“אני חדש בקריפטו, אני רואה את גרפי המסחר האלה עם קווים ואני קורא / שומע את כל מילות המפתח האלה אבל אין לי מושג למה הם מתכוונים ו / או מאיפה להתחיל.”

הבנת טיקים / שווקים

הדבר הראשון שעליך לדעת כאשר מתחילים ללמוד כיצד לסחור במטבעות קריפטוגרפיים הוא כיצד לזהות מטבעות בודדים ואת השווקים השונים שבהם אתה יכול לסחור בהם. אתרים כמו Tradingview.com ו- Investing.com הם מקומות נהדרים להתחיל בהם, ומציעים תרשימי מטבעות קריפטוגרפיים בחינם שתוכלו לנתח ולהתמודד עם.

טֵלֵפּרִינטֶר

לכל מטבע קריפטוגרפי יש ‘טיקר’ משלו או סמל מקוצר המשמש לזיהויו בעת מסחר בבורסה או צפייה בתרשים מסחר. לביטקוין יש את הטיקר ‘BTC’, לאתרום יש את הטיקר ‘ETH’, הטיקר של ליטקוין הוא ‘LTC’ וכן הלאה. אתה יכול לגלות את התיקון של מטבע קריפטוגרפי פשוט על ידי חיפוש אותו ב- Coinmarketcap.com או בכל אתר אחר לרישום מטבעות.

הטיקר של מטבע קריפטוגרפי אינו משתנה, הוא זהה בכל בורסה ולא ניתן לשנותו.

שווקים

בעת סחר בבורסה או ניתוח תרשים של מטבע קריפטוגרפי, אתה מוגבל לפיאט ולמטבעות קריפטיים ספציפיים שניתן לסחור נגדם באמצעות נכס דיגיטלי אחר. ‘שוק’ מתייחס למטבעות בסיסיים אלה.

ביטקוין, Ethereum ו- USDT (Tether) הם 3 שווקי המטבעות הקריפטוגרפיים העיקריים שתיתקלו בהם בבורסות נכסים דיגיטליים. לאלו מכם שאינם מכירים את Tether, למעשה מדובר בגרסת מטבע וירטואלית של הדולר האמריקאי אשר יכולה להיסחר כפיאט דיגיטלי, כאשר כל אסימון USDT מוצמד ל -1 דולר אמיתי כדי לייצב את מחירו כנגד תנודתיות בשוק הקריפטו..

פירוש הדבר שאם אתה מתכנן לקנות / למכור או לחקור מטבע מסוים, יהיה עליך לקבוע באיזה צמד מסחר או ‘שוק’ תרצה לעשות זאת. לדוגמה, אם אתה מעוניין לקנות Stellar Lumens (XLM) ) וכבר בבעלותך את’תרום, תצטרך לסחור בשוק XLM / ETH. כנ”ל לגבי אם אתה מעוניין לנתח את מחירו של Stellar Lumen מול Ethereum בתרשים מסחר.

כאשר נסחרים בבורסת קריפטו במיוחד, רוב מוחלט של הפלטפורמות נוטות לתמוך אך ורק בזוגי מסחר בקריפטו. עם זאת, ישנם כמה בורסות המאפשרות זוגות סחר במטבעות פיאט, אך אלה מוגבלים אך ורק למטבעות במחזור העיקרי: דולר אמריקאי (דולר ארה”ב), ין יפני (JPY), לירה בריטית גדולה (GBP), וון קוריאני (KRW) ויואן סיני. (CNY). בעת ניתוח או מסחר כנגד זיווג מטבעות פיאט, אתה משתמש בכל טיקר שמוצג לעיל, בדיוק באותו אופן שבו היית עושה כנגד מטבע קריפטוגרפי..

מבוא לפמוטים ולתרשימים

אז עכשיו, אחרי שאתה מבין איך לזהות ולחפש נכסי קריפטו מסוימים בכל שוק, השלב הבא הוא להבין את היסודות הבסיסיים של תרשים המסחר ומה המשמעות של כל הנתונים..

למעלה היא תמונה של איך נראה תרשים מסחר קריפטו טיפוסי.

ראשית, אתה יכול לדעת לפי התוויות בפינה השמאלית העליונה שמדובר בתרשים של מסחר בביטקוין מול הדולר האמריקני.

בתחתית התרשים יש לך את התאריך, בצדדים יש לך את המחיר (שבמקרה זה הוא בדולרים) וגם קו מחיר בזמן אמת אשר אומר לך באיזה מחיר BTC נסחר.

נרות

התרשים עצמו מורכב מ’פמוטים ‘או’ נרות ‘אשר בדרך כלל בצבע ירוק ואדום, ומשמשים לייצוג’ פעולת מחיר ‘של נכס. זה פשוט מתייחס לפעילות המחירים של הנכס או לכיוון שהוא לוקח בשוק.

למרות שהם עשויים להיראות מבלבלים מאוד, נרות הם למעשה דרך פשוטה ויעילה באמת לייצג את תנועות השוק של הנכס. נרות ירוקים מכונים נרות “שוריים”, כלומר כאשר מחיר הסגירה מסתיים גבוה ממחיר הפתיחה. המשמעות היא שבתקופת זמן מסוימת הנכס עלה בערכו. השורות מעל ומתחת לנר נקראות “פתיליות” והן מייצגות את נקודות המחיר הנמוכות והגבוהות ביותר שהנכס הגיע אליהן באותו נר מסוים..

נרות אדומים מכונים נרות “דובי” כאשר מחיר הסגירה מסתיים מתחת למחיר הפתיחה. המשמעות היא שהנכס ירד בערכו. בדוגמה המוצגת לעיל ניתן לראות כי לנר האדום אין פתיל מעליו. זה קורה כאשר נכס לא עולה גבוה ממחיר הפתיחה שלו. אותו דבר יכול לקרות עם פתיליות למטה, אם הנכס לא יורד מערכו מתחת למחיר הסגירה / הפתיחה שלו.

תקופות זמן

לצד צמד המסחר יש לך את פרק הזמן של כל נר. ניתן להתאים את פרקי הזמן לרצון לדקות, שעות, ימים, שבועות, חודשים ושנים.

על ידי שינוי פרק הזמן אתה מגדיל או מקטין את משך זמן המסחר שנר מייצג.

זהו כלי שימושי המאפשר לך להציג תרשימים תוך-יומיים, יומיים, שבועיים או חודשיים, בהתאם לסוג המסחר שאתה מעוניין בו.

לדוגמא, אם אתה מגדיר את פרק הזמן לנרות של 5 דקות, תוכל לראות את פעולת המחיר הרבה יותר מקרוב כדי לראות חריגות פתאומיות – זה נהדר אם אתה מסתכל על מסחר תוך יום ורוצה לפתוח ולסגור עמדות מהירות.

לכן נרות יומיים מועילים למשקיעים ארוכי טווח שמעוניינים ב- ‘HODLing’ או לסחור בנכס לאורך זמן רב יותר..

לסיכום נקודה זו במהירות, תלוי באיזה סוג מסחר אתם מעוניינים לקבוע איזה סוג של זמן נרות אתם משתמשים. למשקיעים לטווח הקצר עדיף להשתמש בנרות קרובים יותר, בין 5 דקות לשעתיים. משקיעים בינוניים עד ארוכי טווח נוטים להשתמש בכל דבר החל מנרות של 4 שעות ואילך.

טרמינולוגיה בסיסית

אוקי, עד עכשיו אולי שמעת כמה מילות מפתח במדריך זה או במהלך המחקר שלך שאולי אינך מכיר, חלקן מונחי מסחר נפוצים ואחרים שקשורים באופן ייחודי לקריפטו. להלן רשימה של המונחים הנפוצים ביותר שללא ספק תיתקל בהם בעת מסחר, ניתוח וחקר מטבעות קריפטוגרפיים;

HODL: “תחכה לחיים יקרים”. זהו מונח פופולרי מאוד במרחב הקריפטו המותאם למונח “להחזיק”. המילה קומית מתייחסת כאשר משקיעי קריפטו מחזיקים בתיקי הקריפטו שלהם במהלך ירידה חדה בשוק.

FUD: “פחד, אי וודאות, ספק”. מונח זה משמש כאשר מדיה רגילה, אנשים פרטיים או קבוצה מפיצים שמועות / חדשות על ליקויי שוק או מנבאים ירידות דוביות כאשר יתכן שאין מספיק ראיות לתמיכה בו. לפעמים נאמר כי אנשים או קבוצות אלה “מפיצים FUD” כדי ליצור תגובה שלילית בשוק.

מטבעות אלט: מונח זה מייצג ‘מטבעות אלטרנטיביים’ וניתן להשתמש בו בכדי להתייחס לכל מטבע קריפטו שנוצר לאחר Bitcoin. בעצם כל מטבע שאינו ביטקוין הוא מטבע אלט.

מזלגות קשים / רכים: מזלגות מתרחשים ברשתות בלוקצ’יין ממספר סיבות, בדרך כלל כאשר מפתחים מעוניינים לבצע שינויים מהותיים בפרוטוקולים הבסיסיים או כאשר בלוקצ’יין קיים הושחת / הופר..

מזלג קשיח: שינוי קבוע שיוצר בלוקצ’יין חדש לחלוטין, מה שהופך את הרשת הישנה למיושנת.

מזלג רך: מדובר בהבדלים זמניים בבלוקצ’יין המשמשים ליישום שדרוגי רשת ושינויים קלים. גם ‘הרשת הישנה’ וגם הרשת החדשה עדיין תואמים זה את זה.

SegWit: זה מייצג ‘עד מופרד’ והוא שדרוג פרוטוקול המפחית את גדלי החסימה על ידי הסרת פרטי חתימה. כשחסימות כמו ביטקוין וליטקוין הפכו בעבר ‘כבדות’ מדי, שניהם השתמשו ב- SegWit כאמצעי להפחתת גדלי החסימה שלהם בכדי לסייע בהרחבה..

DLT: “טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת”. הכוונה היא לאופי המבוזר של טכנולוגיית הבלוקצ’יין. כאשר מישהו מסתנכרן עם בלוקצ’יין כ”צומת “, לכל אחד מהם יש תיעוד מלא של כל עסקה שנעשתה אי פעם ברשת מסוימת זו. משמעות הדבר היא כי ספר החשבונות מופץ ברחבי העולם ולא מוחזק באופן בלעדי על ידי אף גורם או ארגון יחיד. מסיבה זו, כמעט ולא ניתן להשחית ספר ספרים של בלוקצ’יין מכיוון שתצטרך לשנות כל ספר חשבונות צמתים בנפרד.

מבוזר: תראה מונח זה בכל מקום. ביזור מתייחס למושג שאף ישות, ארגון או מדינה אחת לא יכולים לשלוט בקריפטוגרפיה בגלל DLT. המשמעות היא שגם ברשת בלוקצ’יין אין נקודת כשל אחת משום שהיא מופצת באופן זהה ברחבי העולם לאלפי אנשים (באופן כללי). שלא כמו מטבעות פיאט, לרוב המכריע של המטבעות הקריפטוגרפיים יש אספקה ​​סופית שלא ניתן לתפעל או לשנות על ידי אף אחד, אפילו היוצרים שלהם. גם ליוצרים של מטבעות קריפטו אין אפשרות להחזיר או להקפיא מטבעות לאחר ששוחררו לאחר ICO לבורסות..

ICO: זה מייצג “הצעת מטבע ראשונית” כמו גם המקבילה הקריפטו של הנפקה בעולם הארגוני המסורתי. ICO מועסקים על ידי סטארט-אפים של קריפטו לגיוס הון זרעים ראשוני כדי להתחיל בפיתוח שירות או מוצר. אסימונים או מטבעות נמכרים במחירים סיטונאיים לפני ששוחררו לבורסות. ICO נבדקו מאוד בתקופה האחרונה בגלל המספר העצום של ‘הונאת ICO’ שנוצרו כדי להונף כסף ממשקיעים תמימים..

שורי / דובי: מונח המסחר הראשון שלנו הוא אולי המונח הנפוץ ביותר שתיתקל בו. “שור, שוורים, שוורים” הם כולם חלק מאותו מונח המשמש לזיהוי ‘רוכשי שוק’ ומצביע על שוק נע חיובי. אם נכס עולה במחיר, הוא נחשב “שורי”.

לפיכך, דובי הוא ההפך. דוב הוא מוכר / מישהו שפועל נגד קונה שוק. שווקי דובים מתרחשים כאשר מוכרים גוברים על קונים.

סנטימנט לשוק: מונח זה משמש לתיאור הטון של השוק. אם נכס צובר טוב היית אומר שיש ‘סנטימנט שוק שורי / חיובי’. לחלופין אם נכס אינו מביא ביצועים גרועים היית אומר כי “סנטימנט השוק הוא דובי”.

תמיכה / התנגדות: בעת ניתוח תרשים המסחר תתחיל לשים לב שישנם אזורי מחיר נפוצים בהם מחיר חוזר / נאבק לעבור בעבר. זה הכוונה בתמיכה והתנגדות (בהתאמה). אזור תמיכה הוא נקודת מחיר מסוימת שבה הנכס ‘נח’ לאורך, בדרך כלל לאחר ירידה דובית. אזור התנגדות הוא מחיר שנכס לא מצליח לעבור מעל ולעתים קרובות הוא יעד לסוחרים שוריים כאשר מתחילים ‘ריצת שוורים’.

מגמת עלייה / מגמת ירידה: מגמת עלייה היא פשוט כאשר נרות עולים בהדרגה בתרשים לאורך פרק זמן מסוים, בדרך כלל כשיש סנטימנט שוק שורי. מגמת ירידה היא ההפך מתנועה זו, והיא נגרמת בדרך כלל מירידה בביקוש הנכס.

הִתְהַפְּכוּת: זהו מונח שמסביר את עצמו למדי. היפוך הוא כאשר נכס מוצא תמיכה לאחר מגמת ירידה ומתחיל לנסוע חזרה כלפי מעלה. זה יכול לשמש גם לתיאור ירידה דובית פתאומית לאחר שהנכס מגיע לנקודת מחיר שיא.

קווי מגמה לתמיכה / התנגדות

כאמור, זיהוי קווי תמיכה והתנגדות חשובים ביותר לכל משקיע כאשר הוא מחליט אם לבצע עסק או לא. מציאת שורות אלה יספק לך בסיס חזק לניתוח נכס ביתר פירוט.

כשמסתכלים שוב על תרשים ה- BTC / USD בהמשך לנרות של יום אחד, אנו יכולים לראות קווי תמיכה והתנגדות ברורים מאוד שמילאו תפקיד חשוב בעיצוב פעולת המחירים של ביטקוין בחודשים האחרונים..

הדרך הטובה ביותר לזהות אזור התנגדות היא על ידי ציור קו המחבר בין כל השיאים הגבוהים ביותר של פעולת המחיר. לפעמים תגלה שקו לא תמיד מתאים בצורה מושלמת בין נקודות מסוימות וייתכן שתצטרך להתעלם מנרות חריגים מסוימים, אך עדיין תהיה לך מושג טוב היכן פעולת המחיר עשויה להיאבק כנגד בעתיד.

כנ”ל לגבי מציאת קווי תמיכה; שרטט קו המחבר כמה שיותר נקודות שפל נמוכות ככל שתוכל למצוא. לעיתים מכונה רמה זו ‘תמיכת הבסיס’ ויכולה להיות אזור נהדר לפתיחת עמדה לגביו אם הנכס התאושש מאותו אזור בעבר..

כפי שניתן לראות בתרשים לעיל, ביטקוין הצליח להקפיץ את תמיכת הבסיס שלו בשלוש הזדמנויות נפרדות. זה הופך את זה לרמת תמיכה בסיסית חזקה. ראוי לציין עם זאת שתמיכות בסיס יכולות להיכשל אם התנגדות דובית מכריעה סוחרים שוריים; כך שאתה לא תמיד יכול להסתמך על קווי תמיכה טובים בלבד בכדי לחזות שוק מדויק. ניתן לומר זאת גם באזורי התנגדות חזקים.

ישנם גם מקרים בהם התנגדות או תמיכה יכולים ‘להתהפך’ ולנהוג כהיפך לאורך תקופה נתונה. בדרך כלל קווים אלה מתנתקים דרך פעולת המחיר ולעיתים יכולים לספק רמזים שמגמה עומדת להתהפך.

באותה תרשים BTC / USD תוכלו לראות דוגמה לרמת ‘התנגדות / תמיכה’ זו. בהזדמנות זו ביטקוין פרץ את רמת ההתנגדות בירידה והחל להשתמש בו כאזור תמיכה במקום; ממשיך לדחוף מאוחר יותר את התמיכה הזו ולהתחיל לבצע היפוך שורי.

הפחתה בסיסית של פיבונאצ’י

מתמטיקאי איטלקי מפורסם בשם לאונרדו פיבונאצ’י גילה רצף מספרים חשוב ביותר בתחילת המאה ה -13. רצף המספרים היה מגוון רחב של יישומים מדהימים באלגברה, בגיאומטריה ושימש מאוחר יותר כדי להסביר תופעות טבע כמו איך נוצרים קליפות של צמחים ושבלולים..

במהלך המאה ה -20 סוחרי מניות החלו לשים לב שניתן לזהות רמות תמיכה ועמידות עתידיות באמצעות טווח מסוים של מספרים מרצף פיבונאצ’י; במיוחד 0.236 (או 23.6%), 0.382 (38.2%), 0.5 (50%) וה 0.618 (61.8%).

כלי המסחר הזה עדיין פופולרי מאוד, אפילו בשוק הקריפטו ההפכפך ביותר ולעתים קרובות לא צפוי. אתה יכול להשתמש בכלי אינדיקטור זה במספר דרכים שונות לחיזוי כל מיני דפוסים שונים, אך לעת עתה נתמקד ביישום הבסיסי שלו..

כאשר אתה משתמש ב- פיבונאצ’י פיבונאצי, תרצה לזהות נקודה גבוהה ונמוכה בתרשים לאורך פרק זמן מסוים שאתה מעוניין לנתח. בתרשים BTC / USD לעיל שימשה נקודת השיא מתחילת מאי 2018 ונמדדה עד לנקודת המחיר הנמוכה ביותר, 5,856 דולר. כאן תוכלו לראות בבירור כיצד רמות התמיכה והתנגדות המוקרנות של פיבונאצ’י מילאו תפקידים חשובים לאורך ההתאוששות של ביטקוין מנקודת המחיר הנמוכה ביותר, ואיפה ביטקוין עשוי למצוא תמיכה ולחץ מכר דובי בעתיד..

מבוא ל- MACD, RSI וממוצעים נעים

כעת, לאחר שהבנתם את אזורי התמיכה / ההתנגדות ואת פיבונאצ’י retracement, הגיע הזמן לבחון 3 מהמדדים הנפוצים ביותר על ידי סוחרי השוק; MACD, מדד חוזק יחסי (RSI) וממוצעים נעים.

MACD

MACD מייצג ‘התכנסות / סטייה ממוצעת נעה’. הוא שייך לקבוצת אינדיקטורים המכונים אינדיקטורים ‘פיגור’, מה שאומר שהוא מתווה נתונים לאחר תנועה מסוימת התרחשה בתרשים. עם זאת, אינדיקטור ה- MACD הוא לחם וחמאה של כל סוחר בכל הנוגע למדידת חוזק הנכס וכיוונו העתידי.

ה- MACD מורכב משני ממוצעים נעים (MAs), ה- MA המהיר יותר ו- MA האיטי יותר. הראשון עוקב אחר פעולת המחירים הרבה יותר קרובה מהאחרונה, מה שמאפשר לנו להסיק מסקנות בשוק כאשר השניים מתקשרים.

כאשר ה- MA המהיר יותר מתכנס (או עובר מעל) ה- MA איטי יותר, אנו מניחים שמומנטום הקנייה צובר מאחורי נכס. כאשר ה- MA המהיר מתפנה (עובר למטה) ה- MA האיטי יותר, אנו מניחים שהמומנטום במכירה צובר.

ישנו גם קו MA אופקי בן 9 ימים המכונה ‘קו האות’ המשמש לקביעת אותות קנייה ומכירה. כששני ה- MA עוברים מתחת לקו האות, אנו מניחים שהמומנטום הכללי יורד ומניחים שהוא צובר כאשר הוא עובר מעל. זה מלווה בהיסטוגרמה שיושבת לאורך הקו כדי לייצג את חוזק ותנועה של התנועה.

בתרשים BTC / USD מעל MACD הוא האינדיקטור התחתון. כאן אתה יכול לראות ששני ה- MA נמצאים גבוה מעל קו האות, כאשר ה- MA המהיר יותר מתרחק מה- MA האיטי יותר. זהו אינדיקציה טובה לאותות קנייה חזקה מאחורי BTC כרגע.

מדד חוזק יחסי (RSI)

מחוון ה- RSI הוא ההפך מ- MACD, בכך שהוא חלק מקבוצה המכונה אינדיקטורים ‘מובילים’. המשמעות היא שהיא משתמשת בנוסחה מסוימת כדי לחזות תנועות מחירים מבעוד מועד.

ה- RSI הוא מתנד שעובר בין אפס למאה. בתוך טווח זה נמצא ערוץ אינדקס שנע בין 30 ל -70. כאשר ה- RSI עובר מתחת לגיל 30, אנו מניחים שהנכס ‘מכור יתר’ – כלומר, יש לנכס סחר מתחת לשווי השוק הצפוי שלה ואמור להתאושש בקרוב. כאשר ה- RSI עובר מעל 70 אנו מניחים כי הנכס ‘נרכש יתר על המידה’ – המשמעות היא שהנכס נסחר מעל שווי השוק הנתפס שלו ובדרך כלל מתקן בחזרה לערוץ זמן קצר לאחר היציאה..

בתרשים BTC / USD לעיל ניתן לראות כי BTC כבר נמכר יתר על המידה בתנועה מוקדמת יותר של השוק והיא קרובה לשבירה מעל 70 שוב. בין היתר זה אומר לנו שהביקוש לביטקוין הוא גבוה וכי מאחוריו עומד תנועת קנייה חזקה.

ממוצעים נעים

ישנם שני סוגים של ממוצעים נעים שרוב הסוחרים נוטים להשתמש בהם, ממוצעים נעים פשוטים (SMA או סתם MA) וממוצעים נעים אקספוננציאלי (EMA).

ההבדל היחיד בין שני אלה הוא ש- EMA נותנים משקל גדול יותר לנקודות המחיר האחרונות ואילו ה- SMA מיישם את אותו המשקל בכל נקודות המחיר. בדוגמה שלעיל אנו משתמשים ב- EMA.

ניתן להתאים כל ממוצע נע לאורכים שונים – ערך נמוך (5,10,15 וכו ‘) ייתן לך ממוצע נע קרוב מאוד יחסית לפעולת המחיר, בעוד שערך MA גבוה יותר (50,200,500,1200 וכו’) ייתן לך קו ממוצע רחב בהרבה. בדומה לתקופות זמן, ניתן להתאים אורך ממוצע נע כך שיתאים לסוג המסחר שאתה מעוניין לבצע / לנטר. תמיד תרצה להשתמש לפחות בשני ממוצעים נעים יחד כדי לתת לך נקודות התייחסות דומות שאתה מקבל על מחוון ה- MACD.

אם אתם בוחנים מסחר בביטקוין תוך יום, סביר להניח שתסתכלו על BTC / USD לאורך נרות של 5 דקות -30 דקות ותשתמשו בשני MA או EMA שנקבעו למשהו כמו 10/25. המשמעות היא ש- MA אחד עוקב אחר ממוצע של 10 נרות, ואילו השני עוקב אחר ממוצע של 25. אם הערך הנמוך מתכנס מעל לערך ה- MA הגדול יותר, אתה יכול להניח שהשוק נע שורי. לחלופין, אם ה- 25 MA יתחיל לעבור את ה- 10 MA, זה ייתן לך אינדיקציה טובה לשוק דובי.  

אם אתה בוחן מסחר בתרשימים יומיים כמו זה שלמעלה, השילוב הטוב ביותר לשימוש הוא 50/200 MA או EMA. כאשר 50 תואר שני חוצה מעל 200 תואר שני הוא ידוע בשם ‘קרוסאובר מוזהב’ ונחשב לרבים כאות קנייה חזק מאוד. אם 200 תואר שני חוצה מתחת ל 50 תואר שני הוא מכונה ‘צלב מוות’ ומצביע על לחץ מכירה חזק מצד הדובים.

דפוסי משולש בסיסיים, דגלון ודגל

לבסוף, יש לנו מבחר של דפוסים בסיסיים שנוצרים לפעמים בפעולת מחיר של נכס, ואשר נוטים לחזות בתנועות שוק שוריות או דוביות לפני שהם קורים.

ראוי לחזור על כך בשלב זה שכאשר תתחיל לנתח את שוק הקריפטו תרצה לשלב את כל הגורמים האישיים הללו יחד לפני שתבצע את החיזוי / המהלך שלך..

דפוסי משולש

כלל כללי עם כל הדפוסים הוא שאם נרות נכנסים לתבנית מלמטה, הם צפויים להמשיך מעלה (שורי). אם נרות נכנסים לתבנית מלמעלה, הם בדרך כלל ממשיכים כלפי מטה (דובי).

דפוסי דגלים

דפוסי דגלים מאופיינים בכך שיש רמות תמיכה והתנגדות במגמת ירידה / מגמה שווה. פעולת המחיר יכולה לפעמים לעבור דרך ארוכה מאוד בתוך דפוסים אלה ועלולה להיות קשה להבחין בהתחלה.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me