אפל הוקמה בשנת 1976 על ידי מייסדיה סטיב ג’ובס, סטיב ווזניאק ורונלד וויין. את שמו בחר ג’ובס בגלל זיכרונות נעימים לאחר ביקור בחוות תפוחים שבבעלות חברים, אפל מחשבים התאגדה בשנה שלאחר מכן, בשנת 1977.

פיתוח ומכירה של מוצרי אלקטרוניקה למחשבים, תוכנות, מחשבים והתקנים ניידים, אפל נודעה במהרה במחשב מקינטוש. עם זאת, לאחר השקת ה- iPhone, ה- iPod touch וה- iPad בשנת 2007, שהייתה באותה השנה בה הוסר המחשב משם החברה, אפל זכתה בסופו של דבר להצלחה בינלאומית..

עם היסטוריה עשירה, הכוללת ביצועים פיננסיים מגוונים מאז למעלה משלושים שנה, אפל ידועה בכל העולם בזכות מוצריה ולאחרונה גם בשירותיה. עם זאת, הוא תפוח עץ המניה השקעה ראויה? אתה צריך לקנות אפל מניות? מהם היתרונות (היתרונות) והחסרונות (החסרונות) בכך? אנו בוחנים את כדאיות ה- מלאי אפל על ידי מענה על שאלות אלה במאמר זה. ראשית, אנו בוחנים היסטוריה קצרה של אפל.

סקירה של אפל

לפני שהמחשב האישי של מקינטוש הוצג בפני הצרכנים, אפל ייצרה את אפל I, II ו- III, יחד עם ארכיטקטורת התוכנה המשולבת מקומית (LISA) לתגובות מעורבות. אפל השתמשתי במסך טלוויזיה כמוניטור, שהיה ייחודי בשנות השבעים, שכן מחשבים רבים לא החזיקו שום סוג של מסך. ה- Apple I מיהר לאתחל מכיוון שקוד האתחול שלו היה כלול על שבב זיכרון לקריאה בלבד (ROM). המחיר והמורכבות של Apple I הוזלו עוד יותר במספר הצ’יפס המינימלי המשמש בהשוואה למחשבים אחרים.

התפוח השני התחיל במהרה באמצע שנות השבעים. עם מסך טלוויזיה משופר, הוא אפשר להציג צבע וגרפיקה. עם שלדה טובה יותר ומקלדת מובנית, אפל II תוכנן לשימוש מיידי לאחר הרכישה. עם זאת, עם ספקות לגבי סחירות המחשב האישי, היה קושי אבטחת השקעה. אבל ברגע שהושגה, אפל II הפכה להצלחה בין לילה.

ב- 12 בדצמבר 1980, אפל השיקה הנפקה ציבורית בינלאומית (הנפקה) ממניותיה במחיר של 22 דולר למניה, תוך שימוש ב טֵלֵפּרִינטֶר AAPL בנאסד”ק. בסיום המסחר באותו יום, מניית אפל עלתה בערכן בכמעט 32% במחיר של 29 לירות שטרלינג למניה. שווי השוק של אפל עמד על 1,778 מיליארד דולר. עם 4.6 מיליון מניות שנמכרו, ההערכה הייתה כי כ -300 מיליונרים נוצרו בן לילה, כאשר כארבעים מהם היו עובדי אפל ומשקיעים..

בעקבות הצלחת ה- Apple II כמחשב אישי, הוחלט כי ה- Apple III יכוונו לעסקים להתחרות בחברות כמו IBM ו- Commodore. אפל כבר נתפסה בעיניהם כאיום בגלל תוכנת הגיליונות האלקטרוניים שלה. עם זאת, אפל III היה אסון מסחרי ממגוון סיבות, כולל מחירו הגבוה, התוכנה המוגבלת ואי התאמתו עם אפל II..

יתר על כן, בהתעקשותו של ג’ובס, שרצה כי אפל III תפעל בשקט, לא היה בנוי מאוורר או פתחי אוורור במארז. זה גרם להתחממות יתר ולכמה מעגלים משולבים להתנתק מלוח האם, מה שגרם לאפל III לקרוס. כתוצאה מכך, כל מחשבי אפל III הוחזרו והוחלפו בחינם. אפל III פלוס נוצר זמן קצר לאחר מכן, אך הנזק כבר נגרם למותג של אפל. המשתמשים העסקיים שידועים כעת בחוסר אמינותם, רכשו שוב מוצרים מ- IBM שהשיקו גרסה משלהם למחשב האישי בתקופה זו..

במקביל לפיתוח ה- Apple III פותח ה- LISA שהיה פרויקט שהוביל ג’ובס. בניגוד למערכת מבוססת הטקסט המשמשת ב- Apple III, LISA השתמשה בממשק משתמש גרפי (GUI). ג’ובס טען שזה עתיד המחשוב, שבסופו של דבר יכיר מונחים כמו עכבר, אייקון ושולחן עבודה. אך בעלות של כמעט 10,000 דולר ליחידה, אפל תומחרת בשוק הצרכני. עם זאת, ה- LISA סיפק את הבסיס למחשב מקינטוש.

בעקבות שני האסונות האחרונים של אפל, החזון של מקינטוש, או מק, היה להיות זול, אך יענה על כל צרכי המשתמשים בקלות וללא צורך בהם להפנות ברציפות למדריך להדרכה. בשנת 1984, עם העכבר החדשני שלו, GUI קל לשימוש, מפרט טוב יותר ואפשרות לשדרוג זיכרון, ה- Mac הפך להצלחה. עם זאת, מאחורי הקלעים ג’ובס התעמת עם ג’ון סקולי, המנכ”ל החדש של אפל. ג’ובס הוצא מתהליך קבלת ההחלטות וזמן קצר לאחר מכן התפטר בשנת 1985. לאחר מכן, אפל עברה כמה מנכ”לים. שֶׁלָה מניות AAPL ירד בערכו בשנות התשעים, אולי כתוצאה מחוסר יציבות זו של ניהול ומנהיגות. כאשר ג’וב התפטר, המניות ירדו עוד יותר.

למרות שה- Mac היה הצלחה, הוא לא יכול היה להתחרות במחיר הזול של המחשב האישי של IBM. Sculley הגדיל את עלות רכישת ה- Mac להגדלת הרווחים והפרסום. אך מערך התצורות העצום שהציג לא התאים עם המוניטין של אפל בפשטות וזה עלה למכירות של אפל. כתוצאה מכך, בשנת 1994 הוחלפה סקולי במייקל ספינדלר, לאחר שנתיים שהתמנה למנכ”ל הוחלף בגיל גיל אמליו בשנת 1996..

אמליו תיאר את כישלונותיה של אפל כמחסור במזומנים, כיוון ומיקוד, חומרה ותוכנה באיכות ירודה ותרבות מחוץ לשליטה. למרות מספר היוזמות של אמליו, כמו משלוח ה- Mac OS 8, צמצום כמות עובדי אפל ורכישת החברה החדשה של ג’וב, NeXT, אפל עדיין חסרה כיוון. בשילוב עם זה, גם איכות המוצר הייתה עדיין בעיה. זה הוביל למניית אפל שהגיעה לנקודה הנמוכה ביותר בתולדות אפל. עם 740 מיליון דולר הפסידו ברבעון השני של 1997 הוחלף אמליו על ידי ג’ובס, שמונה מחדש למנכ”ל זמני בהמשך השנה.

למרות מלאי אפל בהיותו בשיא שיא של החברה, באותה שנה הכריז ג’ובס על השקעה של 150 מיליון דולר במיקרוסופט באפל. זה היה כדי להמשיך בפיתוח ושחרור של Microsoft Office עבור ה- Mac. אמון הצרכנים באפל החל להתחזק פעם נוספת. זה גם עודד עסקים להמשיך יותר ויותר לרכוש מחשבי מקינטוש. בנוסף, ג’וב ביטל את הרישוי של Apple ROMs ו- Mac OS לעסקים אחרים. פירוש הדבר שמכירות חברות פוטנציאליות כבר לא אבדו למתחרות של אפל. לאחר מכן ג’ובס יצר את ה- iMac המצליח צבעוני, שעזר גם למלט את הקאמבק המצליח של אפל.

בהתרחבות הדרגתית בתחום האלקטרוניקה הצרכנית, בשנת 2001 השיקה אפל את ה- iPod, מהפך את הדרך בה אנשים האזינו למוזיקה ונגישות אליו. בתוך שש שנים נמכרו מעל 100 מיליון יחידות. אפל כבשה 70% משוק המוסיקה הדיגיטלית הניידת.

אפל פתחה גם מספר חנויות שלמרות ההזמנה הראשונית הצליחו. עד שנת 2004, מכירות אפל הגיעו למיליארד דולר לרבעון והגיעו לאותה כמות במכירות שנתיות, שהייתה מהירה יותר מכל קמעונאית אמריקאית אחרת. גם מניית אפל עלתה בערכן. בשנת 2007 הוסרה המילה ‘מחשב’ משמה הרשמי של אפל, מה שמעיד על התרחבותה לשוק האלקטרוניקה הצרכנית. ה- iPhone ו- Apple TV הושקו באותה שנה. מניות אפל המשיכו לעלות בשנת 2008, ואז אפל השיגה מכירות שנתיות של 32.48 מיליארד דולר.

עם זאת, החל מספטמבר 2008 ועד תחילת 2009, כלכלה עגומה, יחד עם חששות סביב בריאותו של סטיב ג’ובס, שווי המניות של אפל ירד. שֶׁלָה רווח נקי, עם זאת, גדל בין 2005 ל 2011, 5 מיליארד דולר ליותר מ 25 מיליארד דולר. ב 2012, מלאי אפל שוב עלה ל 648.11 דולר ארה”ב (USD) בסיום המסחר, שהיה שיא חדש בשביל החברה. זה נבע בחלקו מהשקת ה- iPhone 5 והשמועות על השקה אפשרית של iPad קטן יותר ו- Apple TV.

מניית אפל המשיכה לגדול משנה לשנה ובסוף 2018 נסחרה מניית אפל בכ -170 דולר ליחידה. הכנסותיה השנתיות העולמיות בשנת הכספים 2018 הסתכמו ביותר מ- 265 מיליון דולר. יתר על כן, באוגוסט השנה, פורבס דיווחה כי אפל הייתה החברה האמריקאית המסחרת הראשונה ששוויה היה טריליון דולר, לאחר שהכפילה את הערכת השווי שלה בשנתיים האחרונות בלבד..

ללא ספק הונה של אפל השתנה לאורך כמעט ארבעה עשורים מאז הקמתה. עם הנקודות הבולטות הנוגעות להיסטוריה של אפל, היתרונות והחסרונות של קניית מלאי תפוחים כעת ייבחן.

האם היית שוקל להשקיע תפוח עץ המניה?

היתרונות של רכישת מניות אפל

Pro מקצוען ניכר של השקעה במניות אפל היא נאמנות לקוחות למותג.

עם הרבה מוצרי אפל השולטים בשווקים האלקטרוניים שהם נמצאים בהם, כגון מחשבים ניידים, סמארטפונים ושעונים חכמים, ותאימותם זה לזה בזכות ה- iOS, זה מובן. לכן, למרות הירידה במכירות, העלולה לתרום למגיפה ולאבטלה הנרחבת הנגרמת מכך, מוצרים כמו השעונים החכמים שלהם לא הולכים להיעלם בן לילה. האייפון ימשיך לתרום גם להכנסותיה של אפל כמקור ההכנסה הגדול ביותר מזה זמן מה.

✅ צרכנים המשתמשים בטלפונים מיושנים, iPhone או אחרת, עשויים להשתמש במהדורת iPhone 12 כהזדמנות לשדרג אליו..

מכיוון שהאייפון 12 יהיה קטן וזול יותר מאייפונים אחרים, זה עלול להוביל לכך שאפל תקבל שוב את נתח השוק בשוק הסמארטפונים מהנוכחי שלהם. המיקום הרביעי. כאמור, המוצרים של אפל נועדו לעבוד זה עם זה, ולכן יש ביקוש פוטנציאלי לאייפון 12 בגלל הקלות בהעברה ממוצר אחד למשנהו..

✅ שירותי התוכנה של אפל גוברים בביקוש.

הסיבה לכך היא חלקית מההתרחבות של אפל לתחום זה עם שירותי תוכנת מנוי מרובים העומדים לרשות הצרכנים באמצעות Apple One. Apple One הוא מיזוג של ששת שירותי המנויים של Apple; Apple Music, Apple TV +, Apple Arcade, iCloud, Apple News + ו- Apple Fitness +. Apple One, שהושק באוקטובר השנה, לאחר מהדורת ה- iPhone 12, זמין ביותר ממאה מדינות ואזורים. עם שלוש תוכניות מחיר חודשיות שונות; פרטני, משפחתי ופרמיום, הצרכנים צריכים להיות מסוגלים למצוא תוכנית חסכונית שתתאים לצרכים שלהם. למרות שאפל וואן קיבלה ביקורות מעורבות, היא נחשבת לא עסקה טובה עבור אותם צרכנים המשתמשים במספר שירותי מנוי של אפל. כאשר יותר צרכנים רוכשים שירותי אפל ובגלל ה- iOS של אפל, סביר להניח שמגמה זו תימשך.

✅ עם אישור 5G על ידי חברות טלקומוניקציה עולמיות, זה עשוי להועיל למכירות האייפון 12 ולהגדיל את הכנסות אפל..

חסרונות רכישת מניות אפל

❌ עם ההיסטוריה של אפל, יש חשש שזה הערכת יתר הוא גבוה מדי.

בדוח הרווחים האחרון שלה, יחס המחירים והרווחים של אפל היה כ -35, 14.4 גבוה יותר מזה שהיה בשלוש עשרה השנים האחרונות. כאשר בוחנים הערכת שווי זו התרחשה במהלך המגפה, בתקופה בה הצרכנים אינם ששים לרכוש פריטים ממגוון סיבות, קיים סיכון פוטנציאלי שכמות הצרכנים המשדרגים את הטלפונים שלהם עשויה לרדת אם הצורך שלהם בטלפון חדש אינו מוצדק..

Sales מכירות האייפון היו פוחת לפני המגפה כמו גם במהלך הרבעון האחרון שעשוי להיות סימן לכך שאפל צריכה לגוון במהירות לתחומי עסקים אחרים כדי להגדיל את הכנסותיה.

מונופולים באפל יכול לגרום למשקיעים לרתיע להשקיע במניות אפל, רק בגלל חוסר הוודאות שמשרה ההגבלים העסקיים. עם הגשת תלונות משפטיות נגד אפל יותר ויותר וההשלכות הפוטנציאליות שנאלצות לאפשר התקנות יישומי צד ג ‘ב- iOS שלה, ירידה בערך השוק שלה יכולה לפתע להוות דאגה של ממש.

תוצאות משפטיות עשויות לגרום עוד יותר סיכון רגולטורי לגבי מוצרים או שירותים של אפל. זה יכול להשפיע על ערך המניות של אפל.

שווי השוק של מניית אפל: 2020 – 2025.

למרות חוסר הוודאות שנגרם ממגפת קורונאווירוס, ברבע האחרון שהסתיים בספטמבר (רבעון השלישי), אפל ראתה גידול במכירות ממק האייפד והאייפד, 29% ו 46% בהתאמה. אכן, מדווחת אפל כי שנת הכספים שלה ברבעון השלישי 2020 (Q3) הציגה עלייה בהכנסות בשיעור של 11% בהשוואה לרבעון המקביל לפני שנה, כאשר מכירות בינלאומיות היוו 60% ממנה. למרות שמכירות האייפון פחתו משנה לשנה ב -20%, לוקה מאסטרי, סמנכ”ל הכספים של אפל, מצפה כי זה יתהפך ברבעון דצמבר ויגדיל את ההכנסות, יחד עם מכירות של מוצרי אפל אחרים.

בזמן כתיבת מאמר זה, מניית אפל (AAPL) מוערך ב 123.40 יונייטד דולר. לפי נאסד”ק, בחמשת הימים האחרונים נרשמה עלייה מתמדת במחירי הסגירה, ונעה בין 116.59 דולר בסוף המסחר ב- 27 בנובמבר ל- 123.08 דולר בסוף המסחר ב -2 בדצמבר 2020, בהתאמה. מגמה ארוכת טווח זו צפויה להימשך לאורך 2021 ועד 2022, כפי שניתן לתאר בתרשים 1.

תרשים התחזיות של Apple Inc (AAPL), חיזויים ארוכי טווח לחודשים ולשנה הבאה: 2020, 2021

מחיר המניה של אפל

תרשים 1 מתוך משקיע ארנק

על סמך זה, צופים כי א השקעה לחמש שנים במניות אפל תספק גידול בתשואה של כמעט 90%. לכן, אם היית להשקיע במניות אפל בסוף 2021 אתה יכול לקבל עלייה פוטנציאלית בתמורה של 80% באותו זמן בשנת 2025, כפי שמתואר בתרשים 2.

קרא עוד: חיזוי מחיר המניות של אפל לשנת 2021 ואילך

תפוח עץ (AAPL) תחזית צמיחה ברווחים

תרשים צמיחת הרווחים של Apple

גרף 2 מתוך משקיע ארנק.

שוק האלקטרוניקה הצרכנית, שם רשומה מניית אפל, היה פופולרי במהלך שנים עשר החודשים האחרונים ונחשב לפיכך כ- שוק שוורים. זה לא מראה שום סימן להתפוגגות בשנת 2021 או לאחר מכן לעשות זאת בתחזיות לחמש שנים של שווי המניות של אפל. עם זאת, אם עדיין לא החלטת אם לקנות מניות של אפל, הנה דעתנו על סמך המידע המוצג במאמר זה.

מוכן להשקעה תפוח עץ המניה?

האם אפל סטוק היא השקעה טובה?

אפל היא חברה עם היסטוריה ניכרת וצבעונית. ללא ספק, לאורך כל השנים היו מקרים בהם אפל התקשתה למצוא כיוון ועשתה כמה טעויות מבחינת פיתוח מוצרים ושיווק. עם זאת, עם ההתמקדות הבלעדית כבר לא במוצרי צריכה אלקטרוניים, כמו מחשבים, אלא כעת גם בשירותים, נראה כי אפל מצאה את עצמה שוב..

זה ניכר עם הצגת כמה שירותי מנוי תחת מטריית Apple One בנוסף ל- iPhone, iPad ו- iPod. לאפל יש בסיס לקוחות נאמן ומרחיב שאינו מראה סימן לדעוך. כמו שהוא, למרות היותו באמצע מגיפה, אפל עדיין מרוויחה.

קרא עוד: כיצד לבחור מניות: מדריך מלא למשקיעים חדשים

האם עלי לקנות מניות אפל?

להשקיע במניות אפל

כן, כדאי לקנות מניות אפל (AAPL טיקר) אך כהשקעה לטווח הארוך כפי שהיא כרגע בשוק שוורים שלא מראה שום סימן לשינוי. לכן, למניות אפל תשואה טובה, עם עלייה צפויה לטווח הארוך. זה הופך את ההשקעה באפל לאפשרת קיימא. פוטנציאל הרווח הנוכחי למניות אפל מעל שנה הוא + 13.21%. לכן, אם השקעתם בתחילה 150 דולר בתחילת תקופה זו, תוכלו לצפות לקבל 263.21 דולר בסיומה..

נוֹכְחִי תחזיות למניות אפל בגין השקעה לחמש שנים עומד על כ- 86.35%, עם צפוי להחזיר מחיר המניה 229.397 דולר. לכן, אם היית משקיע בהם 150 דולר, אתה יכול לקבל החזר של 236.35 דולר בסוף תקופת חמש שנים זו..

eToro – מתווך מוביל, קנה מניות אפל עם 0% עמלה

מתווך etoro

eToro הוכיחו את עצמם אמינים בשוק המניות לאורך שנים רבות – אנו ממליצים לך לנסות אותם.

ההון שלך נמצא בסיכון. עמלות אחרות עשויות לחול

ולבסוף…

אם קריאת מאמר זה עוררה את התעניינותך במסחר, או אם ברצונך לקבל מידע נוסף אודות מסחר באופן כללי, עיין בקורסים, חידונים ומאמרים שלנו..

מילות מפתח וביטויים

שוק השוורים

בדרך כלל מופנה לשוק המניות כדי לתאר שוק פיננסי לפיו המחירים בו עולים או צפויים לעלות. שוק שוורים יכול להימשך חודשים או שנים.

שנה מעוברת

תקופה של שנה המשמשת לדיווח פיננסי ולתקצוב על ידי חברות וממשלות.

השקעה (ing)

בגין מימון, פעולת הכנסת כסף לתוכנית פיננסית לתקופת זמן, בין אם מדובר במניות, באג”ח או ברכוש, בתקווה להשיג רווח, לאחר מכן.

הַשׁקָעָה

נכס או פריט, כגון מניות, איגרות חוב או נכס, שאתה משקיע בו בתקווה לייצר הכנסה או להערכה של הערך המושקע המקורי, לאורך זמן..

נאסד”ק

במקור ראשי התיבות של National Association of Securities Secrets Securities Automated, נאסד”ק מקורו כסוג של מערכת הצעות מחיר עד שנת 1971 כשהפכה לשוק המניות האלקטרוני הראשון..

הערכת יתר

האם המונח ניתן למחיר הנוכחי של מניה שאינה מוצדקת מרווחיה במחיר. כאשר מונח זה מוחל על מניה, בדרך כלל צפוי כי מחירו ישקף בסופו של דבר את רווחי המחיר שלה.

יחס מחיר-רווח

המכונה גם מכפיל המחיר או מכפיל הרווח, יחס זה מודד את מחיר המניה הנוכחי של חברה ביחס לרווחי המניה שלה.

יחס מחיר-מכירה

יחס זה מודד את שווי מניות החברה על ידי חלוקת שווי השוק שלה (מניות מצטיינות מוכפלות במחיר המניה) בסך 12 החודשים האחרונים של המכירות / הכנסות. ככל שהיחס נמוך יותר, כך ההשקעה טובה יותר.

סיכון רגולטורי

זה קורה בדרך כלל כאשר אבטחה, עסק, מגזר או שוק מושפעים משינוי חוק או תקנות. במקרה של אפל, ערך המניות שלהם עשוי לרדת אם יאלצו לאפשר התקנות של צד שלישי ב- iOS,

הַכנָסָה

הכנסה ברוטו ממכירות, כולל הנחות או ניכויים. מנוכות ממנו עלויות לקביעת הרווח הנקי.

לַחֲלוֹק

יחידות בעלות על הון, באמצעות נכס פיננסי, בתאגיד, המחולקות כשיש רווחים שיירים בצורת דיבידנדים. אם שווי החברה עולה, כך עולה שווי המניות, ובכך מגדיל את הדיבידנדים שהמשקיע יכול לצפות לקבל.

המניה

ביטחון המייצג שבריר בעלות על תאגיד באמצעות נכסיו ורווחיו שווים לכמות המניות שבבעלות. יחידות המניות הן מניות.

סמל טיקר / טיקר

בדרך כלל מורכב מאותיות, המכונה בדרך כלל “טיקר”, כל סמל טיקר הוא ייחודי לכל נייר ערך שרשום המשקיעים והסוחרים לשימוש בעת ביצוע עסקאות בשווקים הפיננסיים..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me