מדריך ההשקעה של Bogleheads

כאן בחינוך המסחרי אנו נלהבים לעזור למשקיעים חדשים ועתידיים ללמוד כיצד שוקי המניות עובדים וכיצד הם יכולים להפוך למשקיעים מצליחים בעצמם על ידי לימוד הטריקים והטכניקות שהמקצוענים משתמשים בהם.

למשקיעים מצליחים יש דבר אחד במשותף. הם חותרים כל הזמן אחר השוק לחדשות ותנועות רלוונטיות, חושבים אסטרטגית על כל השקעה ובונים כל העת את הידע והמומחיות שלהם על ידי קריאת כל ספר ומדריך איכותי להשקעה, צפייה בסרטונים, האזנה לפודקאסטים והשתתפות בסמינרי הכשרה. שום דבר לא מחליף את הידע במשחק מרתק זה, ואם אתה יכול לשלוט במיומנויות הכרוכות במסחר והשקעה מוצלחים בשוק המניות, תוכל להשיג רווחים בריאים מאוד לטווח הארוך יותר.

עם זאת, אנו בוחנים כמה מהשמות והמשפיעים הגדולים ביותר בשוק המניות ובעולם ההשקעות ומשתפים את התובנות והטיפים שלהם. ספרים הם דרך נהדרת ללמוד מיומנויות חדשות ויכולות השקעה טכניות ואחד המעניינים ביותר בשוק נקרא ‘מדריך ההשקעה של Bogleheads‘.

הנה סיכום של עיקרי הדברים.

על מה הספר עוסק?

מצא אותו באמזון>> מדריך Bogleheads להשקעה

ספר השקעות זה עוסק בסך הכל במייסד קבוצת ואנגארד ובגישה שלו להשקעה פסיבית. זהו מדריך פשוט ונגיש שנועד להראות למשקיעים חדשים ששוק המניות זמין לכולם, במקום להיות כה מורכב שהם זקוקים לאיש מקצוע שיעזור להם לנווט בו. המסר שלה ברור ועולה בקנה אחד עם המסר שלנו בחינוך המסחרי; ללמוד את הכישורים, לאסוף את הידע ולנהל את תיק ההשקעות שלך!

פילוסופיות ההשקעה של ג’ון בוגל הצליחו כל כך, עד שעוקביו קוראים כעת אתר רגיל שנהנה ממעל ל 50,000 כניסות מדי יום. מהדורה שנייה זו של המדריך מציגה את גישת ההשקעה הפסיבית ומחבריה, מייקל לבוף, מל לינדאואר וטיילור לרימור, כולם בטוחים מבחינה כלכלית, בגילאים מעל 70 וברורים שאין להם אג’נדה נסתרת! הם אינם מועסקים על ידי ואנגארד ולא מרוויחים מהם עמלה.

אנשים קראו גם: המדריך האולטימטיבי למסחר במט”ח

אילו נושאים הספר מכסה?

המדריך להשקעה של Bogleheads משתרע על פני מגוון נושאים, החל מטיפים לחיסכון בכסף וכלה בתיאוריית תיקי המודרנית וכלכלת ההתנהגות. כלים רעיוניים מוסברים ללא נוסחאות. המסר של הספר הוא שזה הגיוני להיות משקיע לא פעיל בכדי לראות את התוצאות הטובות ביותר. הם מסבירים כי, עם מעט מיומנות, תרגול או מאמץ, משקיעים ‘עצלנים’ יכולים למעשה ליהנות מתוצאה טובה יותר מרבים מעמיתיהם..

כדי לחזק את השקפתם, המחברים חולקים מספר מחקרים המראים כיצד מנהלים פסיביים נוטים לקבל תוצאות טובות יותר ממנהלים פעילים ומסבירים כי שוק המניות מלא בהפתעות..

הודעות מפתח

הספר מסביר את הצורך להתחיל להשקיע ולחסוך מוקדם, לאמץ הקצאת נכסים המתאימה לפי גיל ולהתייחס לגיוון ברצינות, תוך צמצום מיסים ועמלות. הם גם ממליצים על מחשבונים מקוונים שיעזרו להחלטות אלה ולהראות כמה עמלות גבוהות עלולות לפגוע ביכולת שלך לבנות עושר.

ראה גם: 20 העצות הפיננסיות הטובות ביותר למילניום

המחברים גם סבורים כי תיק מגוון צריך לכלול השקעות בחו”ל של כ- 20-40% מתיק בודד והן מעדיפות שווקים מתפתחים עם תחזיות צמיחה גבוהות יותר ושווי נמוך יותר משוקי המניות המפותחים הקיימים. הרבה מכך, הם מסבירים, נובע מכך שכוח העבודה במדינות מתפתחות הוא צעיר ודינמי, וצפוי הרבה צמיחה. זה מנוגד ליפן, ארה”ב, אנגליה ואירופה, שם כוח העבודה מזדקן.

יש פרק מעניין במיוחד בנושא כלכלה התנהגותית, הבודק עד כמה רגשות לא מבוקרים יכולים להיות חוסם אמיתי לבניית עושר. הם מסבירים כיצד המשקיעים צריכים להחליט על האסטרטגיה שלהם ואז לדבוק בה לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

לסיכום

מדריך ההשקעות המצוין הוא פריימר חזק באמת למשקיעים חדשים יותר ששמעו על המודל הפסיבי של ואנגארד ומעוניינים לברר עוד. היא לא מתיימרת לכסות קרקע חדשה או לספק תובנות פורצות דרך, אך היא נכתבת בצורה מועילה, משכנעת ונגישה שמשקיעים חדשים יותר ימצאו מושכים ומרתקים. זה עשוי גם לעודד את הקוראים להירשם לאתר Bogleheads בכתובת https://www.bogleheads.org/ ולהצטרף לקהילת המשקיעים האחרים שם. בסך הכל, אנו מאמינים שזה משאב נהדר לתמוך במסע הלמידה הרחב שלך בעולם ההשקעות המצליח בבורסה, ואנחנו בהחלט נמליץ עליו כמדריך שימושי כאשר אתה מפתח כישורים וידע משלך..

אל תחמיצו: סיפור אימה של השקעות!

מכון CFAI פרסם מדריך מלא וביקורת על הספר, אותו תוכלו לקרוא כאן: https://www.cfapubs.org/doi/full/10.2469/br.v10.n1.9

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me