אובדן קריפטו מהשבתות חליפין, פריצות ארנק, הונאות ואירועים אחרים נפוצים למרבה הצער כיום בעולם הקריפטו. מנקודת מבט מס, לא מתייחסים לאותם אירועים אלה זהה, וזה תלוי במידה רבה בפרטי הנסיבות. מדריך זה עוסק בצורות הנפוצות ביותר של גניבות והפסדי קריפטו והדרכים האפשריות לטפל בהם מנקודת מבט מס בארה”ב..

הצהרת אחריות: פוסט זה נועד למטרות הסברה בלבד ואין להתייחס אליו כייעוץ מס, משפטי או ייעוץ השקעות. תחום מיסוי הקריפטו מתפתח כל הזמן ואינו שחור-לבן. אנא שוחח עם מומחה המס שלך, רו”ח או עו”ד כיצד עליך להתייחס למיסוי של מטבעות דיגיטליים.

הערה – אם המטבע הקריפטוגרפי שלך פשוט ירד במחיר לפני מכירתו, זה נחשב הפסד הון או הפסד השקעה. זה שונה מחלק מההפסדים שנדון להלן. לקבלת מידע מפורט יותר, קרא את המדריך שלנו בנושא כיצד להתמודד עם הפסדי הון עבור המטבע הקריפטוגרפי שלך.

תרחישים שונים של אובדן קריפטו

בכל הנוגע לניכוי או הגשת הפסדי מטבעות חליפין, מצבים שונים חלים על כללי מס שונים בארה”ב. הצורות הנפוצות ביותר של הפסדי קריפטוגרפיה אנו רואים כאן ב מס. CryptoTrader מפורטים להלן:

 1. אובדן נפגעים – (למשל: גישה לאיבוד הארנק שנשלח לכתובת שגויה)
 2. אובדן גניבה – (לדוגמא פריצה לבורסה / ארנק, מטבעות גנובות)
 3. הפסד השקעה – (אזור אפור = למשל הונאת ICO, כיבוי Exchange)

כל תרחיש של אובדן מטבעות קריפטו ייפול תחת אחד משלושת הסיווגים הללו: אובדן נפגעים, אובדן גניבה או אובדן השקעה (הון). זה תלוי בך כיצד אתה רוצה לטפל ולדווח על הפסדיך. שלוש הקטגוריות מוסברות בהמשך.

אובדן נפגעים בקריפטו

הפסדי נפגעים

אובדן נפגע הוא נזק, הרס או אובדן רכוש הנובע מאחד האירועים הניתנים לזיהוי:

 1. אירוע פתאומי – מהיר, ולא הדרגתי או מתקדם
 2. אירוע לא צפוי – בדרך כלל לא צפוי ולא מכוון
 3. אירוע חריג – לא התרחשות מהיום להיום

פוסט 2017, אחרי חוק הורדות מס ועבודות הועבר לחוק, צורות רבות של הפסדי נפגעים שהיו בניכוי בעבר טופס 4684, כבר לא זכאי לניכויים. כפי שניתן לראות ב- אתר מס הכנסה כאן, הרכוש היחיד שניתן לתבוע כנפגע השתתפות עצמית צריך להיות אסון מוכרז מבחינה פדרלית.

במקרה של מטבעות קריפטוגרפיים, בכל פעם שתאבד ברשלנות את מטבע הקריפטוגרפיה שלך, זה יהיה נפגע שאינו ניתן להפחתה לצרכי מס..

דוגמאות לנפגעים שלא תקבל הפסקת מס כוללים את הדברים הבאים:

 • מטבעות שאבדו מאבדן גישה למפתחות פרטיים & ארנקים
 • מטבעות שאבדו משליחה לכתובות שגויות
 • צורות רשלניות אחרות של אובדן קריפטו

אם אתה חושב שיש לך מקרה ייחודי, או אם יש לך שאלות על אובדן נפגע באופן כללי, זה תמיד רעיון טוב לדון עם מוסמך איש מקצוע מטבע קריפטוגרפי.

הפסדי גניבה מיסים מטבעות קריפטוגרפיים

אובדן גניבה

גניבה היא לקיחה והסרה של כסף או רכוש מתוך כוונה לשלול ממנו את הבעלים. לקיחת רכוש חייבת להיות בלתי חוקית על פי חוק המדינה בה התרחש ונעשה בכוונה פלילית.

הפסדי גניבת מטבעות נפוצים כוללים את הדברים הבאים:

 • מטבעות גנובות
 • ארנקים פרוצים
 • חשבונות Exchange פרוצים

בדומה להפסדי נפגעים לעיל, לאחר שנת 2017 לאחר העברת חוק הורדות המס ומשרות, הפסדי גניבה אינם ניתנים לניכוי טופס 4684. אם המטבע הקריפטוגרפי שלך נגנב ומסווג כאובדן גניבה, אין זה סביר שתוכל למחוק זאת. אתה יכול לקרוא עוד על הפרטים של כללים אלה ב הנחיות למס הכנסה כאן.

דיווח על הקריפטו האבוד שלך כהפסד השקעה הוא הגישה היחידה המאפשרת פטור ממס. כפי שתקרא להלן, לא ברור אילו תרחישים של הפסד קריפטו מתאימים למעמד של הפסד השקעה. אנו ממליצים להיוועץ באיש מקצוע בתחום המס, בעל מצב ייחודי. הצוות שלנו תמיד שמח לעזור להפנות אותך למישהו.

מיסי הונאת ICO

הפסדי השקעות (הפסד הון)

לא ברור במפורש האם ניתן להתייחס לאירועים כמו הונאות ICO או כיבוי חליפין (כמו הר גוקס) כהפסד השקעה. סקרנו אנשי מקצוע רבים ממי שמכירים את המטבע הקריפטוגרפי בעת כתיבת מאמר זה, והם לא כולם מסכימים על הטיפול הנכון.

הפסדי השקעה דומים להפסד שנגרם לך מרכישת מניה או צורה אחרת של נכס ואז מכירתו בפחות ממה שרכשת אותו. כנ”ל לגבי מכירת ביטקוין בפחות ממה שרכשתם אותו.

ניתן לדווח על סוג זה של הפסד הון בטופס 8949 שבו עליך לרשום את בסיס העלות שלך בנכס, את שווי השוק ההוגן במועד שפטרת אותו ואת הרווח או ההפסד נטו. כפי שאנו דנים ב מדריך הפסדי הון ביטקוין, עד 3,000 $ מהפסדי הון נטו ניתנים לניכוי בכל שנה נתונה. הפסדים גדולים יועברו לשנים מס עתידיות. זהו התהליך הבסיסי לדיווח על רוב עסקאות הקריפטו.

לא קיים הנחיה בשחור-לבן ממס הכנסה לתרחישים ספציפיים אלה, כך שבסופו של דבר עליכם להשתמש בשיקול-דעתכם כיצד לסווג ולהגיש אירועים אלה. נעבור על האפשרויות השונות בהמשך.

הונאת ICO

לדברי אלכסנדר לרות, מייסד & מנכ”ל Luthuths וסמנכ”ל הכספים של ארבו, “השיטה הנכונה היא להתייחס אליו כאל גנוב, וזה אובדן נפגע אישי שלא יהיה זכאי לשנת 8949.” לרות ממשיכה והסבירה, “אתה יכול לנסות לטעון זאת ב- 8949 ולומר ששווי ההשקעה נעשה למעשה בעלות של 0 דולר, אך זו עמדה מסוכנת.”

מנגד, פאשה מאליק, מייסד משותף ונשיא חברת קבוצת ייעוץ תיור (חברת ציות למס), טוענת כי יש “להשתמש בהנחיות SEC אלא אם צוין אחרת. באופן כללי, התייחס ל- ICO כהנפקת ניירות ערך והשקעה בה תהיה השקעה הונית. אז הונאה תהיה הפסד הון ב- 8949. במקרה כזה מומלץ לרוב לקבל דיווח מטעם ה- FBI, המשטרה המקומית או אגפי הפשעים הפיננסיים שדיווחת על השקעה זו כהונאה והונאה. הדו”ח מיועד להגנת הביקורת על מס הכנסה שלך."

סקרנו אנשי מקצוע רבים בתחום המסים בכתיבת מאמר זה, והיו דעות שונות רבות לגבי הטיפול הנכון בהונאות ICO.

בסופו של דבר, תביעת הונאת ICO כהפסד השקעה תנכה את הסכום שהושקע בטופס 8949.

לדוגמא, אם השקעתי 5,000 דולר בתמורה למה שאמרו לי שיהיו 20,000 אסימונים של XYZ ב- ICO שהתברר כמרמה, אז 8949 שלי יכלול ערך מכירה עם בסיס עלות של 5,000 $, הכנסות של 0 $ ו- הפסד של 5,000 דולר.

כיבוי חילופי

החלף כיבויים כמו זה של Cryptopia והר. Gox מגיעים עם שטח אפור דומה כמו הונאת ICO.

ישנם אנשי מקצוע הטוענים כי מדובר בהפסד השקעה שניתן לדווח עליו ב- 8949, ולכן אתה מקבל הפסקת מס, בעוד שאחרים טוענים כי השבתת חליפין תהיה הפסד נפגע אישי שאינו ניתן לניכוי..

מאט מטרס, סוכן רשום ומומחה למיסוי קריפטוגרפים ב MDM שירותים פיננסיים, אומר כי השבתת חליפין היא “בהחלט מתאימה יותר ל 4684 [אובדן נפגעים], אולם אף אחד לא רוצה לשמוע שכיוון ש 4684 נעלם בעיקר לאחר קיצוץ המס וחוק עבודות.” מאט גם ממשיך ואומר כי “יש טיעון ניואנסים מדוע זה יכול להיות הפסד השקעה, אבל שזה עמדה מסוכנת לנקוט.”

בסקר שלנו לכתיבת מאמר זה, רוב אנשי המקצוע בתחום המסים ראו בהשבתת חליפין הפסד נפגע, ולכן לא אירוע השתתפות עצמית. זו בהחלט הגישה השמרנית יותר לנקוט בראיית המס. עם זאת, לא הייתה הסכמה מוחלטת בקרב אנשי המקצוע.

מיסי מטבעות גנובים בקריפטו

כיצד לדווח על מטבעות גנובים ואבודים שלך בתוך CryptoTrader.Tax

כעת, לאחר שדנו בשלושת סוגי ההפסדים וכיצד ניתן ליישם אותם בתרחישים שונים של קריפטו, אנו נעבור כעת על תהליך יצירת דוחות מס קריפטו לכלול הפסדים אלה כראוי בתוך CryptoTrader.Tax.

נפגעים ללא השתתפות עצמית

אם ברצונך לסווג את המטבעות האבודים שלך כנפגעים שאינם ניתנים לניכוי, נווט לשלב 3 באפליקציית האינטרנט CryptoTrader.Tax. כאן אתה צריך לבחור את “גניבה & הכרטיסייה נפגעים.

גניבת מס קריפטו

עליך לבחור ב”סוג “כדי להיות נפגע ואז תוכל להוסיף תיאור לאובדן הנפגע הזה עבור הרשומות שלך. בדוגמה שלמעלה, נבחר התיאור “גישה לאיבוד הארנק”.

הפסדי נפגעים אלה לא יבואו לידי ביטוי ב- 8949 שלך לאחר הפעלת הדוח שלך. הם יוצגו ב”דוח המטבעות האבודים והגנובים “ושווי הדולר של כמות המטבעות שאבדו יפורט לרשומותיך. אינך צריך לעשות דבר נוסף עם הפסדים אלה מכיוון שהם אינם ניתנים לניכוי.

זכור, הפסדי נפגעים פוטנציאליים יכולים לכלול מפתחות פרטיים שאבדו, כיבוי חילופי דברים ואירועים אחרים. זה תלוי בך איך אתה רוצה לסווג את ההפסד שלך.

אובדן גניבה

כדי לדווח על אבדות גניבה באמצעות האפליקציה, נווט שוב ​​לגניבה & הכרטיסייה נפגעים בשלב 3. הפעם עליך לבחור “להקליד” כגניבה.

הפסד מס קריפטו

הפסדי גניבה אלה גם לא ישפיעו על טופס 8949. הם יופיעו ב”דוח המטבעות האבודים והגנובים “עם ערך הדולר של כמות המטבעות הגנובים המפורטים לרישומיכם..

הפסדי השקעות

לבסוף, תוכל לדווח על הפסדי ההשקעה שלך באופן דומה. נווט שוב ​​לשלב 3, אך בחר סוג “הפסד השקעה”.

הפסדי מס ביטקוין

זהו סוג ההפסד היחיד שישפיע על טופס 8949 בדוח המס שלך. זכור, כפי שפורט לעיל, הפסדי השקעה ינוכו ויקטינו את הרווחים שלך ב- 8949. זהו אזור אפור לגבי התרחישים שעומדים בסיווג מסוג זה, לכן עליך להשתמש בשיקול דעתך ולדון עם איש המס שלך..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me