ראש השנה הסיני (שנת ירח חדשה) יש השפעה חזקה על מחירי המטבעות הקריפטוגרפיים, כאשר מחירי הביטקוין ירדו בחודשים שקדמו לראש השנה. מאמר זה בוחן את המגמה ואת הסיבות האפשריות מדוע זה קורה. ראש השנה הסיני נחגג ביום אחר בכל שנה מכיוון שהוא מבוסס על לוח השנה הירחי. בשנת 2020 זה התחיל ביום שבת, 25 בינואר והסתיים ביום שני, 27 בינואר. בשנת 2021 יתחיל הפסטיבל ביום שישי, 12 בפברואר ויסתיים ביום שלישי, 15 בפברואר. במהלך תקופה זו שירותי סינית רבים ללא מרשם (OTC) ייסגרו – מה שמוביל לתנודתיות גבוהה בקריפטו.

* נתונים המבוססים על מחירי ביטקוין על Coinbase. שיאי טרום CNY שנלקחו כמחיר נרות ממוצע עד 4 שבועות לפני השנה החדשה.

תקופה זו היא חג ציבורי בסין, שכן עובדים רבים נוסעים חזרה לעיירת מולדתם כדי לחגוג עם משפחותיהם. עם אוכלוסייה של 1.386 מיליארד, זה מייצג את ההגירה הגדולה לטווח הקצר בעולם. כל המפעלים בסין נסגרים בתקופה זו, עם פעילות שהוקפאה עד שבועיים כאשר חברות הלוגיסטיקה והספקים נפתחות אט אט. ראש השנה הסיני נחגג גם במדינות אסיה אחרות כמו הונג קונג, סינגפור וקוריאה (ראש השנה הקוריאני). כאשר סין תפרוס את המטבע הדיגיטלי הלאומי שלה המכונה DCEP, בדיקות ופיתוח נוספים ייקחו הפסקה במהלך השנה הסינית החדשה. עם זאת, חשוב לציין כי במהלך תקופה זו חילופי מטבעות קריפטו עדיין יפעלו ויקלו על המסחר 24 שעות ביממה (ראה ראש הקריפטו).

אשפה לשנה החדשה הסינית?

השפעת השנה החדשה הסינית על מחיר הביטקוין (מסומן באדום) בסולם הלוג

במשך 4 שנים רצופות, מחירי הביטקוין תמיד יירדו בשבועות שקדמו לראש השנה הסיני.

לדוגמה, ב 2017, המחירים צנחו ב -50% מ- 12,000 $ ל- 6000 $ ממש לפני הפסטיבל. דפוס זה מכונה “המזבלה לשנה החדשה הסינית” מאת סוחרי מטבעות קריפטו.

ב 2019, מחירי הביטקוין ירדו בהתמדה מ 4000 $ לשפל של 3350 $ ממש לפני ראש השנה הסיני. זה מוצג בתרשים שלמטה, כאשר הקו האדום מציין את תאריך הפסטיבל.

מחירי הביטקוין יורדים ממש לפני ראש השנה הסיני בשנת 2019

ב 2020, המחירים ירדו שוב לפני ראש השנה הסיני, ואף שברו את ההתנגדות הראשונית של 8.3 מיליון דולר. ולמרות שהיא התגייסה עד לסכום של 8.5 אלף דולר ארה”ב ביום הראשון של ראש השנה הסיני, ההיסטוריה לא יכולה שלא לחזור על עצמה, ובתוך אותו יום צנחה חזרה אל מתחת ל 8.3 מיליון דולר. המחירים נותרו עומדים במהלך היום השני של ראש השנה הסיני, ורק חלו התאוששות ניכרת ומגמת עלייה ביום האחרון של החגים.

מחירי הביטקוין מחירים את השנה החדשה הסינית 2020מחירי הביטקוין ירדו שוב במהלך ראש השנה הסיני 2020

יוצרי שוק בחג

זה לא סוד ש מקבלי שוק ובוטים למסחר פועלים בשוק המטבעות הקריפטוגרפי – למעשה הם אחראים לחלק מנפח השוק. יצרני שוק הממוקמים בסין ובמדינות אחרות באסיה יפסיקו את הפעילות למשך 3-5 ימים בגלל החגים. למרות שניתן לבצע אוטומציה של ביצוע שוק באמצעות מסחר בבוטים ואלגוריתמים, זה עדיין מחייב את בני האדם להשגיח על הפעולה היומית כדי לוודא שאין תקלה..

במהלך השנה החדשה הסינית, פעולות ביצוע השוק יהיו מוגבלות בקיבולת. זה מוביל לשווקים תנודתיים יותר ופחות נזילים.

משתלם לקראת השנה החדשה

מסורת היא לתת מנות אדומות מלאות במזומן

אחת הסיבות האפשריות לירידה במחירי הביטקוין היא שאנשים “מפדישים” לחגים. זה נכון במיוחד בסין מכיוון שבמהלך הפסטיבל, חבילות מזל ארוזות במזומן ניתנות באופן מסורתי לילדים ולקשישים. “חבילות אדומות” אלה נועדו לסמל מזל ושגשוג, והוא הזמן היחיד שנתן מזומנים אינו טאבו בסין..

המסורת קובעת כי על זוגות נשואים להוציא מנות אדומות לילדים צעירים לא נשואים, קשישים ואנשי שירות. מנהלי ומנהלי החברה צריכים גם לתת כסף לכפופים להם – כשחלק מהחבילות ממולאות עד לשכר החודשי של העובד..

בשל הכמות העצומה של כסף מזומן הנדרש, יש החשודים כי מסורת זו אחראית לגידול בהזמנות מכירת הביטקוין לפני ראש השנה הסיני.

כריית הביטקוין אינה מושפעת

Bitcoin Hashrate מגיע לשיא של כל הזמנים לפני השנה החדשה

מכיוון שסין היא תורמת עצומה לכריית הביטקוין, אפשר לצפות שכריית מטבעות קריפטוגרפיים עשויה להיות מושפעת במהלך הפסטיבל. זה לא המקרה, שכן Bitcoin ו- Ethereum Hashrates מחזיקים יציבות במהלך תקופה זו. הסיבה לכך היא שכרייה אינה דורשת כוח אדם משמעותי לתחזוקה, ומכאן שמוקשים נותרים פועלים במהלך השנה החדשה.

ירידות נפח OTC סיניות

ביטקוין נסחר בסין באמצעות דלפקי OTC. שולחנות OTC אלה תואמים להזמנות של קונים ומוכרים ויכולים להציע שירותי נאמנות. שולחנות העבודה העליונים כוללים בראשית בלוק, Binance OTC ו- Huobi OTC.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me