לפני הנחיות מס חדשות לקריפטו של מס הכנסה ב- 2019, לא היה ברור במפורש באיזו שיטת עלות אתה אמור להשתמש בעת חישוב רווחי ההון שלך והפסדי ההון שלך לצורך דיווח המס שלך. בגלל אי ​​הוודאות הזו, רוב הסוחרים בעבר השתמשו ב- FIFO (ראשונה בהתחלה) מכיוון שזו נחשבה לגישה השמרנית ביותר. ההנחיה החדשה לשנת 2019 מצהירה רשמית כי ניתן להשתמש בשיטות זיהוי ספציפיות כמו LIFO (last-in first-out) או HIFO (first-first first-out) בתנאי שתוכלו לזהות ספציפית יחידות קריפטוגרפיות מסוימות. זה דבר טוב מאוד עבור סוחרי מטבעות קריפטוגרפיים, וזה מספק להם הזדמנות נהדרת לחיסכון במס. 

כיצד אוכל לזהות באופן ספציפי יחידת מטבעות מטבעות?

על פי הנחיות מס הכנסה, תוכל לזהות ספציפית יחידה של מטבע קריפטוגרפי אם ברשותך רשומות המכילות את המידע הבא:

  1. התאריך והשעה שבה נרכשה כל יחידה,
  2. הבסיס שלך ושווי השוק ההוגן של כל יחידה במועד הרכישה שלה,
  3. התאריך והשעה שבה כל יחידה נמכרה, הוחלפה או נפטרה אחרת, וכן
  4. שווי השוק ההוגן של כל יחידה בעת מכירה, החלפה או סילוק, וסכום הכסף או ערך הנכס שהתקבל עבור כל יחידה

תוכנת מס מטבעות מטבעות כמו מס. CryptoTrader עוקב עבורך באופן אוטומטי אחר כל המידע הזה, כך שתוכל להשתמש בשיטות ספציפיות לתמחור זיהוי כמו HIFO או LIFO בביטחון. כל המידע הזה ייכלל בדוח שביל הביקורת המלא שלך ש- CryptoTrader.Tax מייצא לכל המשתמשים בו..

האם אתה מבולבל כיצד עובדים מיסי מטבעות קריפטוגרפיים? אתה יכול לבדוק את שלנו מדריך מלא לשנת 2019 בנושא מיסוי קריפטו להתמוטטות מוחלטת.

כיצד פועלים FIFO, LIFO ו- HIFO?

FIFO (ראשון בכניסה ראשונה), LIFO (אחרון בהתחלה ראשונה) ו- HIFO (הגבוהה ביותר בהתחלה ראשונה) הן פשוט שיטות שונות המשמשות לחישוב רווחים והפסדים של מטבע חוץ. מנקודת מבט חשבונאית, כל שיטה “מוכרת” נכסים ספציפיים בסדר כרונולוגי שונה, מה שמוביל בסופו של דבר לסך רווחי הון או מספר הפסדים אחר על הנייר. נפרט כיצד כל שיטה עובדת בהמשך.

פיפו

שימוש בהתחלה ראשונה עובד בדיוק איך שזה נשמע. המטבע הראשון שאתה רוכש (כרונולוגית) הוא המטבע הראשון שנספר למכירה.

דוגמה:

אתה קונה 10 ETH ב- Coinbase ב -15 בינואר 2018 תמורת 500 דולר כל אחד. כעבור שבועיים אתה קונה עוד 3 במחיר של 600 דולר. ביוני 2018 אתה מוכר 5 ETH תמורת סך של 3,000 $. 

איך זה עובד באמצעות FIFO?

כדי לחשב את רווח ההון שלך בעסקה זו, עליך לדעת באיזה מחיר רכשת את אותה ETH.

מכיוון שאנו משתמשים ב- FIFO, מחיר הרכישה של אותם 5 ETH שמכרת ביוני יעמוד על 2,500 $ מכיוון שכל אחד מהם נרכש תמורת 500 $ בקבוצה הראשונה שקנית (5 * $ 500).

עושה את המתמטיקה ואז:

3,000 $ (מחיר מכירה) – 2,500 $ (מחיר קנייה או בסיס עלות) = 500 $ רווח הון.

כפי שאתה יכול לראות, באמצעות FIFO, אנו מוכרים את המטבעות שרכשנו תחילה. ראשונה פנימה, ראשונה החוצה.

LIFO

LIFO עובד בדיוק בניגוד ל- FIFO. במקום למכור את המטבעות הראשונים שרכשתם, אתם מוכרים את המטבעות האחרונים שנכנסו (כלומר המטבעות האחרונים שרכשתם).

כדי להמחיש זאת עוד, בואו נשתמש באותה דוגמא מלמעלה.

שימוש ב- LIFO, בסיס העלות שלנו (או מחיר הרכישה המקורי) של ה- 5 ETH שמכרנו ביוני יהיה 2,800 $ (600 $ + 600 $ + 600 $ + 500 $ + 500 $). 

עושה את המתמטיקה ואז:

3,000 $ (מחיר מכירה) – 2,800 $ (מחיר קנייה או עלות) = 200 $ רווח הון

כפי שאתה יכול לראות עם LIFO, אנו מוציאים מהמטבעות האחרונים שקנינו – במקרה זה קנינו 3 ETH במחיר של 600 $, לכן אנו מוכרים תחילה את קבוצת המטבעות הזו. לאחר שהקבוצה הזו איננה, אנו מוכרים את ה- 2 ETH שנקנה תמורת 500 דולר. בדוגמה זו, השימוש ב- LIFO הוביל לרווח כולל של 200 $ כאשר FIFO הוביל לרווח הון כולל של 500 $.

בתקופה של עליית מחירי מטבעות קריפטוגרפיים, שימוש ב- LIFO יביא לרווחים החייבים במס פחות משמעותית. זה גם יגן על הקריפטוגרפיה המוקדמת ביותר שרכשת מפני שלא תימכר “מייד”. זה יכול להוביל ליתרונות אחרים כמו הארכת תקופת החזקת המטבע החופשי שלך. זכרו, רווחי הון ארוכי טווח (נכסים המוחזקים יותר משנה לפני שנפטרו) ממוסים בשיעור רווח הון לטווח הארוך, שהוא פחות משיעור מס רווח הון לטווח הקצר.

HIFO

ההתחלה הראשונה הגבוהה ביותר (HIFO) עובדת בדיוק איך שזה נשמע. אתה מוכר תחילה את המטבעות בעלות העלות הגבוהה ביותר (מחיר הרכישה המקורי).

ניתן להשתמש ב- HIFO כשיטת “מזעור מיסים” מכיוון שהיא תוביל לרווחי הון הנמוכים ביותר ולהפסדי ההון הגדולים ביותר, הטובים ביותר משני העולמות. יש לזכור כי ניתן להשתמש בהפסדי הון נטו לקיזוז הכנסות אחרות עד לסכום של 3,000 דולר (הנותרים יועברו לשנות המס העתידיות).

על פי הדוגמה שלנו לעיל, HIFO למעשה יוביל לאותו רווח כולל של LIFO. אבל אתה יכול לדמיין כיצד תרחיש עם מאות עסקאות יעבוד – מכירת מטבעות בסיס העלות הגבוהה ביותר שלך תחילה כדי למזער את רווחי ההון שלך.

לקחת הערה

חשוב לציין כי מס הכנסה אוהב להיות רטרואקטיבי כאשר הוא מנפיק הנחיות. למשל, שים לב 2019-24, שהיה ההנחיה האחרונה שפורסמה וסיפקה בהירות לשאלת הזיהוי הספציפית הזו, הונפקה בשנת 2019, אך עדיין ניתן להחיל אותה על עסקאות שהתרחשו לפני 2019. המשמעות היא שמשלמי המסים שהשתמשו ב- FIFO בשנים קודמות עשויים להיות מסוגלים באופן סביר לחזור ולתקן את החזרי המס בשנים קודמות בשיטת תמחיר זיהוי שונה וספציפית. 

כמו תמיד, עליך להתייעץ עם רו”ח שלך או איש מקצוע מטבע קריפטוגרפי.

מהם היתרונות של HIFO ו- LIFO בהשוואה ל- FIFO המסורתי?

שימוש ב- HIFO או ב- LIFO במקום ב- FIFO יכול להוביל לכמות נמוכה יותר של רווחי ההון על הנייר. שיטות כמו LIFO יכולות גם להגן עליך מהצורך לשלם את שיעור רווחי ההון לטווח הקצר על ידי הארכת תקופת ההחזקה של המטבע הקריפטוגרפי שלך..

מיסוי מטבעות לזיהוי ספציפי

תוכנת מס קריפטוגרפי

תוכנת מס מטבעות מטבעות כמו מס. CryptoTrader יכול לטפל באופן אוטומטי בכל דיווחי המס שלך ב- cryptocurrency. כל שעליך לעשות הוא להעלות את היסטוריית עסקאות הקריפטו שלך לפלטפורמה וליצור את הצורך שלך דוחות מס קריפטו בלחיצת כפתור. הפלטפורמה תומכת בכמה שיטות עלות שונות כמו FIFO, LIFO ו- HIFO. 

אתה יכול לקחת את דוחות המס שהפלטפורמה מייצרת לבעל מקצוע המס שלך או פשוט להעלות אותם לתוכנת הגשת המס שלך כמו TurboTax אוֹ TaxAct.

* פוסט זה נועד למטרות הסברה בלבד ואין לראות בו פרשנות מס, השקעה או ייעוץ משפטי. אנא שוחח עם מומחה המס שלך, רואה חשבון או עו”ד מיסוי כיצד עליך להתייחס למיסוי של מטבעות דיגיטליים.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me