היכן שהביטקוין הוא מלך המטבעות הקריפטוגרפיים, את’ריום היא המלכה. יחד, שני המטבעות הקריפטוגרפיים הללו שולטים בשוק הקריפטו. ביטקוין ואת’רום התבססו היטב. עבור כל משקיע, חדש או ישן, לשני המטבעות הקריפטוגרפיים הללו סיכויים מצוינים. עבור תיק השקעות טוב של מטבעות קריפטוגרפיים, הכללת ביטקוין ואת’ריום עשויה אפילו להיחשב חובה.

עבור כל השקעה, החלק המכריע ביותר הוא המניע של מחיר הנכס. המניעים של מחיר הנכס נותנים למשקיעים מושג למה לצפות מההשקעה בעתיד, קרוב או רחוק, שכן ניתוח הגורמים הקובעים את המחיר הוא אינדיקציה ברורה לתנועות פעולות מחיר. לפיכך אנו שואלים:

מה שמניע באמת את מחיר האת’ריום?

שלושת הגורמים המשמעותיים המשפיעים על מחיר אתריום:

 1. מתאם לביטקוין
 2. הפלטפורמה של את’ריום
 3. אימוץ

האם להשקיע באת’ריום בשנת 2021?

מדוע כדאי לך לשקול לכלול את אתריום בתיק ההשקעות שלך בשנת 2021?

את’ריום נחשב כהשקעה חזקה יחסית לקריפטוסים אחרים. למרות התנודות בהיסטוריה של את’ריום, אנליסטים ומומחים בקריפטו מסכימים כי מחיר אתריום יעלה עוד בשנת 2021 ומחוצה לה..

Ethereum 2.0, הגרסה השנייה של Ethereum, היא אחת הסיבות העיקריות לכך שאנליסטים של קריפטו הם חיוביים באופן גורף לגבי עתידו של ethereum וביצועי המחירים שלו..

את’ריום הוא אחד המטבעות הוותיקים והמבוססים ביותר בשוק. זוהי הקריפטוגרפיה השנייה בגודלה ושמרה על דרגה. מטרת המטבע הקריפטוגרפי היא לספק פלטפורמה לחוזים חכמים. Ethereum, באמצעות פלטפורמת הפיתוח שלה, יצרה גם אפליקציות מבוזרות ומימון מבוזר. למרות שמטבעות קריפטוגרפיים חדשים דומים לאת’רום תומכים כעת בחוזים חכמים, DeFi ו- dApps, את’רום נותרה חלוצה של החידושים הללו. יותר מ -250,000 מטבעות קריפטוגרפיים מבוססים על הפלטפורמה של את’ריום, כאשר חלקם הם המובילים מבחינת שווי שוק.

גורמי המחירים של את’ריום

שוק המטבעות הקריפטוגרפיים עובד בצורה ייחודית. בשוק מסורתי, הביקוש וההיצע – כוחות השוק או ידו הבלתי נראית של אדם סמית ‘קובעים מחירים. ובכל זאת, מכיוון ששוק הקריפטו אינו מסורתי, הוא גם לא עובד כמו אחד.

היצע המטבעות הקריפטוגרפיים מוגבל קשה, מה שאומר שלא ניתן להגדיל או להקטין את עתודת ההיצע כדי לענות על הביקוש ולקבוע שיווי משקל. זו גם אחת הסיבות לכך שמטבעות קריפטוגרפיים הם השקעה כה משופרת – אין מחיר שיווי משקל כך שהמחירים יכולים לעלות מעל לכל דמיון..

אספקת המטבעות הזמינה כרגע של את’ריום שווה להיצע הכולל שלה – 114.402 מיליון דולר – ולכן גורמי הביקוש הם שמשפיעים על מחירו..

1. מתאם לביטקוין

הביטקוין הוא המוביל בשוק המטבעות הקריפטוגרפיים. בהיותו המטבע הקריפטוגרפי הראשון, הוא מחזיק בכוח רב בשוק. ביטקוין בדרך כלל מתקשר באופן חיובי גם עם מטבעות קריפטוגרפיים אחרים; לפיכך, כל שינוי חיובי בביטקוין מועיל לכל השוק.

למלכה ולמלך המטבעות הקריפטוגרפיים יש אפוא מתאם חיובי משמעותי – לרוב מעל 0.8. עם זאת, לא תמיד יש להם מתאם חיובי. נכון לעכשיו, ניתן לראות כי המתאם בין שני המטבעות הקריפטוגרפיים יורד.

2. הפלטפורמה של את’ריום

Ethereum מהפכה את שוק הקריפטוגרפים עם הקמתו. Ethereum הביא חידושים כמו חוזים חכמים, מימון מבוזר ואפליקציות מבוזרות. DeFi ו- dApps נחשבים לעתיד, ואת’ריום נחשב לחלוץ שלהם, מה שמעמיד את היתרון בקריפטו.

עם זאת, Ethereum הוא אחד המטבעות הקריפטוגרפיים הוותיקים ביותר, מה שאומר שהוא לא שילב את הטכנולוגיה החדשה ביותר שקיימת, בה משתמשים רוב המטבעות הקריפטוגרפיים המתחרים..

Ethereum התמודדה עם בעיות בהרחבה ויעילות, אך היזמים עובדים ללא הרף על הפלטפורמה. עדכון חדש אמור להיות מושק בקרוב – Ethereum 2.0. הפלטפורמה עוברת ממנגנון Proof of Work הישן ל Proof of Stake האחרון. אמצעים אחרים ננקטו גם לשיפור המהירות וההרחבה. עדכון זה של הפלטפורמה בהחלט יגדיל את ערך הקריפטו.

3. אימוץ

שיעור האימוץ של כל מטבע קריפטוגרפי הוא גורם מניע משמעותי למחיר. שיעור האימוץ מציין את הביקוש לקריפטו. Ethereum ידועה בחוזים חכמים חדשניים שלה, dApps ו- DeFi.

העתיד הוא דיגיטלי, ואת’ריום שימש כפלטפורמה מבוקשת לאפליקציות ולממון מבוזרים.

ככל שאימוץ ה- Ethereum גדל, יותר קונים מעבירים את כוח השוק עובר לקונים ולא למוכרים, מה שמעלה את מחיר הקריפטו..

היית שוקל להשקיע ב Ethereum ETH?

ביטקוין מול את’ריום

כשאת’רום המשיך במגמת העלייה שלו במהלך השור האחרון, למרות שביטקוין איבד ערך, המלך והמלכה סוף סוף נתפסו כמתחרים. ועוד נשמעו זעקות נוספות על האופן שבו את’ריום עומד להדיח את המלך.

מטרתו המקורית של ביטקוין הייתה לפעול כאמצעי חליפין, אך נראה כי המטבע הקריפטוגרפי אינו מתאים למלא תפקיד זה. מטבעות קריפטו מתפקדים כמקלט בטוח למשקיעים כאשר השוק המסורתי מתרסק – כמו איך הוא נצפה במהלך התרסקות שוק המניות בשנת 2020 עקב התפרצות וירוס הכורון. מכיוון שהביטקוין שולט בשוק המטבעות הקריפטוגרפיים, זו הבחירה המבוקשת ביותר.

זה הופך את הביטקוין לנכס יותר מאשר אמצעי חליפין. מחיר הביטקוין לבדו הופך אותו לבלתי אפשרי לפעול כאמצעי חליפין. ואז, הביטקוין הוא גם מטבע ישן וסובל מדרגיות וחוסר יעילות.

למשל, ביטקוין יכול להסתדר ארבע עסקאות בשנייה ואילו את’ריום שואף 20 עסקאות שנייה. מחקר על ידי הכלכלן מצא שחלק ניכר מביטקוין – שליש – מוחזק לצרכי השקעה בעוד שערכו של ביטקוין המשמש להקלת עסקאות הוא קטן יחסית.

עם זאת, Ethereum, כיצד הוא מתמודד עם הנושאים העומדים בפני ביטקוין, לאחר שדרוג Ethereum 2.0, המלכה עומדת כאופציה קיימא לכס הביטקוין..

קרא עוד: Ethereum Vs. ביטקוין: האם אתריום הוא השקעה טובה יותר מביטקוין?

ביצועי אתריום בריצת השור האחרונה

בתחילת השנה החדשה נמשך ריצת השוורים שהחלה בדצמבר 2021. שוק הקריפטוגרפים ראה פריחה עצומה, כאשר מטבעות קריפטוגרפיים ביססו שיאים חדשים של כל הזמנים או רמות גבוהות של כל הזמנים. את’ריום עקבה מקרוב אחרי הביטקוין לאורך כל השור, וכאשר ביטקוין החל לאבד ערך, אנליסטים ציפו לאותו הדבר.

עם זאת, זה הפתיע לטובה כשאת’רום המשיך את מסלול העלייה שלו למרות הביטקוין. את’ריום שברה את שיאה בכל הזמנים והיא עומדת כעת על 1649 דולר. מלכת המטבעות הקריפטוגרפיים עדיין שומרת על מגמת העלייה שלה, ואנליסטים מצפים לדברים טובים מהקריפטו.

Ethereum נקשר קשר הדוק עם ביטקוין, מה שהופך אותו בדרך כלל לבחירה שנייה לביטקוין או סתם אפשרות נלווית עם ביטקוין. על Ethereum להפיל את אחיזתו של ביטקוין בשוק הקריפטו כדי לבסס את עצמו כקריפטוגרף חזק עוד יותר.

מכיוון שמשקיעים תופסים את את’רום כאופציה עצמאית וקיימת להשקעה, היא תרוויח ערך ללא הגבלת זמן, וזה דבר שניסה אתריום לעשות בתקופה האחרונה..

קרא גם: חיזוי מחיר אתריום

שדרוג Ethereum 2.0

ה- Eth2 הוא השדרוג המשמעותי ביותר בתולדות המטבע הקריפטוגרפי. היזמים תכננו שינויים מונומנטליים שישפרו את הפלטפורמה באופן משמעותי. את’ריום הפכה לאחת הפלטפורמות המהימנות ביותר עבור אפליקציות מבוזרות ומימון מבוזר. אך ככל שהרשת צברה פופולריות, השימוש המוגבר הוביל לחשיפה של בעיות רבות הנוגעות להרחבה. לפיכך, שדרוג ה- Eth2 אמור לחולל מהפכה בטכנולוגיה של הפלטפורמה.

שינויים משמעותיים רבים מתרחשים; עם מעבר השדרוג מהרשת הנוכחית לרשת החדשה, פותחה רשת ביניים בשם שרשרת המשואות. רשת המשואות פועלת מאז דצמבר 2021 ותקל על המעבר. מנגנון קונצנזוס הכרייה, כלומר הוכחת העבודה (PoW), מתוכנן להיות מועבר למנגנון הוכחת הימור (PoS). הוכחת הימור מגדילה את יעילות הרשת מכיוון שהמנגנון דורש פחות אנרגיה יחסית.

צמתים ברשת שרד צפויים להגדיל את תפוקת הרשת ב 64 פעמים. השדרוג מתוכנן בארבעה שלבים והוא צפוי להסתיים עד שנת 2022. ההודעה על השקת Ethereum 2.0 עד דצמבר 2021 יכולה להיחשב גם כאחת הסיבות לעליית המחירים. לפיכך, העדכון עשוי להעלות את מחיר אתריום באופן משמעותי מכיוון שהוא מתמודד עם הבעיות שעומדות בפני אתריום כרגע.

תחזיות מחיר אתריום עתידי

מאמר מחקר מאת כַּלכָּלָן מגלה כי לאתרום יש פוטנציאל גדול בהרבה לצמוח בעתיד – בהתחשב במחירו.

קצב הצמיחה השנתי החזוי של Ethereum לחמש שנים על ידי הכלכלן נקבע על 136%, ואילו לצורך ההשוואה, קצב הצמיחה החזוי של ביטקוין הוא 10% בלבד. העיתון גם ניבא מחיר לחמש שנים עבור שני המטבעות הקריפטוגרפיים.

חיזוי המחיר עבור את’ריום הוא 868 דולר, אולי לא נשמע מרשים, אך לביטקוין צפוי להיות מחיר של 988 דולר בלבד..

משקיעי ארנק לא ניבאו קפיצות ענק במחירו של את’ריום בשנת 2021. אתריום צפוי להישאר יציב יחסית לאורך כל השנה, בין שפל של 1,000 דולר לשיא של 1,600 דולר..

תרשים חיזוי מחיר אתריום

על פי תחזית ארוכה, תחזית אתריום תחצה 5,000 דולר עד סוף שנת 2021. התחזיות שלהם מראות כי אתריום עולה בערכו בעתיד הנראה לעין. תחזית ארוכה גם צופה כי את’ריום יקבל מכה בשנת 2023. לאחר עלייתו ל -6000 דולר בשנת 2022, מטבע המלכה הצפוי צפוי לרדת בסביבות 2,000 דולר בשנת 2023.

היתרונות של השקעה באת’ריום

להלן הדברים הטובים ביותר באת’ריום:

✅ הושק בשנת 2015; זהו אחד המטבעות הקריפטוגרפיים הוותיקים ביותר.

Ere Ethereum ידועה כמלכה למלך הביטקוין בזכות בסיסו החזק.

✅ הוא הושק כפלטפורמת פיתוח לחוזים חכמים, אפליקציות מבוזרות ומימון.

✅ Ethereum נמצאת כעת במגמת עלייה מכיוון שהיא ביססה את שיאה בכל הזמנים.

אומרים כי מטבע ההשקעות מחזיק בפוטנציאל אדיר – אפילו יותר מביטקוין.

✅ Ethereum זול בהשוואה לביטקוין.

Upgrade שדרוג Eth2 יביא לשינויים ושיפורים משמעותיים בפלטפורמה וככל הנראה יביא לעליית מחירים.

חסרונות של השקעה באת’ריום

להלן החלקים החלשים יותר בנושא את’ריום:

Ethereum מתמודדת עם תחרות חזקה מביטקוין כמו גם מטבעות קריפטוגרפיים חדשים ששילבו את הטכנולוגיה הזמינה המתקדמת ביותר בפלטפורמות שלהם.

❌ כפי שסביר להניח לאחר ריצת שוורים, יש תחזיות שמעריכות ירידה חדה בערך אתריום.

השורה התחתונה: השקעה באת’ריום 2021

התחזיות למטבעות קריפטוגרפיים מעורבות. בעוד שפלטפורמות מסוימות מציעות צמיחה פנומנלית, אחרות אינן אופטימיות כל כך.

את’ריום ראתה צמיחה של 1200% מאז מרץ 2020, וכרגע היא ממשיכה לעלות כלפי מעלה. עם זאת, שוק המטבעות קריפטוגרפיים הוא אכזרי, וניתן לצפות לירידה חדה בערכו של מטבע קריפטוגרפי לאחר צמיחה גבוהה, כפי שרואים בריצת השוורים הנוכחית. תיקונים עשויים לבצע אתריום. אחרי הכל, מדובר בנכס בעל סיכון גבוה ותגמול גבוה.

eToro – הפלטפורמה הטובה ביותר להשקעה באת’ריום

eToro הוכיחו את עצמם אמינים בתעשיית הקריפטו לאורך שנים רבות – אנו ממליצים לך לנסות אותם.

מטבעות וירטואליים הם מאוד תנודתיים. ההון שלך נמצא בסיכון.

נקודות מפתח

 • המניעים את מחיר אתריום הם מתאם לביטקוין, רשת אתריום ואימוץ מוגבר.
 • Ethereum, שהושק בשנת 2015, מחזיקה שווי שוק של 189 מיליארד דולר והיא פלטפורמה לחוזים חכמים, אפליקציות מבוזרות ומימון..
 • Ethereum עשוי כנראה לתפוס את מקומו של הביטקוין בשוק מכיוון שביטקוין סובל מחוסר יעילות משמעותי.
 • את’ריום הקימה שיא של 1649 $ בכל הזמנים במהלך הריצה האחרונה. זה גם נוגד את נורמת השוק ועלה למרות שביטקוין איבד ערך.
 • שדרוג ה- Eth2 מתוכנן להביא לשיפורים משמעותיים בפלטפורמה כמו רשתות Shard ולעבור למנגנון ההסכמה Proof to Stake..
 • השדרוג מתוכנן בארבעה שלבים והוא צפוי להסתיים עד שנת 2022.
 • המחקר של אקונומיסט צופה קצב צמיחה של 5 שנים של 136% ומחיר ל -5 שנים של 868 דולר.
 • תחזיות ארוכות צופה שווי של יותר מ -6,000 דולר עד סוף שנת 2023.
 • המשקיע בארנק הוא דובי על חיזוי המחיר של מטבע הקריפטו.

קרא גם:

כיצד להשקיע באת’ריום: המדריך למתחילים האולטימטיבי להשקעה ב- ETH

7 מטבעות קריפטוגרפיים מובילים שיכולים להפוך אותך למיליונר בשנת 2021

מה יניע את מחיר האתריום בשנת 2021?

היתרונות והחסרונות של השקעה באת’ריום, האם זה יהיה יצרן מיליונרים?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me