Patríte k podporovateľom Monera alebo sa chcete o ňom dozvedieť viac? Uvažujete o investovaní do mince Monero? Potom pokračujte v čítaní tohto článku, kde sa dozviete viac o predpovedi ceny Monero!

Čo sa deje s Monerom? V prvom rade je to súkromné. Monero je bezpečná, súkromná a nevystopovateľná digitálna mena. Je open-source, decentralizovaný a voľne prístupný pre všetkých. Táto minca sa radí medzi 20 najlepších na CoinMarketCap, čo z nej robí jednu z najpopulárnejších mincí na trhu.

monero predikcia ceny

Monero historická cenová analýza 

Monero bola uvedená na trh v roku 2014 ako vidlica Bytecoin. Počiatočná cena produktu Monero bola asi 2,47 USD, keď bol k dispozícii na obchodovanie na burze. Spoločnosť XMR dosiahla svoje historické maximum 495,84 USD asi pred 3 rokmi, v januári 2018. Cena Monera dosiahla v januári 2015 najnižšiu hodnotu 0,2130 USD.

Aktuálna cena, trhová kap, & Podrobnosti o dodávke

V čase písania tohto článku je cena XMR 148 dolárov. Objem obchodov spoločnosti Monero je 1 263 533 987,95 dolárov. V súčasnosti je trhová kapitalizácia XMR je 2 632 886 108 dolárov, čo z mince robí 16. pozíciu v poradí kryptomien. Ďalším dôležitým ukazovateľom, ktorý je užitočný pri rozhodovaní o investíciách, je návratnosť investícií (ROI)..

NI spoločnosti Monero je asi 5887%. To znamená, že ak by ste si dnes kúpili XMR za pôvodnú cenu, v dolároch USD by ste dostali o 5887% viac. V tejto chvíli je na trhu 17 806 932 XMR. 

Na druhej strane je Monero úplne súkromný blockchain, ktorý nie je vždy taký úžasný. Pred pár dňami slávna burza Bittrex oznámila rozhodnutie vyradiť Monero, spolu s niektorými ďalšími súkromnými menami, ako sú Zcash a Dash. Dôvod takéhoto rozhodnutia nebol oznámený, môže to však byť spôsobené nariadeniami v krypto sfére a tlakom FATF..

Po tomto oznámení cena XMR klesla zo 169 dolárov na 95 dolárov. Z toho, čo vidíme teraz, cena XMR už naberá na sile. 

moneroMonero (XMR)

Poradie: 22$ 205,87 Cena (BTC) 0,00407900$ 3,67 BV objem$ 635,01 zmena za 24 hodín 1,33% celková ponuka 0,00 XMR

Monero (XMR) Predpovede budúcej predpovede ceny

Čo sa stane s cenou XMR o týždeň? V mesiaci? O 10 rokov? Nie sme kúzelníci (zatiaľ), ale existuje niekoľko predpovedí, ktoré môžeme urobiť, berúc do úvahy aktuálnu situáciu na trhu, cenové trendy Monero, nadchádzajúce aktualizácie vývoja a ďalšie.

Krátkodobá predpoveď

AfterPriceChange
1 deň 151 513 dolárov 2,50%
1 týždeň 151,090 dolárov 2,22%
1 mesiac 120 768 dolárov -18,30%
6 mesiacov 130,147 dolárov -11,90%
1 rok 141,050 dolárov -4,60%

Dlhodobá predpoveď

AfterPriceChange
2022 141,05 dolárov -4,60%
2023 173,8 dolárov 17,60%
2024 208,6 dolárov 41,10%
2025 400 dolárov 170,60%

* Táto predikcia ceny je založená na údajoch zhromaždených z rôznych zdrojov, ktoré sú určené výhradne na vzdelávacie účely a nie sú považované za investičné rady. Používatelia by si mali pred investovaním urobiť vlastný prieskum.

Monero predikcia cien na rok 2021

Vďaka niektorým matematickým vzorcom a technickej analýze je možné urobiť predikciu ceny Monero. Krátkodobé predpovede nie sú príliš býčie, skôr naopak. Podľa odhadov vládneho kapitálu cena XMR klesne o 4,6% a do konca tohto roka sa zvýši o 141 $.

Predikcia ceny monero 2022

O rok na to sa cena zvýši na 17% a bude sa blížiť k 174 USD.

Monero predikcia ceny na rok 2025

Odhaduje sa, že minca XMR za štyri roky dosiahne takmer 400 dolárov. To znamená, že cena porastie o viac ako 170%.

Vidíte, že dlhodobé predpovede sú oveľa pozitívnejšie. To môže súvisieť aj s nedostatkom krátkych fluktuácií trhu. Aj keď sú tieto predpovede založené iba na technickej analýze, je tiež potrebné zvážiť technické inovácie a aktualizácie vývoja, ktoré sa v sieti Monero uskutočnia..

S mierou dominancie na trhu okolo 25% je cena XMR príbuzná / spoluzávislá od pohybov kryptotrhu. Stále však môžeme tiež povedať, že cena mince XMR do značnej miery určuje pohyby trhu.

Vďaka protokolu CryptoNote, ktorý používa Monero, by cena mince nemala byť príliš citlivá na ťažbu. Rovnako ako v prípade bitcoinu, aj baníci sú odmenení, keď do blockchainu pridajú nové bloky transakcií. Ale stupňovitá emisná krivka CryptoNote, ktorá je typická pre bitcoiny, bola nahradená plynulou: odmena klesá s každým blokom. Robí sa to tak, aby náhla zmena tempa emisie mincí nemala šokujúci vplyv na trhovú hodnotu mincí.

Ďalším zaujímavým aspektom je, že vývojári XMR zdôrazňujú, že cena Monera nie je až taká dôležitá. Väčšina pozornosti by sa mala venovať samotnej technológii, nie však cenovým výkyvom. Diskusie o cene XMR na Reddite nie sú povolené.

Je Monero dobrá investícia?

V prípade, že chcete mať zo svojich kryptomien zaručený zisk, mali by ste zvážiť kryptaking alebo DeFi služby, ktoré vám prinesú 100% zaručený zisk. Jediná vec je, že zisk by bol potenciálne oveľa nižší ako zisk, ktorý by ste mohli získať investíciou do kryptomien s veľkými výkyvmi cien. 

Vždy by ste si mali uvedomiť, že investície sú vždy riskantné. Jediná vec je, že miera rizika je pre rôzne aktíva iná.

Podľa predpokladov cien uvedených v tomto článku môže byť Monero skutočne dobrou dlhodobou investíciou. Napríklad ak dnes investujete 1 000 dolárov do XMR, za 5 rokov získate asi 3618 dolárov. Vyzerá dobre, však? Pri prijímaní investičných rozhodnutí by ste však vždy mali brať do úvahy infláciu. Po očistení o infláciu budú zisky nižšie.

Ako kúpiť Monero?

XMR je jednou z najobľúbenejších mincí na trhu, vďaka čomu je jej nákup celkom ľahký. Ak už máte účet na burzách, môžete si XMR ľahko kúpiť na jednej z najpopulárnejších búrz, napríklad OKEx, Binance, Kraken, Bitfinex, Changelly a ďalších..

Tu si tiež môžete pozrieť návod, ako kúpiť Monero

Viac informácií o spoločnosti Monero

Čo je to Monero?

Monero alebo XMR je kryptomena postavená na protokole CryptoNote, protokole aplikačnej vrstvy. Tento protokol nasadzuje jednorazové vyzváňacie podpisy na zabezpečenie anonymity. Tento protokol je väčšinou zameraný na zvýšenie súkromia transakcií.

Čo je také zvláštne na XMR? Monero je blockchain zameraný na súkromie a transakcie odolné voči cenzúre. Kryptomeny väčšinou využívajú transparentné blockchainy, takže všetky informácie o transakciách sú otvorené a prístupné pre všetkých na internete. Blokový reťazec Monero funguje inak.

Pre spoločnosť Monero sú sumy transakcií a všetky adresy skryté. Všetky transakcie sú vždy súkromné, čo znamená, že ostatní nevedia zistiť, odkiaľ ste dostali Monero, odkiaľ ste ho poslali, ani o výške príslušnej sumy..

To je tiež vynikajúce, pretože nemusíte premýšľať o tom, kde bolo vaše Monero použité, skôr ako sa dostanete do svojho vlastníctva; nemusíte si myslieť, či to bolo spojené s niektorými nezákonnými zdrojmi alebo nie. Výstupy spoločnosti Monero sú vytvárané tak, aby ich rozpoznal iba určený príjemca. 

Ak pôjdete do prieskumníka blokov XMR, môžete si všimnúť, že jediné, čo vidíte, je hash transakcie alebo operácia. Neuvidíte žiadne adresy ani sumy transakcií. Príklad údajov dostupných prostredníctvom prieskumníka blokov si môžete pozrieť nižšie:

Monerova história

Bitmonero sa objavil ako forte bytecoinu 18. apríla 2014. Oznámenie bolo uskutočnené dňa Bitcointalk niekto, kto sa volá thankful_for_today. Bolo oznámené, že minca používala kódovú základňu Bytecoin (BCN) / CryptoNote a bola spustená z bloku genézy. Po nejakom čase vyvinula vidlica Bitmonero – Monero 7 ľudí.

Bitmonero a Monero istý čas paralelne pracovali ako implementácie toho istého reťazca. Ale po nejakom čase, thankful_for_today zmizol a prestal aktualizovať kód, potom sa Monero stalo vlastne hlavnou implementáciou. V súčasnosti má XMR obrovskú komunitu a veľa priaznivcov z celého sveta.

Plány

Niektorí prejavujú znepokojenie nad veľkosťou transakcií Monero – je to oveľa väčšie ako u väčšiny blockchainov kvôli podpisom prsteňov. Podľa tímu je to potrebné niečo vypracovať. Tím uvažuje o tom, ako nájsť spôsob, ako to optimalizovať.

Tomu sa pravdepodobne bude venovať úvod do riešenia pre vrstvu 2, ale bude o tom rozhodnuté. Monero má však takzvanú dynamickú veľkosť bloku, takže v súčasnosti väčšina blokov nedosahuje ani minimálnu veľkosť bloku.

Tím

Monero je projekt typu open-source, ktorý neriadi nejaký centralizovaný subjekt. Ľahko to môže urobiť každý vývojár, ktorý je ochotný pomôcť. Do spoločnosti Monero prispelo viac ako 500 vývojárov, vrátane hlavných vývojárov, ktorých je okolo 30. Z 7 z tých, ktorí vytvorili spoločnosť Monero, poznáme iba 2 vývojárov – David Latapie a Riccardo Spagni..

Záver 

XMR je fascinujúca minca z hľadiska technológie, poslania a viery tvorcov. Tím neustále pracuje na vývoji. Na vývoji je vynikajúce, že sa ho môže zúčastniť a pomôcť ktokoľvek, pričom môže navrhnúť nové reťazové aktivity alebo zmeny.

Mince však môžu mať pri adopcii ťažkosti. Môže to byť spôsobené zložitosťou integrácie XMR, napríklad pokiaľ ide o podporu peňaženiek, čo je o niečo ťažšie pri prijímaní. Môže to byť tiež nariadením. Som si však istý, že Monero bude mať stále svojich priaznivcov, pretože milujú XMR pre túto technológiu a poslanie.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me