Čo je Thundercore?

ThunderCore (TT) je a vysoko výkonná platforma pre inteligentné zmluvy ktorý umožňuje spustenie decentralizovaných aplikácií (Dapps) a decentralizovaného financovania (DeFi). Thundercore sľubuje nízke poplatky a kompatibilita s ľubovoľnou aplikáciou napísaný pre populárnu platformu Ethereum. Podkladová mena v sieti Thundercore je TT, ktorý sa používa ako prevod hodnoty a na súvisiace poplatky za plyn na platforme.

Thundercore sa pokúša vyriešiť škálovateľnosť, čo umožňuje potvrdenie za menej ako jednu sekundu. Za posledných pár rokov veľa blockchainových projektov pracovalo na škálovaní a zlepšovaní rýchlostí siete. Donedávna sa zdalo takmer nemožné škálovať blockchainy veľkými projektmi, ako je Ethereum, ak tak neurobili. ThunderCore Zdá sa, že to prelomili a môže byť na dobrej ceste k porazeniu gigantov ako Ethereum pri škálovaní svojej platformy.

Čo je cieľom ThunderCore?

ThunderCore si kladie za cieľ byť vysoko výkonným blockchainom, ktorý umožňuje masové prijatie dApps. Sľubuje porovnateľne nižšie transakčné poplatky (nízke náklady na plyn), kompatibilitu, bezpečnosť a rýchlosť.

V súčasnosti sú transakcie na blockchaine veľmi pomalé. Je to kvôli „blockchainovej trilemme“, ktorú vytvoril Vitalik Buterin, zakladateľ spoločnosti Ethereum..

Riešenie blockchainovej trilemy

Vitalik Buterin navrhol, že Blockchain môže mať iba maximálne 2 z týchto vlastností

Podľa “Blockchainová trilema„, Blockchain má tri hlavné vlastnosti: decentralizáciu, škálovateľnosť a bezpečnosť.

Bloková trilema však navrhuje, že je veľmi ťažké, aby projekt mal všetky tri vlastnosti v uspokojivom stave. Sieť, ktorá je decentralizovaná a má silné zabezpečenie, by nebola škálovateľná. Podobne blockchain, ktorý je decentralizovaný a škálovateľný, bude mať malú bezpečnosť atď.

Buterin verí na základnej úrovni, že blockchainová sieť môže kedykoľvek dosiahnuť iba dve z troch funkcií. Trilema blockchainu by mohla byť zdrojom problémov so škálovateľnosťou väčšiny blockchainov kryptomeny. Väčšina krypto projektov nedokáže zvládnuť vysoký počet transakcií a zároveň zabezpečiť decentralizáciu a bezpečnosť siete.

ThunderCore však našiel riešenie tohto problému.

Ako ThunderCore rieši Blockchain Trilemmu?

Mnoho projektov sa pokúsilo a nedokázalo pokračovať v dôraze na decentralizáciu a bezpečnosť pri súčasnom začlenení škálovateľnosti. ThunderCore sa to však pokúša urobiť jedinečným spôsobom. Robia to tak, že vytvoria rýchlu cestu a pomalú cestu. Rýchla cesta je určená pre optimistické podmienky. Pomalá cesta je určená pre najhoršie situácie.

Čo je to rýchla cesta a pomalá cesta?

Fast Path je ako diaľnica, ktorá umožňuje okamžité potvrdenie v sieti. Ak sa však na Fast Path niečo pokazí, môžu sa používatelia ThunderCore uchýliť k pomalej ceste. Pomalá cesta je obdobou siete menších ciest. Nie je to veľmi rýchle, ale bude to spoľahlivé.

Pre funkciu Fast Path umožňuje ThunderCore rýchle a ľahké potvrdenie dvoma spôsobmi. „Výbor“, ktorý vykonáva výbor zainteresovaných strán. A „akcelerátor“ na linearizáciu transakcií a údajov.

ThunderCore používa ako pomalú cestu Ethereum, pretože je to jedna z najstabilnejších sietí v priemysle. Pomalá cesta zaberie, keď je stav siete zlý alebo ak dôjde k útoku. Funguje tiež ako kontrola, či je akcelerátor funkčný.

Ako vkladať Thundercore?

Thundercore nemožno ťažiť ako spôsob generovania nového TT alebo získania pasívneho príjmu, preto nedochádza k nijakej ťažbe hromov. Namiesto toho pasívne generujte Thundercore, TT sa vkladá uzamknutím TT v konkrétnej peňaženke. Výška odmien závisí od dĺžky trvania blokovania, ktorá môže byť 7 dní, 30 dní, 3 mesiace, 6 mesiacov alebo 1 rok. Vkladanie Thundercore je jednoduché, môžete to urobiť pomocou mobilnej peňaženky a pripojenie k stávkujúcemu bazénu.

Graf stávok za odmenu Thundercore.Časové odmeny za vklad Thundercore

Na čo sa používa ThunderCore (TT)?

ThunderCore (tiež známy ako ThunderToken alebo TT) je natívna kryptomena siete ThunderCore. Analogicky k ETH v sieti Ethereum sa ThunderToken používa na platenie poplatkov za plyn a prevody hodnoty.

Tím ThunderCore

Tím ThunderCore: Chris Wang (Generálny riaditeľ), Elaine Shi a Rafael Pass

The tím tvoria inžinieri, vedci a podnikatelia. Predtým pracovali na publikovaní akademických prác týkajúcich sa bitcoinu a inteligentných zmlúv. Sú tiež zakladajúcimi členmi Iniciatívy pre kryptomenu a kontrakty (IC3)..

Aktualizácia z augusta 2019: Hlavná vedecká pracovníčka Elaine Shi oznámila, že bude odchádza z projektu ThunderCore.

Aký je aktuálny stav ThunderCore?

Prvé vydanie Thunder bude plne kompatibilné s EVM (Ethereum Virtual Machine). Umožňuje teda priamu migráciu dApps.

ThunderCore už nasadil svoju hlavnú sieť pred vydaním. Vývojári preto už môžu začať stavať na ThunderCore. Používatelia môžu tiež začať zavádzať inteligentné zmluvy.

Ako sa pripojím k hlavnej sieti ThunderCore?

Môžete sa priamo pripojiť k Thundercore zmenou nastavení RPC na Metamasku alebo zmenou servera na MyEtherWallet.

Nastavenia hlavnej siete ThunderCore pre metamask

 1. Nainštalovať MetaMask: môžete nainštalovať Rozšírenie prehliadača MetaMask vo vašom prehliadači. Vytvorte si účet na webovej stránke Metamask a nastavte bezpečnostné protokoly (kompletného sprievodcu nájdete v našom výučbe Metamask);
 2. Získajte ThunderToken (TT): Tokeny môžete získať z rozšírenia prehliadača Metamask. Kliknite na rozbaľovaciu ponuku a vyberte možnosť „vlastné RPC“. Prejdite do časti „nová sieť“ a vyberte možnosť „rozšírená možnosť“..
 1. Mainnet RPC URL: https://mainnet-rpc.thundercore.com
 2. ID reťazca: 108
 3. Symbol: TT
 • Symbol TT sa objaví na vašej metamaske. Na ThunderCore môžete získať 50 žetónov zadarmo webovú stránku skopírovaním a prilepením svojej adresy Metamask TT do príslušného poľa. Tento proces môžete tiež použiť na nákup tokenov;
 • Skopírujte a prilepte zmluvu ERC20: skopírujte zdrojový kód inteligentnej zmluvy z Githubu; (tu použite moju: https://remix.ethereum.org/#version=soljson-v0.4.24+commit.e67f0147.js&optimalizovať = nepravda&podstata = 116b51b7e5bf2cd3f29f2136dac3f08f)
 • Nasadzovať prostredníctvom Remix ID; a
 • Skontrolovať https://scan.thundercore.com/.
 • Klady a zápory ThunderCore

  Pros

  • ThunderCore je kompatibilný so sieťou Ethereum;
  • Sieť má v porovnaní s ethereom vyššiu rýchlosť transakcií;
  • V tejto sieti je možné nasadiť inteligentné zmluvy ERC20;
  • Tím pracuje na nových funkciách, ktoré by umožnili interakciu dApp bez plynu;
  • ThunderCore umožňuje používateľom a vývojárom využívať existujúce nástroje ako Metamask a Truffle atď .; a
  • Vývojári môžu pri realizácii inteligentných zmlúv v sieti používať známe programovacie jazyky (napr. Solidity).

  Zápory

  • V tejto sieti je momentálne iba jeden „akcelerátor“. To vyvoláva otázky, koľko energie bude centralizované. (Upozorňujeme, že akcelerátor nemôže zmraziť účty ani pozastaviť transakcie na neurčito, pretože by to viedlo k opätovnému zvoleniu.)

  Tokenové metriky & Cirkulujúci prívod

  Thundercore je momentálne na zozname a obchoduje sa s ním Huobi. Mince sú uvedené ako Thunder Token na CoinMarketCap.

  Spoločnosť Huobi vydala metriky tokenov programu ThunderToken (TT):

  Celkový zisk: 50 miliónov USD

  Anjelské kolo: 0,01 USD / token (2 roky uzamknutie – do marca 2020)

  Semeno guľaté: 0,02 USD / token (1-ročný zámok – do apríla – mája 2019)

  Finálové kolo: 0,10 USD / token (20% vydané 28. februára, 40% vydané 28. mája, 40% 28. augusta)

  Huobi Lite okrúhle: 0,015 USD / token, predané iba tokeny v hodnote 500 000 USD

  Z toho môžeme odvodiť, že ocenenie ThunderCore kleslo z konečného času súkromného predaja – z 0,1 na 0,15 USD. Je pravda, že žetóny Huobi Lite by sa tiež mohli považovať za predávané so zľavou, aby sa povzbudilo viac hráčov, aby sa dostali dovnútra. Existuje spor o predaji TT Huobi Lite, pretože cena žetónov bola oveľa nižšia ako vo finálovom kole – rozrušenie mnohých pôvodných investorov a priaznivcov (napríklad ThunderFans).

  ThunderCore Hub (Hry a Thundercore rozdávanie)

  ThunderCore Hub je peňaženka a rozbočovač Dapp pre mobilné telefóny

  Momentálne ThunderCore Hub robí Dary 150 TT otestovať ich novú aplikáciu pre Android. Kvalitu nájdete na webe Rozbočovač ThunderCore a nainštalujte si beta súbor APK, zaregistrujte si účet a hrajte hry dApp, aby ste získali zadarmo TT.

  Záver

  ThunderCore sa líši, pretože škáluje transakcie aj inteligentné zmluvy. To by mohlo znamenať, že blockchainy môžu mať tisíce transakcií za sekundu bez kompromisov v oblasti bezpečnosti a decentralizácie.

  Aktualizácia (1. mája 2019): Adresa RCP hlavnej siete a členovia tímu & Profily Linkedin

  Aktualizácia (10. mája 2019): Pridané informácie o zozname na Huobi

  Aktualizácia (14. mája 2019): Pridaný ThunderCore Hub a TT Giveaway

  Mike Owergreen Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me