Uniswap הוא פרוטוקול נזילות אוטומטי והוא אחד מהבורסות המבוזרות הפופולריות ביותר (DEX) שם בגלל עליית הפופולריות של מימון מבוזר (DeFi). משתמשים יכולים להפוך לספקי נזילות עבור מאגר ב- Uniswap על ידי הפקדת ערך שווה ערך של כל אסימון בסיס בתמורה לאסימונים אחרים בבריכה. במאמר זה, אנו בוחנים מדוע Uniswap כל כך פופולרי ומספקים הדרכה המתאימה לשני המתחילים, וכמה טיפים ומתקדמים למשתמשים מתקדמים יותר..

אתה יכול גם לבדוק את מדריך Uniswap שלנו עם הדרכה בין התכונות, הטיפים והטריקים השונים שלהם כאן:

פוסטר יוטיוב

תכונות עיקריות של Uniswap

Uniswap כולל שני אלמנטים עיקריים או תכונות המכונות Swap and Pool:

לְהַחלִיף: תכונת ההחלפה של Uniswap מאפשרת למשתמשים להחליף בין Ethereum (ETH) לאסימונים שונים של ERC-20.

בריכה: הבריכה של Uniswap מאפשרת למשתמשים להרוויח באמצעות מתן נזילות. זה נעשה על ידי הפקדת אסימונים בחוזה חכם ותקבל תמורתם אסימונים לבריכה.

מדוע Uniswap כל כך פופולרי? יתרונות הבורסה

משמורת עצמית: Uniswap מאפשר לך לשמור על משמורת מלאה על הכספים שלך. לכן אין סיכון הקשור לבורסות ריכוזיות בהן אתה עלול לאבד את כספיך אם הבורסה נפרצה או פושטת רגל.

אין להכיר את תהליך הלקוח שלך (KYC): מכיוון ש- Uniswap מאפשר לך לשמור על המשמרת על הכספים שלך, הם אינם דורשים ממך לעבור תהליך KYC ממושך ולחשוף את שמך המלא, פרטי הדרכון וכו ‘. זה גם אומר שהתחלה בבורסה תהיה מהירה הרבה יותר ותפחית באופן דרסטי את סיכויים שהמידע האישי שלך ייפול לידיים הלא נכונות אם הבורסה נפרצה.

עמלות מסחר נמוכות: Uniswap גובה רק עמלה אחידה של 0.30% למסחר. זה הרבה יותר זול מרוב הבורסות המבוזרות.

גישה למטבעות חדשים: בדרך כלל בבורסות ריכוזיות, פרויקטים שונים של מטבעות קריפטוגרפיים או DeFi יצטרכו לעבור תהליך בדיקה עם הבורסה לפני שהמטבע או האסימון שלהם יופיע למסחר. עם זאת, מכיוון ש- Uniswap הוא מבוזר ובגלל הפופולריות שלהם, הרבה פרויקטים במקום בוחרים להשיק ישירות ב- Uniswap. אז עם Uniswap, משתמשים יכולים לשים את הראש על האסימונים החדשים האלה. ועם תנודות מטורפות במחירי האסימונים, במיוחד כשהם משיקים לראשונה, סוחרים רבים רואים שזה קריטי להיות הראשונים שם.

האם Uniswap בטוח או תרמית? חסרונות וסיכונים

כשל בעסקה: בעת החלפת מטבעות ב- Uniswap, עסקאות עלולות להיות בסיכון להיכשל. זה בעיקר בגלל 3 סיבות. ראשית, שילמתם מעט מדי דמי גז והעסקה ארכה יותר מהמועד האחרון שקודד לעסקה. שנית, ציינת מחיר מקסימלי שתהיה מוכן לשלם לאסימון, אך המחיר עולה על המקסימום לפני השלמת העסקה. לבסוף, אין מספיק נזילות בבריכה. במקרים אלה, העסקאות שלך “מוחזרות” כלומר מתאפסות כאילו העסקה מעולם לא התרחשה, כך שלא תאבד את כספיך. כך שאי אפשר לומר ש- Uniswap הוא תרמית.

מטבעות מזויפים: כל אחד יכול לרשום את האסימונים שלהם ב- Uniswap, כך שיש אנשים שם שרושמים מטבעות מזויפים ב- Uniswap בתקווה שיוכלו להונות אנשים לשלוח את כספם למטבעות אלה. כך שמשתמשי Uniswap צריכים להיות זהירים במיוחד מבחינה זו – עיין בסעיף שלהלן לגבי זיהוי והימנעות ממטבעות מזויפים ב- Uniswap המלמד אותך כיצד לבדוק שוב שאתה שולח כספים לעסקה הנכונה..

מדריך למתחילים ללא החלפה

Uniswap מאפשר למשתמשים להתחבר ישירות ל- Exchange שלהם, הארנקים הבאים נתמכים: MetaMask, WalletConnect, Coinbase Wallet, Fortmatic ו- Portis.

חיבור MetaMask ל- Uniswap

אם עדיין אין לך ארנק MetaMask, למד להגדיר ארנק בעזרת הדרכת MetaMask שלנו.

עַל Uniswap, לחץ על “הפעל אפליקציה” ואז על “התחבר לארנק”. בחר את ארנק MetaMask (או עם כל הארנקים האחרים שתרצה להתחבר אליהם) ולחץ על “חבר ארנק”. יופיע חלון קופץ המציג את חשבונך, בחר את הארנק ואז לחץ על “הבא” ו”התחבר “. ואז אתה מסודר!

כיצד להשתמש בתכונת ההחלפה של Uniswap

Uniswap מאפשר לך להחליף בין אסימוני ERC-20. בכרטיסיה החלפה בחר את כמות אסימוני ה- ERC-20 שברצונך להחליף. בחר באסימון שאליו ברצונך להחליף על ידי לחיצה על החץ למטה תחת “אל”. תופיע רשימה ותוכל לבחור את האסימון שאליו ברצונך להחליף, או אם האסימון שלך לא נמצא ברשימה תוכל להדביק את כתובת האסימון. Uniswap יציג אומדן של כמה אסימונים תקבלו לאחר ההחלפה. לאישור לחץ על “החלף”.

בחר באסימון להחלפהבחר באסימון להחלפה

לאחר מכן תועבר לדף כדי לאשר את החלפתך (ראה תמונה שמאלית למטה). יש כאן מספר דמויות שעליך לחפש:

 • הסכום ממנו אתה מחליף, והסכום שתקבל;
 • מינימום שנשלח: שהוא הסכום המינימלי המובטח שתקבל אם המחיר יירד בזמן ביצוע העסקה;
 • השפעת מחיר: ההבדל בין מחיר השוק לאומדן המחיר שמספק Uniswap עקב גודל הסחר; ו
 • עמלת ספק נזילות: סכום העמלות שתשלמו ל- Uniswap. זה בדרך כלל 0.03% מהעסקה.

לאחר שאישרת את ההחלפה שלך, יופיע חלון קופץ (ראה תמונה מימין למטה) כדי לאשר את מחירי הדלק שישולמו עבור החלפה זו מכיוון שמדובר בעסקה של Ethereum. הזן את מחירי הדלק שאתה רוצה לשלם ולחץ על “אשר”.

אשר את ההחלפהאשר את ההחלפה

לאחר השלמת העסקה, Uniswap יודיע לך ויספק לך קישור לאתרסקאן כדי להציג את פרטי העסקה שלך. כאן תוכלו לבדוק כמה אסימונים הוצאתם בפועל מההחלפה, ואת סכום דמי העסקה ששולמו.

הרחק טיפים וטריקים מתקדמים

עסקאות כושלות: מדוע זה קורה וכיצד להימנע מהן?

עסקאות ב- Uniswap יכולות להיכשל אם המחירים של מטבע הקלט יירדו כך שהם לא עומדים בקריטריונים שהוגדרו מראש. כאשר עסקה נכשלת, כל האת’ריום שנשלח אליך יוחזר אליך. אז אתה לא מאבד את הכספים המקוריים שלך. עם זאת דמי הגז של את’ריום מקוזזים ואינם מוחזרים.

כדי להימנע מעסקאות כושלות, אתה יכול לחפש אנשים אחרים שמנסים גם לבצע את אותה העסקה כמוך. לשם כך לחץ על “…” ב- Uniswap עבור אל “Analytics” וחפש את זוג המסחר המיועד שלך כדי לראות כמה אנשים אחרים מנסים לבצע את אותה החלפה. אם מחיר האסימון שברצונך להחליף עליו עולה בערכו, ייתכן שתרצה להגדיל את סכום דמי הדלק. זה יאיץ את העסקה שלך ויכה את המתחרים האחרים שלך כדי לנעול את מחיר ההחלפה.

כיצד להגיע מהר יותר / להאיץ עסקאות Uniswap

קבל מהיר יותר או זירז את העסקאות שלך על ידי הצעת מחיר מהמתחרים האחרים שמנסים לעבד את אותה העסקה. זאת על ידי תשלום דמי דלק גבוהים יותר מאחרים. כדי לראות כמה עמלות הדלק לשלם עוברות תחנת דלק את’ריום וראה את מחירי הדלק המומלצים לעסקאות מהירות, סטנדרטיות ובטוחות. טיפ לקבלת עסקאות מהירות, אנו ממליצים לשלם כ -10% יותר מהמחיר המומלץ עבור עסקאות מהירות. תוכל להזין את כמות מחירי הדלק שברצונך לשלם בחלון הקופץ MetaMask לפני שתאשר את העסקה שלך (ראה סעיף לעיל כיצד להשתמש בתכונת ההחלפה של Uniswap).

תחנת דלק ETHתחנת דלק ETH

מטבעות מזויפים ב- Uniswap: כיצד לזהות ולהימנע מהם

מכיוון שניתן להוסיף מטבע כלשהו ל- Uniswap, יש המון תרמית או מטבעות מזויפים בבורסה. עסקאות מטבעות קריפטו אינן הפיכות, כך שאם בטעות תשלח את הכספים שלך לקנות מטבעות או אסימונים תרמיתיים אלה לֹא יוחזר. הלוגו והתווית של המטבעות המזויפים האלה יכולים להיראות בְּדִיוּק כמו האמיתיים, אז אתה צוֹרֶך להיזהר.

אתה יכול לאמת אם המטבע או האסימון אמיתי על ידי סימון זה קואינגקו. לשם כך, חפש את המטבע או האסימון שאליו ברצונך להחליף ב- Coingecko, בתחתית הדף מצא ולחץ על צמד המסחר של Uniswap (ראה תמונה משמאל). לאחר מכן תוחזר אוטומטית ל- Uniswap והאסימון יובא (ראה תמונה מימין).

ייבא אסימון ב- Uniswapייבא אסימון ב- Uniswap

דרך נוספת לוודא שהאסימון אמיתי היא לבדוק אותו ב- Etherscan (ראה להלן). שוב ב- Coingecko, מצא את האסימון ולחץ על סייר etherscan.io. בחלון אתרסקאן תוכלו לראות את מספר החוזה עבור האסימון. התאם את מספר החוזה הזה למספר בשורת הכתובת בדפדפן האינטרנט שלך עבור Uniswap.

בדוק את מספר האסימון ב- Etherscanבדוק את מספר האסימון ב- Etherscan מול המספר בדפדפן Uniswap שלך.

אַזהָרָה: עשה לֹא חפש את האסימון או את כתובתו באתר אתר. קישור תמיד לאתרסקאן דרך קוינגקו או האתר הרשמי של הפרויקט. הסיבה לכך היא שאת’רסקאן עצמה מאפשרת לחפש את כל האסימונים והעסקאות בבלוקצ’יין, כולל המזויפים.

כיצד להתאים סובלנות להחלקה

החלקה במסחר מתרחשת כאשר המחיר שבסופו של דבר ההזמנה מבוצעת אינו תואם למחיר בזמן שאישרת את העסקה. כאשר נסחר ב- Uniswap, זה מכונה “סובלנות להחלקה” ומתבטא באחוזים.

עבור מטבעות או אסימונים שמחירם בדרך למעלה, עשויה להיות תחרות רבה לעבד את העסקה ולקבל אסימונים אלה. במקרה כזה, תוכל להגדיל את הסיכויים לעיבוד העסקה שלך מהר יותר על ידי הגדלת סובלנות החלקה שלך. זה גם ימנע עסקאות כושלות.

כדי להתאים את סובלנות ההחלקה שלך, לחץ על סמל גלגל השיניים הממוקם בפינה הימנית העליונה בדפדפן Uniswap. שם תוכלו להתאים את סובלנות ההחלקה שלכם. זה, בתורו, יקטין את הסכום המינימלי המובטח שיישלח אליך. כלומר, זה יגדיל את הסיכוי לביצוע העסקה שלך, אך במחיר של פוטנציאל לקבל פחות מטבעות קריפטוגרפיים.

סובלנות להחלקה בהשוואהסובלנות להחלקה בהשוואה

סחר במובייל: כיצד להשתמש ב- Uniswap בטלפון

מחירי המטבעות הקריפטוגרפיים תמיד משתנים, ולכן סוחרים רציניים רוצים להיות מסוגלים לסחור במטבעות הקריפטוגרפיים שלהם תוך כדי תנועה. Uniswap מאפשר לך לחבר את הארנק הנייד שלך. פשוט עבור אל Uniswap בדפדפן שלך ובצע את אותם השלבים שהיית עושה במחשב האישי שלך. זה מאפשר לאותו ארנק להופיע במחשב ובטלפון הנייד שלך. הארנקים הניידים הבאים נתמכים: MetaMask, Trustwallet, ארנק Coinbase, Rainbow, Argent, imToken, Pillar, Safe, Math ו- Fortmatic.

מחוויית המשתמש שלנו, זו לא התכונה הנוחה ביותר מכיוון שעליך לבצע ריבוי משימות בין מספר חלונות. אבל זה אכן ממלא את המטרה של אפשרות לסחור במטבעות קריפטוגרפיים תוך כדי תנועה.

מדריך בריכת נזילות ללא החלפה

ל- Uniswap יש מאגר נזילות שהוא למעשה מאגרים של אסימונים שונים שיושבים בחוזים חכמים. משתמשים יכולים להחליף את האסימונים בבריכות באמצעות Ethereum כצינור. ותכונה עיקרית של Uniswap היא שכל אחד יכול ליצור זוגות חליפין חדשים במאגר נזילות לכל אסימון, בניגוד לבורסות ריכוזיות שבהן הבורסה מכתיבה איזה זוגות מסחר זמינים.

ראשית, שים לב כי לבריכות נזילות אתה צריך להפקיד גם ערך שווה של את’ריום וגם את האסימון שאיתו אתה רוצה להשתתף. אז תגיד שאני רוצה להשתתף בבריכת ETH / USDT, אצטרך להפקיד סכום שווה ערך של ETH ו- USDT בבריכה בו זמנית. הכספים שאתה מספק לבריכות אלה ייסחרו על ידי אנשים אחרים ולכן יהיו תנודות ביחסים של ETH ו- USDT שיש לך.

הסיבה לכך היא שאם מישהו רוצה למכור ETH תמורת USDT, הוא יתחבר למאגר הנזילות שלך וה- USDT שסיפקת לבריכה ישמש לקניית ה- ETH – כל הרעיון הזה ידוע בשם Automated Market Making (AMM). כתוצאה מכך, יהיה יחס גבוה יותר של USDT בהשוואה ל- ETH בבריכה שלך. לעומת זאת, אם מישהו רוצה למכור את ה- USDT שלהם ל- ETH, הוא היה מוציא את ה- ETH ומכווץ את נזילות ה- ETH שלך. לפיכך מאגר הנזילות הוא כמו קנה מידה, לפיו אם ה- ETH שלך יורד ב -10 דולר, ה- USDT שלך אמור להתאים עד ל- 10 דולר.

אז מדוע ספקי נזילות יעשו זאת? הסיבה לכך היא שהם מקבלים עמלת ספק נזילות ממי שמבצעים החלפות במאגר הנזילות שלהם. כפי שצוין קודם במאמר זה, Uniswap גובה עמלה אחידה של 0.3% על כל עסקה. 0.3% אלה למעשה מתחלקים בפרופורציות בין כל ספקי הנזילות של אותה מאגר בהתבסס על תרומתם.

הוספת נזילות והשתכרות דמי ספקהוספת נזילות לבריכות מאפשרת לך להרוויח דמי ספק כאשר אנשים אחרים מבצעים החלפות

ו- Uniswap אינו ספק מאגר הנזילות היחיד שיש, כל כך הרבה אנשים מנסים למצוא ולתרום לבריכות הרווחיות ביותר בכדי להרוויח יותר דמי ספקי נזילות.. Pools.fyi הוא אתר כזה כזה שרבים משתמשים בו כדי לנסות למצוא את מאגרי הנזילות הטובים ביותר.

לחץ כאן להדרכת וידאו שלנו על מאגרי נזילות של Uniswap.

שאלות נפוצות

מה ההבדל בין Uniswap גרסה 1 ל -2?

Uniswap השיקה גרסה משופרת של ה- Exchange שלהם, המכונה בפשטות גרסה 2. ההבדל העיקרי בין גרסאות אלה הוא שגרסה 2 מציעה ERC-20 ל- ERC-20 בריכות אסימון, אורקלות מחיר מקוריות והחלפות פלאש.

סדרת מימון מבוזר (DeFi): מדריכים, מדריכים ועוד

עם תוכן למשתמשים מתחילים ומתקדמים יותר, עיין בסדרת DeFi של YouTube המכילה מדריכים על הכלים החשובים שאתה צריך לצורך מסחר במרחב DeFi, למשל. MetaMask ו Uniswap. כמו גם צלילה עמוקה לנושאים פופולריים של DeFi כגון Reef.finance ($ REEF) ו Polkadot ($ DOT)

סדרת DeFi באתר זה מכסה גם נושאים שלא נחקרו ב- YouTube. לקבלת הקדמה על מה זה DeFi, עיין בסקירה כללית על פיננסים מבוזרים (DeFi): מדריך למגמה החמה ביותר בקריפטו

מדריכים ומדריכים למכשירי DEFI חיוניים:

 • מדריך MetaMask: כיצד להקים חשבון? טיפים ופריצות PLUS למשתמשים מתקדמים
 • סקירה והדרכה של Uniswap: מדריך למתחילים וטיפים וטריקים מתקדמים
 • מדריך סריקה DEX ובדיקה
 • הסביר SushiSwap ($ SUSHI)
 • Exchange 1inch, Mooniswap ו- Chi GasToken: הסקירה והמדריך האולטימטיבי

למידע מעמיק על פרויקטים ספציפיים אחרים של DeFi, עיין במדריכי האסימונים שלנו ל- DeFi. הנה כמה מהמדריכים הפופולריים ביותר שלנו:

 • AAVE ($ LEND)
 • סקירת Ampleforth ($ AMPL): המדריך החיוני לפרוטוקול DeFi זה
 • מדריך ChainLink ($ LINK): קישור מפתח בחלל DeFi
 • קרן מימון ($ CREAM): מה זה?
 • מדריך Curve Finance ($ CRV)
 • DODOEx ($ DODO): ספק נזילות מהפכני ברשת
 • מימון לינארי ($ LINA): העתיד של פלטפורמות חילופי סינתטיות?
 • פולקדות ($ DOT): כל מה שאתה צריך לדעת על יקיר DeFi של סין
 • RAMP DeFi: כיצד הוא פותח את ערך הנכסים שהוקצו?
 • מימון שונית ($ REEF): פלטפורמת Defi של All-In-One
 • הסבירה סולנה ($ SOL)
 • הגרף ($ GRT) – הרמה הבאה של אפליקציות מבוזרות
 • הסביר Trustswap ($ SWAP) – הדור הבא של עסקאות DeFi
 • משתוקק למימון מיזוג של מערכת האקולוגית של DeFi
 • Wing Finance ($ WING) – פלטפורמת הלוואות DeFi מבוססת אשראי

סרטונים ומאמרים נוספים יגיעו בקרוב כחלק מסדרת DeFi שלנו, לכן הקפד להירשם למנוי שלנו ערוץ יוטיוב ו (לעת עתה) עלון שבועי בחינם כך שתוכלו לקבל הודעה ברגע שהם יוצאים!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me