כל מה שאתה צריך לדעת על איך לסחור במט”ח בבריטניה

מעוניין במסחר במט”ח אבל לא יודע מאיפה להתחיל? אתה במקום הנכון. ריכזנו מדריך שימושי עם הטיפים המובילים שלנו כיצד לסחור במט”ח בבריטניה.

מהו מסחר במט”ח?

כיצד לסחור במט”ח בבריטניה

בחר את סגנון המסחר במט”ח שלך

בחר באסטרטגיית המסחר במט”ח שלך

בחר את זוג המטבע שלך

מהן תקנות המט”ח בבריטניה?

האם אצטרך לשלם מס על מסחר במט”ח בבריטניה?

התחל לסחור במט”ח בבריטניה

נקודות מפתח

שוק מטבע החוץ, הידוע יותר בכינויו מט”ח (FX), הוא השוק הפיננסי הגדול בעולם. על פי בנק ההתנחלויות הבינלאומי, מחזור המסחר היומי הממוצע שלו היה 5.2 טריליון דולר נכון לאפריל 2020 – ויותר מ -40% מההון המסחרי במט”ח מגיע מבריטניה בלבד..

האמת היא שזה יחסית פשוט להתחיל לסחור במט”ח. כל מה שאתה צריך זה חיבור לאינטרנט וכמה ידע, שם נכנס חינוך למסחר. אבל אם אתה רוצה ללמוד כיצד לסחור במט”ח בהצלחה, זה יכול לקחת שנים של ניסיון ומחקר..

האם אתה מעוניין לקבל גישה לשוק עולמי זה? תמשיך לקרוא. המדריך שלנו, כיצד לסחור במט”ח בבריטניה, כולל את כל המידע הדרוש לך כדי להתחיל, החל ממציאת סגנון המסחר המועדף עליך ועד לשאלה אם תצטרך לשלם מס על הרווחים שלך.

מהו מסחר במט”ח?

מסחר בפורקס הוא תהליך המרת מטבע מסוים למטבע אחר – למשל הלירה הבריטית (GBP) לדולרים אמריקאים (USD). חברות כמו בנקים ויבואנים צריכות לעשות זאת כל יום כחלק מהעסק שלהם. עם זאת, חלק גדול מהמסחר במט”ח בבריטניה מתבצע על ידי אנשים שרוצים לנצל את תנועות מחירי המטבע בכדי להרוויח..

סוחרים בודדים סוחרים מט”ח באופן מקוון באמצעות פלטפורמות מסחר מומחיות או תוכנה. פלטפורמות אלה משמשות כשער הכניסה שלה ל שוק בין בנקים – רשת המאפשרת למוסדות פיננסיים ברחבי העולם להחליף כסף.

מכיוון שלמט”ח יש נפח מסחר יומי כה עצום, השוק יכול להיות תנודתי. המשמעות היא שלמרות שמסחר במט”ח יכול להיות מסוכן להפליא, יש בו גם פוטנציאל להביא לתשואות ענק, וזה סיכוי אטרקטיבי עבור סוחרים רבים..

סוחרים מרוויחים כאשר הם צופים כראוי שינוי במחיר, מה שמאפשר להם למכור נכס עבור יותר ממה ששילמו עבורו. במסחר זה ידוע בשם סגירת התפקיד.

כיצד עובד מסחר במט”ח בבריטניה?

כמה מזוגות המטבעות הפופולריים כוללים:

EUR / USD | GBP / USD | AUD / USD | USD / JPY | USD / CAD

כל עסקה שמתרחשת בשוק המט”ח נוגעת ל צמד מטבעות. זה השם שניתן לצמד מטבעות שנקנים ונמכרים בו זמנית: מטבע בסיס וה ציטוט מטבע.

בואו נסתכל על כמה דוגמאות. צמד המטבעות הנפוץ ביותר בעולם הוא EUR / USD (האירו והדולר האמריקאי). השני בשכיחותו הוא USD / JPY (הדולר האמריקאי והין היפני) והשלישי בשכיחותו הוא GBP / USD.

מחיר מטבע הבסיס, שהוא המטבע הראשון בכל זוג, מכונה הצעת מחיר. מחיר מטבע הצעת המחיר, שהוא המטבע השני, נקרא תשאל מחיר. אלה ניתנים בדרך כלל לארבע עשרוניות, שכן ההבדלים בין המחירים יכולים להיות קטנים מאוד.

ההפרש בין מחיר ההצעה למחיר המבוקש מכונה התפשטות. תוכל לחשב את המרווח על ידי הפחתת מחיר ההצעה ממחיר השאלה. מרווחים לרוב צרים להפליא, אך מכיוון שמסחר במט”ח יכול לגעת בסכומי עתק כאלה, המרווחים הזעירים הללו יכולים להסתכם במהירות ברווחים או הפסדים אדירים..

כיצד לסחור במט”ח בבריטניה

לפני שתוכל להתחיל לסחור במט”ח בבריטניה, יהיה עליך לפתוח חשבון שבחרת פלטפורמת FX. הפלטפורמה הטובה ביותר עבורך תהיה תלויה בסגנון המסחר שלך ובאסטרטגיית ניהול הסיכונים שלך. דוגמאות לפלטפורמות מט”ח נפוצות כוללות את MetaTrader 4 ו- 5.

בחירת הפלטפורמה שלך תהיה קשורה קשר הדוק לבחירתך מתווך מט”ח. רוב המתווכים יחברו אותך לפלטפורמה שבה הם משתמשים, או יציעו פלטפורמה קניינית משלהם. לאחר שתגדיר את חשבונך ומימן אותו באמצעות הפקדה, תוכל להתחיל לסחור.

→ לחץ כאן כדי להתחיל לסחור במט”ח

זה הסיפור הקצר. עם זאת, כדי להגביר את סיכויי המסחר שלך בהצלחה, ישנם מספר שיקולים עיקריים שתצטרך לבצע לפני שתבחר את מתווך המט”ח והפלטפורמה שלך. כדי לפרק אותם, יצרנו מדריך מקדים שלב אחר שלב כיצד להתחיל סחר במט”ח בבריטניה.

בחר את סגנון המסחר במט”ח שלך

סגנון מסחר במט

בעולם המסחר נהוג לומר כי אין זה מספיק לסמוך על המעיים שלך. יכול להיות קל לתת לרגשות שלך לברוח איתך כאשר מדובר בסכומי כסף גדולים, אך על ידי פיתוח (ודבקות בו) המועדף עליך סגנון מסחר, אתה יכול ליצור תוכנית שקולה במקום לפעול לפי דחף.

ישנם ארבעה סגנונות מסחר עיקריים, המכונים גם תוכניות מסחר. בדומה לבחירת פלטפורמת המסחר שלך, הסגנון הטוב ביותר עבורך יהיה תלוי ברמת הניסיון שלך ובתאבון שלך לסיכון. זה יהיה תלוי גם אם אתה מעדיף לסחור במהלך היום או בין לילה.

לקריאה בנושא, ראה: כיצד למצוא את סגנון המסחר במט”ח

בואו נסתכל על סגנונות המסחר הפורקסיים הפופולריים ביותר בבריטניה:

מסחר יומי

מכיוון ששוק המט”ח אינו קשור למיקום או אזור זמן מסוים, הוא פתוח 24 שעות ביממה, כאשר זמני הפתיחה מועברים ברחבי העולם. מסחר יומי הוא סגנון הכרוך בביצוע סדרת עסקאות לטווח קצר באותו יום.

זה מאפשר למשקיעים לנצל את התנודתיות, אך דורש מהם לפקח על השוק באופן אינטנסיבי ולקבל החלטות מהירות. כתוצאה מכך, זה לא בהכרח מתאים לאנשים שאינם סוחרים במשרה מלאה.

עם זאת, חלק מהמשקיעים עקפו זאת באמצעות תוכנת סחר יומי אשר קונה ומכירה אוטומטית על בסיס תנודות בשוק.

לקריאה בנושא, ראה: מסחר יומי בבריטניה

מסחר בקשקפת

קשקוש נחשב לעיתים קרובות כגרסא של מסחר יומי. באמצעות אסטרטגיה זו, משקיעים בדרך כלל עוקבים אחר השוק על בסיס 5 דקות (או פחות) ומחזיקים בפוזיציות מספר שניות או דקות..

סוחרים המעדיפים אסטרטגיה זו מכונים scalpers. בדרך כלל הם שואפים להימנע מעסקאות מסוכנות, מכיוון שהפסדים מאלה יכולים למחוק יום עבודה שלם.

סחר במיקום

בניגוד למסחר יומי, מסחר במניות הוא סגנון ארוך טווח. זה הופך אותה לבחירה מעשית יותר עבור משקיעים שלא יכולים לבלות את כל היום במעקב אחר שוק המט”ח. סוחרי עמדות מקבלים את החלטותיהם על סמך מגמות עלייה צפויות ועליהם להתמודד עם כל מטבלים המתרחשים ביום יום או בשבוע בשבוע..

מסחר בתנופה

מסחר בתנופה הוא סגנון בינוני או בינוני, ולכן הוא נתפס לעתים קרובות כפשרה בין מסחר יומי למסחר במניות. סוחרי נדנדות שואפים להרוויח מתנודות מחיר, כשהם מחזיקים בתפקידים למשך כמה שבועות בכל פעם.

בדומה למסחר בפוזיציות, גם מסחר בתנועות דורש מהמשקיעים לבצע ניתוח טכני. זהו המחקר של מחירי מטבע העבר במטרה להבין את הסבירות לתנודות מחירים עתידיות.

מכיוון שתפקידים מוחזקים כל כך הרבה זמן, חשוב שסוחרי נדנדות יוכלו להישאר רגועים כאשר שוק המט”ח בהכרח משתנה במהלך ההחזקה.

לקריאה בנושא, ראה: מסחר בתנופה לעומת מסחר יומי

בחר באסטרטגיית המסחר במט”ח שלך

לא מקבלים אסטרטגיית מסחר מבולבל עם סגנון מסחר. אסטרטגיית מסחר היא פשוט השיטה שמשקיעי FX משתמשים בה כדי להחליט כיצד ומתי יבצעו עסקאות. לעומת זאת, סגנון מסחר יביא בחשבון את מסגרת זמן המסחר שלך ואת גישת ניהול הכסף שלך.

ישנן מאות אסטרטגיות שונות לסחר במט”ח, ולכן מקובל שסוחרים מנסים כמה לפני שהם מסתדרים באסטרטגיה המתאימה להם ביותר. דוגמאות לאסטרטגיות פופולריות לסחר במט”ח בבריטניה כוללות פריצות מסחר, א אסטרטגיית חזרה לממוצע, ה אסטרטגיית פיבונאצ’י חופפת, וה אסטרטגיית פטיש בלונדון.

בחר את זוג המטבע שלך

אם אתה לומד כיצד לסחור במט”ח למתחילים, המקום הטוב ביותר להתחיל הוא עם אחד מה- צמדי מטבעות גדולים. מדובר בזוגות הנפוצים ביותר שכולם מעורבים דולר ארה”ב.

ישנם שבעה זוגות מטבעות עיקריים. הזכרנו את שלושת המובילים קודם לכן במאמר זה, כך שארבעת הנותרים הם USD / CHF (הפרנק השוויצרי) ואז המסחר הנפוץ ביותר מטבעות סחורות מול הדולר: AUD / USD, USD / CAD ו- NZD / USD.

מטבע סחורות הוא מטבע המשתנה בהתאם לסחורות כמו זהב או נפט. הסיבה לכך היא שהמטבע קשור במידה רבה לייצוא של סחורה זו.

לקריאה נוספת:

זוגות סחר במט”ח – 10 צמדי המט”ח הטובים ביותר לסחר

צמדי מסחר במט”ח – כיצד לסחור בצמדי מט”ח אקזוטיים

מהן תקנות המט”ח בבריטניה?

אחד הצעדים החשובים ביותר בלימוד המסחר במט”ח שלך הוא הבנת התקנות המעצבות FX בבריטניה. למעשה, בבריטניה יש כמה מתקנות המט”ח המקיפות ביותר בעולם, עם חוקים חזקים שנועדו להגן עליך ועל הכסף שלך..

בבריטניה המסחר במט”ח מוסדר על ידי רשות התנהלות פיננסית (FCA). כל מתווך מט”ח בבריטניה חייב להיות מורשה על ידי ה- FCA לפני שהוא יכול לקבל סוחרים בבריטניה. בדוק תמיד שהמתווך שבחרת מוסדר לחלוטין לפני יצירת חשבון. לא רק שזה אומר שאתה הרבה פחות נוטה להונאה – זה גם אומר שההון שלך יהיה מוגן אם המתווך יעבור לפירוק.

כדי להיות מוסדר על ידי ה- FCA, מתווך מט”ח חייב:

  • יש לך מינימום של מיליון ליש”ט בהון
  • הגש מספר דוחות ביקורת והצהרות
  • ציית ל תוכנית פיצויים לשירותים פיננסיים (FSCS). תוכנית זו נועדה להגן על המשקיעים מפני אובדן כספם אם המתווך יפשט את הרגל.

האם אצטרך לשלם מס על מסחר במט”ח בבריטניה?

השלכות המס של המסחר במט”ח בבריטניה תלויות בגורמים שונים. אלה כוללים את הדרך בה אתה סוחר, את ההכנסה האישית שלך, בין אם אתה סוחר כחובבן או כמקצוען.

אם אתה לומד כיצד לסחור במט”ח, תמיד שוחח עם יועץ מס מקצועי לפני שתתחיל לסחור בפועל. הם יוכלו להגיד לך כמה מס (אם יש) תצטרך לשלם ל- HMRC. בואו נסתכל על כמה כללים שיכולים להשפיע עליכם.

האם אתה ספקולנט או משקיע?

על פי החוק בבריטניה, ספקולנטים במט”ח בדרך כלל לא צריכים לשלם מס על רווחי המסחר שלהם. הסיבה לכך היא שההכנסה שהם מייצרים מסווגת כהכנסה משנית, שאינה ממוסה עד שהיא מגיעה לקצבה פטורה ממס של 12,000 פאונד.

משקיעי מט”ח מקצועיים, מצד שני, אכן צריך לשלם מס אם המסחר במט”ח הוא מקור ההכנסה העיקרי שלהם.

האם הרווחים שלך הם מהימורים מפוזרים או CFD?

הימורי Spread ו- CFD (חוזים להבדל) הם סוגים של מוצרים נגזרים פיננסיים. נגזרת היא סוג של נייר ערך שלוקח את ערכו מנכס בסיס או מקבוצת נכסים – במקרה זה, מט”ח.

הימורים מורחים זה כאשר סוחרים משערים על כיוון המחירים של זוג מטבעות מסוים. א CFD הוא הסכם להשוואת המחיר של צמד מטבעות בתחילת וסיום העמדה שלך ולהחליף את ההפרש.

הימורי Spread הם פופולריים בבריטניה מכיוון שהם לגמרי פטורים ממס. אף על פי שרווחי CFD אינם פטורים ממס, ניתן להשתמש בכל הפסד שתבצע כדי לקזז את רווחי ההון שלך במקום אחר.

אם תידרש לשלם מס על רווחי המט”ח שלך, תצטרך לשלם אותו כ מס רווחי הון (CGT) בסוף כל שנת מס בבריטניה.

קרא עוד: ההבדל בין הימורים מורחים למסחר ב- CFD

נקודות מפתח

  • בריטניה מהווה יותר מ -40% מהיקף המסחר היומי במט”ח
  • מט”ח יכול להיות תנודתי להפליא, וכתוצאה מכך לרווחים והפסדים ענקיים
  • כל עסקת מט”ח כוללת מטבע בסיס ומטבע הצעות מחיר
  • תזדקק לפלטפורמת FX ולמתווך כדי להתחיל לסחור במט”ח בבריטניה
  • ישנם ארבעה סגנונות מסחר פורקסיים מרכזיים
  • מתווכי מט”ח בבריטניה מוסדרים על ידי הרשות להתנהלות פיננסית
  • סכום המס שתשלמו (אם בכלל) יהיה תלוי בסגנון המסחר שלכם, בהכנסות שלכם, והאם אתם מעדיפים הימורים מפוזרים או CFD.

התחל לסחור במט”ח בבריטניה

עכשיו אתה יודע יותר על מסחר במט”ח בבריטניה, אתה יכול להיות מוכן לקחת את העניין שלך לשלב הבא. זכור שלמרות שקל להתחיל בעבודה, מציאת סגנון המסחר והאסטרטגיה המועדפים עליך היא לרוב תהליך של ניסוי וטעייה.

הבנת שוק המט”ח יכולה לקחת שנים של לימוד. עם זאת, על ידי קריאת מאמר זה היום, עשית את צעדיך הראשונים לקראת הפיכתך לסוחר מט”ח מצליח בבריטניה. השלב הבא הוא לבחור את המתווך הטוב ביותר למסחר במט”ח בבריטניה.

המתווך המוביל בבריטניה

סוחר עם חשבון eToro יכול לסחור ב- CFD בנכסים פיננסיים בסיסיים כגון מט”ח, מניות, סחורות, מטבעות מטבעות ו מדדים. עם מרווחים צמודים, הם מותג עולמי מוביל. הצביעו כמתווכים המובילים בבריטניה.

סחר במט”ח עם המתווך הדירוג הגבוה ביותר eToro, שנבחר על פי הדירוג הגבוה והמיקום שלך.

eToro – המתווך הטוב ביותר למסחר במט”ח בבריטניה

הירשם עבור eToro והתחל לסחור במט”ח או להעתיק סוחרים מובילים ללא תשלום נוסף. אין כרוך בדמי ניהול או בעלויות נסתרות אחרות.

75% מחשבונות המשקיעים הקמעונאיים מפסידים כסף בעת מסחר CFD עם ספק זה.

אם אהבת את המאמר שלנו כיצד לסחור במט”ח בבריטניה – מסחר בפורקס בבריטניה, אנא תן לנו לייק ושתף אותו עם כל מי שיכול להתעניין במסחר במט”ח.

eToro היא פלטפורמה מרובת נכסים המציעה הן השקעה במניות והן בקריפטו-סחורות, כמו גם במסחר ב- CFD. 75% מחשבונות המשקיעים הקמעונאיים מפסידים כסף בעת מסחר CFD עם ספק זה. עליכם לשקול האם אתם יכולים להרשות לעצמכם לקחת את הסיכון הגבוה לאבד את כספכם.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me