2017’nin süper kripto rallisi sayesinde Stellar Lumens ve diğer birçok kripto para birimi kendilerini yatırımcıların hedefinde buldu. Neredeyse tüm blockchain tabanlı ürünler gibi, Stellar platformunun da ademi merkeziyetçilikte bir temeli vardır ve küresel bankaları, ödeme sistemlerini ve insanları birbirine bağlamak ve sınır ötesi ödemeleri hızlı, gecikmesiz ve hepsinden önemlisi güvenli yapmak ister.. 

Güvenlik, platformun uygunluk açısından bağlı olduğu blok zinciri olan temel sistemden kaynaklanır. Stellar platformu, alternatif bir ödeme sistemi olan Ripple ile doğrudan rekabet halindedir ve aslında Stellar’ın orijinal kurucusu Jed McCaleb, Ripple Net’in kurucularından biriydi. O zamandan beri yolları ayırdılar, ancak Jed, yedi yıldır devam eden bir çalışma sözleşmesi aracılığıyla aylık bazda Ripple Network’ün yerel parası olan büyük miktarda XRP çekmeye devam ediyor..

Şimdi Stellar’a yatırım yapmak istiyorsan, o zaman yerel tokenlerini satın almalısın — Lumens, ticker sembolü XLM. Ve kripto para dünyasında yatırımcı kendi bankası olduğu için yatırımının depolandığı yer çok önemlidir. XLM’yi BitFinex olarak fiat-kripto dönüşümünü destekleyen saygın borsalarda satın almanızı tavsiye etsek de, XLM’lerinizi borsa cüzdanında saklamak korkunç bir fikirdir. Borsalar büyük miktarlarda yatırımcı fonu tutarlar – bunlar genellikle ticaret yaparlar ve bu nedenle bilgisayar korsanları için bal kabıdırlar. Bu nedenle güvenilir ve reddedilebilir bir cüzdan, tercihen çevrimdışı olan soğuk bir cüzdan seçmek birinci derecede önemlidir..

Bu yazıda, size yol göstereceğim En iyi 7 en iyi Stellar Lumens XLM destek cüzdanları topluluk tarafından incelendi. Listemizde güvenlik, jeton desteği, kullanım kolaylığı ve fiyat önceliklidir. Bu cüzdanlar:

1. Guarda Cüzdan

guarda cüzdan

Guarda, dijital varlıkları kolaylıkla depolamak, yönetmek ve aktarmak için tasarlanmış, gözetim dışı çok platformlu bir kripto para birimi cüzdanıdır. Guarda şu anda en popüler 40 blok zincirini ve tokenlerinin 10.000’den fazlasını (BTC, XRP, BCH, BSV, ETH, ETC, XMR, ZEC, EOS, KIN, LTC, XLM, DASH ve daha fazlası dahil) destekliyor. Tüm para birimleri cüzdanların içinde bir banka kartı ile satın alınabilir. Kullanıcılar ayrıca yerleşik takas hizmeti aracılığıyla para birimi değiştirebilir ve hızlı kripto para birimi işlemleri yapabilirler..

Guarda Cüzdanları çeşitli sürümlerde mevcuttur: Web, Masaüstü (Linux, Windows, macOS), Mobil (iOS, Android) ve Chrome Uzantısı.

Guarda kripto para depoları platformlar arasında çalışır ve internete bağlı herhangi bir cihazdan erişilebilir. Ana çoklu para cüzdanlarının yanı sıra, Guarda bir dizi tek para birimi açık kaynaklı Mobil cüzdan sunar.

Guarda, gözaltına alınmayan cüzdanlar sağladığından, kullanıcının kişisel verileri veya özel anahtarları şirket tarafından hiçbir şekilde depolanmaz veya kullanılmaz – bu, kripto para ve jeton güvenliğini artırır ve tüm bilgi sızıntısı olasılıklarını önler.

Ana Özellikler:

 • 40’tan fazla blok zinciri ve 10.000’den fazla token desteği;
 • Özel anahtarlar ve varlıklar üzerinde tam kullanıcı kontrolü;
 • Kullanıcı dostu arayüz;
 • Kredi / banka kartı kripto para birimi satın alımları;
 • Yerleşik kripto para birimi değişimi;
 • 24/7 müşteri destek hattı;
 • Güvenli bir şekilde şifrelenmiş cüzdan yedeklemesi;
 • Platformlar arası erişilebilirlik.

2. Ledger Nano S (“Editörün Seçimi”)

Ledger nano cüzdan

İlk olarak, Ledger Nano S bir donanım cüzdanıdır. Daha önce de belirtildiği gibi, donanım cüzdanları şebeke dışındadır, yani internete bağlı değildirler, ancak bu, cüzdanın çalışamayacağı anlamına gelmez. Her şey sabit, Ledger Nano S, özellikle fiyat, desteklenen jeton sayısı (bazen çeşitlendirmek isteyebilirsiniz) ve genel tasarım açısından diğerlerinin üzerinde bir kesintidir. Cüzdan da arıyor ve güvenlik, cüzdan tasarımcısı için merkez aşama.. 

Bu donanım cüzdanı, yalnızca iki yıl önce kurulmuş olan Ledger Company’nin bir ürünüdür. Başlangıçta, ilk nesil cüzdanları Bitcoin’i ve daha sonra ETH olarak birkaç yüksek likit kripto parayı destekledi, ancak o zamandan beri genişlediler ve destek sunuyorlar. XLM

Ledger Nano S, kullanıcıların tek bir düğmeye basarak işlemlerini iki kez kontrol etmelerini sağlayan bir O-LED ekrana sahiptir ve USB kabloları ile cüzdan Windows 7 ve sonraki sürümler, Linux ve Chrome OS ile uyumludur. Ayrıca, cüzdan bir arada var olabilir ve hatta electrum, Copay, Mycelium ve diğer birkaç popüler cüzdanla paralel olarak çalışabilir.. 

Güvenlik için Ledger Nano S, Stellar Account Viewer ile kolayca senkronize edilebilir ve özel anahtarlarınızın güvenliği garanti edilir, çünkü bunlar aslında cihaz tarafından depolanmaz, ancak cihaz üzerinden çalıştıkları blok zincirinde güvenli bir şekilde izlenir. Ek olarak, cihazınızı kaybetmeniz durumunda, 24 kelime öbeği, XLM varlıklarınızı geri yüklerken kurtarma anahtarlarınız olarak etkili bir şekilde işlev görebilir..

 1. Litecoin Fiyat Tahmin 2021-2025
 2. Yıldız Fiyat Tahmini 2021-2025 XLM 5 $ Mümkün?
 3. Chainlink Fiyat Tahmini 2021-2025 LINK 100 Dolara Ulaşacak?

Ledger Nano S, Okuyucularımız Tarafından 1 Numaralı En İyi XLM Cüzdanı Oyladı

3. Atomik Cüzdan

atom cüzdanı

Atomic, 300’den fazla diğer kripto para ve jetonu destekleyen, çok para biriminde saklama gerektirmeyen bir Stellar XLM cüzdanıdır. Bir anımsatıcı tohumla korunan, kullanıcı dostu bir arayüzde XLM’yi güvence altına alabilir, yönetebilir, takas edebilir ve satın alabilirsiniz. Paranızı tamamen kontrol ediyorsunuz.

Çoklu platform

Atomic Wallet, Windows, macOS, Linux ve Android dahil çoğu işletim sisteminde kullanılabilir. İOS için uygulama 2019’da piyasaya sürülecek.

Güvenlik ve Anonimlik

Atomic’te, yalnızca paranıza tam erişime sahipsiniz. Atomic Wallet, cihaz içi zekayı kullanır ve tüm özel anahtarları bilgisayarınızda ve / veya akıllı telefonunuzda depolar. Gizliliğiniz, belirlediğiniz şifre ve 12 kelimelik bir anımsatıcı tohum cümlesiyle iyi korunur.

Çoklu parabirim

XLM dışında, Atomic 300’den fazla jeton ve jetonu destekler. Bunları güvenli hale getirebilir ve yönetebilir, yerleşik hizmetleri kullanarak alışveriş yapabilir ve satın alabilir ve hepsini harici web sitelerine gitmeden tek bir arayüzde yapabilirsiniz. Dahası, Atomic birkaç tıklamayla herhangi bir ERC20 token eklemenize ve onu yönetmenize olanak sağlar.

Sıfır Ücret

Atomic, size benzersiz bir cüzdan adresi oluşturan ücretsiz bir yazılımdır. 

Anında değişim ve kripto satın alma seçeneği

Atomic Wallet, XLM’yi 60+ kripto para birimi ile takas etmenize olanak sağlar. Shapeshift tarafından desteklenen bu hizmet, Changelly, ve Changenow.

Uygulama içi satın alma seçeneği Simplex tarafından desteklenmektedir, birkaç tıklamayla kredi kartıyla XLM, XRP, Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash satın almanıza olanak tanır. Tüm süreç birkaç dakika sürer ve Atomic için% 2 ücret alır.

24/7 destek

Atomic, kullanıcılarını önemsiyor. Destek personeli 7/24 çalışır ve bir şeyler ters giderse her zaman yardıma hazırdır. Ortalama yanıt süresi yaklaşık 1 saattir.

ayrıca kontrol edebilirsiniz en iyi Loopring cüzdanlar 2021 Listesi

4. Stellar Masaüstü İstemcisi

yıldız masaüstü istemcisi

Adından da anlaşılacağı gibi, bu, internet bağlantısına bağlı olarak, masaüstü kullanıcıları için mevcut olan sıcak / soğuk bir cüzdandır ve Stellar Lumens’i ücretsiz olarak saklamak istiyorsanız başka bir geçerli seçenek. Tek yapmanız gereken cüzdanı ücretsiz indirip kurmak.. 

Kurulum tamamlandıktan sonra, göze çarpan şey ekranın nasıl iyi yapılandırılmış, sezgisel ve kullanımı kolay olmasıdır ki bu, ilk kez kullananlar için mükemmel bir özelliktir.. 

İki seçenek vardır: ya yeni bir cüzdan oluşturun ya da eskisini geri yükleyin. Yeni bir cüzdan oluşturmaya karar verirseniz, şifre korumalı bir metin dosyası oluşturulur ve bilgisayarınızda saklanır. Cüzdanınıza her erişmek istediğinizde, dosyanın etkinleştirilmesi gerekir. Temelde dosya, Stellar blok zincirine erişmenizi sağlayan özel anahtarlarınız gibi davranır ve bu yüzden onu güvenceye almak çok önemlidir. 

Kullanıcıların bu cüzdanla bulabilecekleri tek güvenlik açığı, masaüstü bilgisayarın güvenlik açısından durumu ve internete bağlı olup olmadığıdır. Bağlanırsa, bilgisayarın güvenliğini sağlamak kullanıcının sorumluluğundadır ve değilse, müşteri temelde soğuk bir cüzdandır. O zaman yapılması gereken tek şey, metin dosyasının bozulmasını önlemektir..

5. Stronghold Cüzdanı

Stronghold xlm cüzdan

Daha açık olmak gerekirse, Stronghold bir takas cüzdanıdır. Ancak, bu cüzdanı özel kılan şey, takasın (Stronghold) Stellar blok zincirinde çalışmasıdır. Kendisini Stellar ademi merkeziyetçi borsanın Lümenlerini (XLM) temsil eden Stellar ağının rampası ve çıkışı olarak tanımlıyor, genellikle DEX olarak adlandırılıyor.. 

Bahsedildiği gibi, borsalar, yatırımcıların jeton alıp satabilecekleri ve daha sonra bunları yerinde depolayabilecekleri veya başka bir yere taşıyabilecekleri ticaret noktalarıdır. Dolayısıyla, Stellar ağında çalışması sayesinde, Stronghold takas cüzdanı, Lumens coin’leri saklamak için o kadar güvenli ve güvenli bir yer olabilir.. 

6. StellarTerm

stellarterm cüzdan

Bu, iyi bir güvenlik itibarı ve tüccarlar veya yatırımcılar için işleyen bir ticaret istemcisi ile tamamlanmış merkezi olmayan bir borsaya sahip başka bir web tabanlı cüzdandır. Bir cüzdan olarak, XLM coin’lerinizin güvenliği garantilidir çünkü cüzdan, söylediğimiz gibi bu cüzdanı barındıran Stellar ağında çalışır. Cüzdanı kurduğunuzda, kullanıcılar, kullanımı kolay ve çekici kullanıcı arayüzleri aracılığıyla doğrudan genel ve özel anahtarları oluşturabilir. 

StellarTerm Windows, Mac ve Linux işletim sistemlerinde çalışabilir ve bu nedenle kullanıcılar için bir sorun olmamalıdır. Bu cüzdanla ilgili iyi olan şey, özel anahtarların müşterinizin bilgisayarında yerel olarak depolanmasıdır.. 

Ayrıca, StellarTerm ticaret istemcisi birkaç başka kripto para birimini de destekliyor, yani yatırımcıların XLM varlıklarının bir kısmını veya tamamını istedikleri diğer coinlere veya tokenlere dönüştürme seçeneği var. StellarTerm için bile özel olan şey, yukarıda bahsettiğimiz donanım cüzdanı Ledger Nano S ile kolayca uyumlu olmasıdır..

7. Istakoz

lobstr cüzdan

Hafif ve basit bir web cüzdanı kullanmayı tercih ederseniz, Lobster listenin başında olmalıdır. Kullanımı ücretsizdir ve işlemlere başlamak için kullanıcının e-postasını kullanarak kaydolması gerekir. Lobster web istemcisi giriş bilgileri, kullanıcı e-posta adresine gönderilecek ve daha sonra giriş yapmalı ve bir Stellar Hesabı oluşturmalıdır.. 

Bundan sonra, hesap kurtarma tohum cümlesini ve genel ve özel anahtarları kolayca oluşturabilirsiniz. Güvende tutulması gereken özel anahtardır ve bu nedenle cüzdanı güvenle saklamak yatırımcıya düşer. Para yatırmak ister misin? XLM’den Istakoz’a hesap, sağlanan genel anahtarlar alıcının adresi olmalıdır.

Sonuç

Tabii ki, bunlar mevcut tek cüzdanlar değil, orada tonlarca var. Özetlemek gerekirse, Stellar Lumens cüzdanınızı seçerken temel kural güvenlik, desteklenen madeni paralar ve fiyattır. Cüzdanlar uygun fiyatlı olmalı ve gerekirse XLM paralarını saklayın şebekenin dışında ise para harcamanız gerekir, ancak bunu yalnızca akredite cihaz satıcılarında yapın. 

Ledger Nano cüzdanlarının kendi dağıtıcıları vardır ve kötü amaçlı yazılım yüklü sahte Ledger Nano S cihazlarını satın almaya başlayabileceğiniz için talimatlarını takip etmeniz önemlidir. Değilse, bir web cüzdanı iyi bir kılıf olabilir. Yapmanız gereken tek önlem iyi bir antivirüs kullanmaktır ve evet, uygulama derecelendirme konusudur. Blockchain topluluğu onaylı cüzdanlar için ödeme yapın.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me