Rio DeFi ($ RFUEL) je blockchainová technologická spoločnosť. Jeho cieľom je prepojiť tradičné financie s blockchainovým priestorom pomocou výkonnej digitálnej infraštruktúry Rio Chain. Zameriava sa na bezpečnosť, rýchlosť, škálovateľnosť a interoperabilitu s existujúcim blockchainom.

Celý ekosystém Rio sľubuje širokú škálu služieb, ktoré môžu používatelia využívať ako alternatívu k tradičnému finančnému systému. Od sporiacich a úverových služieb až po obchodné a poisťovacie príležitosti. Všetky sú prístupné iba pomocou smartfónu a pripojenia na internet.

Pozadie

James Anderson, generálny riaditeľ spoločnosti Rio DeFi, ako aj jeho tím sú presvedčení, že dnešný finančný systém nevyhnutne potrebuje nový vývoj, ktorý by mohol reagovať na potreby globalizácie. Služby poskytované sprostredkovateľmi, ako sú platobné riešenia a prevody peňazí, alebo kontrola fiat mien miestnymi vládami, nesú viaceré obavy, ktoré majú dopad na celú finančnú situáciu, ako ich poznáme dnes.

Tím stojaci za Riom pracoval na ekosystéme, ktorý môžu používatelia ľahko používať v každodennom živote na vykonávanie finančných transakcií bez väčších trení a nákladov. Jadrom projektu je cieľ podporiť masové prijatie kryptomien medzi širokou verejnosťou.

Je pred nami ešte veľa práce, ale Rio vyvinulo model, ktorý dokáže reagovať na rýchlo sa meniacu medzinárodnú finančnú situáciu.

Čo je RIO DeFi?

Rio Chain je platforma služieb decentralizovaného financovania (DeFi) založená na inteligentných zmluvách. Účelom platformy je poskytnúť ekosystém, ktorý dokáže zálohovať decentralizované aplikácie (dApps) poskytujúce finančné služby založené na jednom, ale účinnom a rýchlom blockchaine.

Je postavený na vlastnom reťazci a vidí problémy, s ktorými sa stretávajú siete bitcoinov a ethereum. Práve teraz objem transakcií, ktoré prechádzajú týmito špičkovými reťazcami, spôsobil pomalé transakcie, drahé náklady na plyn a zlú mieru adopcie. Musela existovať iná platforma, na ktorej by sa mohol zakladať ich nový ekosystém, a bola to Rio Chain, s ktorou prišli.

Prostredníctvom Rio DeFi môžu nové dApps podporovať nové peňaženky, služby a kryptomeny.

Ako funguje RioDeFiAko funguje RioDeFi

Paritný substrát

Tím spoločnosti Rio je presvedčený, že najlepším spôsobom, ako napredovať v rozvoji kryptomien, je vytvoriť blockchain, ktorý môže voľne komunikovať s ostatnými. Preto pokračovali v implementácii technológie Parity Substrate, ktorá umožnila ďalším blockchainovým projektom jednoduché zapojenie do Ria prostredníctvom parachainov.

Parachains sú samostatné blockchainy, ktoré možno použiť na vývoj nových dApps, ktoré je možné pohodlne nasadiť do iných reťazcov bez akýchkoľvek problémov s interoperabilitou..

PadákyPadáky

Tri hlavné zamerania projektu Rio

Riešením príliš častého problému pomalých, neefektívnych a drahých blockchainov z Ria je model, ktorý podporuje ich tri hlavné zamerania, a to: použiteľnosť, škálovateľnosť a bezpečnosť.

Hybridný model: Vytvorenie novej siete, ktorá môže poskytnúť škálovateľnosť a vyššiu priepustnosť transakcií (s tak krátkou dobou potvrdenia ako dve sekundy na blok), sa dosahuje vývojom federatívneho modelu pre blockchain v Riu..

Flexibilita: Nasadením tlmočníkov virtuálnych strojov s veľmi nízkymi požiadavkami klientov a prispôsobiteľnými konsenzuálnymi algoritmami zbavuje reťazec Rio rigidity a rizík centralizácie. Všetko postavené na vrchole reťazca Rio sa dá ľahko prispôsobiť podľa prevládajúcich trhových podmienok bez akýchkoľvek treníc pri implementácii..

Interoperabilné: Pretože reťazec Rio je navrhnutý tak, aby podporoval ľahké prepojenie medzi ostatnými reťazcami, môže efektívne spájať rôzne organizácie dokopy napriek rozdielom v ich blockchainových platformách.

Tri hlavné zamerania RioChainTri hlavné zamerania RioChain

Konsenzusový algoritmus (doklad o splnomocnení)

Rio používa konsenzuálny mechanizmus Proof-of-Authority (PoA), ktorý prijíma konsenzuálne algoritmy Substrate’s Aura (Authority Round) a GRANDPA (GHOST-based Recursive ANcestor Deriving Prefix Agreement)..

Tieto dve nové kombinácie pre implementáciu PoA zaisťujú, že existujú rôzne algoritmy, ktoré určujú, ako sa s dátami bloku zaobchádza a ako sa dosahuje konečnosť každej transakcie. Delegovaním úlohy rozdelenia zápisu blokových údajov na Auru a odovzdaním procesu overenia konečnosti spoločnosti GRANDPA dosiahlo Rio lepšiu flexibilitu bez toho, aby bola ohrozená bezpečnosť transakcií uskutočňovaných na reťazci..

V pláne je plán spoločnosti Rio prejsť na Proof-of-Stake (PoS), podobne ako konsenzusný mechanizmus implementovaný v bitcoinovom blockchaine. Tím, ktorý stojí za Riom, odteraz pracuje na prechode na BABE (Blind Assignment for Blockchain Extension) z Aury, aby položil základy potrebné pre prípadné prijatie PoS..

 • AURA: Je určený ako konsenzusný algoritmus na vytvorenie ďalších blokov od potvrdenia. Funguje pomocou vybranej sady validátorov, ktoré generujú bloky v danom čase. Iba oprávnené uzly sa môžu stať validátormi.
 • GRANDPA: Je delegovaná za úlohu zabezpečiť ukončenie bloku pomocou „vážených orgánov“. Nebudú vyrábať žiadny blok pre sieť, ale hlasujú o „najlepšej“ verzii blokov vyprodukovaných validátormi. Ak viac ako dve tretiny poverených orgánov hlasujú o verzii stavu blockchainu, považuje sa to za konečné.

Federatívny blockchain

Rio sa domnieva, že federovaný blockchain je lepší ako verejný blockchain bez povolení z niekoľkých dôvodov. Poskytuje rýchlejšiu rýchlosť transakcií, škálovateľnosť, nízke transakčné náklady, nízku spotrebu energie, silnejšie zabezpečenie a zvýšenú schopnosť poskytovať funkcie ochrany osobných údajov.

Implementácia federovaného modelu umožňuje Riu dosiahnuť 2-sekundové potvrdenie času bloku, rýchlejšie ako iné existujúce blockchainy v priestore DeFi. A aj pri tejto rýchlosti je reťazec Rio stále schopný chrániť sieť pred 51% útokmi a zároveň dokáže spracovať takmer 3 000 transakcií za sekundu..

Momentálne tím stojaci za Riom zvažuje implementáciu hybridného modelu konsenzu PoS a PoA doplneného validátormi ľahkých uzlov. To znamená, že ktokoľvek sa pravdepodobne bude môcť zúčastniť overovania siete iba pomocou mobilných telefónov ako priradených uzlov.

Žetón Rio Fuel ($ RFUEL): Odmeny pre držiteľov žetónov

Rio odmeňuje svojich účastníkov blockchainu Rio Fuel ($ RFUEL), ktoré je tiež jeho natívnym tokenom. RFUEL možno použiť ako uchovávateľ hodnoty, platby za poplatky za plyn alebo na vykonávanie inteligentných zmlúv.

1 miliarda RFUEL tokenov bude vytvorená prostredníctvom udalosti generovania tokenov (TGE), ktorá bude 70% z týchto tokenov distribuovaná na stimuláciu aplikácií a používateľov, ktorá prispieva k rastu ekosystému, 20% bude predaných prostredníctvom predaja komunitných davov a súkromných tržby a 10% (100 miliónov) sa udrží ako rezervy, ktoré sa pomaly uvoľnia v priebehu 5 rokov.

V tabuľke nižšie nájdete podrobnejšie informácie o distribúcii tokenov RFUEL:-

Distribúcia RFUEL tokenov

Token paliva Rio ($ RFUEL): verejný predaj

The prvé kolo verejný predaj tokenu RFUEL spoločnosti Rio Fuel bol vypredaný za 40 minút 11. septembra 2020. Cena prvého kola je na 0,16 USD, minimálny limit príspevku je 1 000 USD a maximálny limit príspevku je 10 000 USD. Časové obdobie nároku je 61 dní s odblokovaním 1/3 počnúc udalosťou generovania tokenov (TGE) a 31. a 61. dňom po TGE.

The druhý kolo sa konalo dňa 15. septembra 2020 o 6:00 hod. UTC. Cena za druhé kolo bude na 0,18 USD, minimálny limit príspevku je 1 000 $ a maximálny limit príspevku je 10 000 USD. Rozhodné obdobie je 1 mesiac s odblokovaním 1/4 na TGE a 11., 21. a 31. deň po TGE. Všetky vložené žetóny sú automaticky vsadené, aby získali odmeny za vklad RFUEL.

Verejný predaj RFUEL 3. kolo je a Uniswap Počiatočná ponuka DEX (IDO). RFUEL bude k dispozícii na obchodovanie na Uniswap s počiatočnou cenou od 0,20 USD a všetky tokeny budú úplne odomknuté, t. j. okamžite k dispozícii na obchodovanie. 0,20 USD je však iba začiatočná cena a vzhľadom na to, že predchádzajúce kolá boli všetky nadmerne predplatené, existuje možnosť, že ceny budú po spustení obchodovania okamžite kolísať.

Podrobnejšie informácie nájdete na Telegram Rio DeFi.

Použite prípady reťaze Rio

Bitcoinová pôžičková platforma: Používatelia môžu vkladať svoje BTC do inteligentných zmlúv navrchu reťazca Rio, aby zarobili na svojich aktívach. Dlžníci môžu tiež ľahko využiť svoje BTC požičaním prostredníctvom reťazca Rio Chain.

Bitcoinová pôžičková platformaBitcoinová pôžičková platforma

Sporiaci účet: Bezpečnosť Ria môže byť útočiskom aj pre šetričov BTC. Používatelia môžu bezpečne vložiť svoje BTC a ďalšie podporované kryptomeny a zároveň zarábať vysoké úrokové sadzby v porovnaní s tradičnými sporiacimi službami od bánk a iných poskytovateľov..

Sporiaci účet

Decentralizovaný elektronický obchod: Obchodníci môžu voľne využívať reťazec Rio, aby digitalizovali svoje podnikanie a znížili pri tom obrovské prevádzkové náklady. Založenie ich riadiacich a predajných operácií v reťazci Rio môže obchodníkom umožniť prístup k širšiemu spektru nakupujúcich vďaka nižším nákladom, lepším platobným bránam, modelom transakcií bez hraníc a väčšej ochrane osobných údajov spotrebiteľov..

Záver

Rozvoj priestoru DeFi sa spolieha na úspech projektov, ktoré sú schopné preklenúť všetok doterajší vývoj na viacerých blockchainoch. Platí to najmä pre užitočné inovácie, ktoré sa zasekli v sieťach s vysokou prevádzkou. Ak je cieľom prijatie, budovanie interoperabilného blockchainu, ktorý podporuje implementáciu viacerých reťazcov, je skvelým spôsobom, ako na to.

Blockchain-agnostický model spoločnosti Rio DeFi by mohol vytvoriť infantilnú cestu inovácií v priestore DeFi. Prepojením rôznych blockchainov dokážeme nielen dosiahnuť rýchlejšie prijatie, ale aj väčší záujem o vývoj interoperabilných modelov DeFi..

Séria Decentralizované financie (DeFi): výukové programy, príručky a ďalšie

S obsahom pre začiatočníkov aj pokročilejších používateľov si pozrite našu sériu YouTube DeFi obsahujúcu návody na ZÁKLADNÉ NÁSTROJE, ktoré potrebujete na obchodovanie v priestore DeFi, napr. MetaMask a Uniswap. Rovnako ako hlboký ponor do populárnych tém DeFi, ako sú Reef.finance ($ REEF) a Polkadot ($ DOT)

Séria DeFi na tomto webe pokrýva aj témy, ktoré YouTube neskúma. Úvod o tom, čo je DeFi, nájdete v prehľade Decentralized Finance (DeFi): Sprievodca HOTTEST trendom v kryptomene

Výukové programy a sprievodcovia nástrojmi ESSENTIAL DEFI TOOLS:

 • Sprievodca MetaMask: Ako si založiť účet? PLUS tipy a hacky pre pokročilých používateľov
 • Uniswap recenzia a návod: Sprievodca pre začiatočníkov a pokročilé tipy a triky
 • Sprievodca a prehľad séra DEX
 • Vysvetlenie funkcie SushiSwap ($ SUSHI)
 • 1inch Exchange, Mooniswap a Chi GasToken: Konečný prehľad a sprievodca

Podrobné informácie o ďalších konkrétnych projektoch DeFi nájdete v našich sprievodcoch tokenmi DeFi. Tu sú naši najobľúbenejší sprievodcovia:

 • AAVE (PÔŽIČKA $)
 • Ampleforth ($ AMPL) recenzia: Základný sprievodca týmto protokolom DeFi
 • Sprievodca ChainLink ($ LINK): Kľúčový odkaz v priestore DeFi
 • Cream Finance ($ CREAM): Čo to je?
 • Sprievodca Curve Finance ($ CRV)
 • DODOEx ($ DODO): Revolučný poskytovateľ likvidity na reťazci
 • Lineárne financovanie ($ LINA): Budúcnosť platforiem syntetickej výmeny?
 • Polkadot ($ DOT): Všetko, čo potrebujete vedieť o miláčikovi DeFi v Číne
 • RAMP DeFi: Ako odomkne hodnotu vložených aktív?
 • Financovanie útesov ($ REEF): Platforma All-In-One Defi
 • Vysvetlil Solana ($ SOL)
 • Graf ($ GRT) – ďalšia úroveň decentralizovaných aplikácií
 • Trustswap ($ SWAP) – Nová generácia transakcií DeFi
 • Túžba. Financie zlúčením ekosystému DeFi
 • Wing Finance ($ WING) – úverová platforma DeFi na požičiavanie

Ďalšie videá a články čoskoro prídu ako súčasť našej série DeFi, takže sa určite PRIHLÁSTE k nášmu Kanál YouTube a (zatiaľ) Týždenný spravodaj ZDARMA aby ste mohli byť informovaní hneď, ako vyjdú!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me