כריית ביטקוין היא התהליך של באמצעות חומרת מחשב מיוחדת כדי להרוויח ביטקוין. הייצור השנתי של ביטקוין באמצעות כרייה הוא 3.5 מיליארד דולר, כשרוב הביטקוין הולך לכורי ביטקוין. מכיוון שכורים מרוויחים תגמולים בביטקוין, הרווחים שלהם יכולים להשתנות במידה רבה בתנאי השוק – מה שהופך את כריית הביטקוין לתעשיית סיכון / תגמול גבוה. כל אחד יכול להצטרף לרשת הביטקוין ולהיות כורה. למעשה במקור ניתן לכרות ביטקוין בכל המחשבים האישיים ובחומרה הזמינה בדרך כלל. עם זאת, בשנת 2020, חומרה מיוחדת בשם מעגלים משולבים יישומים ספציפיים (ASIC). מכונות אלה מכרות את הביטקוין ביעילות רבה.

ביטקוין הוא כיום שם ביתי. עבור המצאה בת קצת יותר מעשור, זה בהחלט מדהים. ישות מסתורית בשם סאטושי נקאמוטו השיקה את ביטקוין בשנת 2008 כחלופה למטבע הבנק המרכזי. כריית ביטקוין היא אלטרנטיבה להשגת ביטקוין בבורסות המובילות של מטבעות קריפטוגרפיים. כורים מוכרים לעתים קרובות ביטקוין בבוררים ללא מרשם כדי לייצר הכנסה פסיבית.

למידע נוסף על ביטקוין בעזרת המדריך הפשוט שלנו למתחילים.

ביזור הוא עיקרון מרכזי בביטקוין. בעיקרו של דבר, אין אדם אחד השולט בנושא או בתפקודו של הביטקוין. לכן מערכת זו יכולה להפעיל ולהעביר כספים מחשבון אחד למשנהו ללא שליטה ריכוזית. 

שליטה מרכזית במערכת פיננסית היא די קלה. כיצד אם כן, פועלת מערכת אקולוגית מבוזרת כמו ביטקוין? השאלה החשובה היא אפוא; כיצד מעדכן ספר החשבונות באופן אוטומטי מבלי לתת לאף גורם ישות לשלוט על כל הבלוקצ’יין? 

איך עובד כריית ביטקוין 

התכונה הבסיסית של ביטקוין היא אופי הקוד הפתוח של פרוטוקול הביטקוין. משמעות הדבר היא שכל אחד יכול לגשת ולעדכן את קוד הביטקוין. באופן דומה, כל אחד יכול לעדכן את ספר העסקאות של ביטקוין. כל מה שצריך לעשות הוא שהמחשב שלך ינחש מספר אקראי הפותר משוואה מהמערכת.

ככל שהמחשב שלך חזק יותר, כך הוא יכול לנחש יותר לשנייה. בהתאם לכך, המחשב בעל עוצמה מגביר את סיכוייך “לנחש נכון” באופן אקספוננציאלי. זה מאפשר לך להוסיף את “החסימה” הבאה של עסקאות ביטקוין לרשת הקיימת.  

ייצוג מסובך יותר הוא כדלקמן. מצד אחד, יש לך את הכורה שלך שעושה “ניחושים”. אם ציוד הכרייה שלך מנחש נכון, אתה מקבל את הזכות להוסיף את בלוק העסקאות הבא לבלוקצ’יין. החסימה שאתה יוצר נשלחת למחשבים אחרים כדי שיוכלו לאמת אותה. יחד עם זאת, מחשבים אחרים ברשת מאמתים את החסימה ומעדכנים את עותקי הבלוקצ’יין של ביטקוין. יותר כוח מחשוב מתורגם לתדירות גבוהה יותר של ניחושים נכונים. עם זאת, בקנה אחד עם כללי ההסתברות הטבעיים, זה כמעט בלתי אפשרי עבור מחשב אחד להשיג את זה נכון כל הזמן. 

תהליך זה כרוך בכריית ביטקוין בקצרה. מחשבים מתחרים להוסיף את הבלוק הבא ובתוך כך ליצור בלוקצ’יין חדש שנכנס אוטומטית לרשת. המחשב הפותר את החסימה מרוויח “תגמול חסום” וכמה עמלות עסקה על העסקאות שהוזנו לבלוקצ’יין. באופן ייחודי, תהליך האימות הוא אוטומטי ואינו מסתמך על שליטה ריכוזית. כורים יכולים להחליט להחזיק את הביטקוין שהם יוצרים או להחליף אותו לחברי קהילת ביטקוין אחרים.  

חומרת כריית ביטקוין

על מנת לכרות את רווחיות הביטקוין, תזדקק לחומרה מיוחדת הנקראת ASIC. מכונות אלה נועדו לכרות באופן ספציפי את אלגוריתם SHA256 של ביטקוין – במהותן הם רק עושים דבר אחד אך עושים זאת היטב.

כְּרִיָה קושי 

אולי אתה חושב, אם זה כל כך פשוט, מה הופך את ביטקוין לבעל ערך? ובכן, סאטושי נקאמוטו בציפייה לכך גרם לקושי הכרייה לגדול ככל שעוצמת המחשוב גדלה. ה קושי בכרייה מסתגל אוטומטית לגידול בכוח המחשוב המצטבר ברשת ככל שיותר כורים מעורבים. 

הסיבה לכך היא לשמור על האינפלציה בביטקוין. ראה, אם יש זרם יציב של ביטקוין, קל יותר לקבל תהליך השקה יציב. כאשר הביטקוין הושק לראשונה, תוכל לכרות את הרווח של ביטקוין באמצעות מעבד ביתי אישי. ככל שהביטקוין הפך פופולרי יותר, כורים עברו ל- GPU (יחידות עיבוד גרפיקה) כדי לבצע חישובים נוספים. GPU יכול לשפר את כוח המחשוב של המחשב בכמות המקבילה ל- 30 מחשבים רגילים.  

מאוחר יותר, ASICs (יישומי מעגלים משולבים יישומים) נוצרו. אלה היו ציוד חומרה במיוחד לכריית הביטקוין. נכון לעכשיו, הם מייצגים את תקן הזהב בציוד כריית ביטקוין ויש להם עדכונים מדי פעם בעצמם. ל- ASIC אלו יש גבוה יותר “קצב חשיש”, נמדד בחשיפות לשנייה. קצב האש הוא מספר ה”ניחושים “שהמכשיר יכול לבצע בשנייה. כתוצאה מכך, ככל שקצב החשיש גבוה יותר, כך הסיכוי להרוויח ביטקוין גדול יותר.

עיין בסרטון שלנו למטה למידע נוסף על מכשירי כריית ביטקוין!

פוסטר יוטיוב כריית ביטקוין – במה הם משתמשים?

כְּרִיָה בריכות 

גם עם ציוד כרייה מהשורה הראשונה, נוף הכרייה הנוכחי הוא תחרותי להפליא עבור כורים בודדים. זה הוליד בריכות כרייה בהן כורים משלבים כוח מחשוב כדי להתחרות ביעילות. אם הבריכה מוסיפה חסימה לרשת הציבורית, הבריכה מחלקת את הפרס בין חבריה.  

נכון לעכשיו, כעשרה בריכות כרייה גדולות חולשות על כריית הביטקוין. בריכות כרייה מחייבות אתכם דמי בריכה להשתתפות וזה משהו שיכול להשפיע על הרווחיות שלך. 

חוות כרייהחוות כרייה

בריכות הכרייה המובילות בביטקוין

ישנם שני גורמים שיש לקחת בחשבון בבחירת בריכת כריית ביטקוין – מיקום הבריכה והיא נתח השוק שלה. בראש סדר העדיפויות יהיה מיקום – ככל שהבריכה קרובה אליך יותר מבחינה גיאוגרפית, כך טוב יותר. הסיבה לכך היא שלעיתים בגלל חביון רשת, מניות שנמוקשו עלולות להיות “מעופשות” – מכיוון שנוצרות חסימות חדשות שהופכות את הבלוקים הישנים למיושנים יותר. חשוב גם לדעת כי השרתים הסיניים עומדים מאחורי חומת האש הגדולה של סין, כלומר חיבורים עלולים להתנתק מעת לעת. המשמעות היא שבחירת שרת עם זמן אחזור ומיקום גיאוגרפי קרוב תיתן את התשואה הגבוהה ביותר.

הגורם השני הוא נתח השוק של הבריכה. ככל שנתח השוק גדול יותר, כך התגמולים עקביים יותר. הסיבה לכך היא כי בלוקים ממוקשים ברציפות על ידי הבריכה, ומכאן שהם יכולים לשלם בשיעור עקבי. זה מקטין את ההשפעה של האקראיות של יצירת בלוקים.

אָנוּ לְהַמלִיץ למצוא בריכה קרובה למיקום שלך עם נתח שוק גבוה.

חַשְׁמַל עלויות 

חשמל הוא גורם מרכזי בכריית הביטקוין. כריית ביטקוין היא בהחלט עניין עתיר חשמל. הסיבה לכך היא שלמכשירי ASIC יש כוח מחשוב גבוה שדורש תהליך כריית הביטקוין.  

הגבוה צריכת חשמל נמצא גם בהפעלת הכורה וגם בקירור המכונות שמתחממות באמת. זו הסיבה שחוות כרייה צצו באזורים קרים כמו איסלנד כדי לנצל את הקירור הטבעי. 

כך, האם הכרייה רווחית? 

זו שאלה שצריכה פרספקטיבה. כרייה במחשב אישי בהחלט לא תהיה רווחית. הסיבה לכך היא שמחשבים פשוטים פשוט לא יכולים להתחרות באסדות ASIC ובבריכות כרייה במונחים של “ניחושים” נוספים.. 

לכן, ככל שיש לך יותר מחשבים וככל שהמחשב שלך מהיר יותר – כך גדלים הסיכויים שלך ליצור את המספר הנכון ולהרוויח ביטקוין. לפיכך יש אנשים שיש להם חוות שלמות של מחשבים יקרים כדי להגדיל את הסיכויים שלהם.

נכון לעכשיו, חסום תגמול הוא 12.5 BTC לכל בלוק שנכרה. לפיכך, אתה יכול רק לכרות את Bitcoin עם ציוד מתוחכם. חוות כריית ביטקוין הן שיטת כרייה פופולרית כדי להשיג חלק מתגמול החסימה. תגמולי החסימה נקבעים למחצית בשנת 2020, מה שמקטין את תגמולי הכרייה ב -50%. אירוע זה מכונה “חלוף ביטקוין“. התאריך המשוער הנוכחי לחציון הוא 13 במאי 2020, ולאחריו תגמול חסום יקטן מ 12.5 ל 6.25 ביטקוין לבלוק.

גורם ברור נוסף לשאלה האם כרייה רווחית היא מחיר הביטקוין בכל זמן נתון. הכורים צריכים לאזן זאת עם הוצאות כריית הביטקוין עצמו.

רשת הביטקוין ברשת הביטקוין

גרף Bitcoin Mining Hashrateגרף רשת רשת הביטקוין (כרייה כוללת)

ה רשת הביטקוין ברשת הביטקוין כרגע מעל 120,000,000 TH / s. פירוש הדבר הוא שאם תיערך הרשת של רשת Antminer s17 (הסוג הפופולרי ביותר כיום של Bitcoin ASIC), זה ידרוש 2.1 מיליון יחידות. זה היה צורך 5.4 מיליארד וואט חשמל, וזה מספיק כדי להניע עיר קטנה! תגמולי הכרייה מחולקים על פי כוח הקשיח, כאשר כורים גדולים יותר מקבלים שיעור גבוה מהתגמול היומי של כריית הביטקוין.

סיכום 

לסיכום, להלן גורמים המשפיעים על רווחיות כריית הביטקוין:

  • Hashrate;
  • חסום תגמול;
  • קושי בכרייה;
  • צריכת חשמל;
  • דמי בריכה; ו
  • מחיר הביטקוין בכל רגע נתון.

כריית ביטקוין היא אפוא משימה מסובכת.

עם זאת, השקעה משמעותית בבריכת כרייה גדולה היא הדרך היעילה ביותר לעשות זאת. הנסיבות הנוכחיות הופכות את הכרייה האישית לבזבוז זמן כאשר עושים זאת בקנה מידה קטן.  

עם זאת, זו עדיין פעילות שלמשקיעים רבים יש חלק ניכר ממנה. עם זאת, המציאות היא שהמשימה תתקשה בהדרגה עם הזמן ומעטים נבחרים עם כוח חשיש משמעותי וחשמל זול ישגשגו..  

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me