Denná analýza ceny bitcoinu BTC

  • MACD ukazuje, že súčasná dynamika trhu je silne medvedia.
  • Týždenný graf vytvoril medvedí pohlcujúci vzorec.

Po odmietnutí na 20-dennom SMA došlo k veľkému poklesu BTC. Za posledné dva dni klesla popredná kryptomena z 18 650 dolárov pod 18 000 dolárov. Budú držitelia naďalej predávať svoje tokeny alebo budeme mať kopu nových adries, ktoré tento moment využijú ako krok vpred? Pozrime sa.

Čo je spodok, pretože BTC stále skĺzava?

Keďže MACD (konvergencia / divergencia kĺzavého priemeru) ukazuje, že hybnosť trhu je v súčasnosti v prevažnej miere medvedia, možno očakávať ďalší pokles.

týždenný graf BTC / USD 121120

Obrázok: Týždenný graf BTC / USD

Ako vidíte, BTC / USD blikali signál predaja v týždennom grafe zeleným deviatim svietnikom v sekvenčnom indikátore TD. Spolu s tým je index relatívnej sily (RSI) trendom nad 70, čo znamená, že aktívum je v súčasnosti predražené. Oba tieto ukazovatele ukazujú, že cena bude klesať.

Aby sme pridali ďalšiu dôveryhodnosť našej negatívnej hypotéze, dva najnovšie svietniky vytvorili vzor „medvedieho pohlcovania“. Podľa Investopedia medvedí pohlcujúci vzor naznačuje nižšie ceny, ktoré prídu, a je zložený zo sviečky hore, po ktorej nasleduje ešte väčšia sviečka nadol.

Ako ďaleko teda cena klesne? Z tohto dôvodu skontrolujte denný graf.

denný graf BTC / USD 121120

Obrázok: denný graf BTC / USD

Negatívny cieľ ceny je podpora 17 000 dolárov a 50-dňový SMA (16 500 dolárov). Akýkoľvek ďalší zlom pod ním spôsobí pokles ceny na 20-bar SMA v týždennom grafe, ktorý je na 13 300 $.

Napriek medvedej cenovej akcii bitcoin stále skúma viac prípadov použitia a nachádza inštitucionálnu podporu. To všetko má z dlhodobého hľadiska pozitívny vplyv na poprednú kryptomenu. Poďme si tieto príbehy prejsť jeden po druhom.

Venezuela využíva BTC na obchádzanie amerických sankcií

V snahe obísť americké sankcie plánuje Venezuela maximalizovať platby bitcoinu za dovoz podľa správy RunRun.es. Predstavitelia venezuelskej centrálnej banky údajne tvrdili, že „platby spoločnostiam zo spojeneckých krajín, ako sú Irán a Turecko, sa uskutočňovali pomocou bitcoinu“.

Venezuelská vláda už niekoľko rokov propaguje svoju kryptomenu „Petro“ ako prostriedok výmeny (na medzinárodnej i domácej úrovni). Zlé prijatie Petro však prinútilo občanov obrátiť sa na iné aktíva ako Bitcoin a Ethereum.

V septembri začal prezident krajiny Nicolás Maduro verejne hroziť použitím kryptomien ako prostriedkom na obídenie sankcií. Uviedol, že jeho administratíva čoskoro „použije na vnútorný a vonkajší obchod všetky kryptomeny na svete, verejné, štátne alebo súkromné.“

V novembri vláda založila svoje „Digital Assets Production Center“ – bitcoinový ťažobný sklad – pretože krajina zvýšila svoju závislosť od digitálnych aktív. Vláda pred niekoľkými dňami spustila svoju burzu kryptomien, aby umožnila občanom vymeniť Bolívary za bitcoiny. Za výmenou stojí Národná kryptoaktívna superintendencia.

JPMorgan verí, že bitcoin z dlhodobého hľadiska zožerie zlato

Bankový gigant JPMorgan Chase verí, že ak bude bitcoin pokračovať v pohybe smerom nahor, potom je pravdepodobné, že mnoho investorov predá svoje zlato a namiesto toho kúpi BTC. To by znamenalo zvýšený tok kapitálu zo zlata do bitcoinu. Je pozoruhodné, že ide o situáciu, ktorá by mohla trvať skôr než krátke časové obdobie.

Podľa správy agentúry BNN Bloomberg stratégovia JPMorgan uviedli:

Ak sa ukáže, že táto strednodobá až dlhodobejšia téza má pravdu, cena zlata by v nasledujúcich rokoch trpela protivetrom štrukturálneho toku..

Stratégovia tiež zvážili možnosť, že by sa bitcoin mohol dostať na miestny vrchol a mohol by byť čas na jeho vysledovanie alebo opravu. Medzitým by zlato mohlo v najbližších dňoch zažiť oživenie.

Verne ponúkame hotovostné pôžičky kryté bitcoinmi

Spoločnosť Fidelity Digital Assets nedávno uzavrela partnerstvo so spoločnosťou BlockFi, aby umožnila svojim inštitucionálnym zákazníkom zložiť sľub bitcoinu ako kolaterál proti hotovostným pôžičkám. Aj keď spoločnosť Fidelity ponúka rôzne kryptomenové služby, je to vôbec prvýkrát, čo budú môcť jej zákazníci použiť BTC ako záruku.

Kvôli volatilite cien bitcoinu budú pôžičky kryté mierou pôžičky k hodnote 60%. Pre prístup k tejto službe musia mať zákazníci účet BlockFi. Tom Jessop, prezident spoločnosti Fidelity, uviedol, že použitie bitcoinu ako záruky za pôžičky je „základnou schopnosťou“. Dodal, že tento postup sa s rastom trhov pravdepodobne stane „pomerne dôležitou súčasťou ekosystému“.

Jessop ďalej poznamenal, že nová služba je zameraná na bitcoinových investorov, ktorí chcú zmeniť svoje držby BTC na hotovosť bez predaja. Na základe pomeru pôžičiek k hodnote 60% (LTV) patria medzi potenciálnych zákazníkov tejto pôžičkovej služby hedžové fondy, kryptomeny a bankomaty dostupné na voľnom trhu..

Kľúčové cenové hladiny pre BTC

S poklesom bitcoinu pod 18 000 dolárov je zóna 16 000 – 17 000 dolárov kritická. 50-dňový SMA v dennom grafe musí zostať silný, aby sa zabránilo katastrofickému pádu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me