יוזמת הבלוקצ’יין של סין

סין פתחה ביוזמה ארצית לאימוץ מהיר של טכנולוגיית Blockchain ולפתח ‘בדחיפות’ מקרי שימוש. של סין הנשיא שי ג’ינפינג באופן אישי פנה לדחיפות רבה יותר לפתח בלוקצ’יין מול הוועד המרכזי של המפלגה הקומוניסטית בסין. סנטימנט זה הדהד על ידי התקשורת הממלכתית People’s Daily פרסם א מאמר בעמוד הראשון על “הצבת בלוקצ’יין כאחת מיוזמות הליבה של המדינות, עם מטרה לפריצות דרך מרכזיות”. נוסף על כך, בתחנת הטלוויזיה הלאומית CCTV-2 היו פלחי חדשות שונים המוקדשים לדיון בטכנולוגיית בלוקצ’יין – עם דגש מרכזי שבלוקצ’יין, ולא ביטקוין, הם המוקד העיקרי של סין..

העיתון המוביל בסין, People’s Daily, קורא לאימוץ בלוקצ’יין

יוזמה ענקית זו לדחיפת Blockchain קשורה בבירור להשקת המטבע הדיגיטלי הלאומי של סין – “DCEP” (מטבע דיגיטלי / תשלום אלקטרוני). מטבע חדש זה מונפק על ידי הבנק העממי של סין (PBoC), וישמש גם כתחליף לכסף מחודש (M0) וגם כמזומן דיגיטלי. בתחילה יוגדר DCEP לבנקים המזוהים עם PBoC ובסופו של דבר לציבור הרחב דרך Tencent ו- Alibaba..

חשוב לציין שה- DCEP יהיה מרכזי & בלוקצ’יין פרטי. מטבע חדש ברשת יונפק על ידי ה- PBoC באמצעות סמכות ממשלת סין. לא תהיה השתתפות ציבורית ברשת, בניגוד לרשת הביטקוין המבוזרת המשתמשת בבלוקצ’יין כדי ליצור הסכמה ציבורית פתוחה.

בלוקצ’יין, לא ביטקוין

אחד מתחומי המחלוקת המרכזיים במרחב הקריפטוגרפי הוא האם יש ערך לבלוקצ’יינטים פרטיים או מרכזיים.

  • חוות דעת 1: ביטקוין, לא בלוקצ’יין
  • חוות דעת 2: בלוקצ’יין, לא ביטקוין

התומכים בביטקוין טוענים שערך המפתח של בלוקצ’יין הוא בכך שהוא מאפשר רשת מבוזרת, רשת ללא מנהיג בה כל אחד יכול להצטרף, להשתתף ולאמת עסקאות. הטענה היא שאם המטרה של Blockchain היא עסקאות רשומות כמו מסד נתונים, מאגרי מידע מרכזיים כמו MySQL או MongolDB יהיו בעלי יעילות גבוהה יותר מ- Blockchain. לפיכך, יהיה זה הגיוני להשתמש בבלוקצ’יין רק כאשר יש צורך בקונצנזוס גלוי ציבורי. בעקבות טיעון זה, מטבעות קריפטוגרפיים כמו ביטקוין ואת’רום נחוצים לתפקוד של בלוקצ’יין, מכיוון שהם ממלאים תפקיד מהותי בתגמול שחקנים טובים ברשת..

People’s Daily מבהיר כי בלוקצ’יין הוא יותר מביטקוין

תומכי בלוקצ’יין טוענים כי הבלוקצ’יין מציע אבטחה ושקיפות, ומעניק לו יתרון בולט על פני מסדי נתונים מסורתיים. סין לוקחת את הטיעון הזה צעד אחד קדימה ו מרתיע באופן פעיל את השימוש במטבעות קריפטוגרפיים ומסחר במטבעות קריפטוגרפיים (למשל, אסורות בחילופי מטבעות בסין).

הממשלה מסמלת “מטבעות אוויר” וספקולציות מטבעות קריפטוגרפיים

העיתון היומי של מדיה הסינית המדינית העממית קרא לסיים את ספקולציות הקריפטו והלבנת הון

כלי תקשורת ממלכתיים People’s Daily אישרו במפורש ספקולציות בקריפטו והביא האשמות נגד “מטבע אוויר”. מטבע אוויר, או מטבעות אוויר, הוא מונח שפה סיני המשמש למטבעות קריפטוגרפיים שאין להם ערך מהותי, בדומה לאוויר. מהלך זה נועד לפעול כנגד הזינוק בהשקעות הון סיכון מזורזות במטבעות קריפטוגרפיים שונים בסין, שלרבים מהם אין מקרה שימוש אמיתי. בנוסף, המאמר קרא במפורש לתקן עסקאות בלתי חוקיות והלבנת הון, מה שמציע פעולות אכיפה נוספות נגד מטבעות קריפטוגרפיים שאף מדינה לא מוסדרת. ניתן לראות אכיפה כבדה זו כמדד “מקל” לדחיקת משתמשים ממטבעות קריפטוגרפיים מבוזרים למטבע הלאומי הריכוזי, DCEP.

“בלוקצ’יין הוא הונאה” מצונזר על ידי מדיה חברתית

WeChat חוסם מאמרים שקוראים ל- Blockchain הונאה

ניסויים שנעשו על ידי @ cn_Ledger ומקורות תקשורת סיניים אחרים מצאו כי מאמרים המכנים את בלוקצ’יין “הונאה” מצונזרים באופן פעיל בסין. מי שמפרסם מאמרים אלה יגלה שהם נמחקים במהירות ועשויים להתמודד עם השעיית חשבונות פוטנציאלית. סוג זה של בקרת תוכן מדיה הוא סטנדרטי בסין ברגע שהמפלגה המרכזית מוציאה דוקטרינה מסוימת. פלטפורמות מדיה מהירות לעמוד בהן, או שהן יסכנו את הסרתן את רישיון ה- ICP שלהם.

כריית מטבעות קריפטו כבר לא “אסורה” בסין

ממשלת סין היא כבר לא דוחף לחיסול כריית מטבעות קריפטוגרפיים (כמו כריית ביטקוין ואתריום). זהו היפוך מוחלט של 180 ° של מדיניות הממשלה ייכנס לתוקף ב -1 בינואר 2020, כלומר הכרייה תהיה ענף חוקי וחייב במס בסין. בעבר “כריית מטבעות קריפטוגרפיים” היה חלק מרשימה של תעשיות לחסל. שינוי זה מגיע ישירות מהמהדורה החדשה של קטלוג ההדרכה להתאמת מבנים תעשייתיים בסין, כאשר תיקון מעודכן כבר לא מציין את כריית הקריפטו בתור ענף שיש לשלוף אותו.

באופן מסורתי סין מילאה מאז ומתמיד תפקיד מרכזי בכריית ביטקוין, את’ריום, ליטקוין ו- DASH. זה נובע בעיקר מההיצע הרב של חשמל זול בסין (במיוחד באזורים בסצ’ואן ובמונגוליה), שם עלויות החשמל יכולות להיות נמוכות היה $ 0.02 דולר לקוט”ש. למידע נוסף על כריית ביטקוין, עיין במדריך הכרייה המלא של ביטקוין.

בסך הכל היפוך מדיניות זה שולח איתותים חיוביים חזקים על מטבעות קריפטוגרפיים בסין. זהו אינדיקטור ברור כי ממשלת סין מכירה בחשיבות הכרייה וזה תפקיד בבלוקצ’ינים ציבוריים מבוזרים. שינויים במדיניות כאלה מצביעים על עתיד חיובי שבו ניתן יהיה להפוך מדיניות אחרת שעוצרת את פיתוח הקריפטו.

מסחר במטבעות קריפטוגרפיים עדיין אסור

סין אסרה על סחר בקריפטוגרפים מאז 2017. הממשלה ביטלה את ההפעלה הסינית של בורסות פיאט גדולות כמו OKex, Huobi ו- BTChina. בבורסות הסיניות אין יותר חשבונות בנק של פיאט. כאשר משתמשים עוברים לסחור עמיתים לעמיתים. Alipay הבהירה כי היא לא תסבול מסחר קריפטו בפלטפורמה שלה.

אם עסקאות כלשהן מזוהות כקשורות לביטקוין או למטבעות וירטואליים אחרים, @Alipay מפסיק מיד את שירותי התשלום הרלוונטיים.

– Alipay (@Alipay) 10 באוקטובר 2019

מה עם פרויקטים של בלוקצ’יין סיני כמו Vechain ו- NEO

בעוד יוזמת הבלוקצ’יין של סין מרתיעה במפורש את הספקולציות במטבעות קריפטוגרפיים – פרויקטים של בלוקצ’יין משגשגים בסין. זהו מטבע קריפטוגרפי הוא חלק מרכזי מבלוקצ’יין – סאטושי נקאמוטו יצר ביטקוין ובלוקצ’יין ביחד שלו נייר לבן 2009. אז בעוד שהפרסומים של השלטון המרכזי מנסים את ההשערה על מטבעות ההחלפה של מטבעות הקריפטו רשת קריפטוגרפיה ציבורית חייבת לכלול אסימון פלטפורמה משויך.

דחיפת קדימה של יוזמת בלוקצ’יין תעזור מאוד לאימוץ פרויקטים כמו Vechain בסין. בסופו של יום, הממשלה אימתה את הצעת הערך של בלוקצ’יין, וענתה לספקנים רבים הביקורתיים לגבי מקרה השימוש האמיתי של בלוקצ’יין..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me