Madencilik, her zaman güçlü aletler ve eşit derecede güçlü erkeklerle gerçekleştirilen bir faaliyettir. Her zaman güçlü ve cesur olanlarla ilişkilendirilen mayınlar aslında başlangıç ​​için yeterince korkutucu bir yerdir. Maden işlevi gören nemli, karanlık ve loş mağaralar neredeyse her zaman belirli bir tedirginlikle karşılanır ve madencilik görevi genellikle en iyi uzmanlara, deneyimli madencilere bırakılır..

Ve yine de zaman değişiyor. Bu, teknoloji çağı, eski normları yıkma ve yeni ve daha uygun konvansiyonlar inşa etme çağı. Bu bir değişim çağı. Ve tıpkı her şey gibi, madencilik endüstrisi de tüm bunlardan etkilendi. Madencilik artık sadece fiziksel güç ve yıpratıcı emek ile ilişkili değil. Aslında, şimdi tamamen farklı ve maksimuma göre karlı bir şey. Bu, kripto para madenciliği çağı.

Dünya, Bitcoin’in ortaya çıktığı dünya çapındaki muazzam fenomenden hâlâ tam olarak kurtulamadı. O zamandan beri, hepsi kendi benzersiz özellikleri ve kârlarıyla gelen çok sayıda benzer para birimiyle tanıştık. Ve şimdi tüm dünya kripto para birimlerinin potansiyeline az ya da çok hayran kaldığına göre, finans sektöründe başka bir dalgalanma, kripto para birimi madenciliği getirmeyi vaat eden bir sonraki devrime giriyoruz..

Tıpkı sıradan madencilerin altın, gümüş ve elmas gibi değerli metaller için madencilik yapması gibi, bu yeni çağ madencileri de kripto para için madencilik yapıyor. Bitcoin, Litecoins, Dash, Ethereum ve diğer birçok kripto para için madencilik yapılabilir ve bunların her biri diğerinden daha az değerli değildir..

O nasıl çalışır?

Derinlerde, kripto para birimleri için madencilik aslında oldukça karmaşık bir faaliyettir. Blockchain üzerindeki işlemlerin, en üst düzeyde şeffaflığın korunacağı ve sahtecilik yapılmayacak şekilde doğrulanmasını içerir. Bu, Bitcoin’in veya başka herhangi bir kripto para biriminin merkezi olmayan kalmasını sağlamanın bir yoludur ve hiçbir tekil kuruluş veya kuruluş düzenleyici bir kurum olarak hareket etme gücüne sahip değildir..

Madencinin işine gelince, karmaşık hesaplama problemlerini ve matematiksel algoritmaları çözmek için, genellikle madencilik teçhizatı olarak adlandırılan bazı karmaşık donanımları kullanırlar. Dünyanın dört bir yanına dağılmış çok sayıda madenci olduğu için, bir rekabete benziyor ve çözüme ilk kim ulaşırsa, ilgili para biriminden bir miktar madeni parayı kendileri için saklıyor..

Yüzey seviyesinde olsa da, tamamen kendiniz için doğru madencilik teçhizatını seçmek, ihtiyaçlarınızı anlamak ve doğru satın almayı yapmakla ilgilidir. Bir şekilde yanlış bir seçim yapıp ihtiyaçlarınıza tam olarak uymayan bir madenci satın alırsanız, madencilik kariyerinizin alışılmadık şekilde kısa ömürlü olma ihtimali oldukça yüksektir. Bir madenci, girişiminizin başarısı için bir otomobilin yakıtı kadar kritiktir. Madenciliğinizi destekleyecek doğru teçhizat modeli olmadan, çok fazla ilerlemeyeceksiniz..

Yukarıdaki gerçekleri aklımızda tutarak, şimdi makalenin özüne geçiyoruz. Uzun bir Bitcoin madencileri zincirinin en son modellerinden birinin oldukça kapsamlı ve kullanıcı dostu bir incelemesini size sunmayı amaçlıyoruz. Kripto madenciliği işindeki en güçlü oyunculardan biri olan Antminer tarafından başlatılan bu model, size aradığınız her şeyi ve daha fazlasını vermeyi vaat ediyor..

Bitmain Antminer R4 İncelemesi

Bitmain Antminer R4 incelemesiR4’ün birincil satış noktası, tamamen ev kullanımı için optimize edilmiş olmasıdır. Çoğu zaman, bir kişi bir madenci satın aldığında, onunla birlikte gelen aşırı gürültü nedeniyle yalnızca aynı şeyi sınırlı bir şekilde kullanmak zorunda kalırlar..

Madenci çalıştırılır çalıştırılmaz, hiçbir şekilde konut kullanımı için yeterince sağlıklı olmayan olağandışı miktarlarda gürültü üretir. Uzun süreli aktivasyon süreleri, ikametgahın sakinleri veya yakın çevredeki herhangi bir yerleşim yeri ile ciddi sorunlara bile neden olabilir..

Bu tür sorunları önlemek için, madencinin makine tarafından üretilen sese uygun şekilde yerleştirilmiş bir sınırlayıcı başlık ile gelmesi gerekir. Şimdi bazı madenciler ve üreticiler bu uygulamayı takip ederken ve madencinin konut kullanımı için öngörülen gürültü seviyelerinde kalmasını sağlamak için büyük çaba sarf ederken, diğer birçok üretici bunu basitçe yapamıyor çünkü ilgili donanım komplikasyonları buna izin vermiyor. böyle bir değişiklik.

Neyse ki Antminer R4 tam da bu amaç için tasarlandı. Başka herhangi bir cihaz olması durumunda birincil gürültü kaynağı olan R4’te bulunan fanlar, çok gürültüsüz bir şekilde çalışarak ilgili rahatsızlıkta ciddi bir düşüşe neden olur..

Antminer R4’ün bir başka büyük satış noktası da, pazara girmiş en verimli madencilerden biri olması..

BITMAIN ANTMINER R4’Ü KULLANMAYA BAŞLAYIN

Hash Rate

Yukarıda açıklandığı gibi, R4 ile birlikte gelen en büyük özelliklerden biri, üstün verimliliğidir. Verimlilik, bir madencinin hash oranının doğrudan bir ürünü olduğu için, R4’ün bugün piyasada bulunan tüm madenciler arasında ikinci en yüksek hash oranına sahip olması doğal görünüyor. Saf verimlilik açısından, R4 sadece Antminer S9’dan sonra ikinci ve Antminer S7’nin önünde..

R4 size 8.6 TH / s’lik bir hash oranı veriyor, bu da düşünürseniz oldukça şaşırtıcı. Bir madencideki böylesine inanılmaz bir hash oranı, teçhizatla ilişkili karlılığı ciddi şekilde etkiler ve onu piyasadaki neredeyse tüm diğer rekabetin önüne geçirir..

Elektrik Verimliliği

Madenciler veya başka bir ürünün verimliliğinin bir başka doğrudan ölçüsü, tükettiği elektrik gücü miktarıdır. Bir ürün tüm özelliklerinde üstün olabilir ve şimdiye kadar uygulanmış en sezgisel işlevlere sahip olabilir, ancak oldukça mantıksız güç tüketimi talepleri varsa, o zaman bir şekilde diğerlerinden daha iyi değildir. pazardaki farklılıklar, çünkü net kullanıcı memnuniyeti hiçbir şekilde bir artış yaşamaz..

R4 tarafından tüketilen güç miktarı 0,098 J / GH’dir. Bu, S9’un sunduğu şeye tam olarak eşit ve aynı zamanda tartışmasız piyasadaki en verimli madenci. Bitmain R4, TSMC tarafından sunulan 16nm FinFET teknolojisi kullanılarak üretilen BM1387 yongasını barındırır. 0,098 J / GH’lik rekor kıran enerji derecesi, onu satışta olan en enerji verimli madenci yapar. R4’ün sunduğu neredeyse inanılmaz verimliliğin arkasındaki itici güç olan bu 16 nm çiplere gelince, bunlar ilk olarak BitFury tarafından üretildi ve daha sonra TSMC tarafından sunulmaya başlandı..

Burada dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da, cihazlarda ayrı ayrı yüksek karma oranları ve harika enerji derecelendirmeleri bulabileceğiniz halde, sadece şaşırtıcı derecede yüksek karma oranları sunmakla kalmayan, aynı zamanda enerji miktarını ciddi şekilde sınırlayan bir cihaz bulmanın oldukça nadir olmasıdır. cihaz tükenecek. Bu tür özelliklerin birleşimi belki de tek bir teçhizatta neredeyse hiç görülmemişti, bu da R4’ü kesinlikle şimdiye kadar piyasaya sürülen en iyi cihazlardan biri yapıyor.

Fiyat

Antminer R4 tam olarak ucuza gelmiyor. Bununla birlikte, düşünürseniz, hangi iyi şey ucuza geldi? R4 ile birlikte gelen harika özellikler ve sunduğu özelliklerin inanılmaz derecede yüksek değerleri ile R4’ün piyasa ortalamasından daha yüksek bir fiyata gelmesi şaşırtıcı değil..

Bununla birlikte, ağırlaştırılmış fiyat etiketinin bile R4’ün sunduğu her şeyi haklı çıkarmak için yeterli olmadığına kesinlikle inanıyoruz, bu, mevcut fiyatından satın alsanız bile, mükemmel bir anlaşma elde edeceğiniz anlamına gelir. kendiniz ve tek bir harika cihaza kaydolmak.

1000 $ ‘dan biraz yüksek bir fiyatla fiyatlandırılan R4, kesinlikle piyasadaki diğer birçok cihazdan daha pahalıdır, ancak aynı zamanda daha düşük performanslı birçok makineden daha ucuzdur. Bununla birlikte, ürünün maliyeti kesinlikle R4’ü ortalama hobi madencisinin kapsamının dışına çıkarır, özellikle de sadece madencilik sularını önce test etmek isteyenler..

Öte yandan, kendini işine adamış madenciler, artan fiyata bile bu cihazdan büyük ölçüde faydalanabilirler..

Kullanım

R4, kullanıcılarını memnun etmek olan basit bir amaç için tasarlanmıştır. Sezgisel bir kullanıcı arayüzü ve mükemmel bir web sitesi yapısıyla, bu kesinlikle kullanıcı memnuniyetini ön plana çıkarır. Portal büyük bir özenle tasarlanmıştır ve menülerin ve panellerin yapısı sayfalar arasında oldukça düzgün ve akıcı bir gezinme sağlar..

Ek olarak, madenciliğe başlamak için tek yapmanız gereken cüzdanınızı ayarlamak ve bunun adresini sağlamak. Ardından, madencilik havuzu ayarlarınızı özelleştirmeniz ve kaydetmeniz gerekir; bu, kendiniz için harika ve kişiselleştirilmiş bir çalışma deneyimine yol açacaktır. Diğer genel madencilerde kolayca bulunmayan birkaç benzersiz özellik, fanın hızı ve hatta frekans gibi özellikleri kontrol etme veya düzenleme becerisidir..

Karlılık

Daha önce açıklandığı gibi, R4 bugün piyasada bulunan en popüler ikinci madenci. Sadece S9’dan sonra ikinci ve sonuç olarak da oldukça karlı. Bunun nedeni, bir madencinin karlılığının, hash oranının doğrudan bir sonucudur..

Artık amatör madencilerin çoğu yalnızca kar elde etmek ve çıkarılan madeni paralardan para kazanmakla ilgilendiğinden, R4, APW5 PSU güç kaynağıyla yaklaşık 845 watt güç tüketimine sahip olacak şekilde tasarlandı. Bu enerji gereksinimine gelince, çoğu evde bu siparişin elektrik gereksinimlerini karşılayan bir priz olacağı için fazla endişelenmenize gerek yok. Ancak, madenciyi kullanmaya başladığınızda, yakında enerji faturalarınızda ve elektrik tüketiminizde ciddi bir artış yaşamaya başlayacağınız inkar edilemez..

Toplam yatırımınızın madenci için 1000 dolar ve güç kaynağı için yaklaşık 240 dolar olduğunu düşünüyorsanız, madencilik hesaplayıcısına göre, yatırımınızı geri kazanmanız ve gerçek karlar kazanmaya başlamanız yaklaşık olarak toplam 527 gün sürecektir. Bununla birlikte, yukarıdaki bilgiler, enerji faturalarınızın kontrol altında kalması ve her zaman KwH başına 0,10 ABD doları olan üst sınır sınırının altında kalması gerektiği gerçeğine tabidir..

Şimdi bunun sizin için anlamı şudur: Eğer bir Antminer R4 satın alırsanız, er ya da geç kar elde etmeye başlayacaksınız, büyük olasılıkla yukarıda belirtilen günlerin sayısından sonra, ancak bizim açımızdan her zaman büyük bir varsayım vardır. faktörler sabit kalır.

Dolar başına fiyatın neredeyse her zaman dalgalandığı ve hızla yükselip düştüğü Bitcoin dünyasında, böyle bir varsayım çılgınca yersizdir. Sonuç olarak, madenciyi satın almayı planlıyorsanız kesinlikle bir risk alıyorsunuz ve madencinizin nihayet makul karlar dağıtmaya başlaması için ne kadar zaman alacağının garantisi olamaz..

Düşük ses

Madencilerle ilişkili büyük bir faktör ürettikleri ses miktarıdır. Daha verimli madencilerin daha fazla ses üretme eğiliminde oldukları görülmüş olsa da, sahada her zaman şu anda yüksek verimli ancak aynı zamanda hiçbir şekilde bir kullanıcı için gürültü. Bu tür yeni çağ cihazlarından biri Antminer R4.

R4’ün bu kadar harika çalışmasının nedeni, madencilerde sıklıkla kullanılan geleneksel fan sisteminin yerini döner bıçaklı bir sisteme bırakmasıdır. Kullanımda büyük ölçüde sessiz olan split klimanın soğutma sistemi ve fanlarından esinlenen R4, madencilikteki gürültüyü% 50’ye varan oranda azaltmayı başardı..

Kesin miktar, yalnızca 51 dB’de ölçülmüştür; bu, R4’ün bazı çağdaşları ile karşılaştırdığınızda oldukça makuldür. Ek olarak, teçhizatın fan hızı otomatik kontroldedir, bu da üretilen gürültünün her zaman düzenlendiği ve kontrol edildiği anlamına gelir..

BITMAIN ANTMINER R4’Ü KULLANMAYA BAŞLAYIN

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me