כשמדובר בשוק המניות, תזמון טוב תמיד לא אומר שום דבר – אבל מתן זמן יכול להיות אומר הכל.

הדאגה הנפוצה ביותר שחווים המשקיעים בתחילת דרכם היא רכישת המניות הראשונות שלהם בזמן רע. נכון שהשקעה בזמן הלא נכון עלולה להשאיר אותך עם הפסד, אך חשוב לא לתת לאובדן מוקדם להשפיע על נחישותך.

בכל פעם שתבחרו להשקיע, תמיד יהיה צד אחד לצדכם – הזמן. חשוב להסתכל על התמונה הגדולה: לאורך זמן, התשואות המורכבות של השקעות במיקום טוב יתחילו להוכיח את עצמן כבחירה מצוינת. זה לא רלוונטי למצב השוק כשאתה רוכש את סט המניות הראשון שלך.

בצע את הרכישה הראשונה שלך

פוטנציאל החזר השקעה

במקום לדאוג מתי לבצע את הרכישה הראשונה שלך, שקול כמה זמן תשאיר את הכסף שלך בשוק הנבחר. כל ההשקעות מציעות דרגות שונות של סיכונים ופוטנציאל להחזר, כאשר לכל השקעה אתה שוקל מסגרת זמן שונה.

אם אתם מחפשים תשואה לטווח הקצר, אג”ח בדרך כלל תציע תשואות קטנות ואמינות יותר. על פי איבוטסון, בין השנים 1926-2003 הונפקו שטרות האוצר האמריקניים כ -3.7% בכל שנה. זה אולי נראה כמו דמות קטנה, אבל כשאנחנו מחשיבים שהאינפלציה לא החלה לעלות עד שנות השישים, היא הופכת במהרה לתשואה אטרקטיבית..

אלו שהשקיעו באג”ח לטווח הארוך יותר חוו רמות תשואה מעט גבוהות יותר; באותה תקופה הם השיגו ממוצע של 5.4% בשנה. בתקופה זו, השוק חווה תקופות תנודתיות, כמו שנות השמונים בהן החזירו כמעט 14% מדי שנה, או שנות החמישים, כאשר איגרות החוב למעשה איבדו כ -4% בכל שנה.

מניות הן גם בחירה מצוינת להשקעה, כאשר מניות בעלות שווי גדול מחזירות 10.4% בממוצע בכל שנה בין השנים 1926 ל -2003. התשואה אמנם גבוהה יותר מאג”ח, אך כשבוחנים את העשורים השונים הן עוקבות אחר מגמות דומות. במהלך שנות השלושים של המאה הקודמת שוק המניות סבל מירידה קלה, ואחריו כמה עשורים בעלי ביצועים טובים, עם תשואות בשנות התשעים של 17.3%.

אל תחמיצו: 20 העצות הפיננסיות הטובות ביותר למילניום

מתי אתה צריך את הכסף?

הזמן הנכון להשקעה, אופק זמן ארוך, להיראות לטווח ארוך

תוכל לקבל רמה גבוהה יותר של סיכון אם יש לך זמן רב יותר לחכות להחזרתך, מכיוון שתוכל לרכוב על כל טיפות בשוק..

אבל אם אתה צריך להוציא את הכסף שלך מהשוק בשלב כלשהו בחמש השנים הבאות, מומלץ להימנע מקרנות נאמנות ממניות ומניות בודדות. אם מסגרת הזמן שלך מקוצרת לשלוש שנים, עליך להימנע מנאמני השקעות נדל”ן וקרנות נאמנות של אגרות חוב, מה שעלול לקחת ירידה אם הריבית תעלה.

זה עדיין משאיר כמה אפשרויות הגיוניות, כמו איגרות חוב בודדות או אישורי הפקדה המחזיקים במשך פחות משלוש שנים. אפשר גם להשקיע את הכסף שלך בקרן שוק הכסף או פשוט להציב אותו בחשבון חיסכון. אפשרויות אלה ייצרו הכנסה קטנה, אך עדיין מבטיחות את החזר ההשקעה העיקרית שלך. ברור שככל שתקדימו להסיר את כספכם מההשקעה, כך תוכלו להרשות לעצמכם להפסיד פחות.

אם אתם מחפשים השקעה ארוכת טווח שיכולה להעביר אתכם לפנסיה, המניות הן אופציה טובה מאוד עם פוטנציאל לתשואה גבוהה..

קרא גם: עקרונות מאת ריי דליו – איך להצליח בעסק שלך ובחיים שלך

בוחרים מתי למכור

לאחר שבחרתם בהשקעה והחלטתם מתי להכניס את כספכם, עליכם גם להחליט מתי להוציא אותה. איגרת חוב תמכור את עצמה כאשר היא תבשיל, כך שזה יחול רק אם אתה שוקל לרכוש קרן נאמנות או מניות.

יש משקיעים שמאמינים שהם יכולים לחזות את השוק. הם יעצו לכולם למכור את מניותיהם כשהשוק עומד לרדת ולרכוש אותם בחזרה כאשר הוא נמצא על סף עלייה. עם זאת, כדאי לזכור שהשקעה היא לא כל כך פשוטה, ושיטות העיתוי שלהן לרוב הן מזל, ולא תזמון מומחה.

ירידה במשק עשויה להשפיע על צמיחתה של חברה, ולכן בשלב זה מומלץ למכור השקעות בעלות ערך יתר. אבל, מערכת מדויקת למועדי השקעה מושלמים היא רק חלום.

משקיעים בקרנות נאמנות מרבים לבצע משיכה מהירה אם התשואות שלהם מתחילות לרדת. עם זאת, ישנם מספר מאמרים אקדמיים שהוכיחו כי משקיעים שקופצים במהירות לקרנות נאמנות שונות חווים לעיתים קרובות תשואות נמוכות יותר מאלה שמציגים נפילה..

הפסקת שינויים בשוק היא עצה טובה, למעט קרנות מנוהלות באופן פעיל. אם נעזרת בשירותיו של מנהל כספים מקצועי, ניתן להעביר את הקרן למנהל אחר, שעשוי לעשות בחירות גרועות. יתכן שיהיו רק כמה חודשים של ניהול לא מספק, מה שעשוי שיהיה כדאי לעמוד בהשקעה, אבל אם אתה לא מרוצה מההחלטות אולי תרצה למכור.

ישנם שני סימני אזהרה עיקריים שיכולים לחזות שזה הזמן האידיאלי למכור. הראשון הוא אם היסודות העסקיים משתנים, אז זה כבר לא ענף אטרקטיבי. סימן האזהרה השני הוא כאשר המניות מתחזקות בערך, עם מניות ברמות שאינן קיימות. שני הסימנים הללו עשויים להצביע על התרסקות סבירה בשוק.

אולי תרצה גם: סיפור אימת השקעות!

נסו להתעלם מהחדשות

להתעלם מהחדשות

אולי שמתם לב כי התקשורת מתמקדת לעיתים קרובות במדד מסוים אחד, בהנחה שהביצועים שלו מעידים על כל השוק. ישנם משקיעים אשר יבצעו ניתוח טכני כדי לעקוב אחר השינויים בשוק, בניסיון לחזות מתי השוק עשוי לעלות. המפתח להשקעה מוצלחת הוא מעקב אחר השוק כולו לצד נקודות החולשה והחוזקות של חברות בודדות. הדרך הטובה ביותר ליהנות מתשואות ארוכות טווח היא להשקיע ולהחזיק בהשקעה שלך.

אנשים קראו גם: 9 חייבים לצפות בסרטים תיעודיים של ביטקוין

בדוק את ההשקעה שלך

בדוק את ההשקעה שלך

ברגע שתבצע את ההשקעות שלך, הם יזדקקו לתשומת לב קפדנית. יש לבחון את כל ההשקעות באופן קבוע כדי לנתח את מעמדן בשוק, כדי להבטיח שהן מתפקדות היטב כנגד אופציות חלופיות.

אם אכן טועה, עיין בשלבים ולמד מהם. כל המשקיעים יעשו טעות כל פעם מחדש, ולכן כדאי ללמוד ולהבטיח שהם לא יקורים שוב. נסה לבדוק את תיק ההשקעות שלך כל שלושה חודשים אם חסר לך זמן, אם כי ניתוח שבועי יספק לך תובנה מעמיקה יותר. אין צורך לעקוב אחר ההשקעות שלך מדי שעה, אך עליך להבין את המגמות בשוק.

אם נהנית לקרוא מאמר זה מ- Trading Education, אנא תן לו לייק ושתף אותו עם כל אחד אחר שאתה חושב שזה עשוי לעניין גם.

המאמר מבוסס על מאמר מ- The Motley Fool.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me