Čo je Algorand?

Algorand je vysoko výkonný blockchain novej generácie, ktorého cieľom je vytvoriť transparentný systém, v ktorom každý môže dosiahnuť úspech prostredníctvom decentralizovaných projektov a aplikácií. Mnohí tento projekt nazvali „Blockchain 3.0“, pretože rieši známe problémy so škálovateľnosťou bitcoinu pri zachovaní bezpečnosti a decentralizácie. Algorand má natívny token $ ALGO, ktorý sa použije ako prenos hodnoty v sieti. Pokiaľ ide o chrbticovú technológiu, Algorand používa funkcie Pure Proof of Stake (PPO) a pseudonáhodné funkcie, aby zabránil škodlivým útočníkom v tajnej spolupráci v sieti..

Algorand sa odlišuje od ostatných vysoko výkonných blockchainov dôveryhodnosťou svojho zakladateľa, profesora MIT Silvia Micaliho. Profesor Micali je držiteľom prestížnej Turingovej ceny za informatiku a mnoho z jeho vynálezov priamo ovplyvnilo scénu kryptomeny.

Zakladateľ Algorandu: Silvio Micali

Silvio Micali je držiteľom ocenenia Turning Award (najvyššie ocenenie počítačových vedcov) s inováciami založenými na výskume kryptografie, nulových znalostí, generovaní pseudonáhodných správ, bezpečných protokolov a návrhu mechanizmov. Okrem toho je Dr. Micali spoluautorom pravdepodobnostného šifrovania, dôkazov nulových znalostí, overiteľných náhodných funkcií a mnohých protokolov, ktoré sú základom modernej kryptografie.

Algorand sa pokúša prekonať blockchainovú trilemmu

Blockchain môže mať iba maximálne 2 z týchto vlastnostíVitalik Buterin navrhol, že Blockchain môže mať iba maximálne 2 z týchto vlastností

V súčasnosti sú transakcie na blockchaine veľmi pomalé z dôvodu „Blockchain Trilemma“. Toto je termín, ktorý vytvoril Vitalik Buterin, zakladateľ spoločnosti Ethereum.

Podľa tejto myšlienky má blockchain tri hlavné rysy: decentralizáciu, škálovateľnosť a bezpečnosť.

Blockchain Trilemma však navrhuje, že je veľmi ťažké, aby projekt mal všetky tri vlastnosti v uspokojivom stave. Sieť, ktorá je decentralizovaná a má silné zabezpečenie, by nebola škálovateľná. Podobne blockchain, ktorý je decentralizovaný a škálovateľný, bude mať malú bezpečnosť atď.

Buterin verí na základnej úrovni, že blockchainová sieť môže kedykoľvek dosiahnuť iba dve z troch funkcií. Blockchainová trilema by mohla byť zdrojom problémov so škálovateľnosťou väčšiny blockchainov s kryptomenami. Väčšina projektov kryptomeny nedokáže zvládnuť vysoký počet transakcií a zároveň zabezpečiť decentralizáciu a bezpečnosť siete.

Plagát YouTube Čo je Algorand – je to skutočne blockchain novej generácie?

Aby sa to pokúsilo prekonať, Algorand sa rozhodol pre konsenzusný mechanizmus Pure Proof of Stake (Pure PoS). Je zaujímavé, že mechanizmus využíva odlišný prístup v porovnaní s inými zmenami mechanizmu PoS.

Napríklad namiesto toho, aby sa od všetkých validujúcich strán vyžadoval 100% konsenzus, Algorandu vyhovuje konsenzus dvojtretinovej väčšiny. To znamená, že aby ste mohli zaútočiť na Algorand, budete si musieť kúpiť viac ako jednu tretinu z celkovej ponuky Algorandu. To bude každopádne neekonomické a udržanie tak veľkého objemu dodávok znamená, že máte veľký podiel a nechcete, aby zlyhala..

Algorandova tajná omáčka: kryptografické triedenie

Pretože dnešné blockchainové platformy vyžadujú ako neoddeliteľnú súčasť rýchlosť, Algorand má rýchly čas transakcie tým, že umožňuje rýchlu konečnosť transakcií prostredníctvom kryptografického triedenia.  

Podľa jeho webovú stránku

“Všetky transakcie sú v Algorande konečné.” Len čo sa blok objaví, používatelia sa môžu okamžite spoľahnúť na transakcie, ktoré obsahuje, pretože si môžu byť istí, že blok bude navždy súčasťou reťazca. Aj keď je internet rozdelený na viac skupín používateľov, bude existovať iba jeden bezpečný a konzistentný reťazec algoritmov. [Dodatočne], ani niekoľko delegovaných používateľov, ani stály výbor nenesie zodpovednosť za navrhovanie blokov v Algorande. Namiesto toho sú všetci používatelia náhodne, tajne a nepretržite vybraní, aby sa zúčastnili konsenzuálneho protokolu Algorand. “ 

Proces potvrdzovania blokov na platforme zahŕňa dve fázy; fáza návrhu a hlasovania. Počas fázy návrhu je náhodne vybraný token a jeho vlastník navrhuje potvrdenie ďalšieho bloku. V štádiu hlasovania sa vyberie 1 000 náhodných vlastníkov tokenov, ktorí vytvoria výbor, ktorý schvaľuje navrhovaný blok. 

Ako vkladať Algorand?

Algorandová transakcia v akciiAlgorandová transakcia v akcii

Ktokoľvek sa môže zúčastniť na platforme Algorand ako navrhovateľ blokov jednoduchým prepnutím svojej adresy z offline na online na serveri Algoexplorer. Našťastie táto možnosť nezávisí od množstva vsadených žetónov Algo. Ťažba nie je nutná, všetko, čo potrebujete, je vsadiť jej token ALGO a mať uzly online.

Platforma Algorand podporuje dva typy uzlov; štafeta a účasť. Je potrebné poznamenať, že prenosové uzly sa nezúčastňujú hlasovania alebo rozhodovania. Namiesto toho uľahčujú komunikáciu medzi účastníckymi uzlami. Reléové uzly sú v porovnaní s účastníckymi uzlami tiež náročné na hardvér. 

Aj keď je Algorand navrhnutý tak, aby bol plne decentralizovaný, Algorandova nadácia obsahuje veľa ALGO žetónov a teda kontrolu. Očakáva sa však, že platforma bude v nasledujúcich mesiacoch decentralizovanejšia, pretože nadácia bude naďalej likvidovať svoju pozíciu. 

Algorand môžete tiež vsadiť pomocou hardvérovej peňaženky s kryptomenami Ledger. Pozrite sa na našu recenziu Ledger Nano X..

Aktualizácia protokolu Algorand 2.0

On 22. novembra 2019, nadácia Algorand ohlásila ďalší obrovský skok pre Algorand – nazvaný Algorand 2.0. Toto vydanie prináša 3 hlavné funkcie: Vydanie natívneho tokenu (Algorand Standard Asset), Atomové výmeny za interoperabilitu a podpora inteligentných zmlúv prostredníctvom skriptovacieho jazyka TEAL..

Algorand Standard Asset (ASA) umožňuje ľahké vytváranie a vydávanie tokenov priamo v hlavnom reťazci Algorand. ASA podporuje širokú škálu tokenov, ako sú zastupiteľné tokeny (podobné ako ERC-20 od spoločnosti Ethereum a tiež nepostrádateľné tokeny (používajú sa pre digitálne zbierkové predmety). Algorandova implementácia tokenizovaných aktív je priamo na protokolovej vrstve („vrstva 1“). , čo umožňuje priamy prístup k aktívam s maximálnou bezpečnosťou. To je významná výhoda oproti škálovaniu vrstvy 2, ktoré vyžaduje na svoju činnosť platobné kanály..

„Algorand prináša túto inováciu pomocou tejto novej sady funkcií, ktorá decentralizovanému financovaniu prináša obrovské množstvo príležitostí. 

Shay Finkelstein (technický riaditeľ spoločnosti Securitize)

Algorand uvedený na Coinbase, cena prudko stúpne nad 30% za jeden deň

Pre nadšencov kryptomeny bolo úplné prekvapenie, Algorand bol uvedený na zozname Coinbase 17. júla 2020. Ľudia našli, iba keď videli toto oznámenie dňa Blog spoločnosti Coinbase, čím burza uviedla, že ich zákazníci môžu teraz nakupovať, predávať, prevádzať, posielať, prijímať alebo ukladať doláre ALGO v všetky Regióny podporované Coinbase. Nezabudnite si pozrieť našu recenziu výmeny Coinbase a niekoľko hackov a tipov, ako sa vyhnúť poplatkom Coinbase.

Ľudia boli týmto oznámením úplne zaskočení, pretože v priebehu niekoľkých týždňov pred tým, ako Coinbase hovorila o ďalších 18 kryptomenách, ktoré by mohli zvážiť. Coinbase zatiaľ nebol jedným z týchto 18 kryptomien.

Tento zoznam vytvoril pre spoločnosť $ ALGO celú aktivitu, najmä pokiaľ ide o jej ceny. Od zaradenia do zoznamu ceny za $ ALGO vzrástli o 30% od oznámenia a na vrchole sa dokonca obchodovali za 0,367 USD.

Algo ceny coinbase výpis$ ALGO ceny prudko vzrástli po prekvapivom zozname Coinbase 17. júla 2020

Celkový sentiment pre budúcnosť Algorandu je tiež pozitívny, pričom 84% používateľov Coingecka naznačuje, že majú pozitívny výhľad na projekt k 17. júlu 2020.

Časté otázky

Ako ťažíš Algorand?

V súčasnosti nie je možné ťažiť Algorand pomocou počítačového hardvéru. Algorand používa konsenzus typu proof-of-stake, takže je možné ALGO odmeny získať jednoduchým vkladom Algorand v peňaženke.

Kde sa nachádza Algorand?

Algorand je decentralizovaný projekt, ktorý založil profesor MIT Silvio Micali. Nadácia zodpovedná za údržbu Algorandu, Nadácia Algorand, sa nachádza na adrese 888 Boylston St, Boston.

Ako si môžem kúpiť Algorand?

Algorand si môžete kúpiť na populárnych burzách ako napr Binance alebo Coinbase s tickerom $ ALGO

Ako vkladáte algoritmus

Algorand je možné vkladať priamo cez aplikáciu mobilnej peňaženky, ktorú je možné nainštalovať na zariadenia so systémom Android aj iOS. Ak chcete vložiť mincu, vložte ALGO priamo do peňaženky. Peňaženka bude v priebehu času automaticky akumulovať ALGO.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me