קוסאמה ($ KSM) מכנה את עצמו “בן הדוד הפרוע של פולקדות”. עם זאת, זו יוזמה שמבקשת לפתור את החששות של המערכת האקולוגית פולקדות לגבי פגיעות קידוד. מעבר לקו המבחן הרגיל, קוסאמה פרסה בפלטפורמה רשת המתמקדת במחקר ופיתוח עם עלויות אמיתיות לקהילה ולמפתחים שלה. זה הופך את זה ליותר ממינט, מבלי להעלות בפועל פיתוחים חדשים בפלטפורמת Polkadot הראשית.

רקע כללי

ד”ר גאווין ווד ייסד את קוסאמה במטרה לתמוך ברשת Polkadot ($ DOT) באמצעות בניית בלוקצ’יין מקביל המאפשר ניסויים ופיתוח בתנאים מציאותיים מאוד. עם זאת, ד”ר ווד חשב שיש “רשת קנרית” שתפקד כפרוטוקול אזהרה וגילוי מוקדם שיכול לחשוף את חולשות בסיס הקוד של פולקדות..

עם Kusama ניתן לבדוק תכונות חדשות המתוכננות ליישום ברשת פולקדות הראשית. ההבדל בין קוסאמה לכל שאר רשתות הבדיקה הוא כי להחלטות המתקבלות בפלטפורמה יש השלכות כלכליות בפועל. רשתות הבדיקה מספקות רק אסימונים למגרש המשחקים שאינם נושאים ערך ממשי.

מה זה קוסאמה?

קוסאמה היא הרשת הקנרית של פולקדות, כלומר מדובר בפרוטוקול ניסוי ופיתוח קהילתי ניסיוני. מטרתו העיקרית היא לעזור למפתחים לבדוק ולפרוס מצנחים בפרויקט פולקדות, או להתנסות בפונקציות הממשל וההצבה שלו בתנאים כלכליים אמיתיים..

בדיקת כנריתבדיקת כנרית

בדיקת קנרית חשובה מכיוון שהמפתחים שמאחורי שתי הרשתות משערים שזו הדרך הטובה ביותר להבין לחלוטין את הסיכונים הקריטיים הטמונים בפיתוח פולקדות..

כגרסה לא מעודנת של פולקדות, קוסאמה מתפקדת כרשת מרכזית עצמאית מבוזרת. זה יתפקד ללא הרף כל עוד הקהילה מאפשרת לה שכן למערכות מבוזרות מטבע הדברים אין מתגי הרג. יתכן שזה יכול להפוך לרשת ממסר פארה לפולקדות, אולם היא אף פעם לא נועדה להתמזג עם הרשת של פולקדות עצמה..

אסימון קוסאמה ($ KSM)

האסימון המקורי של קוסאמה הוא ה- KSM, שבו יכולים המחזיקים להשתמש בהימורים, להיות מאמת או למנות אחד כזה, ולהצביע בין היתר על מנגנון הממשל שלו. יתר על כן, האסימון הוא המניע את מרבית המנגנונים ברשת קוסאמה.

משקיעים שרכשו DOT במהלך ה- ICO של פולקדות זכאים לקבל סכום שווה ערך של KSM ברשת קוסאמה..

פרוטוקול קונצנזוס: הוכחת מינוי מועמדת

קוסאמה עוקב אחר מודל הקונצנזוס המועמד להוכחה על המימוש (NPoS) בו נבחרים מאמתים על בסיס ההימור שלהם וההימור של מי שמצביע עבורם. ככל האפשר, הפלטפורמה מאזנת את המשקל בין המאמתים בכל בחירות.

בפולקדות, בחירת המאמתים מתמקדת באיזון בין שלושת המדדים הללו (האלגוריתם של פרגמן):

 • הסכום הכולל שהועמד על ידי המועמד וממנהיהם
 • המוקד שמאחורי המאמת ההימור המינימלי
 • השונות של המוקד בסט.

מאמתים

כדי להפוך למאמת, המשתמשים נדרשים להפקיד את KSM תחילה. ברגע שלמשתמשים כבר יש את הכמות המינימלית של אסימונים הדרושים כדי להיות מועמדים לערכת מאמת, הם נבחרים על סמך האלגוריתם של פרגמן..

כרגע יש יותר מ -130 מאמתים בקוסאמה.

מצנחים

מצנחים הם מבני נתונים ספציפיים ליישומים המאובטחים על ידי מאמתים בשרשרת הממסרים של פולקדות ומופעלים במקביל לרשת פולקדות. זה מאפשר להם לעבד עסקאות במהירות ובדרגיות של בלוקצ’יין פולקדות.

איך עובדים מצנחיםאיך עובדים מצנחים

לעומת זאת, על האספנים מוטלת המשימה לשמור על כל המצנח. צמתים של קולטור שומרים על כל הנתונים הנוגעים לצניחה ויוצרים מועמדים חדשים לחסימה לאימות והקלטה של ​​מאמתים.

למצנחים יכולה להיות כלכלה עצמאית מרשת פולקדות ואסימון מקומי משלהם.

ממשל

לפני ביצוע כל עדכון פרוטוקול או עדכון, הם מצביעים על ידי הרשת המורכבת מבעלי אסימונים ומועצת קוסאמה. באמצעות חידושים כמו מערכות הצבעה ברשת, וקבלת החלטות משוקללות על יתד, קוסאמה אפשרה מודל ממשל מבוסס קהילה..

פונקציית הממשל פועלת לפי ההליכים הבאים:

הצעת משאלי עם: כל משאל עם מכיל הצעה ספציפית המשמשת קריאת פונקציה מיוחסת. המשאל כלול את התקופה המיועדת להליך ההצבעה. הם יכולים להיות מוגשים על ידי מחזיקי האסימון של פולקדות (DOT) והמועצה, או לקחת משאלות קודמות או המלצות של הוועדה הטכנית של קוסאמה לאחר אישור המועצה שלה..

הצבעה להצעה: ישנן רק שתי אפשרויות בעת הצבעה, או “לא” או “לא”. אם ההצעות יקבלו רוב, ניתן לבצע אותן ליישום. אולם לפני חקיקת ההצעה, המשתמשים נדרשים לנעול את האסימונים שלהם עד שכל עיכוב החקיקה חלף. מטרתו של פרמטר זה היא להבטיח כי הצעה עומדת במינימום קנייה כלכלית ומרתיעה מכירת קולות.

טאלינג: ישנם שלושה תרחישים בכל פעם שהרשת מצביעה על הצעות ספציפיות. מאחר שכל הצעה מובחנת בשאלה אם הן מהציבור או מהמועצה, ההצבעות שונות גם בהטיות.

קוסאמה מצביעקוסאמה מצביע

על כל הצעה, מספר הקולות “איי” ו”לא “מחושב כשיעור ההצבעה, או המספר הכולל של אסימוני ההצבעה, נלקחים בחשבון.

בהטיה של שיעור ההצבעה החיובי (אם אחוז ההצבעה נמוך), נדרשים יותר קולות בעד ההצעה. בהטיה שלילית, זה דורש יותר קולות נגד ההצעה. ולהצעות המועצה, רק רוב פשוט נחוץ.

מועצת קוסאמה

אמנם ישנם בעלי תחזוקה פעילים, אך ישנם בעלי אינטרסים פסיביים במערכת האקולוגית פולקדות וקוסאמה. באמצעות ישות ברשת הכוללת 17 מושבים, המועצה מחליטה על שלוש משימות עיקריות של ממשל. אלה כוללים הצעות למשאלים, מחיקת משאלים מסוכנים בעליל ובחירת חברים בוועדה הטכנית של הרשת.

מועצת קוסאמהמועצת קוסאמה

קהילה על קוסאמה

קוסאמה פרש את מודול החברה, משחק כלכלי המבקש לתגמל את המשתמשים על השתתפותם ועל שמירתם של חברות חברות. תגמולים, לעומת זאת, ניתנים לתקופות בגרות. המשמעות היא שהמשתמש לא יכול להשיג את התמריצים באופן מיידי עד שתקופת הפדיון של זכויותיהם כבר חלפה.

חברות יכולות להעניש חברים על ידי צמצום התמריצים שלהם אם הם לא נאספים. ישנן הפרות רבות אחרות, כגון אי השתתפות בשיחות הצבעה, בין היתר.

על ידי מערכת שביתה, חברים שביצעו מספר פעולות שעונש חורגות מהמגבלות שהוחלט עליהם יכולים להתבצע מחוץ לחברה..

נכון לעכשיו, לקוסאמה רק חברה אחת מאורגנת על גבי הפלטפורמה שלה. בשדרוגים העתידיים, הם עשויים להוסיף עוד.

סיכום

הצמיחה של מרחב DeFi תלויה בהשתתפות המפתחים שלו והקהילה שמאחוריהם. פרויקטים שמאפשרים למפתחים לבדוק תכונות חדשות לפני שהם מיושמים בפועל בערוצים הראשיים הם חשובים, במיוחד אם האבטחה והאמינות של רשת מסוימת עומדים על הפרק..

פרויקט כמו Kusama מאפשר למפתחים ולקהילתם לשחק סביב פלטפורמת Polkadot תוך כדי לוודא שכל תכונה שהם מתכננים לפרוס לא רק מבוקרת אלא גם נבדקת באופן ריאלי..

סדרת מימון מבוזר (DeFi): מדריכים, מדריכים ועוד

עם תוכן למשתמשים מתחילים ומתקדמים יותר, עיין בסדרת DeFi של YouTube המכילה מדריכים על הכלים החשובים שאתה צריך לצורך מסחר במרחב DeFi, למשל. MetaMask ו Uniswap. כמו גם צלילה עמוקה לנושאים פופולריים של DeFi כגון Reef.finance ($ REEF) ו Polkadot ($ DOT)

סדרת DeFi באתר זה מכסה גם נושאים שלא נחקרו ב- YouTube. לקבלת הקדמה על מה זה DeFi, עיין בסקירה כללית על פיננסים מבוזרים (DeFi): מדריך למגמה החמה ביותר בקריפטו

מדריכים ומדריכים למכשירי DEFI חיוניים:

 • מדריך MetaMask: כיצד להקים חשבון? טיפים ופריצות PLUS למשתמשים מתקדמים
 • סקירה והדרכה של Uniswap: מדריך למתחילים וטיפים וטריקים מתקדמים
 • מדריך סריקה DEX ובדיקה
 • הסביר SushiSwap ($ SUSHI)
 • Exchange 1inch, Mooniswap ו- Chi GasToken: הסקירה והמדריך האולטימטיבי

למידע מעמיק על פרויקטים ספציפיים אחרים של DeFi, עיין במדריכי האסימונים שלנו ל- DeFi. הנה כמה מהמדריכים הפופולריים ביותר שלנו:

 • AAVE ($ LEND)
 • סקירת Ampleforth ($ AMPL): המדריך החיוני לפרוטוקול DeFi זה
 • מדריך ChainLink ($ LINK): קישור מפתח בחלל DeFi
 • קרן מימון ($ CREAM): מה זה?
 • מדריך Curve Finance ($ CRV)
 • DODOEx ($ DODO): ספק נזילות מהפכני ברשת
 • מימון לינארי ($ LINA): העתיד של פלטפורמות חילופי סינתטיות?
 • פולקדות ($ DOT): כל מה שאתה צריך לדעת על יקיר DeFi של סין
 • RAMP DeFi: כיצד הוא פותח את ערך הנכסים שהוקצו?
 • מימון שונית ($ REEF): פלטפורמת Defi של All-In-One
 • הסבירה סולנה ($ SOL)
 • הגרף ($ GRT) – הרמה הבאה של אפליקציות מבוזרות
 • הסביר Trustswap ($ SWAP) – הדור הבא של עסקאות DeFi
 • משתוקק למימון מיזוג של מערכת האקולוגית של DeFi
 • Wing Finance ($ WING) – פלטפורמת הלוואות DeFi מבוססת אשראי

סרטונים ומאמרים נוספים יגיעו בקרוב כחלק מסדרת DeFi שלנו, לכן הקפד להירשם למנוי שלנו ערוץ יוטיוב ו (לעת עתה) עלון שבועי בחינם כך שתוכלו לקבל הודעה ברגע שהם יוצאים!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me