Čo je to Epic Cash?

Epic Cash je kryptomena zameraná na ochranu súkromia, ktorá slúži ako hotovosť v digitálnom veku. Má zabudované funkcie ochrany osobných údajov využívajúce technológiu Mimblewimble (Epic Cash je vidličkou GRINu – bez sledovateľných adries, CoinJoin a IP-shielding). Vďaka čomu je Epic Cash iný, je to, že ho možno ťažiť pomocou ktoréhokoľvek z 3 najhorúcejších ťažobných algoritmov – RandomX, ProgPoW a Cuckoo. To znamená, že ťažiari CPU aj GPU môžu ťažiť Epic Cash. V tomto výučbe sa dozvieme základné informácie o začatí práce a tipy na sóloťažbu (ak ste to vy)

Ak sa chcete dozvedieť viac o technológii Epic Cash, pozrite si nášho úplného sprievodcu na MimbleWimble

Epický hardvér na ťažbu peňazí

Aby ste mohli ťažiť peniaze Epic, budete potrebovať moderný grafický procesor (GPU) alebo procesor, ktorý je dostatočne rýchly na to, aby ťažil so ziskovou rýchlosťou. Všeobecne možno povedať, že hardvér vyrobený po roku 2018 je zvyčajne dostatočne efektívny na EPIC za rozumnú mieru. Tu je zoznam najnovších GPU a ich hashrate.

Sprievodca Epic Cash Mining (ľahký)

Najjednoduchší spôsob ťažby Epic Cash je prostredníctvom ťažobného fondu (ľahké nastavenie, predvídateľné platby).

Ľadový informačný panel zobrazujúci výplaty a príjmy EPIC

Pre toto nastavenie budem používať Ľadový bazén. Začať,

  • Stiahnuť ▼ klient Epic Cash mining na Windows alebo Linux: https://epic.tech/mining/ (stiahnuť epic-miner).
  • Rozbaľte obsah spisu
  • Upraviť súbor epic-miner.toml (Linux – /etc/epic-miner.toml, Windows (rovnaký priečinok ako epic-miner.exe)

Konfiguruje sa program Epic-miner

Pridajte nasledujúce informácie na pripojenie k ťažobnému fondu (nahraďte USERNAME a HESLO požadovanými informáciami, tieto informácie uchovajte v bezpečí, pretože pri výbere budú potrebné).

# počúvanie epickej stratum serverovej adresy URL stratum_server_addr = "epic.icemining.ca:4000" # prihlásenie pre stratový server (ak je to potrebné) stratum_server_login = "USERNAME" # heslo pre stratový server (ak je požadované) stratum_server_password = "HESLO"

Teraz je dobré začať ťažiť spustením programu epic-miner (epic-miner.exe v systéme Windows, epic-miner v systéme linux)

Ťažba Epic Cash pri 951 hps (CPU Intel Core i7 3770)

V tomto okamihu sa môžete prihlásiť na informačný panel ťažby na adrese https://icemining.ca/?adresa= skontrolovať, či je váš baník úspešne pripojený a ťaží. Efektivitu ťažby môžete optimalizovať nasledovaním tejto príručky.

Výplaty

Ak chcete dostávať platby z fondu, musíte mať funkčnú epickú peňaženku. Je to tak preto, lebo na rozdiel od tradičných kryptomien nemá epic „prijímaciu adresu“. Postupujte podľa pokynov v sprievodcovi nastavením epická peňaženka. Ak chcete dostávať výplaty, vyberte „iný poslucháč“ a zadajte svoju IP a potom heslo pre ťažbu.

Na rozdiel od transakcií bitcoinu, kde sú adresy kryptomeny, výber Epic Cash vyžaduje, aby bol váš epický uzol online a prístupný. Toto je hlavná výhoda transakcií MimbleWimble, pri ktorých neexistujú žiadne adresy, a teda menej metód na narušenie súkromia používateľa..

Ako sa pozeráte na zostatok v epickej hotovosti?

Zostatok v epickej peňaženkovej peňaženke si môžete pozrieť zadaním príkazu „epic-wallet info“ (Linux) alebo v systéme Windows otvorte priečinok epic-wallet a spustite epic-wallet-info. Uistite sa, že Epic-wallet a Epic server bežia, aby ste mohli vidieť zostatok.

Ťažba procesora RandomX

RandomX je nový algoritmus na ťažbu kryptomeny určené na zlepšenie distribúcie vyťažených kryptomien rovnomernejšie pre širšiu základňu používateľov. Myšlienka je taká, že každý, kto má počítač, má CPU, a preto bude algoritmus uprednostňujúci CPU komplexnejší. Random je navrhnutý tak, aby fungoval iba na procesoroch so silnou odolnosťou voči ťažbe GPU aj ASIC. To sa dosiahne využitím funkcií dostupných iba na moderných procesoroch, ako je napríklad virtualizácia. RandomX už má bol skontrolovaný a je momentálne nasadený na Epic Cash a bude nasadený na Monero.

FAQ

Aký je váš zisk / zárobok: Ťažil som iba s CPU (Intel Core i7 3700) a zarobil som asi 1,1 EPIC za deň na 960 hps (1. októbra 2019). Viac benchmarkov sa dozviete na epické štandardy.

Čo je lepšie – ťažba sólo alebo ťažba bazénu: Ťažím sólo aj so zásobou ľadovcov. Pool mining bol najlepší spôsob, ako začať, pretože som bol schopný zistiť svoj 24-h výťažok a presunúť testovací send s menším počtom EPIC. Neskôr som prešiel na sólo-ťažbu, pretože dokážem minimalizovať prestoje, keď som prevádzkoval svoju vlastnú peňaženku a uzol.

Zdroje

Úložisko epického hotovostného kódu: https://gitlab.com/epiccash

Sprievodca Mimble Wimble: https://boxmining.com/mimblewimble/

Úložisko Mimblewimble / grin: https://github.com/mimblewimble/grin

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me