ארנקים דיגיטליים (הן חומרה והן תוכנה) הם מכשירים שתוכנתו או מיוצרים כמכשיר אחסון לשמירה על מטבעות דיגיטליים, בכדי לסייע לבטיחותם, בתוספת העברות וקבלות קלות. במאמר זה נסקור כעת שניים מארנקי הצפנה המפורסמים ביותר בשוק; Ledger Nano S לעומת Trezor.

ארנקי חומרה הם מכשירי ארנק פיזיים בהם מאוחסנים מטבעות קריפטוגרפיים במצב לא מקוון אך ניתן לגשת אליהם באופן מקוון באמצעות כבל USB. בין ארנקי החומרה הפופולאריים והמצטיינים ביותר המשמשים מאמצים ומשתמשי קריפטו רבים לאחסון, העברה וקבלת מטבעות קריפטו ואסימונים הם ארנק Ledger Nano S וארנק Trezor One..

מה זה Ledger Nano S.?

ה ספר חשבונות ננו ס הוא ארנק חומרה המשמש לאחסון מטבעות קריפטוגרפיים, דוגמאות לכך; ביטקוין, Ethereum, ZCash, Bitcoin Cash, Litecoin וכו ‘, וגם להעביר אותם לארנקים ומשתמשים אחרים..

ספר חשבונות ננו

היותו ארנק חומרה הופך אותו לפיזי ומסוגל לגעת. זהו מכשיר קטן וקומפקטי, עם מסך, ומעטפת גוף מנירוסטה המעניקה לו סגנון והגנה מפני נזק. זה לא ארנק קר, הוא מאחסן מטבעות במצב לא מקוון, אך ניתן לגשת אליהם רק על ידי חיבור הארנק למערכת מחשב מקוונת באמצעות כבל USB..

במתן סקירת ספרים של ננו, יאמרו כי מדובר בארנק חומרה קריפטוגרפי פופולרי ונמצא בשימוש נרחב (אם כי לא ממקור פתוח), שנמצא בשוק הקריפטו מאז 2016 ותומך במגוון רחב של מטבעות, כולל תכונת Bluetooth. עבור משתמשי הסמארטפונים של Android ו- iOS, מציע אבטחה גבוהה ויש לו ממשק קל לשימוש.

עמלות ננו של פנקסי מחוברות בשיעור סביר של אומדן של 60 דולר, לא כולל דמי משלוח. דמי העברה עבור משלוח מטבעות הם סבירים ומקובלים על ידי קהילת הקריפטו.

אם שאלתך היא האם ספר ננו ספרוני בטוח, אז התשובה שלי לכך היא כן מאוד חזק וגדול! בבעלותך שליטה מלאה בארנק שלך, אתה יוצר את ה- PIN בעצמך, המפתחות הפרטיים אינם מאוחסנים בשרתים שלהם והם לעולם לא עוזבים את המכשיר. כמו כן, תוכלו למחוק וליצור ארנקים חדשים מספר פעמים. לפני שכל “עסקת שליחה” תעשה, השולח נדרש ללחוץ על כפתור פיזי בארנק, אשר כל האקר שהיה עשוי להתחבר למכשיר באופן מקוון לעולם לא יוכל לעשות זאת. זה מגיע גם עם חותם נגד חבלה אך מומלץ מאוד לקנות ממוכר מורשה ואמין.

מה זה טרזור?

מה זה טרזור

במתן סקירת טרזור; Trezor הוא ארנק חומרה עם קוד פתוח פופולרי המשמש לאחסון מטבעות קריפטוגרפיים. הוא הושק באוגוסט 2014 והוא ארנק החומרה הביטקוין הראשון שמציע אחסון קר מאובטח בתוספת יכולת ההוצאות בנוחות של ארנק חם..

זהו מכשיר גדול ומתאים לכיס שמתחבר למחשב באמצעות כבל USB. זה מאחסן את הביטקוין שלך ואת המפתחות הפרטיים של מטבעות קריפטוגרפיים במצב לא מקוון וחותם על עסקאות מה שהופך אותו לבטוח לשימוש אפילו במחשב נגוע בתוכנה זדונית.

דמי ההעברה של טרזור ​​הם גם בשיעור רגיל, תלוי במהירות החסימה, הנוחות הדרושה והמשתמש. מחיר הרכישה הוא לפי הערכה של 80 דולר (גם דמי משלוח לא כוללים).

האם טרזור ​​בטוח?

כן, טרזור ​​בטוח במיוחד כארנק חומרה לאחסון מטבעות קריפטו. בדיוק כמו זה של ננו ספרים, זה גם מחייב ללחוץ על כפתור פיזי לפני שמופעלת כל “עסקת שליחה” ומגיע גם בחותם נגד חבלה. בבעלותך שליטה מלאה בארנק, קוד ה- PIN והמפתחות הפרטיים.

למרות שהייתה דיווח על פגיעות בחומרת טרזור ​​בשנת 2017, טרזור ​​עדיין נותרה אחד מארנקי החומרה הבטוחים ביותר מכיוון שהצליחה האמורה תוקנה זה מכבר על ידי צוות טרזור..

ספר חשבונות ננו S לעומת טרזור ​​סקירה

בהשוואה וניגודיות של ספר חשבונות מול טרזור ​​(כלומר ספר ספר של ספר ספר ננו), אנו רואים כמה תכונות עיקריות המוטמעות בארנקי החומרה, כגון:

  1. לְעַצֵב: לדג’ר גוף נירוסטה המעניק לו מראה מסוגנן ומוגן יותר מפני נזק אך גם כבד יותר מ- Trezor אשר מיוצר מפלסטיק, ובעל מסך גדול יותר המסייע למשתמש להשיג הגנה ואימות נוספים תוך ביצוע עסקאות..
  2. מחיר: נקודה נוספת בספר טרנזור של ספר החשבונות היא המחיר. טרזור ​​מחזיקה סכום מעוגל עד 80 דולר ואילו ספר החשבונות ננו עומד על 60 דולר, מה שהופך אותו לזול יותר מטרזור..
  3. מוניטין החברה: לטרזור ​​קבלה רחבה יותר מצד קהילת הקריפטו מאשר ננו ספרים. יש לה מוניטין גבוה יותר של החברה וזכתה להמלצות גדולות וטובות יותר מאשר ננו ספרים.
  4. שְׁמִישׁוּת: ספר חשבונות לפי ביקורות פופולריות רבות מקהילת הקריפטו קל יותר לשימוש מאשר טרזור, יש לו ממשק ארנק חי חזק יותר שהופך אותו לידידותי יותר מאשר טרבור..
  5. קוד פתוח: Trezor הוא מכשיר מקודד עם קוד פתוח ואילו ספר החשבונות ננו אינו. כמו כן, לטרזור ​​יש את האיכויות של אחסון קר וחם, בעוד ספר החשבונות ננו הוא רק ארנק חם.
  6. תכונת Bluetooth: ל- Ledger nano יש תכונת Bluetooth זמינה, המאפשרת להשתמש בה ולגשת אליה דרך סמארטפונים אנדרואיד ו- iOS על ידי חיבור הסמארטפונים למכשיר ארנק החומרה באמצעות Bluetooth. אף על פי שהיו ביקורות רבות נגד תכונה זו ולטובת שמירת טרזור ​​על חיבוריה למערכות מחשב בלבד, היא בולטת כנקודה בעת ביצוע סקירה של Ledger Nano S לעומת Trezor כתכונה שיש לפנקס שאי אפשר להשיג איתו. טרזור.
  7. תמיכה: Ledger nano s ו- Trezor תומכים בלמעלה מאלף מטבעות ואסימונים כל אחד. אבל בקטגוריה זו ב- Ledger Nano S לעומת Trezor, ראוי לציין כי Ledger Nano S תומך ביותר מטבעות מאשר בטרזור. Trezor תומך בעד 1,071 מטבעות, קצת מתחת לתומך ספרות ננו. אולם הביקורת לטובתו של טרזור ​​בנוגע לתכונת תמיכה במטבעות היא שהיא תומכת בכל אותם מטבעות ללא כל צורך בהתקנת יישומים נוספים ממפתחי המטבעות, בעוד ספר החשבונות מחייב להתקין את יישומי המטבע של מטבעות מסוימים אליו לפני שהם נתמכים במלואם ו מוּפעָל.

לסיכום

Ledger nano s ו- Trezor כולם התקני ארנק חומרה קריפטו בטוחים ומומלצים ביותר עם יכולת לאחסן בהם אלפי מטבעות ואסימונים ועם תכונות קלות לשימוש..

הסיבה לבדיקת “ספר ננו מול טרזור” היא להביא לידיעתכם כמה תכונות המאופיינות בארנקים, כך שתוכלו לבצע בחירות מושכלות בעת קבלת ארנק חומרה, תלוי מה אתם רוצים..

קרא עוד: מיטב ארנקי ה- IOTA

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me