Kriptoda arbitraj ticareti nedir?

Kripto para biriminde arbitraj ticareti, bir tüccarın bir kereden ucuz bir fiyata bir kripto para birimi satın alması ve ardından fiyat farklılıklarından yararlanmak için başka bir borsada kar elde etmek için satmasıdır. Bitcoin arbitraj ticareti, bitcoin ticaretinde minimum riskle kar elde etmenin en kolay yollarından biridir.

Arbitraj ticareti yasal mı?

Arbitraj ticareti, bitcoin’in yasal olduğu ülkelerde işlem yaptığınız sürece yasaldır. Bir arbitraj tüccarı, kar elde etmek için yalnızca birden fazla borsa arasındaki fiyat farkından yararlanmaktadır..

Arbitraj ticareti nasıl çalışır??

Kripto para birimi, gelişmekte olan pazarlarda ve Zimbabwe ve Venezuela gibi ekonomik sorunları olan ülkelerde prim satarken, gelişmiş ülkelerdeki kripto para birimi gerçek piyasa değerine daha yakın bir fiyattan satış yapıyor. Dış pazarlara erişimi olan tüccarlar, gelişmiş ülkelerde düşük fiyata bitcoin satın alarak ve gelişmekte olan ülkelerde veya gelişmiş bir kripto ekosistemi olmayan ülkelerde daha yüksek fiyata satış yaparak fiyat farkı ve talebinden yararlanabilirler..

Bitcoin arbitraj ticaretine nasıl başlanır

Düşük bir fiyata bitcoin satın almak ve farklı bir borsada daha yüksek bir fiyata satmak istediğinizde. Yapmanız gereken ilk şey, ödeme yönteminizi destekleyen tüm borsalarda bir hesap açmaktır. Farklı borsalara kaydolduktan sonra, en ucuz fiyata borsada bitcoin satın almanız ve borsada en pahalı fiyatla satış yapmanız gerekecektir..

Bitcoin arbitraj ticaretinde yer alan ücretler nelerdir?

Bitcoin fiyatına bakmanın yanı sıra, farklı borsaların alım satım ücretlerine ve para çekme ücretlerine de bakmanız gerekecek. Kar elde etmek için, İşlem ücretleri dahil satın alma fiyatı, işlem ücretleri dahil satış fiyatınızdan düşük olmalıdır.

İşlem ücretleri, her işlem için ücretler ve başka bir borsaya kripto göndermek için para çekme ücretlerini içerir..

Güney Afrika’da Bitcoin arbitraj ticareti

Güney Afrika’da satın alarak bitcoin arbitrajı yapabilirsiniz. Coindirect.com ve satmak Luno.com veya localbitcoins.com.

İşin püf noktası, kredi kartı satın alımlarının diğer ödeme yöntemlerinden daha ucuz olduğu Coindirect’te kredi kartınızı / çek kartınızı kullanarak satın almak ve yerel primi bitcoin’in satıldığı Luno’da satmaktır..

Bir kredi kartı kullanarak Coindirect’te bitcoin satın alma yazarken, Luno’da 175 R176.077 R178900’e mal olacaktı. Piyasalar ne kadar değişken olursa, yerel borsaların daha rekabetçi küresel bitcoin fiyatlarına alışması biraz zaman aldığından bu fiyat farkı o kadar büyür..

Bir kredi kartı (veya bir VISA çek kartı) kullanarak Coindirect’te nasıl bitcoin satın alınır?

 1. Ücretsiz bir Coindirect Hesabı için kaydolun (zaten bir hesabınız varsa oturum açın).
 2.  Bitcoin cüzdanınıza giden yolu bulun.
 3. “Satın Al” ı tıklayın ve ardından açılır menüden “Yeni VISA kartı (EUR)” seçeneğini seçin.
 4. Satın almak istediğiniz BTC’nin EUR değerini (minimum limitin üzerinde) veya satın almak istediğiniz BTC tutarını girin ve ardından “Satın Al Önizle” yi tıklayın.
 5. Bir fiyat teklifi alacaksınız, süre dolmadan önce “onayla” ya basın (55 saniyeden geriye doğru sayar).
 6. Kredi kartı bilgilerinizi yazın ve ödeyin.
 7. İşleminizi doğrulamak için bir sayfaya yönlendirileceksiniz.
 8.  Son olarak, ödeme başarılı olduktan sonra Coindirect Cüzdanınıza geri yönlendirileceksiniz.

Luno’da bitcoin nasıl satılır

 1. Bir Luno hesabı için kaydolun ve kimliğinizi doğrulayın.
 2. Coindirect Bitcoin Cüzdanınızdan Luno Bitcoin Cüzdanınıza Bitcoin gönderin.
 3. Ya Luno Cüzdanınızda ‘Sat’a tıklayın ve Coindirect.com’da satın aldığınızdan daha fazla para alıp alamayacağınızı görmek için bir fiyat teklifi alın ya da

Luno Borsasında Coindirect’te satın aldığınız miktardan daha büyük bir Satış emri oluşturun (işlem ücreti ve para çekme ücreti dahil).

Daha pahalı borsada kar elde etmek için Bitcoin’i sattıktan sonra. Banka hesabınıza (kredi kartı) para çekmeniz ve bir fiyat farkı ortaya çıktığında düşük alım ve yüksek satış yapmaya devam etmeniz için işlemi tekrarlamanız gerekir. Bitcoin fiyatı ne kadar değişkense, daha büyük kar elde etmek için o kadar fazla fırsat var..

Dikkat edilmesi gereken temel risk faktörleri:

 • Piyasa hareketlerine maruz kalmayı en aza indirmek için hızlı hareket etmek en iyisidir. Kripto para biriminin dalgalanması nedeniyle işlem yapmadan önce fiyat farkı ortadan kalkabileceğinden.
 • Çok fazla işlem varsa, blok zinciri tıkanabilir, bu nedenle bitcoin’inizi bir borsa cüzdanından diğerine aktarmak biraz zaman alabilir..
 • Ani fiyat değişikliklerinde fiyat farklılıklarından yararlanmak için mutlaka kredi kartınızda para olduğundan emin olun. İsteyeceğiniz son şey, fırsat kendini gösterdiğinde daha ucuz borsada satın alacak paranızın olmamasıdır..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me