Piyasa fiyatı hareketi, bir madeni paranın teknik analizinin temelidir. Çoğu kısa vadeli tüccar, destek ve direnç kullanarak ne zaman ticarete girip çıkacaklarını belirlemek için fiyat eylemini kullanır. Bir piyasanın fiyat hareketini etkileyen temel faktörlere odaklanmak yerine, fiyat hareketi piyasanın fiyat geçmişine odaklanır..

Bu yöntem, çoğu tüccarın bir madeni paranın fiyatını tahmin etmek için sinyal gruplarında kullandığı yöntemdir. Bununla birlikte, bu Polkadot fiyat tahmin kılavuzunda, DOT’un uzun vadeli değerini belirlemek için fiyat eylemini nasıl kullanabileceğimizi göreceğiz.. 

Polkadot Fiyat Tahmini

Polkadot fiyat tahminine dalmadan önce küçük adımlar atalım ve önce projeyi inceleyelim. Uzun vadeli bir madeni para sahibi olarak ilgilenmeniz gereken ilk şeylerden biri, önümüzdeki yıllarda fiyatı etkileyeceği için projenin bütünlüğüdür.. 

Polkadot, tek bir ağ içinde birden çok zinciri desteklemek için oluşturulmuş benzersiz bir blok zinciri protokolüdür. Protokol, blok zinciri üçlemesini çözmek için özel olarak oluşturulmuştur ve işlemlerin merkezi olmayan ve güvenli olmasına rağmen ölçeklenebilir ve birlikte çalışabilir durumda olmasını sağlar. Polkadot, Web3 Vakfı tarafından desteklenmektedir ve Parity Technologies tarafından geliştirilmiştir..

Polkadot, her ikisi de eski Ethereum yöneticileri olan Gavin Wood ve Jutta Steiner tarafından kuruldu. Polkadot, ölçeklenebilirliği artırmak için iki tür blok zinciri çalıştırır; ana olan Aktarma Zinciri ve kullanıcıların ana ağa besleneceği Parachain. Bu tasarım, ağın güvenliğini sağlayacak ve işlemlerin ölçeklenebilir olmasını sağlayacaktır. Bu Polkadot fiyat tahmin kılavuzunda, piyasa fiyatı hareketinin DOT’un fiyatını en yakın gelecekte belirlememize nasıl yardımcı olabileceğini göreceğiz.. 

PolkaDot Tarihsel Fiyat Analizi 

Polkadot Vakfı Ekim 2017’de ilk ICO turunu başlattı ve yaklaşık 140 milyon dolar topladı. Ancak, hisselerinin yarısı olan 10.000.000 DOT sattıktan sonra şirket, bir zarara uğradı ve 2019 ve 2020’de iki satış turu daha yapmak zorunda kaldı. Lansmanında Dot, fiyat yolculuğuna 6 dolardan başladı ve ardından 2,81 dolara düştü. Eylül 2020’de bir DOT’un fiyatı 6,11 dolara ulaşmasına rağmen, Aralık 2020’ye kadar 4,95 dolara kadar düşecekti..

Bununla birlikte, 16 Ocak 2021’de Dot tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü ve 19.05 dolara ulaştı. Bununla birlikte, bu yeni ATH, DOT tokenlerinin yeniden değerlendirilmesinin bir sonucuydu. ICO sırasında, 30 dolarlık bir jeton satın alan kullanıcılara 6 dolara 100 dolarlık yeni jeton teklif edildi ve bu da tek bir madeni paranın ortalama fiyatı 600 dolar oldu. DOT’un piyasa değeri bir gün içinde sıfırdan 5 milyar doların üzerine çıktı ve hatta ilk 10 kripto sıralamasına ulaştı. 

Güncel Fiyat, Piyasa Değeri, & Tedarik Ayrıntıları

Yazım tarihi itibariyle, DOT’un fiyatı 17.51 ​​$ ve 24 saatlik işlem hacmi 3.387.502.065 USD. DOT şu anda madeni para piyasasında 4. sırada ve son 24 saat içinde% 3,95 düşüş eğilimi yaşadı. DOT, 14.499.126.403 dolarlık bir piyasa değerine ve 902.337.018 DOT dolaşım arzına sahiptir..

Yine de, maksimum arzı bilinmemektedir. XLM’yi aktif olarak takas etmek için Binance, BiKi, Huobi Global, OKEx ve BitZ gibi borsalarda bulacaksınız. DOT, 16 Ocak 2021’de 19.05 dolarla tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü ve şu anda% -15.6 düşerken, 20 Ağustos’ta 2.70 496 dolarla tüm zamanların en düşük seviyesindeydi.. 

puantiyePolkadot (DOT)

Derece: 6$ 34,00Fiyat (BTC) Ƀ0.00067400Marketcap$ 33.10 BV Hacim$ 1,11 B24h Değişim1,67% Toplam Arz1,05 B DOT

PolkaDot (DOT) Gelecek Fiyat Tahmini Tahminleri

Bir madalyonun boğa koşusunu etkileyen faktörlerden biri, o madeni paraya olan yüksek talep bir yana, ekibin faaliyetleri olabilir. Polkadot ekibi, daha önceki yatırımcılarına madeni parayı yeniden dağıttı ve bu, piyasada bir ani artışa neden oldu. Ancak, gelecekte bu belirteç için neler var? Bazı uzmanlar, tahminlerini teknik analizden yapay zeka temelli tahminlere kadar çeşitli faktörlere dayandırdı..

Coinpedia, 2021 yılının yarısına kadar DOT’un% 25 daha fazla artacağına ve ardından yılı 10 $ ‘dan kapatacağına inanıyor. Bununla birlikte, Coinpedia, 2025’te DOT’un yazı yazarken olduğu gibi mevcut fiyatından% 200’ün üzerinde bir artışla 42 $ ‘a ulaşacağını tahmin ediyor. Öte yandan, Digitalcoinprice’deki analistler, 2021’in başlarında 20 doların üzerinde bir artış bekliyorlar ve 2022’ye kadar DOT’un fiyatı 26 dolara ulaşacak..

Walletinvestor’un tamamen farklı bir tahmini var ve sonraki yıllarda DOT fiyatında% 90’ın üzerinde bir düşüş görüyor. CoinArbitrageBot, DOT’un 2024’te 40 $ ‘a ulaştığını gördüğü için tahmininde olumlu.. 

Kısa Vadeli Tahmin

AfterPriceChange
1 gün 18,57 ABD doları % 5,7
1 hafta 16,98 ABD doları -% 9,36
1 ay 17,05 ABD doları % 0.41
6 ay 10,17 ABD doları % 67,64
1 yıl 19,76 ABD doları % 48,53

Uzun Vadeli Tahmin

AfterPriceChange
2022 19,76 ABD doları % 48,53
2023 23,25 ABD doları % 15
2024 27,87 ABD doları % 16,57
2025 35,77 ABD doları % 22

* Bu fiyat tahmini, çeşitli kaynaklardan toplanan ve kesinlikle yalnızca eğitim amaçlı olan ve yatırım tavsiyesi olarak alınmayan verilere dayanmaktadır. Kullanıcılar yatırım yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

PolkaDot Fiyat Tahmin 2021

2021 yılının sonunda, tahmin, algoritmik analiz ve fiyat eylemi kullanarak, bir Polkadot’un (DOT) 19,76 dolara ulaşacağını ve bu da yıl içinde% 48,53’lük etkileyici bir büyüme olacağını tahmin ediyoruz.. 

PolkaDot Fiyat Tahmin 2022

2022’nin sonunda DOT’un fiyatında% 15’lik bir artış ve bir Polkadot’un (DOT) yaklaşık 23,25 dolar değerinde olabileceğini tahmin ediyoruz. Bu, daha fazla büyüme beklentisiyle fiyatta% 15’lik bir artış olacak. 

PolkaDot Fiyat Tahmin 2025

Polkadot, birden fazla blok zincirinin etkileşime girebileceği ve yine de ölçeklenebilir ve güvenli kalabileceği bir ağ oluşturmayı hedefliyor ve 2025 yılı sonuna kadar DOT fiyatının 45,62 dolara ulaşabileceğini tahmin ediyoruz. Yavaş bir yıl olabilir, ancak DOT’un% 21.59’luk bir artışla dinlenmesi ile sona erecektir..

PolkaDot İyi Bir Yatırım mı?

Bir madeni paranın başarısını birçok faktör belirler ve bu faktörler takımdan, kullanım durumlarından piyasanın mevcut durumuna kadar değişir. Ancak hangi kripto paranın iyi bir yatırım olacağını belirlemenin kesin bir yolu yok. Yine de Polkadot adil bir yatırım gibi görünüyor. Lansmanından bu yana istikrarlı bir büyüme elde etmeyi başardı ve ölçeklenebilirlik söz konusu olduğunda birçok potansiyele sahip..

Bununla birlikte, uzun vadeli sahipler, bir madeni paranın değerinin FUD’nin yanı sıra FOMO’dan da etkilenebileceğini ve bu nedenle uzun vadeli yatırım amacıyla bir madeni paraya stake ederken bunu dikkate almalıdır.. 

PolkaDot Nasıl Satın Alınır?

Bir madeni para satın almayı düşünmeden önce, bir yatırımcının madalyonun depolanacağı Cüzdanı ayırması gerekir. Kısa vadeli sahipler veya tüccarlar, satma zamanı geldiğinde transfer kolaylığı sağlamak için genellikle paralarını bir borsada tutarlar. Bununla birlikte, DOT’nuzu Cobo cüzdanı, Guarda cüzdanı, TokenPocket, Swipe cüzdanı, Trust cüzdanı, Lunie cüzdanı, PolkaWallet ve Parity Signer gibi cüzdanlarda saklayabilirsiniz..

Özel anahtarlarınızı bir yere yazmayı ve şifrenizi güvenli bir şekilde saklamayı unutmamalısınız. Sonraki adım, DOT satın almak için bir borsa elde etmektir. DOT’u Binance, BiKi, Huobi Global, OKEx ve BitZ üzerinden alabilirsiniz..

AŞAMA 1: Bir Binance hesabı oluşturun ve güvenlik için 2FA doğrulama süreciniz dahil kurulum sürecini tamamlayın.

ADIM 2: Banka havalesi veya kredi kartınızı kullanarak cüzdanınıza USD yatırarak cüzdanınıza para yatırın.

AŞAMA 3: USD’nizi BTC veya ETH’ye dönüştürün ve ardından onunla DOT satın alın. 

Artık DOT’nuzu tutabilir veya takas edebilirsiniz. Uzun vadeli sahipler için, DOT’unuzu istediğiniz herhangi bir cüzdana aktarabilirsiniz. Kısa vadeli sahipler, fiyatın hareketini belirlemek için fiyat hareketini kullanarak borsalarda DOT ticareti yapabilirler.. 

Polkadot Hakkında Daha Fazla Bilgi

PolkaDot nedir?

Polkadot, iletişimi ve birlikte çalışabilirliği basitleştirerek yan zincirlerin genel blok zincirleriyle bağlantı kurmasını sağlayan çok zincirli bir blok zinciri protokolüdür. Polkadot, Parachain adı verilen birden fazla yan zincirin Relay zinciri adı verilen ana ağa bağlanmasına izin vererek işlemlerin ölçeklenebilir ve güvenli olmasını sağlar..

Polkadot, 2016 yılında Gavin Wood (Ethereum’un kurucu ortağı), Peter Czaban ve Robert Habermeier tarafından kuruldu. Polkadot, Gavin Wood ve Jutta Steiner tarafından 2015 yılında kurulan bir şirket olan Parity Technologies tarafından geliştirildi. Polkadot için ilk kod 2017’de GitHub’da yayınlandı ve 2018’de iki kavram kanıtı, Polkadot’un ilk paraşeni Temmuz 2018’de konuşlandırıldı. . Ancak, DOT’un aktif ticareti Ağustos 2020’de başladı..

Ölçeklenebilirliği sağlamak için işlemler, Polkadot’un ana blok zinciri olan Aktarma Zincirinde sonlandırılır. 2020 testine göre Polkadot, yeni işlemlerin eklenmesini bu işlemlerin gerçek doğrulama işleminden ayırmak için aktarma zincirini kullanarak saniyede 1.000’den fazla işlemi gerçekleştirebilir..

Öte yandan Parachain’ler, işlemlerin doğru olduğunu onaylamak için Aktarma zincirinin bilgi işlem kaynaklarını kullanır. Diğer blok zincirlerine bağlanmak için Bridges, Polkadot’un Ethereum, EOS, Cosmos ve Bitcoin gibi diğer blok zincirleriyle iletişim kurmasına ve token alışverişi yapmasına olanak tanır. Bu Polkadot fiyat tahmininden, 

Takım

Polkadot, deneyimli bir kurucu ortak ekibine sahiptir ve merkezi olmayan ve işlevsel bir web oluşturmaya odaklanan bir İsviçre Vakfı olan Web3 Vakfı’nın amiral gemisi projesidir. Polkadot ayrıca Inria Paris ve ETH Zürih’ten araştırmacılar, Polychain Capital’den ortaklara ve Web3 Vakfı’nın temel izniyle çalışan Parity Technologies geliştiricilerine sahiptir..

Polkadot’un üç kurucu ortağı, Thiel Fellow ve Rust topluluğunun uzun süredir üyesi olan Robert Habermeier, aynı zamanda Ethereum’un kurucu ortağı ve CTO’su olan Dr. Gavin Wood ve Web3 Vakfı Teknoloji Direktörü Peter Czaban bulunmaktadır. Bu Polkadot fiyat tahmininden, ekibin faaliyetlerinin bir token fiyatını nasıl etkileyebileceğini görebiliriz..

Nihai Karar 

Polkadot, 2020 yılının sonlarına doğru işlem yapmaya başlayan bir coin için iyi bir başlangıç ​​yaptı. Büyük bir potansiyele sahip ve bir ERC-20 tokenı olmamasına rağmen etkileyici bir şekilde piyasa değeri sıralamasında 4. sıraya yükseldi. Polkadot şu anda yol haritasındaki planlarını gerçekleştirmek için çalışıyor.

Yol haritasının tamamlanması, fiyatını yükselişe doğru etkileyebilir. PolkaDot şimdiden harika incelemeler alıyor ve “Avrupa Ekosistemini Sosyal ve Kamu Yararı için Dağıtılmış Defter Teknolojileri Taraması” nda 10 farklı projeden biri olarak gösterildi.Ancak, bu Polkadot fiyat tahmin kılavuzu önümüzdeki yıllarda fiyatta bir büyüme öngörüyor Muhtemelen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 45 $ ‘a ulaşacak olan DOT. Umarız Polkadot, ölçeklenebilirlik vaadini yerine getirmeyi geliştirir, çünkü bu, düşük işlem ücretleri ve blok zincirleri arasında daha hızlı işlemlerle sonuçlanacaktır.. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me