נדיר ($ RARI) היא פלטפורמה המאפשרת למשתמשים ליצור ולמכור את פריטי האספנות הדיגיטליים שלהם המאובטחים בטכנולוגיית הבלוקצ’יין.

דרכים מסורתיות לשיווק עבודותיך כאמן, מכירת פריטי אספנות בעלי ערך רב או אפילו סתם מציאת ההזדמנות להראות את עבודותיך לשאר העולם יכולות להיות מאמץ קשה. מלבד העלויות התפעוליות והפיננסיות שעשויות להיגרם למטרות אלה, תמיד קיימים סיכוני קניין רוחני בסופו של בעל אוצר. Rarible מציעה פיתרון חדשני לחששות אלה – ועוד.

באמצעות הבלוקצ’יין יצרה Rarible פלטפורמה המאפשרת לאמנים ולבעלים להגיע לקהל רחב יותר ולמצוא משקיעים מעוניינים. כל היעדים הללו ניתנים להשגה באמצעות הפלטפורמה מבלי להסתכן בבעלותו של אמן על אמנות מסוימת, או בתביעת בעלים על אספנות. אבל איך הם עושים זאת, ואיך הכל התחיל?

סיכום

  • Rarible היא פלטפורמה המאפשרת למשתמשים ליצור, למכור ולקנות אסימונים שאינם פטרייתיים (NFT).
  • RARI הוא אסימון השירות המקורי של Rarible. משתמשים יכולים להרוויח אסימונים אלה מפעילויות שונות בפלטפורמה, כגון קנייה / מכירה של יצירות אמנות או פריטי אספנות – המכונים “כריית נזילות בשוק”.
  • אסימון ה- RARI מעניק למחזיקים את הזכות להחליט על עדכוני מערכת ב- Rarible ולאצור איזה תוכן משווק בפלטפורמה.

רקע כללי

Rarible הוקמה על ידי אלכס סלניקוב ואלכסיי פאלין בתחילת 2020. החזון שלהם הוא להיות מסוגל ליצור אפליקציית בלוקצ’יין מצליחה עם דגש על סיוע לאמנים ובעלי פריטי אספנות..

הצוות שעומד מאחורי Rarible הקים שוק מקוון מבוסס בלוקצ’יין שבו אמנים יכולים למצוא קונים פוטנציאליים לתוכן שלהם.

לדברי סלניקוב, השתתפות בקהילה במונחים של קבלת החלטות לפלטפורמה יכולה לסייע רבות להתקדם. חיוב בעמלות בגין השימוש בפלטפורמה הוא דוגמה לדאגה קהילתית שלדעת סלניקוב ניתן לדון בה, ולכן החלטתם ליישם אסימון ממשל לפלטפורמה..

תכונות אלה העניקו ל- Rarible נתח מתשומת הלב שקיבלו פלטפורמות מימון מבוזרות (DeFi) באמצע שנת 2020.

מה זה נדיר?

Rarible הוא יישום מבוזר מבוסס Ethereum (dapp) המתמקד ביצירת שוק עבור NFT. זה גם מאפשר לתכונה למשתמשים ליצור NFTs משלהם, כלומר לסמל את האספנות שלהם.

שוק נדירשוק נדיר (אשראי תמונה: אתר נדיר)

תכונה בולטת של הפלטפורמה, שתפסה גם את תשומת ליבם של רבים, היא מערך הממשל שלה. באמצעות אסימון השירות המקורי שלו, משתמשים יכולים להשתתף בהחלטות ממשל פרוטוקולים באמצעות מנגנון הצבעה. זה מה שמכונה Rarible ביישום ארגון אוטונומי מבוזר (DAO)..

תכונה כזו אינה קיימת ברוב שוקי ה- NFT במרחב הצפנה.

מהם NFTs?

NFTs הם חלק מחידושים רבים של בלוקצ’יין המאפשרים לכל אחד ליצור עמית דיגיטלי לנכס בעולם האמיתי המוחזק. למעשה, זה נותן לנכסים בעולם האמיתי את הפוטנציאל לא רק להיות משווק ברחבי העולם, אלא גם יכולת לקבל השקעות בינלאומיות כל עוד הם מחוברים לרשת..

NFTs גם מבטיחים שבעלי יצירות אמנות, או כל סוג של יצירה, יכולים להיות סמוכים ובטוחים שלא ניתן לשכפל את המוצרים שלהם באמצעות תכונה המאפשרת בדיקת מקוריות..

למידע נוסף על NFT.

כיצד משתמש נדיר ב- NFT?

כל אחד יכול ליצור NFT. אמן יכול בקלות ללכת לפלטפורמה וליצור את מקבילו הדיגיטלי. אם הם רוצים להוציא את ה- NFT שלהם למכירה או לא, זה תלוי בהם.

בעלות ה- NFT יכולה להחליט על עלות דמי העסקה ברכישת יצירות אמנות מסוימות. באמצעות תכונות העברת אסימונים, ניתן להעניק אספנות בצורה נוחה לאדם אחר במתנה על ידי פשוט שליחת ה- NFT למקבל המיועד..

אם הבעלים של יצירות אמנות מחליט שהם רוצים להסיר את עבודתם מהפלטפורמה, הוא יכול לעשות זאת בחופשיות. על ידי “צריבת” ה- NFT, ניתן להסיר את הגרפיקה מהבלוקצ’יין. בסופו של דבר, כל פונקציה הנוגעת לבעלות על פריטי אספנות נמצאת בשליטתם של בעלי ה- NFT.

הפלטפורמה מיישמת גם “מערכת תמלוגים”, המתפקדת באופן דומה למנגנון התגמול המסורתי ליוצר המקורי של יצירות אמנות. באמצעות מערכת זו, יוצר זכאי לאחוז מסוים ממחיר המכירה של היצירה במידה ויימכר שוב לאחרים.

אם משתמשים מגלים שזויפו יצירות אמנות או פריטי אספנות, הם יכולים לדווח עליהם באופן חופשי גם דרך הפלטפורמה.

DAO של Rarible

היישום העתידי של ה- DAO נכלל במפת הדרכים של Rarible. כאן ניתנת למשתתפי הפלטפורמה הזכות להשתתף בממשל פרוטוקולים. המשמעות היא שהם יכולים להציע שדרוג פלטפורמות ולתקן פרוטוקולים קיימים כקהילה.

RARI הוא האסימון המגבה את יישום ה- DAO. אבל איך אפשר להשיג RARI?

אסימון RARI $

כאמור, RARI הוא אסימון השירות המקורי של Rarible. לא ניתן לקנות אותו מהפלטפורמה וניתן להרוויח אותו רק על ידי השתתפות בפעילויות פלטפורמה, כגון קנייה ומכירה של יצירות אמנות ואספנות אחרות. זה נקרא “כריית נזילות בשוק.”

$ RARI Tokenomics$ RARI Tokenomics (אשראי תמונה: ‘הצגת $ RARI – אסימון הממשל הראשון במרחב NFT’ בינוני)

כריית הנזילות של Marketplace החלה ב- 15 ביולי 2020 והנפקת האסימון שנערך בכל יום ראשון החל מה -19 ביולי 2020 למשך 200 שבועות ברציפות. 75,000 RARI בדיוק מחולקים למשתמשים מדי שבוע, ביחס לנפח המכירות והרכישות שלהם מהשבוע הקודם. גם הקונים וגם המוכרים מקבלים מחצית מהסכום המופץ באותה מידה.

כריית נזילות בשוק RARI Marketplace - חלוקת אסימוניםכריית נזילות בשוק RARI בשוק – חלוקת אסימונים (אשראי תמונה: ‘הצגת $ RARI – אסימון הממשל הראשון במרחב NFT’ בינוני)

החזקת RARI מזכה את המשתמש בזכויות מסוימות. מלבד החלטות על עדכוני מערכת, מחזיקי RARI יכולים להיות גם חלק ממתינות הפלטפורמה הקהילתית של Rarible.

RARI משמש גם לסייע באוצרות התוכן המשווק בפלטפורמה. הקהילה יכולה להצביע על יצירות האמנות השייכות לבחירה השבועית שלה, ולהעניק להן דחיפה נוספת בהישג יד להן.

בחירות שבועיות נדירותבחירות שבועיות נדירות (אשראי תמונה: אתר נדיר)

בעתיד, RARI תשיק את מדד שוק ה- NFT שלה, הכולל תיק של NFTs המבוקשים ביותר שמשקיעים יכולים להיות מעוניינים לתמוך בו..

יישומים עתידיים אחרים כוללים:

  • מנגנון גילוי מחירים
  • אפליקציה לנייד
  • תכונות חברתיות
  • סוגי תוכן נוספים (AR + VR + Metaverse + 3D)
  • DeFi NFTs
  • בעלות חלקית

סיכום

בלוקצ’יין פתח את הפוטנציאל של העולם הדיגיטלי, מה שיועיל מאוד למשתמשים. באופן מסורתי, קשה לשווק יצירות אמנות מבלי שתצטרך למצוא מתווכים שיעזרו לך להתחבר לקהל רחב יותר. העלויות התפעוליות והפיננסיות של כך הם גם דיון שונה לחלוטין.

ובאמצעות בלוקצ’יין, אלה עשויים כבר לא להיות כל כך מדאיגים. נדיר הוא אחד החידושים שיבטיחו שבעלי אספנות ואמנים יכולים להיות עצמאיים לחלוטין בקבלת החלטות עבור הנכסים שלהם..

Rarible גם מוודא שהפלטפורמה תהיה מבוזרת ככל שהיא יכולה על ידי השארת החלטות ממשל פרוטוקול לשיקול דעתה של הקהילה שלה. עם זאת, נראה שהדרך קדימה מבטיחה.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me