počítačDoména kryptomien zaznamenala za posledných pár rokov obrovský skok. V rozpätí posledného desaťročia sme boli svedkami rýchleho rastu a pádu a následného rastu bitcoinu, ktorý ďalej zrodil javy, z ktorých sa dnes zdá, že sa stali kryptomeny. Zdá sa, že od investícií po ťažbu zanechali stopu takmer všade. Aj keď spočiatku začínali iba ako alternatívny prostriedok na ukladanie peňazí, dnes tvoria poriadny podiel na najväčších svetových finančných trhoch. Toto odvetvie sa tiež stalo zdanlivo také veľké a vplyvné a samo osebe spôsobilo vznik určitých trhov a malých priemyselných odvetví, z ktorých sa zdá, že všetci dobre podnikajú a dosahujú značné zisky..

Napríklad ťažobný priemysel si vyžiadal vytvorenie trhu s ťažobnými súpravami. Tieto súpravy sú náročné na energiu a prevádzku a keď sú funkčné, vyžadujú vysoké náklady na energiu a faktúry za energiu. Ak sa však bude ťažba kryptomien vykonávať uvážlivo a efektívne, má potenciál stať sa pre používateľa nesmierne výnosným obchodom a v podobe kryptomien prinesie väčšie, ako sa očakávalo. Nie je preto prekvapením, že ťažobný priemysel zažíva boom a neustále inovácie a pokroky v oblasti ťažobných súprav zaisťujú, že ťažba ako činnosť ako taká vždy zostáva výnosná pre ľudí, ktorí sa na nej podieľajú..

Podobne sa zdá, že ďalším odvetvím, ktoré podľa všetkého vzniklo na základe kryptomien a ich popularity, je odvetvie bitcoinových peňaženiek. Kedykoľvek premýšľate o ťažbe, vo väčšine účtov premýšľate, ako ich získať alebo kúpiť z rôznych kanálov. Zatiaľ čo niektorí dávajú prednosť jednoduchému plateniu za ne na určitých obchodných platformách, iní si myslia, že ťažba mincí je lepšou voľbou. Ale nech už je médium, prostredníctvom ktorého ich obstarávate, akýkoľvek, jeden fakt zostáva spoločný. Musíte hľadať miesto na ich uloženie, ktoré nezanechá kameň na kameni, pokiaľ ide o zaistenie ich bezpečnosti. Držanie kryptomien sa neobmedzuje iba na nájdenie miesta, kde ich môžete hromadne zhromažďovať naraz, ale v skutočnosti zahŕňa hľadanie média, ktoré sa snaží dodržať všetky štandardy kvality a zabezpečenia, ktoré sú kriticky dôležité pri zachovaní dôvernosti a zachovanie dôvernosti vašich mincí. bezpečnosť.

Našťastie nemusíme hľadať ďaleko, pretože peňaženky na kryptomeny sú tu na to, aby vám zachránili deň. Tieto peňaženky, špeciálne navrhnuté tak, aby držali kryptomeny, sú rýchle, ľahké a bezpečné. Okrem toho, že nám poskytujú ľahkú platformu na ukladanie všetkých druhov kryptomien, sú v maximálnej miere zodpovední aj za udržiavanie ich bezpečnosti. Akonáhle uložíte časť svojich mincí do peňaženky, používajú najrôznejšie brány firewall a bezpečnostné protokoly, aby ich chránili pred akýmikoľvek vonkajšími pokusmi o sabotáž. Okrem toho, ak stále máte pochybnosti o tom, či to stačí, môžete sa kedykoľvek rozhodnúť pre offline peňaženku, ktorá bude neustále odpojená od internetu, čím automaticky ochráni vaše mince pred akýmikoľvek externými útokmi..

Teraz, keď už máme za sebou základné vstupy a výstupy z obchodu s kryptomenami, je čas prejsť na jadro veci, ktorým je prehľad niektorých z najfantastickejších desktopových peňaženiek pre bitcoiny, ktoré pravdepodobne nájdete v súčasný trh. Pokračovali sme a vykonali sme prieskum, aby ste nemuseli. Ak sa tešíte na začatie podnikania v kryptomenách, potom s najväčšou pravdepodobnosťou budete potrebovať dobre fungujúcu, ale bezpečnú peňaženku, ktorá sa postará o všetky vaše požiadavky na úložisko. Vďaka obrovskému množstvu modelov, ktoré sú dnes na trhu k dispozícii, sa kupujúci určite pomýli pri hľadaní toho pravého modelu podľa svojich potrieb. Ak bojujete s podobným problémom, potom čítajte ďalej, pretože tu sme zostavili zoznam najlepšie navrhnutých a implementovaných stolových peňaženiek pre bitcoiny, ktoré sa kedy dostali na trh..

Desktopové bitcoinové peňaženky

Peňaženky na plochu sú vynikajúce v tom zmysle, že sú úplne bezproblémové a ich použitie je smiešne jednoduché. Pre každého, kto musí uskutočňovať platby v bitcoinoch alebo vykonávať bitcoinové transakcie často, sú peňaženky pre počítače tou správnou cestou. Vďaka svojmu plynulému rozhraniu a plynulým navigačným systémom umožňujú užívateľovi skvelý zážitok a fantastické služby. Zatiaľ čo hardvérové ​​peňaženky vyžadujú, aby ste fyzické zariadenie nosili stále so sebou, pre prípad, že by ste ho chceli používať, desktopové peňaženky nič také nepýtajú a dajú sa použiť kdekoľvek a kedykoľvek.

Predtým, ako budeme pokračovať, je treba mať na pamäti jednu úvahu. Aj keď sú peňaženky na pracovnej ploche vynikajúce, stále majú ďalšiu zodpovednosť za to, že sú zraniteľné voči vonkajším útokom alebo počítačovým krádežiam. Pretože sú neustále pripojené k internetu, sú mimoriadne náchylné na škodlivé pokusy hackerov alebo nežiaduce vniknutie do vášho účtu. Na druhej strane, hardvérové ​​peňaženky, aj keď o niečo menej uspokojivé, pokiaľ ide o používateľskú skúsenosť, sa vám darí udržiavať vaše prostriedky mimoriadne bezpečné za množstvom bezpečnostných protokolov a brán firewall. Zdá sa, že fungujú lepšie, pokiaľ ide o bezpečnosť, jednoducho preto, že nemusia byť pripojení k internetu, čo im dáva automatickú imunitu proti pokusom o hackerstvo a kybernetickým krádežiam..

Top 5 najlepších bitcoinových peňaženiek pre počítače do roku 2021

1. Elektrum

Electrum je v súčasnosti nepochybne najpopulárnejšou stolovou bitcoinovou peňaženkou na trhu. Má pokročilé funkcie, intuitívne rozhranie a veľké odhodlanie dosiahnuť spokojnosť zákazníka. Hlavným predajným bodom tejto úspešnej peňaženky je, že je neuveriteľne ľahko použiteľná a ľahko sa dá ovládať aj tými, pre ktorých sú kryptomeny a bitcoinové investície úplne nové..

Niektoré pokročilé funkcie, ktoré nájdete v tejto jednotke, sú chladiareň a TOR, ktoré zriedka nájdete v iných stolových peňaženkách..

Vytvorená v decembri 2011, viete, že značka je dobrá, keď už existuje tak dlho. Spoločnosť Electrum sa predáva ako ľahká peňaženka a je flexibilná v tom zmysle, že sa dá ľahko obsluhovať na počítačoch Mac, Windows a dokonca aj Linux. Teraz musia stolné alebo softvérové ​​peňaženky často pracovať v tandeme s hardvérovými peňaženkami, aby boli pre používateľa spokojné. Stolová peňaženka Electrum vám to umožní. Podporuje integrácie s Trezor, Ledger Nano a HW1. Ďalej získate prístup k bezpečnému a bezpečnému chladiarenskému úložisku prostredníctvom počítača offline a dokonca si môžete vychutnať decentralizované overovanie prostredníctvom SPV..

  • Elektrum: Bezpečnosť

Electrum môžete používať buď ako horúcu peňaženku, ktorá je náhodou neustále pripojená k internetu, alebo ako chladiareň, ktorá zostáva odpojená a chráni vaše mince v bezpečí pred kybernetickými krádežami. Bez ohľadu na konfiguráciu vašej peňaženky budete vždy musieť vygenerovať 12-slovný základ alebo kľúč, aby ste mali prístup k svojim finančným prostriedkom a mohli vykonávať základné funkcie, ako je zálohovanie vašich údajov a obnovenie celej peňaženky spolu s jej kľúčmi..

Ak prevádzkujete svoju peňaženku v režime chladenia, bude potrebné vygenerovať počiatočné množstvo v počítačovo dostupnom offline počítačovom systéme a potom si ho zapísať pre ďalšie použitie. Pomocou semena sa následne vytvorí hlavný verejný kľúč, ktorý sa ďalej importuje do samostatnej verzie systému Electrum nainštalovaného vo vašom všeobecnom počítačovom systéme.

Všetky tieto opatrenia vám umožňujú ľahko skontrolovať zostatok v peňaženke, prijímať alebo odosielať platby a dokonca vytvárať nové adresy bez toho, aby ste riskovali odcudzenie finančných prostriedkov z počítača. Všetky transakcie sa musia podpisovať na počítači offline, aby sa zaistila maximálna bezpečnosť.

Pokiaľ ide o bezpečnostné kľúče, všetky sú súkromné ​​a nikdy nemôžu opustiť váš počítačový systém, takže neexistuje absolútne žiadna šanca na ich odcudzenie..

  • Electrum: Ochrana osobných údajov

Spoločnosť Electrum funguje tak, že využíva servery vytvorené samotnými používateľmi na získanie informácií o rovnováhe a transakciách. Pretože tieto servery sú väčšinou náhodné, nemajú žiadny možný spôsob, ako poznať vaše osobné informácie, ako je vaše meno, majú však prístup k vašej adrese IP, zostatku alebo dokonca k adrese peňaženky..

Proxy služby ako Tor účinne chránia vašu IP adresu pred externými službami, ako sú napríklad servery využívané spoločnosťou Electrum. Existuje však určité obmedzenie. Tor nemôže zabrániť serveru, aby vedel, že zoznam adries patrí k singulárnej entite. Aj keď niektoré servery výslovne uvádzajú, že v praxi nepoužívajú alebo neuchovávajú alebo nezaznamenávajú vaše osobné informácie, je skutočne nemožné určiť presnosť vyhlásenia bez toho, aby ste si sami vytvorili server Electrum..

Pretože Electrum tvrdí, že je HD peňaženka, v skutočnosti vytvára nové adresy pre každú novú transakciu a za žiadnych okolností opätovne nepoužíva staré adresy. Funguje to ako veľký odstrašujúci prostriedok proti špionážnym technikám a pokusom o vaše prostriedky a platby.

Podľa správy Open Bitcoin Privacy Project z jari 2015 získalo Electrum skóre 46 zo 100.

2. Multibit

Multibit je desktopová peňaženka pre bitcoiny, ktorá sa používa už pomerne dlho. Má dobrú škálu funkcií, je rýchla a ľahká. Jednou z hlavných nevýhod služby je však to, že už nie je vyvíjaná a samotní vývojári ju úplne opustili. To spôsobilo inak blokovanie inak dobre fungujúcej peňaženky a prakticky to zastavilo predaj a zisky. Odporúčame používateľom, aby nechodili na Multibit, pokiaľ a kým sa tento problém nevyrieši, a radšej sa rozhodli pre Electrum. Pre tých používateľov, ktorí si peňaženku už kúpili alebo ju už používajú, čítajte ďalej.

Multibit prevádzkovaný spoločnosťou KeepKey, ktorá je sama o sebe skvelou hardvérovou peňaženkou, funguje výlučne ako desktopová peňaženka pre bitcoiny. Bol uvedený na trh v roku 2011 a tešil sa tak dobrému a relatívne úspešnému priebehu. Je to jedna z najstarších bitcoinových peňaženiek, ktorá sa stále používa, a preto prichádza s mnohými skúsenosťami a rokmi neustálych aktualizácií. Primárne prvky programu MultiBit, ktoré priťahujú zákazníkov, sú skutočnosť, že značka, ktorá je s ňou spojená, je veľmi renomovaná a zdrojový kód programu je prístupný verejnosti, čo znamená, že každá osoba sa môže prihlásiť na svoju webovú stránku a vyskúšať si ju. ich zdrojový kód alebo dokonca navrhnúť vylepšenia.

Ľahké použitie je ďalším parametrom, v ktorom program Multibit vyniká. Proces odosielania alebo prijímania platieb a procesu vytvárania vášho účtu bol veľmi zjednodušený a umožňuje skvelú používateľskú skúsenosť.

  • MultiBit: Ako sa používa

Prvým krokom, ktorý skutočne začnete používať Multibit, je prihlásiť sa na oficiálnu webovú stránku Multibit a stiahnuť si peňaženku do systému. Keď to urobíte, musíte si program nainštalovať do počítača. Pokyny sa môžu líšiť v závislosti od systému. Ale keď to dokončíte a dvojitým kliknutím na ikonu aplikácie ju spustíte, zobrazí sa výzva so žiadosťou o výber jazyka rozhrania.

Ďalej si musíte zvoliť typ peňaženky. Po skontrolovaní všetkých možností a zvážení kladov a záporov každej z nich vyberte svoj výber a kliknite na ďalšie tlačidlo. Pokračujte v čítaní pokynov, ktoré sa vám objavia na obrazovke. V jednom okamihu budete musieť zvoliť operáciu, ktorá zodpovedá vytvoreniu novej peňaženky, a budete k nej presmerovaní.

Ďalej budete tiež musieť dokončiť cieľ zálohy svojej peňaženky v systéme. Uistite sa, že to robíte na vysoko bezpečnom, ale prístupnom mieste, pretože zálohovanie peňaženky sa ukáže ako veľmi dôležité v prípade nejakej nehody alebo núdze. Tieto zálohy sú zodpovedné za ochranu vašich platieb a kontaktov v prípade poškodenia alebo krádeže vášho počítača, ako je vysvetlené v samotnom sprievodcovi inštaláciou.

Po dokončení výberu bezpečného miesta sa posuniete ďalej a nakoniec vytvoríte frázu obnovenia svojej peňaženky. Táto fráza je podobná bezpečnostnej otázke, ktorá prichádza do úvahy vždy, keď osoba stratí heslo k svojmu účtu alebo sa z iného dôvodu nemôže prihlásiť do účtu. S touto frázou obnovy je potrebné zaobchádzať s maximálnou opatrnosťou. Snažte sa to nezdieľať s nikým iným ako s ľuďmi, ktorým najviac dôverujete, a tiež si ich opatrne zapíšte na kúsok papiera, keby ste na ne náhodou zabudli. Neodporúčame ukladať frázu na digitálne alebo elektronické zariadenie, pretože do týchto značiek je možné v dnešnej dobe ľahko preniknúť. Po opätovnom zadaní frázy obnovenia peňaženky a pečiatky dátumu potvrdíte zálohu peňaženky.

Keď to všetko dokončíte, v dialógovom okne aplikácie by sa mal zobraziť znak „overený“, ktorý sa zvyčajne zobrazuje na ľavej strane nad a nad tlačidlom ukončenia. V prípade, že toto tlačidlo chýba, možno budete chcieť znova prejsť procesom overenia, pretože to znamená, že ste pri písaní slov urobili chybu.

Ďalším krokom je vytvorenie hesla pre váš účet. To je zásadné, pretože čo keď váš počítač začne používať niekto iný? Nechceli by ste, aby sa táto iná osoba pozrela na váš zostatok kryptomeny alebo aby odosielala a prijímala prostriedky z vášho účtu. Preto si svoj účet zabezpečíte heslom, takže aj keď váš počítač použije niekto iný, vyhrá Nemôžem sa dostať do vášho účtu Multibit. Teraz znova zadajte heslo a keď to urobíte, peňaženka sa odomkne.

  • Multibit: Cesta okolo

Teraz, keď je nastavenie peňaženky dokončené, môžete preskúmať a vyskúšať všetky funkcie. V ľavom hornom rohu sa zobrazuje zostatok, zatiaľ čo vľavo je panel s možnosťou platby. Na karte Platby môžete ľahko zobraziť všetky svoje transakcie, či už ide o odosielanie alebo prijímanie finančných prostriedkov. Na rovnakom bočnom paneli nájdete možnosť Odoslať / Požiadať, ktorá sa zjavne používa na skutočné uskutočnenie alebo vyžiadanie platby. Akonáhle kliknete na odoslanie, ocitnete sa presmerovaní do iného vyskakovacieho okna, ktoré vás potom požiada o zoznam príjemcov, ktorým potrebujete mince poslať, a tiež sumu. Služba vyžiadania funguje takmer podobným spôsobom. K dispozícii je tiež pridaná možnosť zvoliť si metódu QR kódu a QR kód svojej vlastnej adresy môžete skutočne zobraziť kliknutím na anotované tlačidlo na karte žiadosti.

  • Multibit: Pridávanie prostriedkov

Pridávanie prostriedkov je s Multibitom celkom jednoduché a nevyžaduje žiadne zložité znalosti. Multibit sa v skutočnosti integroval do systému Gildera, čo znamená, že je teraz možné skutočne kúpiť bitcoiny zo samotnej peňaženky. To je samo o sebe skvelá funkcia, ktorú nenájdete ľahko v iných bitcoinových peňaženkách pre počítače.

Ak však Gildera nie je vaša šálka čaju alebo existuje iná služba, ktorú uprednostňujete, môžete ju kedykoľvek použiť na zadanie outsourcingu bitcoinov do služby Multibit. Niekoľko príkladov takýchto služieb výmeny bitcoinov je Coinbase, ktorá funguje v USA, Kanade, Európe, Singapure a Veľkej Británii, Bitstamp, ktorá funguje ako licencovaná a regulovaná burza so sídlom v Európe a na celom svete, čo je webová stránka špecializovaná na predaj bitcoinov..

  • Multibit: poplatok

Multibit vám za uskutočňovanie platieb účtuje malý poplatok. Tento poplatok však skutočne nejde do samotnej peňaženky Multibit, ale je to v skutočnosti poplatok účtovaný sieťou bitcoinov. Neexistuje presná pevná suma poplatku, ktorý nakoniec zaplatíte sieti, ale v skutočnosti ide o premennú, ktorá väčšinou závisí od toho, v ktorú dennú dobu platíte a koľko peňazí sa chystáte poslať..

Aj keď to boli dve z primárnych možností, pokiaľ ide o bitcoinové desktopové peňaženky, sú k dispozícii ďalšie rovnako robustné a schopné alternatívy, ktoré by pre vás mohli byť nakoniec výnosnejšie a prospešnejšie. Výber peňaženky pre stolné počítače je riskantné podnikanie, pretože ak pred nákupom nezohľadníte svoje vlastné požiadavky a potreby a jednoducho získate peňaženku, ktorá je najlepšou podľa bežných recenzií trhu, existuje šanca, že nebudete získajte najlepšiu hodnotu za svoje peniaze alebo najlepšiu službu, ktorú ste mohli dostať. Aby ste sa vyhli takým nástrahám a častým chybám, je najlepšie si prečítať trochu informácií o týchto rôznych modeloch a potom si vybrať ten, ktorý vám bude najlepšie vyhovovať..

3. Atómová peňaženka

Atómová je multi-peňaženka s bitcoinmi, ktorá nie je uschovávateľná a umožňuje vám spravovať v aplikácii viac ako 500 ďalších coinov a žetónov. Môžete nakupovať, zabezpečovať a vymieňať kryptomeny v hladkom a dobre chránenom rozhraní. Vaše súkromné ​​kľúče sú generované pomocou mnemotechniky. Bezpečnosť vašich finančných prostriedkov je úplne vo vašich rukách.

Všetky hlavné OS podporované

Verzie Atomic Wallet pre Windows, macOS, Linux a Android sú k dispozícii na oficiálnych webových stránkach. Verzia pre iOS má vyjsť v štvrtom štvrťroku roku 2021.

Anonymita a bezpečnosť

Pretože Atomic Wallet nezhromažďuje žiadne osobné údaje svojich používateľov, ste jediný, kto má plný prístup k vašim finančným prostriedkom. Nastaveným heslom a 12-slovnou úvodnou frázou je vaše súkromie dobre chránené. 

Multi-mena

Atomic Wallet v súčasnosti pracuje s viac ako 500 mincami a žetónmi. Používatelia môžu a môžu ich spravovať úplne bezpečným spôsobom, vymieňať si a nakupovať kryptomeny prostredníctvom zabudovaných služieb, ktoré poskytujú Simplex, Changelly, Shapeshift a ChangeNOW. V Atomic ste navyše schopní pridať akýkoľvek token ERC20 za pár sekúnd.

Nulové poplatky

Inštalácia atómovej peňaženky alebo vygenerovanie jedinečnej adresy peňaženky vám nebude nič účtovať. Mali by ste platiť iba požadované sieťové poplatky (napr. Pri výmene kryptomeny). 

Okamžitá výmena a možnosť nákupu kryptomeny

Atomic Wallet umožňuje výmenu 60 kryptomien. Službu poskytujú spoločnosti Shapeshift, Changelly a Changenow.

Zabudovaná možnosť nákupu, poháňaná spoločnosťou Simplex, vám umožní kúpiť kryptomeny ako Bitcoin, Ethereum, XRP, Bitcoin Cash a LTC vašou bankovou kartou za pár sekúnd. 

Podpora 24/7

Atomic Wallet sa stará o svojich používateľov. Podporný personál pracuje nepretržite a je kedykoľvek pripravený pomôcť v prípade, že sa niečo pokazí.

ZAČÍNAME S Atómovou peňaženkou

4. Bitcoinová zbrojnica

Bitcoin Armory je ďalšia pekne stará desktopová peňaženka, ktorá sa používa už dlho a funguje celkom dobre pre všetky desktopové platformy. Nezáleží na tom, či používate systém Windows, Mac alebo Linux, pretože platforma Bitcoin Armory beží na všetkých troch hladko. Starší používatelia, ktorí teraz peňaženke dobre rozumejú, sú skutočne schopní využiť túto skúsenú jednotku ako chladiarenský priestor, vďaka čomu budú ich mince automaticky chránené pred hackermi alebo krádežami v dôsledku odpojenia od internetu. Vďaka osvedčenej povahe tejto peňaženky je táto služba slušnou voľbou pre určitých zákazníkov a bude tomu tak aj v budúcnosti.

5. Bitcoinové jadro

Bitcoinové jadro je bitcoinová peňaženka s úplným uzlom. Plný uzol bitcoinu je program, ktorý plne kontroluje a overuje transakcie a bloky z blockchainu. Zjednodušene to znamená, že Bitcoin Core v zásade sťahuje celý blockchain do vášho systému, čo z neho robí ťažšiu aplikáciu na prevádzku a prevádzku. Pretože je to v porovnaní s inými peňaženkami na plochu patriacemi do rovnakej kategórie trochu zložitejšie, ich nastavenie trvá oveľa dlhšie a vyžaduje si trpezlivosť používateľa. Len čo je však všetko nastavené a hotové, funguje ako najsúkromnejšia bitcoinová peňaženka na trhu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me