Trezor Model TTrezor Model T

Trezor Model T je hardvérová peňaženka kryptomeny druhej generácie vyrábaná spoločnosťou Satoshi Labs. Bitcoinové a altcoinové peňaženky fungujú pomocou nového firmvéru s názvom TREZOR Core, ktorý umožňuje rýchlejší vývoj nových funkcií.

V tejto recenzii sa pozrieme na vlastnosti hardvérovej peňaženky, kryptomeny, ktoré podporuje, a či sa oplatí kúpiť alebo nie.

Ak sa chcete dozvedieť, ako nastaviť a nainštalovať váš Trezor Model T, prečítajte si nášho kompletného sprievodcu nastavením tu.

Alebo si pozrite moju recenziu videa nižšie.

Plagát YouTube

Kľúčové vlastnosti modelu Trezor T

  1. Obrazovka: Jasný farebný LCD – 240 × 240 pixelov;
  2. Pripojiteľnosť: Konektor USB-C na pripojenie k počítaču alebo mobilnému telefónu;
  3. Mobilná podpora: Podpora Androidu prostredníctvom Trezor Manager; a
  4. Kompatibilita s externou peňaženkou: podporuje MyEtherWallet a niekoľko ďalších.

Trezor Model T vo vnútri škatuleVo vnútri krabice

Funkcie zabezpečenia

Heslá v zariadení sú individuálne uzamknuté pomocou správcu hesiel Trezor pomocou digitálnych kľúčov používateľa. Zariadenie môže fungovať aj ako hardvérový token U2F, ktorý umožňuje spoločnosti Trezor využívať obrazovku a informovať používateľa o akejkoľvek požiadavke na overenie predtým, ako ju schváli.

Spoločnosť Trezor vytvorila štandardné obnovovacie semená (BIP32 / 39/44), ktoré umožňujú používateľom ľahko obnoviť celú svoju peňaženku pomocou 12-slovného obnovovacieho semena.

Podobne ako Trezor One, aj Model T má funkciu prístupovej frázy, vďaka ktorej si môžu používatelia vygenerovať novú peňaženku. Na prístup k peňaženkám chráneným prístupovou frázou sa od používateľov bude vyžadovať, aby zadali vašu prístupovú frázu navyše na váš bezpečnostný PIN.

Povedzme teda, že zlodej požaduje, aby ste im umožnili prístup k vášmu zariadeniu. Môžete im dať PIN kód na prístup do peňaženky s menším počtom finančných prostriedkov. Medzitým je väčšina vašich kryptomien bezpečne uložená za peňaženkami chránenými prístupovou frázou.

Môže byť hacknutý Trezor??

Kraken Security Labs oznámil vymysleli nový spôsob, ako nabúrať do zariadení Trezor do 15 minút od fyzického vlastníctva zariadenia. Urobili to pomocou napäťových vád pomocou zariadenia a prelomením PIN kódu pomocou vlastného skriptu v jazyku Python, ktorý odhalí zárodok obnovy. Podľa Kraken Security Labs útok využíva inherentné chyby v mikrokontroléri Trezoru. Pre Trezor bude teda ťažké túto zraniteľnosť opraviť bez redizajnu hardvéru a uvedenia nového zariadenia.

V odpovedať, Trezor poznamenal, že útok nemôže fungovať na diaľku a ak používatelia na zariadení zapnú funkciu prístupovej frázy. Trezor tiež ubezpečil používateľov, že fyzický prístup predstavuje hrozbu iba pre 6 – 9% používateľov kryptomeny.

Aktualizácia firmvéru Trezor Model T 2.3.0 – opravuje hack Kraken Security Labs?

V polovici apríla 2020 oznámil model Trezor Model T svoje najnovšie aktualizácia firmvéru k ver. 2.3.0, ktorá obsahuje niektoré aktualizácie ich bezpečnostných opatrení. Predtým, ako odpovieme, či dokáže vyriešiť 15-minútový hack, ktorý vyvinuli laboratóriá Kraken Security Labs začiatkom tohto roka (pozri vyššie časť), pozrime sa, aké sú tieto funkcie.

Nové aktualizácie zahŕňajú 2 aktualizácie prístupovej frázy ktoré najskôr umožňujú dočasné uloženie hesla do prístupovej frázy, aby ste pri používaní prístroja mohli prepínať medzi rôznymi peňaženkami chránenými prístupovou frázou. Vyrovnávacia pamäť prístupovej frázy je iba dočasná, takže po odpojení zariadenia sa nič neuloží. Po druhé, používatelia budú teraz požiadaní, aby si vybrali, ako zadať svoju prístupovú frázu na samotnom zariadení, a nie na počítači alebo telefóne..

Pozoruhodnou novou funkciou je vymazať kód ktorý funguje ako „samodeštrukčný PIN“. Po zadaní do samotného zariadenia alebo do počítača alebo telefónu vymaže kód vymazania všetky súkromné ​​údaje z vášho zariadenia Trezor a obnoví pôvodné nastavenia zariadenia. Trezor navrhuje, aby používatelia mohli napísať kód na vymazanie niekde v blízkosti vášho zariadenia ako klamný PIN, takže ak sa zlodej pokúsi vaše zariadenie odomknúť, spôsobí, že sa Trezor vymaže.

The Ochrana SD karty Táto funkcia má slúžiť ako ďalšia ochrana pred fyzickými útokmi na Trezor Model T. Keď je táto funkcia povolená, náhodne vygenerované „tajomstvo“ sa uloží na microSD, ktorá je vložená do vášho Trezoru. Toto „tajomstvo“ neprináša žiadne informácie o semene alebo prístupovej fráze vášho Trezora a je to úplne náhodná hodnota. S touto funkciou by ste museli vložiť SD kartu do Trezoru, aby ste spojili „tajomstvo“ s PIN a dešifrovali údaje uložené v Trezore. Preto budete od SD karty a Trezoru vyžadovať, aby ste ich odomkli a sprístupnili svoje kryptomeny. Takže môžete povoliť túto funkciu a ponechať kartu SD a váš Trezor na samostatných miestach, ak sa obávate fyzických útokov.

Z nášho výskumu spoločnosť Trezor priamo nereagovala na to, či ich najnovšia aktualizácia bezpečnostného firmvéru opravuje hack navrhnutý Kraken Security Labs. Ako už bolo spomenuté, zraniteľnosť identifikovaná spoločnosťou Kraken nemôže byť vyriešená, pokiaľ nebude prepracovaný hardvér. Najnovšie aktualizácie firmvéru môžu teda iba nepriamo spôsobiť hackerom ťažší prístup k vášmu zariadeniu, ale nevyriešia základnú zraniteľnosť. Skutočnosť, že hackerovi trvalo iba 15 minút fyzického prístupu k zariadeniu, a ich návrh, že by sa nástroj na závady mohol hromadne vyrábať na predaj za cenu okolo 75 USD, je naďalej mimoriadne znepokojujúci. Z tohto dôvodu, aj keď oceňujeme snahu laboratória Satoshi Lab pokračovať v zdokonaľovaní zariadenia, nemôžeme obnoviť skóre bezpečnosti udelené Trezoru pred objavením hackera Kraken.

Zabezpečenie 3/5

Podpora viacerých mien

Trezor Model T je navrhnutý tak, aby spracovával viac ako tisíc kryptomien vrátane tých populárnych ako Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dash, Bitcoin Cash, Bitcoin Gold a ďalších. Pravidelné aktualizácie vylepšujú funkcie a umožňujú ešte viac podporovaných kryptomien. Jednou z výhod Trezoru oproti iným peňaženkám je, že všetky meny sú prístupné bez potreby „inštalovať“ jednotlivé aplikácie – to zjednodušuje celkové využitie zariadenia

Ak si chcete pozrieť porovnávací zoznam medzi mincami podporovanými Trezorom a Ledgerom, pozrite si náš konečný zoznam podporovaných mincí.

Podpora viacerých mienTrezor Model T podporuje 1 000 kryptomien

V súčasnosti Trezor nepodporujú decentralizované výmeny, ako napr Binance DEX, IDEX alebo Switcheo výmeny.

Podpora viacerých mien 3/5

Podpora peňaženky tretích strán

Peňaženka Exodus ponúka podporu Trezor umožňujúcu funkcie Exchange

Peňaženky tretích strán ako Peňaženka Exodus ponúka podporu Trezor a umožňuje prístup k hardvérovej peňaženke vo vnútri Exodu. To znamená, že používatelia si budú môcť vybrať medzi rôznymi rozhraniami peňaženky a využívať jedinečné funkcie, ktoré ponúka iba Exodus, ako napríklad priama výmena mien.

Dizajn hardvéru

Zariadenie je pomerne kompaktné pri 64 mm x 39 mm x 10 mm a hmotnosti 2,52 palca x 1,54 palca x 0,39 palca a váži 16 gramov 0,56 oz..

Má tiež veľkosť LCD 240 x 240 pixelov.

Pomocou obrazovky LCD môžu používatelia upravovať a konfigurovať peňaženku podľa svojho vkusu.

Elegantný dizajn z neho robí upgrade na predchádzajúci Model One. Namiesto tlačidiel má zariadenie pre jednoduché použitie k dispozícii dotykovú obrazovku.

Zistil som však, že dotyková obrazovka je stále malá a dá sa ťažko používať. Nakoniec som sa usadil na tom, že som malíček prstom stlačil obrazovku.

Trezor Model T palec pre mierkuPalec za mierku

Zariadenie pracuje so širokou škálou operačných systémov. Používatelia teda nebudú mať problém s pripojením k systémom Windows, Linux a MacOS. Pre tých, ktorí ho chcú používať, majú k dispozícii aj rozšírenia pre Chrome. Užívateľské rozhranie dáva používateľom možnosť meniť jazyk a prezerať transakcie prostredníctvom dotykovej obrazovky.

Hardvérové ​​prevedenie 5/5

Ľahké použitie 4/5

Mobilita

Zariadenie podporuje mobilné zariadenia a prenosné zariadenia so systémom Android. Momentálne neexistuje podpora pre iOS.

Používatelia si budú musieť stiahnuť Manažér spoločnosti Trezor z Obchodu Google Play, ktorý im umožňuje spravovať peňaženku zo svojich mobilných telefónov. Mobilnú aplikáciu je možné použiť na odosielanie kryptomien, generovanie adries a prezeranie podrobností používateľského účtu.

Pomocou tohto zariadenia sa používatelia môžu tiež pripojiť k iným aplikáciám peňaženky, vrátane Mycélium, MyEtherWallet, GreenAddress, a Electrum.

Podporuje tiež integráciu s Bitstamp a Bitex výmeny. Používatelia sa teda môžu prihlásiť a posielať kryptomeny na tieto burzy priamo pomocou zariadenia Trezor.

Stojí Trezor Model T v roku 2020 za to?

Za oficiálnu cenu 149 EUR ide o vynikajúcu hardvérovú peňaženku na kryptomeny.

Niektorí ľudia však môžu napriek svojim funkciám a vysokej úrovni zabezpečenia považovať cenu za príliš vysokú. Je to celkom investícia, ak ste v oblasti kryptomien nováčikom alebo s kryptomenami obchodujete iba príležitostne.

Dotyková obrazovka, jej podpora viac ako tisíc kryptomien a funkcie vysokého zabezpečenia sú niektoré z dôvodov, ktoré by mohli presvedčiť ľudí, aby si kúpili túto krypto hardvérovú peňaženku.

Verdikt

Verdikt Trezor Model T.Trezor Model T

Rozhodnutie, či si kúpiť Trezor Model T cez iné dostupné hardvérové ​​peňaženky kryptomeny, má veľa spoločného s tým, aké funkcie hľadáte.

Peňaženka podporuje viac ako tisíc kryptomien. Na prístroji teda možno uložiť prakticky polovicu kryptomien dostupných na trhu.

Jeho integrácia s burzami ako Bitstamp, Coinmap a Bitex z neho robí tiež dobrú voľbu.

Jednou z významných nevýhod však je, že zariadenie nepodporuje IDEX alebo Switcheo výmeny. Posledné zistenia laboratórií Kraken Security Labs týkajúce sa fyzických hackov v zariadení sú tiež mimoriadne znepokojujúce.

Hodnotenie bezpečnosti: 3/5

Podpora viacerých mien: 4/5

Hardvérové ​​prevedenie: 5/5

Ľahké použitie: 4/5

Konečné skóre: 4/5

Pre zakúpenie vášho modelu Trezor Model T kliknite na tu.

Špecifikácie produktu Trezor Model T (technické špecifikácie)

Procesory Procesor ARM Cortex-M4 @ 168 MHz zabudovaný do mikrokontroléra STM32 F2
Kompatibilita 64-bitový stolný počítač (Windows 7+, macOS 10.8+, Linux). Kompatibilné so smartphonmi so systémom Android.

Konektor

USB typu C
Certifikácia Nil
Veľkosť Veľkosť: 64 mm x 39 mm x 10 mm

Hmotnosť: 22g

Podporované aktíva 1050+ podporovaných aktív

Skontrolujte aktualizácie

Aktualizované 30. júna 2019: Zoznam podporovaných mincí

Aktualizované 2. októbra 2019: Aktualizované informácie Decentralizovaná podpora výmeny

Aktualizované 10. marca 2020: Aktualizované informácie o fyzických hacknutiach do zariadenia.

Aktualizované 14. mája 2020: Aktualizované informácie o najnovšej aktualizácii firmvéru ver. 2.3.0 a či dokáže vyriešiť zraniteľné miesta, ktoré predtým identifikovali Kraken Security Labs.

{ "@kontext": "http://schema.org/", "@typ": "Výrobok", "značka": "Trezor", "názov": "Trezor Model T", "obrázok": "https://mk0boxminingmedysvof.kinstacdn.com/wp-content/uploads/2019/05/trezor_review.original.jpg", "popis": "Trezor Model T je hardvérová peňaženka kryptomeny druhej generácie vyrábaná spoločnosťou Satoshi Labs s veľkou dotykovou obrazovkou.", "preskúmanie": { "@typ": "Preskúmanie", "nadpis": "Recenzia Trezor Model T: Oplatí sa kúpiť?", "názov": "Trezor Model T", "popis":"Trezor Model T je hardvérová peňaženka kryptomeny druhej generácie vyrábaná spoločnosťou Satoshi Labs s veľkou dotykovou obrazovkou.", "mainEntityOfPage": "https://boxmining.com/trezor-model-t-review-worth-buying/", "recenziaBody": "Trezor Model T je navrhnutý tak, aby zvládol viac ako tisíc kryptomien vrátane populárnych ako Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dash, Bitcoin Cash, Bitcoin Gold a ďalšie. Rozhodovanie o tom, či si kúpite alebo nekúpite Trezor Model T cez iné dostupné hardvérové ​​peňaženky pre kryptomeny, má veľa spoločného s tým, aké funkcie hľadáte. ", "dátumZverejnené": "2019-10-02", "reviewRating": { "@typ": "Hodnotenie", "ratingValue": "4.25", "najhoršie hodnotenie":"0", "bestRating": "5" }, "autor": { "@typ": "Osoba", "názov": "Michael Gu" }, "vydavateľ": { "@typ": "Organizácia", "názov": "Boxmining", "logo": { "typu": "ImageObject", "url": "https://mk0boxminingmedysvof.kinstacdn.com/wp-content/uploads/2019/06/Boxmining-Logo.jpg" }}}, "ponuky": { "@typ": "Ponuka", "cenaMena": "Americký dolár", "cena": "159,99", "url":"https://shop.trezor.io/product/trezor-model-t?offer_id=15&aff_id = 1023" }}

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me