גוף גביית המסים בבריטניה, HMRC (הכנסותיה ומכסתה של הוד מלכותה), החל לאכוף בצורה אגרסיבית יותר את מס ההצפנה שלה. מדיניות. ככל שמטבעות קריפטוגרפיים כמו ביטקוין גדלו בפופולריות לאורך השנים, כך גדל כמות האנשים שמרוויחים כסף על ידי השקעה או סחר בהם. על פי כללי מס הקריפטו בבריטניה, הכנסה זו נחשבת לרווחי הון והיא כפופה לפיה מיסי רווחי הון.

מיסים יכולים להיות נושא מסובך. במדריך זה אנו מפרקים את כל מה שצריך לדעת בכל הנוגע למיסי קריפטוגרפיה לאזרחי בריטניה. 

מה זה מטבעות קריפטוגרפיים?

אם אתה קורא מדריך זה, סביר להניח שכבר התעסקת במטבעות קריפטוגרפיים כמו ביטקוין. לא נצלול עמוק על יסודות הקריפטו בתוך היצירה הזו, אך נסביר כיצד ממשלת בריטניה רואה אותם.

שלהם נייר מדיניות, HMRC מסביר כי קבוצות קריפטו (או ‘קריפטוגרפיה’ כידוע) הן ייצוגים דיגיטליים מאובטחים בקריפטוגרפיה של ערך או זכויות חוזיות שיכולים להיות:

 • הועבר
 • מְאוּחסָן
 • נסחר אלקטרונית

ישנם סוגים שונים של קבצי קריפטו, כולל אסימונים להחלפה, אסימוני שירות ואסימוני אבטחה. HMRC אינו מחשיב מטבע קריפטוגרפי כמטבע או כסף. 

מדריך מיסי קריפטו בבריטניה

יסודות מיסוי הקריפטו בבריטניה

מנקודת מבט מס, השקעה בקריפטוגרפיה דומה מאוד להשקעה בנכסים אחרים כמו מניות, אג”ח ונדל”ן. המשמעות היא שכללים לרווחי הון והפסד חלים כאשר אתה מסלק את מטבע הקריפטוגרפיה שלך. “סילוק” הוא מונח רחב שמשמעותו בעצם בכל פעם שאתה נפטר מ- cryptocurrency.

HMRC מסביר כי פינוי כולל:

 • מכירת מטבע קריפטוגרפי תמורת כסף
 • החלפת מטבעות מטבעות מסוג אחר של מטבעות מטבעות
 • שימוש בקריפטוגרפיה לתשלום עבור סחורות או שירותים
 • מתן קריפטוגרפיה לאדם אחר

אז אתה ‘משליך’ את הקריפטו שלך באופן רשמי בכל פעם שאתה מבצע את אחד מארבעת התרחישים האלה, ואתה כפוף לכך מיסי רווחי הון על כל רווחים שאתה מממש – דומה אם היית מסלק מניות או צורות אחרות של השקעות.

דוגמה 1:

כריסטופר רוכש 1 BTC תמורת 5,000 ליש”ט ביולי. כעבור חודשיים הוא מוכר את ה- BTC הזה תמורת 7,000 ליש”ט. כריסטופר מכיר ברווח הון בסך 2,000 לירות שטרלינג במכירה / סילוק BTC 1 שלו.

דוגמה 2:

מג רוכשת 20 XRP תמורת 50 פאונד. חודש לאחר מכן היא מחליפה את ה- 20 XRP תמורת 0.05 ETH. בזמן הסחר שווי השוק ההוגן של 0.05 ETH הוא 70 ליש”ט. מג מכירה ברווח הון של 20 ליש”ט בעסקה זו של ה- XRP שלה.

דוגמה 3:

ג’ון רוכש ETH אחד תמורת 100 פאונד. שבוע לאחר מכן, הוא משתמש ב- ETH הראשון שלו כדי לקנות טלוויזיה בעלת מסך שטוח חדש. בעת הרכישה שווי השוק ההוגן של ה- ETH הראשון שלו הוא 120 ליש”ט. ג’ון מכיר ברווח הון בסך 20 ליש”ט מסילוק ETH 1 שלו לרכישת הטלוויזיה שלו.

מיסי ביטקוין בבריטניה

חישוב רווחי הון קריפטו

בדוגמאות לעיל, חישוב רווחי ההון הוא פשוט ביותר מכיוון שיש רק שתי עסקאות לביצוע חשבונות. הנוסחה בה אנו משתמשים כדי לחשב רווחי והפסדי הון אלה היא כדלקמן:

שווי שוק הוגן – בסיס עלות = רווח / הפסד

שווי שוק הוגן הוא מחיר השוק של המטבע הקריפטוגרפי בזמן שמכרתם, סחרתם או השלכתם אותו. בסיס עלות מתייחס לסכום שעלה לך לרכוש את המטבע.

בדוגמה הראשונה שלנו לעיל, 5,000 ליש”ט הוא בסיס העלות של כריסטופר ו 7,000 ליש”ט הוא שווי השוק ההוגן בזמן המכירה. התוצאה היא רווח הון של 2,000 ליש”ט.

חישוב רווחי הון והפסדים מעסקאות הקריפטו שלך הופך להיות קצת יותר מורכב כשיש לך מספר עסקאות לחשבון. בריטניה דורשת סוג ספציפי של שיטה לחישוב בסיס העלות של המטבעות שלך המכונה חשבונאות בריכה משותפת. 

חשבונאות בריכה משותפת

עם ה שיטת חשבונאות מאוגדת משותפת, אתה בעצם ממוצע של כל העלויות שהוצאת לך לרכישת הקריפטו שלך. אתה לוקח את הממוצעים האלה כדי להגיע לבסיס העלות שלך למטבע. 

דוגמא:

אמה קונה 1 ETH תמורת 100 ליש”ט בחודש יולי ועוד 1.5 ETH בספטמבר תמורת 400 ליש”ט. בדצמבר היא מוכרת ETH אחד תמורת 300 פאונד. מהו רווח ההון שלה באמצעות חשבונאות מאוגדת משותפת?

סיכום:

 • יולי – קנו ETH אחד, £ 100
 • ספטמבר – קנו 1.5 ETH, £ 400
 • דצמבר – מכרו ETH 1, 300 ליש”ט

Example בדוגמה זו, לאמה יש מאגר כולל של 2.5 ETH. כדי לחשב את בסיס העלויות שלה על בסיס ETH, עלינו למצות את העלויות הכוללות שלה.

העלויות המותרות שלה לבריכה הכוללת של 2.5 ETH הן 500 ליש”ט. לאחר מכן אנו פשוט מחלקים את העלויות הכוללות המותרות שלה במאגר ה- ETH הכולל שלה.

£ 500 / 2.5 = £ 200 / ETH

בסיס העלות שלה ל- ETH הוא 200 ליש”ט.

אנו יכולים להשתמש במשוואה מלמעלה כדי לחשב את רווח ההון של אמה ממכירת ETH 1 שלה.

שווי שוק הוגן – בסיס עלות = רווח / הפסד

300 פאונד – 200 פאונד = 100 פאונד רווח

אמה מכירה ברווח הון של 100 ליש”ט ממכירת ETH אחד שלה בדצמבר.

מיסי הצפנה של HMRC

אותו יום ומיטה & כלל ארוחת הבוקר

העניינים מסתבכים מעט יותר כשמביאים בחשבון שני כללים נוספים החלים על רווחי הון בבריטניה: כלל אותו יום והמיטה & כלל ארוחת הבוקר.

כל אחד מהכללים הללו נועד למנוע לשטוף מכירות, שהוא תרחיש בו משקיע מוכר או מסלק נכס בכוונה שירד בערכו ואז קונה אותו בחזרה זמן קצר לאחר מכן. התנהגות זו ממקסמת את הטבות המס ועוזרת למשקיע למזער את רווחי ההון שלו. 

שלטון אותו יום והמיטה & כלל ארוחות הבוקר קיים כדי לבטל את הטבות המס שהיו קיימות מהתנהגות זו. 

כלל אותו היום

אם אתה מוכר מטבע קריפטוגרפי וקונה עוד קריפטו מאותו סוג באותו יום, בסיס העלות למכירה שלך יהיה עלות הרכישה של הקריפטו שקנית באותו יום. זה יהיה המקרה גם אם רכישת הקריפטו תתבצע לפני המכירה – כל עוד שניהם באותו יום.

המיטה & כלל ארוחת הבוקר

ידוע גם בשם כלל 30 הימים, כלל זה קובע כי כל אחד מהקריפטו שתרכשו תוך 30 יום ממכירתו ישמש כבסיס העלות שלו..

כל אחד מהכללים הללו משפיע על אילו קריפטוסים אתה “מוכר” ועל הסדר שאתה מוכר אותם – מנקודת מבט חשבונאית.

בעת חישוב הרווחים וההפסדים שלך והחלת שלושת הכללים הללו, יתייחס להתייחסות לקריפטוגרפיה שלך כאל נפטרת לפי הסדר הבא:

 1. כלל אותו יום: מטבעות שנרכשו באותו יום עם הסילוק נצרכים תחילה
 2. כלל לינה וארוחת בוקר: מטבעות שנרכשו בשלושים הימים שלאחר יום הסילוק 
 3. חשבונאות מאגר קריפטו: כל המטבעות הקודמים שנרכשו, מחיר ממוצע

דוגמא

בואו ניקח בחשבון את היסטוריית הסחר הבאה ונחשב את רווחי / הפסדי ההון הנלווים בהתאם לכל אחד מהכללים הללו.

 1. 1 במרץ – קנו BTC 1, £ 1,000
 2. 1 במאי – קנו 1.5 BTC, 3,000 ליש”ט
 3. 1 ביולי – קנה BTC אחד, £ 2,000
 4. 1 ביולי – מכרו 1.5 BTC, 3,000 ליש”ט
 5. 10 ביולי – קנו 0.25 BTC, 500 ליש”ט

על ידי יישום כל אחד מהכללים לעיל, המחיר של הביטקוין שלך נפטר לפי הסדר הבא:

 1. באותו יום: 1 BTC עם בסיס עלות של 2,000 ליש”ט (החל מהרכישה ב -1 ביולי)
 2. מיטה & ארוחת בוקר (כלל 30 יום): 0.25 BTC עם בסיס עלות של 500 ליש”ט (החל מ -10 ביולי רכישה)
 3. בריכת קריפטו: 0.25 BTC עם בסיס עלות של 400 ליש”ט. [(£ 1,000 + £ 3000) / (2.5 BTC)] * 0.25

אז כדי לחשב את רווח ההון ממכירת 1.5 BTC ב -1 ביולי, אנו מוסיפים כל אחד מהם כדי להגיע לבסיס העלות הכוללת עבור אותו 1.5 BTC: £ 2,000 + £ 500 + £ 400. לאחר מכן נוכל לחבר זאת לנוסחת הרווח וההפסד שלנו.

שווי שוק הוגן – בסיס עלות = רווח / הפסד

3,000 ליש”ט – 2,900 ליש”ט = 100 ליש”ט 

בדוגמה זו, המשקיע מכיר ברווח הון של £ 100.

כללי הצפנה של HMRC

האתגר לסוחרים

כפי שאתה יכול לראות, חישובי רווחי הון והפסדים אלה יכולים להיות מייגעים במהירות כאשר יש מספר לא מבוטל של עסקאות.

בנוסף, סוחרים רבים של מטבעות קריפטוגרפיים נסחרו במשך חודשים, לפעמים שנים מבלי לנהל תיעוד של עסקאותיהם. כדי לחשב כראוי את רווחי ההון וההפסדים שלך, עליך לרשום רשומות במחיר של GBP עבור כל נכס קריפטו שסחרת או מכרת בזמן המכירה. זכור, סחר של מטבע מטבע אחד עבור אחר נחשב לנטייה, ועליך לחשב את הרווח או ההפסד ב- GBP בסחר.

זו בעיה ענקית עבור סוחרי מטבעות קריפטו, מכיוון שנתוני שווי שוק הוגנים אלה ב- GBP לא תמיד זמינים. בורסות מטבעות קריפטוגרפיות מצטטות את רוב העסקאות במטבעות קריפטוגרפיים אחרים – לא במטבעות פיאטיים – ולכן ניסיון להתחקות אחר ערכי GBP היסטוריים עבור כל העסקאות שלך הופך למשימה כמעט בלתי אפשרית..

אתגר זה הוא הסיבה שבגללה פונים סוחרי מטבעות רבים תוכנת מס קריפטוגרפי כדי להפוך את כל תהליך הדיווח על רווחי הון והפסדים לאוטומטיים. 

מדוע חילופי הקריפטו שלי לא יכולים לתת לי צורות רווח והפסד?

בשל האופי הניתן להעברה של מטבעות קריפטוגרפיים, הבורסות אינן יודעות בדרך כלל את בסיס העלות של הנכסים שלך. זה מונע מהם אפשרות לתת לך דוחות רווחים והפסדים מלאים. 

כדי להמחיש זאת עוד, בואו נסתכל על דוגמא.

דוגמא:

מארק קונה 1 BTC ב- Coinbase תמורת 5,000 ליש”ט. לאחר מכן הוא שולח אותו לארנק האחסון הקר שלו לשמירה על בטוח. שנה לאחר מכן, מארק שולח את ה- BTC היחיד שלו לביננס ומחליף אותו תמורת 20 ETH.

בדוגמה זו, לבינאנס אין שום דרך לדעת את בסיס העלות של מארק של ה- BTC 1 שלו. Binance רק יכול לראות ש- BTC אחד נכנס לארנק Binance של מארק בתאריך XYZ. אין להם מושג מתי, בכמה, או היכן רכש אותו BTC במקור. מסיבה זו, Binance לא יכול לומר למארק מה היה רווח ההון או ההפסד שלו בסחר BTC שלו ל- ETH. חסר בה חלק מהמשוואה: בסיס עלות.

שווי שוק הוגן – בסיס עלות = רווח / הפסד

דוגמה זו מדגימה בעיה זו בקנה מידה קטן. העברות מתרחשות כל הזמן, וזאת ההעברה של הקריפטו שמאפשרת לבורסת המטבעות שלך לדווח על רווחי הון והפסדים בשמך. נטל הדיווח נופל עליכם כנישום המס.

לסיכום, בשנייה שאתה מעביר קריפטו לחילופי המטבעות שלך או מחוצה להם, הבורסה מאבדת את היכולת לדווח על הרווחים וההפסדים שלך.. Coinbase מסבירים זאת בעצמם למשתמשיהם במסגרת מדריך המס לחברות שלהם:

מס קריפטו בבריטניה

מיסים על הכנסות מקריפטו – כרייה / הימור

מטבעות קריפטוגרפיים המתקבלים ממאמצי כרייה או השקעה נחשבים לסוג של הכנסה. ההכנסה שאתה מזהה שווה לערך השוק ההוגן של הקריפטו בעת רכישת המטבע. 

סכום ההכנסה שהוכר אז הופך לבסיס העלות במטבע המתקדם.

דוגמא:

רוג’ר כורה מטבע XYZ לאורך כל השנה. ב- 1 ביולי, רוג’ר מקבל תגמול חסום של 0.0576 מטבע XYZ. באותה עת שווה סכום זה של מטבע XYZ 50 לירות שטרלינג. רוג’ר מכיר בהכנסות של 50 ליש”ט מפעילות כרייה זו.

כנ”ל לגבי קריפטו שהתקבל מתגמולים בהימור. 

ההכנסות שלך מטבע קריפטוגרפי מכרייה ו / או ההימור מסווגות אחרת בין אם אתה כורה כתחביב או כעסק.

כרייה כתחביב

אם אתה כורה כתחביב, יש להכריז על הכנסותיך בנפרד תחת הכותרת "הכנסה שונות" על החזר המס שלך. ניתן לנכות מהכנסה זו הוצאות מתאימות לפני הוספתן להכנסה החייבת.

כרייה כעסק

אם אתה כורה כעסק, הכנסות הכרייה שלך יתווספו לרווחי המסחר ויהיו חייבות במס הכנסה. הוצאות מתאימות ניתנות לניכוי.

אתה יכול ללמוד אם יש לסווג את הפעילות שלך כעסק או כתחביב עם המדריך של HMRC כאן.

כיצד לדווח על מטבעות קריפטוגרפיים על המסים שלך

בבריטניה אתה משלם מס רווחי הון רק אם הרווחים הכוללים שלך לשנת המס (לאחר ניכוי הפסדים) הם מעל סכום פטור שנתי (AEA). הסכומים השנתיים הפטורים מוצגים להלן.

מיסי קריפטו בבריטניה

כשמדובר בדיווח בפועל על רווחי ההון שלך, אתה יכול להשתמש ב- שירות מס רווחי הון בזמן אמת, או דווח מדי שנה א הערכה עצמית החזרי מס. לאחר שדיווחת באחד מהאמצעים הללו, HMRC ישלח לך מכתב / דואר אלקטרוני עם מספר התייחסות לתשלום והוראות כיצד ניתן לשלם.

זכור, HMRC דורש ממך לשמור תיעוד של כל עסקאות המטבעות שלך במשך שנה לפחות לאחר המועד האחרון להערכה עצמית. CryptoTrader.Tax מייצר דוחות רווח והפסד שלך עבור כל העסקאות. דוחות אלה תמיד יהיו זמינים בחשבונך. אתה יכול גם להוריד אותם ולאחסן אותם עם הרשומות שלך. 

מה קורה אם אני לא מדווח על הרווחים וההפסדים שלי בקריפטו?

על פי כללי ה- HMRC, משלמי המסים שאינם מגלים רווחים עלולים להתמודד עם מס רווח הון בשיעור 20% בתוספת כל ריבית וקנסות בשיעור של עד 200% מכל המס המגיע. מי שנמצא כי התחמק מהמס עלול להתמודד גם עם אישומים פליליים ותנאי מאסר.

באוגוסט 2019, HMRC הוכרז שהם מחפשים באופן פעיל סוחרי קריפטו שלא דיווחו על רווחים. הם עושים זאת על ידי בקשת פרטי משתמש מחילופי מטבעות קריפטוגרפיים גדולים ושימוש במידע זה בכדי לאתר בגידות מס חשודות.

אין שום התחייבות מה יקרה או לא יקרה אם לא תגיש את מסי הקריפטו שלך ל- HMRC. עם זאת, מומלץ לשמור על תאימות על ידי הגשת כראוי את כל רווחי ההון וההכנסות הקשורות לקריפטו. אם לא דיווחת על רווחים או הפסדים שלך בשנים קודמות, תוכל לעשות סדר על ידי הגשת החזר מס מתוקן לשומה עצמית..

פוסט זה נועד למטרות הסברה בלבד ואין להתייחס אליו כאל ייעוץ מס או השקעה. אנא שוחח עם מומחה המס שלך, רו”ח או עו”ד מיסוי כיצד עליך להתייחס למיסוי של מטבעות דיגיטליים.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me