Nemožno poprieť skutočnosť, že bitcoin je najlepšie hodnotená a stará kryptomena. Preto, ak chcete investovať do kryptomien; bitcoin by mala byť vždy medzi vašou najlepšou voľbou. Ponúka skvelú likviditu, pretože je to všeobecne akceptovaná mena a je k dispozícii takmer na všetkých kryptoburzách po celom svete.

Výber kryptomeny na investičné účely je celkom ľahké rozhodnutie. Ale výber burzy je veľmi náročný, pretože do nej budete investovať finančné prostriedky. Dobré rozhodnutie sa preto môže ukázať ako prínosné, zatiaľ čo zlé rozhodnutie vám môže spôsobiť veľkú stratu.

Na čo treba pamätať pri výbere kryptomeny

V rôznych krajinách sveta sa obchoduje s mnohými kryptoburzami. Výber toho dobrého závisí od osoby, ktorá má v úmysle investovať do kryptomien. Nasleduje niekoľko faktorov, ktoré vám môžu pomôcť pri výbere najlepšej bitcoinovej burzy.

1-Likvidita

Úplne prvou a najdôležitejšou vecou, ​​na ktorú treba pamätať pred výberom bitcoinovej burzy, je likvidita burzy. Likvidita je schopnosť burzy predávať bitcoiny bez ovplyvnenia ceny. To má vždy tendenciu znižovať cenu mince a kupuje ich viac kupujúcich. To znamená, že čím vyššia je likvidita, tým väčší bude počet kupujúcich. Aby ste skontrolovali likviditu akejkoľvek burzy, mali by ste preskúmať údaje niekoľkých prvých kryptomien. Skontrolujte počet obchodovaných bitcoinov za posledných 30 dní. Čím väčší je objem obchodovania, tým viac likvidity má burza k dispozícii.

2-poplatky

Druhou dôležitou vecou, ​​ktorú treba mať na pamäti pri výbere bitcoinovej burzy, sú poplatky, ktoré si účtuje obchodovanie s mincami. Takmer všetky kryptoburzy po celom svete berú poplatky väčšie alebo menšie. Tento poplatok je podnetom pre burzy, aby im pomohli pri podnikaní. Tu stojí za zmienku jedna vec kryptoburzy neberte poplatky paušálne. Namiesto toho sa poplatok berie ako percentá. Tento percentuálny model má tendenciu v určitom časovom období zvyšovať hodnotu bitcoinov. Poplatok má tiež nepriamy vzťah k objemu obchodovania. Zvyšuje sa s klesajúcim objemom obchodovania kryptomeny a klesá so zvyšujúcim sa objemom predanej kryptomeny.

3-blízkosť

Blízkosť bitcoinová burza má v dnešnej dobe veľký význam, pretože čoraz viac krajín sa ich snaží regulovať. Geografické umiestnenie burzy s kryptomenami vám umožní pochopiť pravidlá, ktoré burza musí kvôli svojej polohe dodržiavať. V dnešnej dobe je Japonsko na vrchole v krajinách priateľských ku kryptomene a výmeny v ňom majú veľký význam. Tu je tiež dôležité spomenúť, že bitcoin je veľmi známa mena a väčšina vlád uvažuje o jej prijatí a regulácii.

4-Transparentnosť

Pred investovaním do akejkoľvek kryptoburzy si vždy skontrolujte jej transparentnosť. Je to preto, že po celom svete existuje veľa búrz, ktoré majú skryté poplatky a platby. Rovnako nie je pochopiteľný postup predaja a nákupu bitcoinov. Pred investovaním do nej preto vždy skontrolujte transparentnosť a tiež to, či je poplatok stanovený v pomere k objemu obchodovania. Je to tak preto, lebo poplatky sa vyberajú v pomere k objemu obchodov, ktoré sa pre investorov vždy ukážu ako výhodné.

Pred výberom akejkoľvek kryptoburzy je potrebné hľadať ešte veľa ďalších vecí. Jedná sa o dostupnosť burzy a tiež rýchlosť, akou by ste dostali bitcoiny do peňaženiek. V tejto súvislosti sú tiež dôležité výmenné kurzy a výmenné postupy zamerané na poznanie klientov a techniky boja proti praniu špinavých peňazí. V dnešnej dobe je tiež veľmi dôležité zvážiť meny, ktoré konkrétna kryptoburza akceptuje a či to umožňuje nakupujte bitcoiny prostredníctvom kreditných / debetných kariet alebo nie. Aká je výmenný kurz pre rôzne meny, ktoré burza ponúka, je tiež ďalšia dôležitá vec, ktorú je potrebné zvážiť.

Chcete nakupovať bitcoiny prostredníctvom služby PayPal? tu je náš podrobný sprievodca nákupom bitcoinov pomocou paypalu bez overovacieho ID

Najlepšie burzy kryptomeny po celom svete

Zvyšujúce sa hodnoty kryptomien tiež zvýšili počet búrz po celom svete. V rôznych krajinách po celom svete existuje veľa kryptomien. Tu je vždy dôležité mať na pamäti, že všetky výmeny nie sú rovnaké. Preto je výber vhodnej výmeny bitcoinu veľmi dôležitý. Hodnotu akejkoľvek výmeny bitcoinov môžete skontrolovať prečítaním recenzií používateľov. Existuje mnoho ďalších kritérií pre výber najlepších bitcoinových búrz. Na základe používateľských recenzií a nasledujúcich objemov obchodovania sú však nasledujúce päť najlepších bitcoinové burzy cez svet.

Poradie

Meno poskytovateľa

Hodnotenie

Poplatky

Uč sa viac

hodnotenie1

logo coinbase

Voľba editora

Priemerná

Nakúpte bitcoiny od Coinbase

Získajte zadarmo bitcoin v hodnote 10 dolárov

hodnotenie2 logo coinbase

Voľba editora v EÚ

Priemerná

Nakúpte bitcoiny od spoločnosti Kriptomat

Získajte 10 EUR, keď miniete 100 EUR

hodnotenie3 tabuľka s logom coinmama

Rýchlo & Ľahké

Vysoký

Nakúpte bitcoiny od spoločnosti Coinmama

hodnotenie4 premenlivo logo Vysoký Nakúpte bitcoiny od spoločnosti Changelly
hodnotenie5 logo localbitcoins Priemerná Nakúpte bitcoiny z Localbitcoinov

1- Coinbase

coinbase kryptomena

Coinbase je najvyššia burza kryptomien na celom svete, ktorá sa nachádza v San Franciscu v Spojených štátoch. Milióny zákazníkov využívajú túto burzu globálne, pretože im ponúka nákup, predaj a obchodujte s bitcoinmi bezpečne. Burza je veľmi populárna medzi investormi v Spojených štátoch, Kanade, Austrálii, Singapure, Spojenom kráľovstve a mnohých ďalších európskych krajinách. Táto burza akceptuje aj platby debetnými / kreditnými kartami a na všetky nákupy a predaje si účtuje paušálny poplatok 3,99%. Tu je dôležité spomenúť, že tento poplatok je nižší ako v prípade všetkých ostatných búrz v USA a Veľkej Británii.

začnite krypto

Burza niekedy ponúka aj bonus za nákup bitcoinov v hodnote 100 dolárov alebo viac. Pri kúpe bitcoinov z tejto burzy môžete postupovať podľa nasledujúcich krokov.

 • Najskôr si musíte s burzou vytvoriť účet.
 • Ako spôsob platby môžete do svojho profilu pridať svoju kreditnú alebo debetnú kartu.
 • Burza vás zaregistruje po nevyhnutnom overení vášho účtu.
 • Teraz môžeš nakupujte bitcoiny prostredníctvom svojej kreditnej / debetnej karty.

Táto webová stránka má nádherné používateľské rozhranie. Túto burzu používa asi 30 000 000 používateľov, z toho 75 000 obchodníkov a 15 000 vývojárskych aplikácií. Nasledujú výhody a nevýhody tejto výmeny bitcoinov.

PROS

 • Krásne užívateľské rozhranie.
 • Vysoká likvidita s maximálnymi limitmi nákupu.
 • Primerané poplatky.
 • Obrovská databáza dôveryhodných zákazníkov.
 • Poskytuje možnosť „Okamžitý nákup“ prostredníctvom debetných / kreditných kariet.
 • Celkom jednoduché použitie pre začiatočníkov.

ZÁPORY

 • Prenos bitcoinov na váš účet trvá nákupy cez bankové účty 3-5 dní.
 • Sleduje vynakladanie finančných prostriedkov.

2 – Kriptomat 

Spoločnosť Kriptomat bola založená v roku 2018 ostrieľaným tímom podnikateľov s veľmi úspešnými výsledkami. Vďaka desaťročiam skúseností medzi nimi a pozadí, ktoré zahŕňa všetko od digitálnej marketingovej agentúry s 50 zamestnancami až po robustné softvérové ​​riešenie CRM, je tím spoločnosti Kriptomat dobre vybavený na to, aby priniesol neuveriteľné obchodné skúsenosti..

Kriptomat je v EÚ regulovaná väzobná burza fiat-krypto. Spoločnosť je registrovaná v Estónsku, jednej z najvyspelejších krajín sveta z hľadiska regulácie kryptomeny a podpory technologických spoločností..

Kriptomat ponúka bezpečnú a ľahko použiteľnú platformu určenú pre nováčikov v kryptosvete a je prístupný zákazníkom vo viac ako 80 rôznych krajinách. Zabezpečil si množstvo svetovo preslávených digitálnych mien a bezpečnostných licencií, zatiaľ čo pracuje bez zaznamenaných hackerov alebo únikov údajov.

Proces overovania identity platformy je rýchly a bezbolestný, čo znamená, že väčšina používateľov je v prevádzke do 5 minút alebo menej. Spárujte to s relatívne nízkymi obchodnými poplatkami, ktoré si určite užije každý používateľ, a Kriptomat je ľahko jednou z najlepších búrz kryptomien na európskom trhu..

začnite krypto

Klady:

 • Rozhranie je veľmi užívateľsky prívetivé a ideálne pre začiatočníkov.
 • Kriptomat ponúka jedny z najnižších obchodných poplatkov zo všetkých búrz.
 • Burza je k dispozícii vo viac ako 80 krajinách s podporou 30 rôznych jazykov, čo z nej robí globálnu službu.
 • Kriptomat podporuje viac ako 30 najpopulárnejších kryptomien na trhu. Burza neustále pridáva nové aktíva, ako to vyžaduje ich komunita.
 • Kriptomat sa riadi medzinárodnými bezpečnostnými štandardmi, získal niekoľko licencií a je v súlade s prísnymi zákonmi o ochrane osobných údajov, ako je GDPR.

Zápory:

 • Vklad a výber nie sú k dispozícii pre všetky kryptomeny. Z regulačných dôvodov je možné v rámci platformy nakupovať a predávať niekoľko kryptomien, ktoré však nie je možné prevádzať na platformu a z nej.
 • Neexistujú žiadne pokročilé funkcie vytvárania grafov. Burza je jednoduchá, ale môže sa cítiť obmedzená na skúsenejších obchodníkov.
 • Odmeňovací a vernostný program spoločnosti Kriptomat by sa mohol zlepšiť. Aktuálne ponúkajú 10 EUR za sprostredkovanie priateľovi.

Kreditnou kartou alebo bankovým prevodom SEPA môžete bitcoiny nakupovať priamo od spoločnosti Kriptomat. Rýchly, jednoduchý a bezpečný spôsob, ako vytvoriť alebo rozšíriť svoje krypto portfólio, stačí iba pár kliknutí a uskutočniť nákup..

Nákup bitcoinov na Kriptomate, krok za krokom:

 1. Vytvorte si účet Kriptomat: Po počiatočnej registrácii nezabudnite skontrolovať svoj e-mail s odkazom na overenie účtu.
 2. Over svoju identitu: Pred zakúpením bitcoinu od spoločnosti Kriptomat si musíte overiť svoju totožnosť. Stačí predložiť kópiu svojho občianskeho preukazu alebo pasu a urobiť si selfie – to je všetko!
 3. Financovanie vášho účtu: Vyberte spôsob platby a vložte svoje prostriedky na svoj účet. Platbu môžete uskutočniť prostredníctvom kreditnej / debetnej karty, bankovým prevodom, Sofort, Skrill alebo Neteller.
 4. Kúpiť bitcoin: Vyberte bitcoin zo zoznamu dostupných digitálnych mien a kliknite na tlačidlo kúpiť. Všetko hotové! Úspešne ste uskutočnili svoj prvý nákup na Kriptomate. BTC sa automaticky prevedú na váš účet hneď po kliknutí na KÚPIŤ!

začnite krypto

3 – Coinmama:

coinmama zvlnenie xrp

Toto je ďalšia špičková burza, ktorá používateľom umožňuje nakupujte bitcoin a ether prostredníctvom kreditných / debetných kariet. Jednou z najatraktívnejších funkcií tejto burzy je, že ju môžete používať z ktorejkoľvek časti sveta. Túto výmenu navyše uprednostňujú aj mnohí obchodníci, pretože im umožňuje nakupovať bitcoiny výmenou ich miestnych mien. Aj keď sú služby tejto burzy dostupné na celom svete, niektoré krajiny zatiaľ nemôžu využívať všetky jej funkcie.

začnite mince

Výmena si účtuje poplatok 6% z nákupov prostredníctvom kreditných / debetných kariet. Vzhľadom na riziká spojené s týmto druhom platby sú potrebné vyššie poplatky. Táto burza ponúka väčšie limity pre nákup bitcoinov. Bitcoin môžete kúpiť každý deň v hodnote 5 000 dolárov, maximálny limit bitcoinu v hodnote 20 000 dolárov za mesiac. Pre nákup bitcoinov prostredníctvom tejto burzy sa budete musieť zaregistrovať na webovej stránke. Po nevyhnutnom overení vášho účtu môžete pridať svoju kreditnú / debetnú kartu ako spôsob platby a môžete si kúpiť bitcoin.

Čítajte tiež: Krok za krokom nakúpte bitcoiny od spoločnosti Coinmama

Tu tiež stojí za zmienku, že táto burza ponúka jednosmerný obchod. To znamená, že prostredníctvom tejto burzy môžete nakupovať iba bitcoiny, ale nemôžete ich späť na burzu predávať. Nasledujú výhody a nevýhody nákupu bitcoinov prostredníctvom tejto burzy.

PROS

 • Má krásne a užívateľsky prívetivé rozhranie.
 • Funguje vo všetkých krajinách po celom svete.
 • Prijíma platby prostredníctvom kreditných / debetných kariet.
 • Umožňuje nákup bitcoinov výmenou v akejkoľvek miestnej mene.
 • Ponúka najvyššie denné a mesačné limity pre nákup.
 • Časy transakcií sú veľmi rýchle.

ZÁPORY

 • Berie vyššie poplatky ako mnoho iných búrz.
 • Neponúka žiadnu možnosť predaja bitcoinov.

začnite mince

4 – Changelly

meniť kryptomenu

Táto česká kryptoburza sa za posledných pár rokov ukázala ako prominentná burza. Je populárny ako špičková burza kryptomien po celom svete. Na tejto burze je registrovaných viac ako 700 000 zákazníkov. Táto webová stránka prijíma platby vo viac ako 35 menách vrátane amerických dolárov a eur. Ak chcete vymeniť jednu kryptomenu za druhú, existuje žiadna lepšia výmena ako Changelly.

nakupujte bitcoiny pomocou coimamy

Táto burza je založená na robotovi, ktorý je prepojený s najlepšími kryptoburzami sveta. Tento robot príde s najlepšími možnými rýchlosťami behom niekoľkých sekúnd. Táto webová stránka neberie fixné poplatky. Namiesto toho to trvá 0,25% spolu so sieťovými poplatkami. Prenos bitcoinov dovnútra trvá 5-30 minút tvoje peňaženky. Tu je dôležité spomenúť, že čas na prevod bitcoinov do vašich peňaženiek sa môže líšiť v závislosti od rýchlosti blockchainovej siete.

Changelly je veľmi známy poskytovaním vysokých limitov. To znamená, že môžete kúpiť bitcoiny akejkoľvek hodnoty. Burza vám umožňuje nakupovať bitcoiny v neobmedzenej hodnote. Existujú dva faktory autentifikácie Changelly jedna zo zabezpečených webových stránok. Metóda otvorenia účtu na tomto webe je tiež podobná ostatným a je oveľa ľahšia. Nasledujú výhody a nevýhody tejto výmeny bitcoinov.

PROS

 • Vysoký počet kryptomien v ponuke
 • Krásne používateľské rozhranie a tiež ľahké pre začiatočníkov.
 • Berie minimálne poplatky za výmenu kryptomeny.
 • Veľa zabezpečené vďaka autentifikácii dvoma faktormi.
 • Dôverujú používatelia z celého sveta.

ZÁPORY

 • Berie vyššie poplatky za priamy nákup kryptomien.

nakupujte bitcoiny pomocou coimamy

 

Záverečný verdikt

Po prečítaní celého článku to môžeme ľahko zhrnúť Coinbase je jednou z najlepších kryptomien, pretože vám umožňuje nakupovať bitcoiny prostredníctvom prijímania platieb rôznymi spôsobmi. Má veľkú databázu zákazníkov, ktorá dokazuje, že má vysokú likviditu. Platforma je celkom užívateľsky príjemná aj pre začiatočníkov. Poskytuje vybavenie online poistených peňaženiek. Za transakcie navyše stojí minimálne poplatky.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me