האם הדוח על חשבונות בנק חוץ ופיננסים (FBAR) חל על מטבעות קריפטוגרפיים? זו שאלה פופולרית בקהילת מיסי הצפנה שאף אחד אין לה תשובה מוגדרת. מאמר זה מפרק את ה- FBAR וכיצד הוא חל על מטבעות קריפטוגרפיים.

*** עדכון נכון לתאריך 18/7/2019 ***

"בתגובה לבקשת הדרכה מקבוצת רואי חשבון, רשת אכיפת הפשעים הפיננסיים באוצר קבעה לאחרונה כי אין צורך לחשוף חשבונות קריפטוגרפיים המוחזקים בבורסות הממוקמות מחוץ למדינה..

פירוש הדבר שאינך צריך להתוודות על נכסי Binance שלך ​​בדוח בנק החוץ וחשבונות פיננסיים, כינוי FBAR. הדו”ח, שמוגש על גבי טופס שנקרא Fincen 114, נדרש כאשר נכסיו הפיננסיים של משלם המסים (מזומנים וניירות ערך) המוחזקים במוסדות זרים עומדים על 10,000 דולר.."

עוד על עדכון FBAR זה ניתן לראות במאמר פורבס זה כאן.

FBAR, מתי זה חל?

על פי הוראות הגשת FBAR שהונפקו על ידי רשת אכיפת פשעים פיננסיים (FinCEN), אדם בארצות הברית שיש לו אינטרס כספי או סמכות חתימה על חשבונות פיננסיים זרים חייב להגיש FBAR אם הערך המצרפי של חשבונות הפיננסים הזרים עולה על $ 10,000 בכל עת במהלך השנה הקלנדרית. חשבון פיננסי כולל, אך אינו מוגבל, ניירות ערך, תיווך, חסכון, ביקוש, בדיקה, פיקדון, הפקדת זמן או חשבון אחר המתנהל במוסד פיננסי (או אדם אחר המבצע את שירותיו של מוסד פיננסי). חשבון פיננסי כולל גם חשבון עתידי או סחורות אופציות, פוליסת ביטוח עם שווי מזומן, פוליסת קצבה עם שווי מזומן ומניות בקרן נאמנות או קרן מאוגדת דומה..

בהדרכה הרשמית היחידה בנוגע לקריפטוגרפיה, הודעת מס הכנסה 2014-21, שירות ההכנסה הפנימית (IRS) קבע כי מטבע וירטואלי נחשב לנכס, ולא למטבע, עבור למטרות מס. כפי שניתן לראות מההגדרה של חשבון פיננסי לעיל, נכס אינו ברשימה. לכן, יש אנשים שטוענים כי מטבע קריפטוגרפי אינו נופל תחת דרישת הגשת FBAR. עד כה, מס הכנסה וגם FinCEN לא הוציאו הנחיות רשמיות להבהיר האם FBAR חל על מטבעות קריפטוגרפיים. אם תחקור את הנושא באינטרנט, תראה מסקנות סותרות, יש אנשים הסבורים שקריפטו אינו כפוף ל- FBAR בעוד שיש אנשים שחושבים אחרת.

מה אומרים אנשי מקצוע בתעשייה?

ביוני 2014, אנליסט מס הכנסה של האגף לעסקים קטנים / עצמאיים הצהיר בשידור רשת כי לצורכי FBAR, אין דיווח על ביטקוין “… לא נכון לעכשיו.” אנליסט מס הכנסה גם הצהיר כי “FinCEN אמר כי מטבע וירטואלי לא יהיה ניתן לדווח על ה- FBAR, לפחות בעונת הגשת זו.” עם זאת, לא הובא הנחיה לשנות המס העתידיות. המכון האמריקאי לרואי חשבון (AICPA) פרסם מכתב למס הכנסה ב- 16 ביוני 2016 וביקש ממס הכנסה להנחיות נוספות בנוגע לדרישות הדיווח ב- FBAR בנוגע לקריפטוגרפיה. אך מס הכנסה טרם סיפק תגובה.

כמה מעורכי דין מיסים טענו שמכיוון שהלכה הפסוקה מצאה כי חשבונות הימורים זרים מקוונים נכללים בדרישות הגשת FBAR, גם חילופי מטבע חוץ זרים עושים זאת. ב- 9 באוגוסט 2018, מנהל FinCEN קנת בלאנקו העביר נְאוּם לגבי גישת הסוכנות לקריפטוגרפיה. הנאום סיפק כמה הבהרות ותובנות מועילות, אך הותיר כמה שאלות חשובות ללא מענה. בנאומו חזר המנהל בלאנקו כי ICO הם מעבירי כספים, הכפופים לתקנות ה- AML (Anti-הלבנת הון) של FinCEN. בנאומו של הבמאי בלאנקו עולה גם כי חילופי עמיתים לעמית מסוימים הם מעבירי כסף. עם זאת, הנאום עדיין משאיר עמימות ניכרת.

טוב יותר בטוח מאשר להצטער

למרות חוסר הוודאות בנוגע לדרישות הדיווח הזר, אנשי מקצוע רבים במיסוי הצפנה מציעים לטעות בצד הזהירות. השקפתם היא שלעולם לא כואב לדווח, ואי הדיווח מסוכן מדי מכיוון שבתרחיש הגרוע ביותר, אי דיווח עלול להוביל לעונש של 100,000 דולר פלוס מאסר בפועל..

בפרקטיקת המס הקריפטו שלי, אני ממליץ ללקוחות שלי להגיש FBAR אם הם מחזיקים בחשבון חילופי קריפטו שנמצא מחוץ לארה”ב ושווי החשבון הוא יותר מ- $ 10,000 דולר ארה”ב בכל עת במהלך שנת המס. למרות ש- FinCEN לא הוציאה הנחיה לפיה יש לדווח על מטבעות קריפטוגרפיים במסגרת FBAR, הסוכנות גם לא הוציאה שום הצהרה לפיה לא תהיה מעורב בהפרות FBAR בעתיד, אם לא תדווח על מטבע קריפטוגרפי ב- FBAR שלך כעת. . במילים אחרות, FinCEN יכול להסתכל אחורה ולהעניש אותך בעתיד, ואין שום דרך לחזור לשנות את שיא האי-דיווח שלך כעת. אין הגשת מס או דמי הגשה הקשורים להגשת FBAR, זה כמעט לא הגיוני להגיש. נהפוך הוא, אי הגשה מהווה סיכון גבוה ומכניסה אותך לעולם של חוסר וודאות.

שרון ייפ – יועצי מס Crypto, LLC

שרון ייפ הוא רו”ח עם 20 שנות ניסיון מיסוי הן בחשבונאות ציבורית והן בתאגידים. היא המייסדת והבעלים של יועצי מס קריפטו, LLC, נוהג מס המתמחה במיסוי קריפטוגרפי. המשרד מתמקד בשירות לקוחות העוסקים בעסקאות קריפטו מסובכות או מעורבים בקריפטוגרפיה במשרה מלאה. שרון מספקת שירותי עסקים ומס מיסים מקיפים ומותאמים אישית. בין לקוחותיה נמנים סוחרי מטבעות קריפטוגרפיים, כורים ובעלי עסקים במרחב הקריפטו.

אוטומט את דיווח רווחי ההון שלך באמצעות מס. CryptoTrader.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me