Deriswap הוא הפרויקט האחרון והלא פורסם של אנדרה קרוניה, שהוכרז לראשונה בשנת בינוני פרסם ב- 23 בנובמבר 2020. אנדרה הוא מפתח ידוע במרחב Defi (“אביו של Defi” כפי שרבים מגדירים אותו) ומפורסם הוא האינטרס שלו לנסות לפשט את חייהם של המשתמשים כשניגשים לפרוטוקולים. לדוגמא Yearn Finance ($ YFI), שהושק ביולי 2020, מחלק באופן אוטומטי את כספי המשתמשים לפרוטוקולי DeFi מבוססי החלפה שונים על סמך התשואות שלהם, הסיכונים וגורמים אחרים. לעומת זאת רשת Keep3r (שהגיעה באוקטובר) מהווה פלטפורמה לפרויקטים הזקוקים או רוצים למיקור חוץ את “עבודותיהם” (פעולות) לצדדים שלישיים..

איך דפי השתפר עם הזמן?

רק לפני שנה, מימון מבוזר (DeFi) נשמע כל כך זר, ומשך אליו רק קומץ חובבי קריפטו מושבעים ותומכים. קדימה קדימה לשנת 2020, והחלל הפך לאיזשהו תת-מגזר של קריפטו, מה שמוביל ליצירת רשתות העוסקות במגזרים שונים. מרבית הפלטפורמות הללו מתרכזות בחקלאות תשואה באמצעות החלפות. אפשרויות אחרות ומערכות ממוקדות עתידיות עלו גם כן.

למרבה הצער, בעוד שמערכות אלה הביאו פתרונות, הם גם סיבכו את החלל. לדוגמא, התעוררו שאלות חדשות כמו איזו מהן הכי קלה לשימוש, באיזו מהן התשואות הטובות ביותר וכו ‘.

למרבה המזל, פלטפורמות צובר תשואות כמו Yearn Finance, כאמור, נחלצו להצלת ספקי נזילות (LP).

עם זאת, בעיית הפילוח עדיין לא נפתרה. כאן נכנס Deriswap. הפרוטוקול מבטיח יעילות הונית על ידי צבירת שירותים המוצעים על ידי פלטפורמות אחרות כגון Uniswap, Bancor, Deribit, Primitive, Compound ו- Aave..

מה זה Deriswap? אילו בעיות היא מנסה לפתור?

אנדרה קרוניהאנדרה קרוניה

Deriswap היא פלטפורמה מבוזרת המשלבת החלפות, אופציות, עתידיות והלוואות למוצר יחיד.

קרונז’ה רצתה, בין היתר, לשמור על משתמשי DeFi מפני העלויות הגבוהות שנגרמו בעת התרחקות משוק הכסף, כפי שקורה ברשתות הממוקדות באופציות כמו Hegic. בנוסף, חזונו של קרוג’ה הוא לעבור מנזילות מופרדת למאוחדת.

כמה יתרונות של נזילות מאוגדת כוללים פחות החלקה במחיר ועמלות. כמו כן, הוא רצה לחזק את הסדר הנכסים במקום את האופציות להסדר מזומן.

תחת מיקרוסקופ, Deriswap הוא בהשראת Uniswap. בתוך רֵאָיוֹן, Cronje ציין כי הפלטפורמה נולדה לאחר הוספת כ -150 שורות קוד לפרוטוקול Uniswap. עם זאת, דברים כמו פונקציות מתמטיות היו צריכים להתפתח מאפס בכדי לטפל בחישובים ייחודיים במערכת החדשה.

אילו מוצרים תציע Deriswap?

  • החלפות השתמשו בנוסחת ה- Automated Market Maker (AMM) של Uniswap, “x * y = k”, ואפשרו לתקליטנים לספק נזילות כזוגות של שני מטבעות כמו Bitcoin (BTC) -Ethereum (ETH). התמריצים שלהם מקורם בעלויות המסחר.
  • אפשרויות – אפשרויות החלפות החלפות כדי לגדר מפני תנודתיות. לדוגמא, עלויות מסחר חיוביות מבטלות הפסדים מאופציות מסולקות. Deriswap עושה שימוש באורקלים של TWAP (Time-Weighted Price Price) בכדי ליישם אפשרויות בסגנון אמריקאי שאין להן זמן הסדר מקודד.

ממשק מחליפה מחליפהממשק מחליפה מחליפה

מכיוון שההתיישבות מתרחשת בזוגות, פונקציות שיחה ושימוש צריכות למצות נכסים משני הצדדים. כלומר, בקשת שיחה קונה את כל הסכום ואילו הזמנת מכר מכירה פומבית את הערך המוחלט.

אפשרויות החיסול מאפשרות למשתמשים למקסם את העמלות בין אם השוק נע לצדדים ובין אם הוא תנודתי מדי. במקרה שהוא נע לצדדים, למשל, יש פחות עמלות מסחר אך עמלות אופציות גבוהות. כשזה לא יציב, להיפך, עלויות המסחר גדלות בעוד שגובה האופציות מופחת.

  • עתיד – עתיד לרכוב על אלמנט הזמן שנמצא בהחלפות. זה, להיפך, הוא “סתם סחר רגיל” כלשונו של קרונז’ה. זה מאפשר לצד אחד בחוזה לשלם פרמיה כמו גם את נכס הבסיס.
  • הלוואות – הלוואות הן אבולוציה טבעית מעתידי. מעניין שהמטבעות המופקדים מצמידים זה את זה. לדוגמה, בהנחה שהפקדת BTC-ETH ותרצה הלוואת ETH, BTC משמש כבטוחה. זה קובע את סכום ה- ETH הזכאי להלוואות.

לאחר החזרת ה- ETH, ה- BTC מוחזר. אחרת, BTC עוקל. חשוב לציין כי ניתן להסדיר הלוואות לפני מועד פירעונן.

מה היתרונות של Deriswap?

יכולנו לחשוב על הפלטפורמה כהעתק של Yearn שלא רק מתקשר עם החלפות כמו Uniswap ו- Bancor. היא פורסת בירות לכל המערכת האקולוגית של אפשרויות, הלוואות ועתיד. לכן אנו יכולים להתוות נקודות מפתח כגון:

  • משתמשים יכולים לפרוס כספים בפלטפורמות נבחרות מממשק יחיד. למשל, הם יכלו להקצות 30% ל- Aave בכדי להניע הלוואות מבוזרות, 30% לדריביט לאופציות, ו -40% ליחידה של Uniswap למסחר..
  • חלוקת הון לפלטפורמות שונות שאינן קשורות, מאפשרת לספקי נזילות להשתמש באותה סכום כסף עבור דברים שונים.
  • עם תחומים שונים של Deriswap המשלימים זה את זה, LPs מבטיחים תשואה גם כאשר שוק אחד רדום או שלילי. לדוגמא, כאשר בשוק יש תנודתיות נמוכה, הם יכולים לפנות במהירות לאופציות והלוואות. זאת בעוד ששוק תנודתי מאוד מספק הזדמנות להרוג מסחר ועתיד.
  • Deriswap הופך את מוצרי DeFi הקיימים לפונקציונליים וזולים יותר
  • … ומתאים למה שקרוניה מכנה “נזילות עצלה”. מדובר בנזילות של תקליטים שאין להם זמן להיות פעיל בפלטפורמה. במקום זאת, הם מספקים נזילות וחוזרים לאחר חצי שנה לבדוק את התשואות.

מתי משיקים Deriswap?

נכון להיום, אין תאריך שחרור רשמי ולא נמסר מידע רב. באמצעות סדרת ציוצים, מאמרים ופוסטים בקהילה שהכריזו על שיתופי הפעולה האחרונים של Yearn Finance, נוכחנו לדעת כי Deriswap יושלם ויושק יחד עם Sushiswap קְבוּצָה. על השותפות להתקיים על פלטפורמת המסחר הבאה של סושיסאפ על גבי Deriswap.

בזה הודעה, אנו יכולים גם לקרוא ששני הצוותים ישתפו פעולה “בפרויקט התגנבות לאחר שחרורו של Deriswap”.

כדי לאשר את “הילת המסתורין” הזו מאחורי Deriswap וההכרזות האחרונות של קרוג’ה באופן כללי, “קריפטומנים” מוזמנים להמר על מה יכול להיות הפרויקט הרביעי הידוע לשמצה הזה בציוץ האחרון שלו

האם יש אסימון של Deriswap?

Cronje נחשב על ידי קהילת המטבעות כבעלי “מגע Midas”, שבו כל פרויקט שהוא נוגע בו הופך לזהב. לכן, אנשים דואגים לדעת אם ומתי Deriswap ישיק אסימון כדי שיוכלו לצלול מוקדם ולקנות אותו במחיר זול ולמכור אותו אחר כך. לרוב פרוטוקולי DeFi יש אסימון אספקה ​​מוגבל משלהם, כך שצפוי שבסופו של דבר ל Deriswap יהיה גם אסימון. עם זאת, פרוטוקול Deriswap נמצא כעת בביקורת כך אין עדיין אסימון רשמי של Deriswap. אין גם חדשות אם בכלל יהיה אסימון.

עם זאת, זה לא מנע מאנשים מסוימים להנפיק אסימונים מזויפים של Deriswap עבור חובבי קריפטו תמימים לקנות. בהונאה אחת כזו, אנשים הפקידו מעל 150 ETH בפחות מ -15 דקות, אשר הרמאי לקח מיד ונטל.  

סיכום

במערכת אקולוגית בה נזילות מתפזרת דק על פני מספר פלטפורמות, Deriswap משמש כמאגד על מנת להגביר את יעילות ההון. ככזה, חובב DeFi יכול לפרוס את הונו בהלוואות, אופציות, החלפות ופלטפורמות עתידיות. כתוצאה מכך, הם יכולים לקבל תמריצים, גם כאשר ענף אחד עומד בסטגנציה. יתר על כן, השימוש באורקלים של TWAP מבטל את הסיכון לשונות מחירים נרחבת.

מכיוון ש- Deriswap פותח על ידי מתכנת מנוסה, הפלטפורמה עשויה להתברר כהצלחה נוספת, בדיוק כמו Yearn.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me