בשנה שעברה, MyEtherWallet הגיע באמצעות פריצה עם היכולת להפנות את השרתים שלהם לאתר מזויף וזדוני (המכונה לעתים קרובות אתרי פישינג) ברוסיה, במטרה העיקרית לנקז את הארנקים של קורבנות תמימים לחלוטין שהשתמשו ב- MEW במהלך התקופה בה האק פעל, כאמור, והפנה מחדש את כל הכספים שהיו יכולים להישלח באותה תקופת זמן. 

לאחר הפריצה, הרבה משתמשים נבהלו ונותרו מהרהרים בשאלה, “הוא בטוח ב- MyEtherWallet?”והאם זה עדיין אפשרות ארנק Ethereum בטוחה בשנת 2019.

אם זה נשמע לכם מעניין, בואו נקפוץ לזה!

האם MyEtherwallet בטוח

מה זה MyEtherwallet?

טיילור מנהן וקוסלה המנחדרה הקימו MEW (MyEtherWallet) בשנת 2015, זמן לא רב לאחר שנוצר Ethereum. 

מכיוון שהחברה צמחה באגרסיביות, חברות רבות חברו ל- MEW ככל שהיא ממשיכה לצמוח. כמה מהגדולים ביותר כוללים בחורים גדולים כמו Bity, רשת Kyber, Changelly ו- Simplex.

הערה: חשוב במיוחד לזכור את החברות האחרונות הללו מכיוון שהן מאפשרות למשתמשים לסחור ב- fiat עבור crypto, ETH עבור BTC, ETH עבור ERC-20 אסימונים וזוגות חשובים אחרים כאלה..

האם להמשיך להשתמש ב- MEW?

כדי להבין באופן מלא ולהיות מסוגל לענות על שאלות דחופות כאלה, בואו נערוך סיכום קצר על האופן שבו MyEtherWallet עובד והדרך הטובה ביותר להעביר את החלקים שלכם בתוך הפלטפורמה כדי לשמור על הכל כמה שיותר בטוח.. 

כאשר אתה יוצר חשבון MEW, ייווצר גם מפתח ציבורי וגם מפתח פרטי, והם לא יאוחסנו באתר MyEtherWallet.

למשתמש תהיה האחריות המלאה לשמור ולגבות את המפתחות במקום בטוח ולא אמין במצב לא מקוון. משתמשים יכולים לגשת לחשבונות שלהם ולשלוח ETH באמצעות ארנק חומרה, כגון TREZOR או Ledger Nano S (אנו נספק מידע נוסף על אלה בקרוב מאוד במדריך זה), או באופן ישיר יותר תוך שימוש בפרטיים מקשים, קבצי Keystore או ביטויים מזכירים.

הערה: תזכירים הם כלים שיעזרו לזכור היבטים שונים או כמות גדולה של מידע. זה יכול להיות חריזה, ראשי תיבות, שיר, תמונות, כמו גם בדוגמה זו, ביטוי שיעזור לזכור רשימת עובדות בסדר מסוים..

MyEtherWallet פריצה! 

כן, MEW נפרץ. חזרה ב- 24 באפריל 2018 אזעקות התנהלו.

 אמן הונאה פיתח פריצת פישינג שהופכת להיות נפוצה מדי בימינו. מה שקורה בסוגים אלה של פריצות הוא שאנשים ניגשים למה שנראה כאתר הרשמי ללא שום חשד. הם לא יודעים שהם נכנסים לאתר מזויף שעשוי להיראות בדיוק כמו האתר אליו ניסו להיכנס. כמעט בלתי אפשרי לשים לב כי האתר נראה כמעט זהה. וזה מה שקרה באתר MEW ואנשים רבים נשדדו מה- ETH שלהם.

איך זה יכול לקרות? לצערנו ידוע כי מתקפת פישינג בולטת ביותר בשירותים מרכזיים כגון MEW מכיוון שיש אתר / שירות מרכזי אחד שקל יותר למקד אליו. ברגע שמישהו נכנס לאתר המזויף ומכניס את המידע האישי שלו, הוא גמור. להתראות פרטי כניסה אישיים, אבטחה להתראות.

לפני כן, הונאה של MEW התרחשה גם בדצמבר 2017. זה היה בתחום הסלולרי מאחר שמשתמשים יכלו למצוא אפליקציית MEW בחנות האפליקציות של אפל שהטעה רבים מכיוון שהיא הייתה זהה לאפליקציית MEW אמיתית. כמובן, בקושי יכולת לדעת שהיא מזויפת מכיוון שהסמלים נראים כמעט זהים. 

בסופו של דבר, אפל פעלה וכיבתה את האפליקציה אך לא לפני שכבר פגעה במידע הרגיש של המשתמש כמו כניסות.

האם MEW אשם בכך?

MEW טען כי סוג זה של התקפות ופריצות, ספק הדומיין נתן את המשקל אם זה מצער והוא באחריותו הבלעדית של התחום. 

אולי שגיאה פשוטה, אך זה שבר את אבטחת MyEtherWallet ואיפשר להאקר את ההזדמנות להפנות אנשים באתר מזויף זה בקלות וכתוצאה מכך לאבד את ה- ETH שלהם.

יש דוגמאות עיקריות לאופן שבו הרמאים יכולים להטעות משתמשים ואפילו ענקיות טכנולוגיה כמו אפל. יישום התחזות או המזויף המסוים הזה עבר במערכת כולה, ואנחנו עשויים להוסיף, הוא קפדני יותר מרובם.

אם זה עוזר לפרספקטיבה שלך, חשוב לנו להיות מודעים לכך שזה היה משהו שלא בשליטת MEW. אמנם נכון שזה נפרץ, אך חלק גדול מזה קשור גם לאבטחה ולמניעה של אפל כנגד אפליקציות מזויפות מסוג זה.. 

זו הדרך הבטוחה ביותר להשתמש בחשבון MEW שלנו? 

עם כל המידע שסופק לעיל, איך לכל הרוחות אוכל בכלל לסמוך על MyetherWallet? אם אתה זקוק להגברת האמון ובאיזו מידה מאובטח MyEtherWallet, בהחלט תרצה ללמוד עוד על ארנקי חומרה. אנחנו יכולים ללא ספק לומר שאלו הם הזוכים שלנו בכל הנוגע לביטחון. 

כמה מאובטח MyEtherWallet

תפקידו של ארנק חומרה הוא להיות מפתח סיסמה כדי שיוכל לספק שכבות אבטחה נוספות כגון סלטי קוד כדי לוודא שהביטויים או המפתחות הפרטיים שלכם לא נגנבים..

הקודים מופיעים על גבי המסך הראשי של הארנק הפיזי האמיתי שברשותך, ולא על מסך המחשב שלך. לכן, צופה חיצוני לא יוכל להיתקל במפתחות שלך ובמידע אחר שעוזר לך לגשת לחשבון MEW שלך. 

תמיד יש לנקוט באמצעי זהירות. אמנם באופן כללי ארנקי חומרה הם הרבה יותר בטוחים, אך תמיד קיים איום על האקרים להיות בסביבה. 

בוא נגיד שמסיבה כלשהי אתה מנותב לאתר התחזות. אם אתה שם מנסה לבצע עסקה עם ארנק החומרה שלך, האם אתה מכוסה לחלוטין? אנחנו לא נשקר, אתה אף פעם לא בטוח ב- 100% אבל אתה עדיין תהיה בטוח יותר מאשר אם לא יהיה לך את זה. 

התרחיש הגרוע ביותר שהיינו עדים לו יהיה שאתה אכן מבצע העברה קלה לארנק ההאקר, אך מהפך, לא תהיה להם גישה לכל המידע שלך..

בטח, אנחנו יודעים שזה לא משהו לשמוח עליו, אבל זה הרבה יותר טוב מאשר להיגנב מכל היתרה שלך, או לפחות, לעסקה גדולה. 

ההצעות שלנו 

אנו יכולים להמליץ ​​על שתי אפשרויות כשמדובר בארנקי חומרה כמו TREZOR או Ledger Nano S. כפי שכבר הזכרנו, ניתן להשתמש בשניהם עם MyEtherWallet..

שתי הפלטפורמות יציבות, אמינות, ובשלב זה לא מדווחים על כשלים גדולים. הם מאפשרים לנו לטפל ולאחסן את’תרום ומטבעות רבים אחרים כמו ביטקוין, DASH, ביטקוין מזומנים, מטוסי ERC20 ועוד..

גישה לארנק שלך עם מפתח פרטי, קובץ Keystore או ביטוי מזכר עשוי להציב אותך במקום פגיע לסוגים כאלה של פריצות או התקפות. לכן, אם מסיבה כלשהי אתה נוחת באתר דיוג, זו לא יכולה להיות אשמתך, אך ללא ידיעתך תעביר שליטה מלאה בחשבונך להאקרים.. 

האם MyEtherWallet אמין?

MEW עשתה מאמצים בניסיון לשמור על MyEtherwallet בטוח ככל האפשר, לאחר קריאה לפעולה של משתמשים מושפעים. אחד הצעדים הידועים ביותר לכך הוא יצירת MEWconnect

מה זה MEWconnect? 

MEWconnect הוא אפליקציה לנייד עבור MyEtherWallet. זה נתפס לעתים קרובות כארנק חומרה, אך למעשה, אין חומרה במשחק הזה. זה זמין לכל הטלפונים החכמים של Android ו- iOS. 

עם זאת, מכיוון שהזכרנו שהבטיחות של MEW ניכרת באופן ניכר באמצעות ארנק חומרה נפרד, אתה יכול להשתמש בהם במקום MEWconnect..

לא משנה שתבחרו, אנו מתחייבים ש- MyEtherWallet מוקדש להבטחת חווית הלקוח ללא ספק.

צעדים להבטחת MyEtherWallet

בצע את השלבים הבאים כדי להבין כיצד לנווט בתוך MyEtherWallet בצורה מאובטחת. אל תחשוף את עצמך לסכנה, אנו מזמינים אותך לנקוט באמצעי זהירות אלה:

  1. האפשרות הטובה ביותר היא להימנע מכל מודעות “קבל ETH בחינם”. הימנע מכל תקופת מתנות! מפתה ולא מזיק ככל שזה נראה, בהחלט זה לרוב לא נכון. שימו לב, אין קיצורי דרך. במקום לבחור בעבודה קשה, מסירות ועוד. 
  2. אל תכניס את פרטי הכניסה שלך לפני שתבדוק פעמיים את כתובת האתר. אם משהו נראה לא פעיל, בדוק אותו שוב והשווה. רק דמות או אות אחת יכולים לעשות את ההבדל. להתעלם מכך יכול להיות מחיר תלול.
  3. דוא”ל מ- MEW או ארגונים אחרים. שוב בדוק שוב, במקרה זה, את דוא”ל השולח. אם אתה מקבל “אווירה חשודה”, או מבקש יותר מדי מידע אישי, אל תשיב ותשלח אותו לספאם. כמו כן, אל תלחץ על קישורים כלשהם. תהיה מאוד זהיר.
  4. הונאות כרייה. ישנן הרבה הונאות המתמקדות בארנקים ובמטבעות של MEW ERC20. היזהר, אם זה נשמע טוב מדי, עשה את המחקר שלך ומצא ביקורות וחוויות של אנשים אחרים. אל תיפול בפח של “תוצאות כרייה מובטחות”. כריית GPU יכולה להיות רווחית מאוד אם נעשה כהלכה.
  5. מוריד אפליקציות MEW. ראשית, היכנס לאתר הרשמי וודא שיש להם אפליקציות רשמיות. אחרי הכל, הדרך הבטוחה ביותר לנווט תהיה תמיד להכות בקישורים באתרים הרשמיים. 

מחשבות אחרונות 

אז כשמדובר בשאלה: “האם MyEtherWallet בטוח?” התשובה שלנו היא:

כן, MEW בטוח. עם זאת, תמיד צריך לזכור שעולמות הקריפטו עדיין יכולים להיות מסוכנים. זה חובה שתנהג בצורה אחראית. עכשיו, אם אתה לוקח את העצות שלנו במדריך זה ופעל בהתאם אליו, אתה יכול לשקול MyEtherWallet בטוח, מכיוון שהוא אחד הארנקים הבטוחים ביותר שיש.

MyEtherWallet היא אפשרות בטוחה לשימוש והפופולריות שלה תמשיך לעלות בכל הקשור לפלטפורמות ניהול ETH, אך חשוב מאוד למשתמשים להבין שהכנסת מפתחות פרטיים או סיסמאות לכל אתר מרכזי, כרוכה בסיכונים. זו הסיבה שעברנו כמה צעדים שיעזרו לך לעשות דברים בצורה הכי בטוחה שאפשר. 

אנו מקווים שלמדת הרבה, או לפחות מספיק כדי להחליט אם MyEtherWallet היא האפשרות הטובה ביותר עבורך ועבור ניהול ה- ETH שלך. 

ספר לנו את מחשבותיך בתגובות!

ראה גם:

  • הדרכים הטובות ביותר לקנות Altcoins
  • האם ארנק Gatehub בטוח?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me