מימון עקומות היא בורסה מבוזרת (DEX) למסחר בבנקים. כמו בכל פרוייקט מימון מבוזר אחר (DeFi), ל- Curve Finance יש אסימון משלו המכונה Curve DAO token ($ CRV). DEX Curve Finance DEX כבר התחיל לפעול מאז ינואר 2020, וחקלאי התשואה כבר הרוויחו ממנו. עם זאת, היה זה הרישום הפתאומי של אסימון ה- CRV $ ב -14 באוגוסט 2020, שבאמת הפנה ראשים למרחב הקריפטו ולא בהכרח בצורה טובה. במאמר זה, נסתכל על הרקע והתכונות של Curve Finance וההשקה השנויה במחלוקת של אסימון ה- CRV $ שלה..

למידע נוסף אודות Curve Finance ובמיוחד חקלאות תשואה של $ CRV וכיצד לראות אם יש לך CRV כלשהו, ​​עיין בסרטון האחרון שלנו:

Curve Finance ($ CRV) חקלאות תשואה

רקע כללי

מיכאל אגורוב, מנכ”ל Curve Finance, עבד גם עם NuCypher צוות כמייסד משותף וכ- CTO במשך חמש שנים. אגורוב שימש את Curve באמצעות מומחיותו בפיתוח תוכנה, הודות למאמציו הניהוליים בעבר בחברות טכנולוגיה שונות.

הצוות שעומד מאחורי Curve Finance התחיל לעבוד רשמית על הבורסה כבר בדצמבר 2019, והם השיקו אותו בינואר 2020. כבר אז, Curve כבר שימשה כמה סוחרי ארביטראז ‘, אך הפופולריות שלו עלתה לאחר שהושקה לאחרונה (ובאופן מפתיע). אסימון הממשל שלה באוגוסט 2020.

מעניין שנראה כי גם לאחר השקת אסימון ה- CRV, חלק מחברי צוות העקומה לא ידעו שהוא כבר יצא. זה היה כל כך פתאומי שהצוות נאלץ לאמץ את זה לאחר שלא נותרה אלא רק לבדוק את הקודים שלו בעקבות הפריסה.

מה זה Curve Finance?

Curve הוא מאגר נזילות בורסה מבוזר שנבנה כדי לתמוך במסחר יעיל של מטבעות נייחים. נכון לעכשיו, Curve תומך בזוגות BTC, כמו גם DAI, BUSD, sUSD, TUSD, USDC ו- USDT.

ובעזרת AMMs (יצרני שוק אוטומטיים), Curve מאפשרת עסקאות החלקה נמוכות תוך שמירה על עמלות עסקאות נמוכות. רוב סוחרי הארביטראז ‘מעדיפים את Curve בהשוואה למאגרי נזילות אחרים כמו Uniswap, פשוט בגלל החיסכון בעסקאות.

עם מספר חודשים בלבד, הפלטפורמה כבר ניצחה בורסות אחרות מבחינת נפח המסחר. עם Uniswap בראש השורות, Curve ביצעה חזק יותר מפרויקטים כמו Aave, Compound Finance ו- Balancer.

מה שמייחד את Curve מ- DEX אחרים?

הבעיה במכשירי DEX כמו Uniswap היא העלות שמשתמשים לוקחים עבור עסקאות באסימונים. אם אתה מסתכל על מכשירי DEX אחרים, הם לא יכולים להקל על עסקאות אסימון ישיר. במקרה של יוניסאפ, למשל, עדיין יש לסחור במכשירי נדל”ן תמורת ETH, לפני שהם נסחרים עם המטבע שהמשתמש מעוניין לקבל (Uniswap V2 אולי כבר ביטל את החיסרון הזה). בהתחשב בכך שהעסקה כוללת שתי עסקאות, דמי העסקה מוכפלים גם עבור כל משתמש.

עקומה מתפקדת אחרת. מאגר הנזילות של הפלטפורמה מאפשר עסקאות ישירות באסימונים בין זוגות רשומים. בעזרת פונקציית החלפה ישירה, המשתמשים חוסכים יותר על ידי תשלום דמי מסחר נמוכים יותר. ונכון לעכשיו העמלות עדיין נקבעות על 0.04% לעסקה. המשמעות היא שלמשתמשים יש את ההזדמנות לבצע עסקאות יעילות יותר מבלי לשלם עמלות רבות עבור כל עסקה.

האלגוריתמים לשני ה- DEX שונים גם הם. Uniswap מתמקד במקסום הנזילות הזמינה, אך האלגוריתם של Curve נותן חשיבות רבה יותר במינימום החלקה. מסיבה זו, סוחרים בתדירות גבוהה ובנפחים גדולים חוסכים יותר באמצעות Curve.

בהשוואה למערכות פקודות ההזמנות, Curve משתמשת במודל AMM שממקסם את מאגרי הנזילות ברשת כדי לספק את המימון הדרוש עוד לפני ביצוע עסקאות..

להרוויח כסף על מנת לספק נזילות בעיקול

מאגרי נזילות בשרשרת מתייחסים לקרנות המוחזקות בבורסות כדי להקל על עסקאות. באמצעות Curve, משתמשים יכולים להפקיד בחינם כל אסימון נתמך בבריכה ולהפוך לספק נזילות. לזה אנו מתכוונים כאשר אנו מדברים על מימון מאגרים ספציפיים לזוגות המסחר של Curve.

ובתורם, ספקי נזילות מרוויחים עמלות מההחלפות שמתבצעות בבורסה.

בזכות יכולת ההרכבה של Curve, מאגר הנזילות שלה נגיש גם לפרוטוקולים רבים אחרים. למעשה, הפלטפורמה חוותה נפח מסחר מוגבר לאחר הכנסת כריית נזילות מ- YEarn.

yCRV

בכריית נזילות, כורים עוזרים בניהול הבוט העושה שוק של בורסה כדי לעזור לה לנהל את עסקאותיה. מגמה זו פיתתה את הכורים לספק נזילות נוספת באסימון ה- yCRV של yEarn משום שנראה היה רווחי למדי.

אסימון ה- yCRV הוא אסימון עטוף המורכב מזוגות המסחר הנתמכים של Curve ומייצג את מאגר הנזילות שלו. בנוסף, מאחר שמאגר הנזילות של Curve זמין לפרוטוקולים אחרים כגון מתחם, ספקי הנזילות גם מרוויחים הכנסות נוספות מדמי הריבית שלהם..

אמנם אספקת נזילות במאגר Curve נראית רווחית, אך היא טומנת בחובה סיכונים מסוימים. אלה הם חלק מאי הוודאות שעומדים בפני ספקי הנזילות של Curve.

פגיעות של מערכת אקולוגית של DeFi

מכיוון ש- Curve כבר משולב בכמה פלטפורמות DeFi אחרות, המשתמשים צריכים להיות מסוגלים לפקח על בעיות שוטפות בפרוטוקולים אחרים אלה. טיפול בבעיות אבטחה בפרויקטים אחרים יבטיח כי ספקי הנזילות ידעו היטב על הסיכונים בהפקדת נכסיהם בבריכות Curve..

תנודתיות תשואה

התשואות של Curve משתנות מאוד. למרות שבריכות בעלות תשואה גבוהה מפתות את המשתמשים לספק נזילות לאורך זמן, היא גם הופכת בסופו של דבר למאגרי תשואה נמוכה או בינונית לאורך זמן.

כדי להילחם בכך, המשתמשים יכולים לבחור לספק נזילות לכל מאגר ה Curve, אסטרטגיית גיוון. וזה ייתן את התשואה הממוצעת של כל הבריכות. למרבה הצער, זה גם מעלה את דמי ההחלקה והגז, כמו גם חשיפה לפגיעות בחוזים חכמים.

חישוב רווחים לאחר גז ועמלות

מכשול אחד באספקת נזילות בפרוטוקול Curve הוא חישוב הרווחים שלך לאחר ניכוי דמי החלקה..

הפלטפורמה מפצלת נזילות על פני בריכות שונות ומקושרת לפרוטוקולים חיצוניים. כתוצאה מכך דמי הגז גבוהים יחסית. ובהתאם לאסימונים שאתה מספק, אתה עלול להיתקל גם בהחלקה משמעותית.

זה מקשה למדי על ציד תשואות – רדיפה אחר תשואות גבוהות על ידי החלפת בריכות. מומלץ לספקי נזילות להפקיד אסימונים לבריכות לתקופות ארוכות מספיק על מנת להרוויח לאחר החלקה ודמי גז..

אסימון CRV $

$ CRV הוא האסימון המקורי של Curve, הוא נוצר כשאתה מפקיד ומניח מטבעות קריפטו בפלטפורמה. הוא מוענק לספקי נזילות ביחס לחלקם מהתשואה שמאגרותיהם מייצרים. ומכיוון ש- CRV שוחרר זה עתה, מי שתרם למאגר הנזילות של Curve יקבל סכום יחסי ממנו.

עם המעבר של Curve להיות DAO, אסימוני CRV מייצגים גם את זכויות המחזיקים לקחת חלק במנגנון הממשל שלה, כדי שיוכלו להציע הצעות ולהצביע עליהם. וב- CRV, הממשל יפעל לפי מערכת הצבעה ‘משוקללת זמן’. זה פשוט אומר שככל שהם מחזיקים CRVs זמן רב יותר, כך כוח ההצבעה שלהם ב- DAO גדל.

מה שעושים גם חקלאי התשואה הוא לנצל את הפופולריות של DeFi כדי לשער אסימונים כמו $ CRV. אז מה שהם היו עושים זה אחרי שהפקידו והרוויחו את אסימון ה- CRV $, הם ימכרו CRV $ בשוק לרווח.

מה קרה עם השקת האסימון $ CRV?

לפני ההשקה, $ CRV היה אחד האסימונים הצפויים והמדוברים ביותר, והצוות אמר כי הוא ישיק בתחילת אוגוסט 2020. ב- 14 באוגוסט 2020, פתאום הושק אסימון $ CRV על ידי מפתח אנונימי מבלי שאיש, כולל צוות Curve Finance ידע זאת. היזם הצליח לעשות זאת מכיוון שהקוד של אסימון $ CRV ו- DAO היה זמין ב- GitHub, כך שכל מה שהיה על היזם לעשות היה להרכיב את השניים ולהשיק את החוזה החכם.

יו, @CurveFinance ! ראיתי ש- DAO שלך מוכן להתנדנד ואני הולך למקסם את האלפה שלי! אז המשכתי ופרסתי את זה בשבילך. בוא אלי ב- DM כדי לאמת ומאפשר להתחיל את המסיבה הזו!! pic.twitter.com/D0KqEg4Ldr

– 0xc4ad (@ 0xc4ad) 13 באוגוסט 2020

כמובן שלאחר ההשקה הראשונית של האסימון, חובבי מטבעות קריפטוגרפיים אחרים החלו לפרסם בטוויטר על החדשות. פירוש הדבר שצוות Curve היה צריך להסתובב ולהבהיר את המצב ולומר שזה הונאה. צוות Curve גם התחבט כדי לאשר כי לחוזה שפרסם היזם היה אותו קוד ושלא הוסיפו שינויים משמעותיים או דלתות אחוריות, כלומר לא היה שום דבר זדוני בחוזים..

אז Curve בסופו של דבר הצהיר כי זה האסימון הרשמי שלהם וההשקה של DAO, ולמותר לציין שקהילת הקריפטוגרפים לא שמחה על כך. הדבר החמיר בגלל העובדה שבשעות שבין היזם שהשיק $ CRV ל- Curve שהצהיר כי מדובר בהשקה רשמית, כבר כורים 80,000 אסימוני CRV על ידי חלק מהמשתמשים. זה הוביל רבים אחרים לומר שזה לא הוגן כלפי אחרים, בהתחשב בכך שקבוצת Curve הודיעה בעבר שיהיו 24 שעות בין פריסת החוזה להוצאת האסימון הראשון..

מישהו נפרס $ CRV בהתבסס על חוזים חכמים שפרסמנו ב- github, והקדמי את המאמצים שלנו.

אמנם בתחילה היינו סקפטיים, אך נראה כי מדובר בפריסה מקובלת עם קוד נכון, נתונים ומפתחות מנהל.

בגלל האסימון / DAO שקיבלת כוח, היינו צריכים לאמץ את זה.

– Curve Finance (@CurveFinance) 14 באוגוסט 2020 צוות Curve מצהיר כי ה- DAO שלהם ו- $ CRV הושקו

בעקבות הודעה זו, החלו בורסות מרכזיות אחרות כמו Binance, OKEx וכו ‘לרישום CRV דולר.

CRV של $ הוא מאוד תנודתי, המחירים היו בשיא כל הזמנים של 54.01 $ ב -14 באוגוסט 2020, והגיעו לשפל של כל הזמנים של 4.17 $ ב -17 באוגוסט 2020. בהיותו מטבע ממוקש, ההיצע הראשוני יהיה נמוך ביותר ורק יגדל לאורך זמן לאחר שכרייה נוספת. התוצאה היא שהמחירים תנודיים מאוד כפי שאנו רואים מכיוון שעם יותר אסימונים ימוקשו, כורים אלה ימכרו במהירות את האסימונים שלהם בשוק. זה במיוחד המקרה בשלב ההשקה הראשוני בו יש הרבה הייפ, אך מעט מאוד היצע.

אז מי שמשער על CRV $ באמת צריך לנקוט בזהירות כי זה מאוד מסוכן.

כיצד להשתמש ב- Curve to Trade

על מנת להשתמש ב- Curve Finance, פשוט היכנס לפורטל האינטרנט שלהם בכתובת https://www.curve.fi וחבר ארנק web3 כמו MetaMask.

בחר באילו מטבעות קריפטו תרצה לסחור. לאחר מכן לחץ על “מכור” בתחתית. לאחר מכן תתבקש מארנק ה- web3 לאשר את העסקה.

לאחר האישור, המשמעות היא שהסחר שלך מוצלח.

סיכום

בעוד ש- Curve יכולה להיות גם חלופה רווחית כנגד Uniswap מבחינת עסקאות בתדירות גבוהה ובהיקפים גדולים, כולם עדיין צריכים לשקול כיצד לאזן ביעילות את הרווחים הפוטנציאליים מהסיכונים המתאימים לה..

ואם פרויקט העקומה ימשיך את פעילותו בהצלחה בחודשים ובשנים הבאות, הוא עלול להפוך אפילו לאחד ה- DEX עם הביצועים הטובים ביותר בתחום ה- DeFi בהצעת עסקאות החלקה נמוכה בהשוואה למתחרות..

סדרת מימון מבוזר (DeFi): מדריכים, מדריכים ועוד

עם תוכן למשתמשים מתחילים ומתקדמים יותר, עיין בסדרת DeFi של YouTube המכילה מדריכים על הכלים החשובים שאתה צריך לצורך מסחר במרחב DeFi, למשל. MetaMask ו Uniswap. כמו גם צלילה עמוקה לנושאים פופולריים של DeFi כגון Reef.finance ($ REEF) ו Polkadot ($ DOT)

סדרת DeFi באתר זה מכסה גם נושאים שלא נחקרו ב- YouTube. לקבלת הקדמה על מה זה DeFi, עיין בסקירה כללית על פיננסים מבוזרים (DeFi): מדריך למגמה החמה ביותר בקריפטו

מדריכים ומדריכים למכשירי DEFI חיוניים:

 • מדריך MetaMask: כיצד להקים חשבון? טיפים ופריצות PLUS למשתמשים מתקדמים
 • סקירה והדרכה של Uniswap: מדריך למתחילים וטיפים וטריקים מתקדמים
 • מדריך סריקה DEX ובדיקה
 • הסביר SushiSwap ($ SUSHI)
 • Exchange 1inch, Mooniswap ו- Chi GasToken: הסקירה והמדריך האולטימטיבי

למידע מעמיק על פרויקטים ספציפיים אחרים של DeFi, עיין במדריכי האסימונים שלנו ל- DeFi. הנה כמה מהמדריכים הפופולריים ביותר שלנו:

 • AAVE ($ LEND)
 • סקירת Ampleforth ($ AMPL): המדריך החיוני לפרוטוקול DeFi זה
 • מדריך ChainLink ($ LINK): קישור מפתח בחלל DeFi
 • קרן מימון ($ CREAM): מה זה?
 • מדריך Curve Finance ($ CRV)
 • DODOEx ($ DODO): ספק נזילות מהפכני ברשת
 • מימון לינארי ($ LINA): העתיד של פלטפורמות חילופי סינתטיות?
 • פולקדות ($ DOT): כל מה שאתה צריך לדעת על יקיר DeFi של סין
 • RAMP DeFi: כיצד הוא פותח את ערך הנכסים שהוקצו?
 • מימון שונית ($ REEF): פלטפורמת Defi של All-In-One
 • הסבירה סולנה ($ SOL)
 • הגרף ($ GRT) – הרמה הבאה של אפליקציות מבוזרות
 • הסביר Trustswap ($ SWAP) – הדור הבא של עסקאות DeFi
 • משתוקק למימון מיזוג של מערכת האקולוגית של DeFi
 • Wing Finance ($ WING) – פלטפורמת הלוואות DeFi מבוססת אשראי

סרטונים ומאמרים נוספים יגיעו בקרוב כחלק מסדרת DeFi שלנו, לכן הקפד להירשם למנוי שלנו ערוץ יוטיוב ו (לעת עתה) עלון שבועי בחינם כך שתוכלו לקבל הודעה ברגע שהם יוצאים!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me