšia ako veľa iných zariadení, ale aj lacnejšia ako mnoho menej výkonných súprav. Cena produktu však R4 určite vylúči z rozsahu priemerného baníckeho baníka, najmä tých, ktorí chcú najskôr otestovať iba vody na ťažbu..

Na druhej strane vyhradení baníci môžu z tohto zariadenia mať veľký úžitok, a to aj za zvýšenú cenu.

Využitie

R4 bol navrhnutý s jedným jednoduchým cieľom, ktorým je uspokojiť svojich používateľov. Vďaka intuitívnemu používateľskému rozhraniu a hviezdnej štruktúre webových stránok dáva tento server do popredia určite spokojnosť používateľov. Portál bol navrhnutý s veľkou opatrnosťou a štruktúra ponúk a panelov umožňuje celkom plynulú a plynulú navigáciu medzi stránkami.

Navyše, aby ste mohli začať ťažiť, musíte si iba založiť peňaženku a poskytnúť rovnakú adresu. Ďalej musíte prispôsobiť a uložiť nastavenia ťažobného fondu, čo vám prinesie fantastické a osobné pracovné skúsenosti. Niekoľko jedinečných funkcií, ktoré u iných generických baníkov nenájdete ľahko, je schopnosť ovládať alebo regulovať aspekty, ako sú rýchlosť ventilátora alebo dokonca frekvencia.

Ziskovosť

Ako už bolo vysvetlené, R4 je dnes druhým najpopulárnejším baníkom na trhu. Je na druhom mieste za S9 a vo výsledku je rovnako vysoko ziskový. Je to z toho dôvodu, že ziskovosť baníka je priamym dôsledkom jeho hodnoty hash.

Teraz, pretože väčšina fanúšikov, ktorí sa venujú fajčeniu, sa zaujímajú výlučne o zber ziskov a zarábanie peňazí z vyťažených mincí, je R4 navrhnutý tak, aby mal napájací zdroj APW5 PSU okolo 845 wattov. Pokiaľ ide o túto požiadavku na energiu, nemusíte sa veľmi trápiť, pretože väčšina domov bude mať zásuvku, ktorá uspokojí elektrické požiadavky tejto objednávky. Nemožno však poprieť, že keď začnete baník používať, čoskoro začnete pociťovať výrazný nárast vašich účtov za energiu a spotreby elektriny.

Ak považujete svoju celkovú investíciu za 1 000 dolárov pre baníka a približne 240 dolárov za napájanie, potom podľa kalkulačky na ťažbu bude trvať približne 527 dní, kým ste zarobili svoje investície a začali zarábať nejaké skutočné zisky. Vyššie uvedené informácie však závisia od skutočnosti, že vaše účty za energiu zostávajú pod kontrolou a musia vždy zostať pod horným limitom 0,10 USD za KwH..

Čo to pre vás znamená, je to, že ak si kúpite Antminer R4, skôr alebo neskôr začnete získavať zisky, pravdepodobne po vyššie uvedenom počte dní, ale z našej strany vždy existuje veľký predpoklad, že všetci zúčastnení faktory zostávajú konštantné.

Vo svete bitcoinov, kde cena za dolár takmer vždy kolíše a rýchlo rastie alebo klesá, je takýto predpoklad divoko na mieste. Záverom možno povedať, že ak plánujete nákup baníka, určite riskujete. Neexistuje žiadna záruka, koľko času bude trvať, kým váš baník konečne začne chrliť slušné zisky..

Nízky zvuk

Jedným z veľkých faktorov spojených s baníkmi je množstvo zvuku, ktorý vytvárajú. Aj keď sa ukázalo, že efektívnejší baníci majú tendenciu generovať viac zvuku, v teréne sa vždy uskutočňujú inovácie, ktoré teraz vedú k vysoko efektívnym, ale zároveň relatívne nehlučným zariadeniam, ktoré v žiadnom prípade nespôsobujú zmätok pre používateľa. Jedným z takýchto zariadení novej doby je Antminer R4.

Dôvod, prečo R4 funguje tak skvelo, je ten, že tradičný systém ventilátorov, ktorý sa často používa v baníkoch, bol nahradený systémom rotačných lopatiek. Inšpirovaný chladiacim systémom a ventilátormi rozdelenej klimatizácie, ktorá je pri používaní veľmi tichá, sa R4 podarilo znížiť hluk pri ťažbe až o 50%.

Presná hodnota bola nameraná iba na 51 dB, čo je celkom slušné, keď ju porovnáte s niektorými súčasníkmi R4. Okrem toho je rýchlosť ventilátora plošiny nastavená na automatické riadenie, čo znamená, že generovaný hluk je vždy regulovaný a kontrolovaný.

ZAČÍNAME S BITMAINOVÝM TMELOM R4

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me